Blokk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
meha
babakocsis
babakocsis
MZ-d típusa: ETZ-250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: meha »

bluerider írta: 2021.06.09. 12:16 Nyakas törökszentmiklósi! Őt ajánlom!
Köszönöm
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
MZ-d típusa: ETZ 250

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Nyakas törökszentmiklósi! Őt ajánlom!
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára!
meha
babakocsis
babakocsis
MZ-d típusa: ETZ-250

Hozzászólás Szerző: meha »

kupi írta: 2021.05.28. 21:59OK[/quot

Sziasztok
Henger fúrást és főtengely felújítást keresek Szolnok és Cegléd környékén

Előre is Köszönöm
kupi
bajnok
bajnok
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e

Hozzászólás Szerző: kupi »

OK
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Zsekany
babakocsis
babakocsis
MZ-d típusa: Ts 125

Hozzászólás Szerző: Zsekany »

kupi írta: 2021.05.28. 21:18
Zsekany írta: 2021.05.26. 10:30 Sziasztok!

Adott egy MZ TS 125.
Keresek egy olyan valakit, aki MZ/Simsonokkal foglalkozik, szívvel dolgozik és elvállalná az én TS-emet egy nagyobb projektre. Az egész blokkot fel kéne újítani, hengert fúrni stb. Ha tudsz ilyen személyt vagy netán te vagy az, kérlek jelentkezz! [Pest Megye]

Köszönom.
csak Pest megye?

Igen, csak pest megye játszik, a szállítást nem tudnám megoldani :(
kupi
bajnok
bajnok

Zsekany írta: 2021.05.26. 10:30 Sziasztok!

Adott egy MZ TS 125.
Keresek egy olyan valakit, aki MZ/Simsonokkal foglalkozik, szívvel dolgozik és elvállalná az én TS-emet egy nagyobb projektre. Az egész blokkot fel kéne újítani, hengert fúrni stb. Ha tudsz ilyen személyt vagy netán te vagy az, kérlek jelentkezz! [Pest Megye]

Köszönom.
csak Pest megye?
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
Zsekany
babakocsis
babakocsis
MZ-d típusa: Ts 125

Hozzászólás Szerző: Zsekany »

Sziasztok!

Adott egy MZ TS 125.

Köszönom.
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s
MZ-d típusa: MZ Ts 150

Hozzászólás Szerző: popitty »

popitty írta: 2021.04.17. 09:16 A berugóracsni szerelése ügyében igen jó segítséget kaptam de sajnos továbbra sem boldogulok ami nem az én balfaszságom hanem a rohadt kereskedőké mert, hogy egy alkatrész megnevezésénél miért azt írják ki MZ. Na most mi Es Ts ETZ. Ráadásul a szilent meg a persely nekik tök mindegy. De ha már ilyen frankón vevőorientált szakmailag képzettek hát újabb kérdésem van.
Az ETZ 150-es és a TS 150-es kuplungkosár perselye megegyezik-e? Esetleg tud valaki olyan beszerzési forrást ahol van Ts-hez vagy ES-hez való kuplungkosár persely?
A helyzet ugyanis az, hogy a persely nem elég passzos a tengelyen egy kicsi lötyögést enged a kosárnak. Néztem a you tubén a persely levételét és elég szorosan jött le a tengelyről. Előre is kösz
Csatolmányok
10.KUPL.KOS. PERSELY.JPG
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s

A berugóracsni szerelése ügyében igen jó segítséget kaptam de sajnos továbbra sem boldogulok ami nem az én balfaszságom hanem a rohadt kereskedőké mert, hogy egy alkatrész megnevezésénél miért azt írják ki MZ. Na most mi Es Ts ETZ. Ráadásul a szilent meg a persely nekik tök mindegy. De ha már ilyen frankón vevőorientált szakmailag képzettek hát újabb kérdésem van.
Az ETZ 150-es és a TS 150-es kuplungkosár perselye megegyezik-e? Esetleg tud valaki olyan beszerzési forrást ahol van Ts-hez vagy ES-hez való kuplungkosár persely?
A helyzet ugyanis az, hogy a persely nem elég passzos a tengelyen egy kicsi lötyögést enged a kosárnak. Néztem a you tubén a persely levételét és elég szorosan jött le a tengelyről. Előre is kösz
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s

kupi írta: 2021.04.16. 10:19 Semmi baj nem mindenki ismeri,én sajnos igen".
Ez az alkatrész a csapágy felől van egy hézagoló(alátét van előtte a csapágy felől)mivel olajban van ezért nem eszi a rugó az alátétet.
Viszont ha elfogadsz egy tanácsot: van lehetőséged,helyed tárolni és komolyan gondolod az MZ életben tartását javaslom szerez be egy komplett motort mindegy 125-150 tökéletes alkatrész bázis most még viszonylag normális áron elérhető és van.
Nekem sikerült találnom olyant amibe csak pár ezer km volt papírjai nincsenek de ennyiért ?(30 péz volt 10 éve)Ennek a főtengelye van az enyémbe mivel az enyém a 147000km után feladta pedig új kora óta nálam van és ez a második már benne igaz először csak felújított ment bele de az olyan is(a új főtengely lenne ennyi most csak). És ez legalább gyári,de így van gyári gyújtásom és sok minden ami kelhet.
Hosszú távon megéri.
Kösz így már érthető. Nekem is van sok mindenem a Ts-hez. Korábban kaptam egy szétszedett bár hiányos blokkot henger nélkül és egy pár kisebb alkatrész hiánnyal. Ez a kosár abból is hiányzik. Most utólag már tudom mik ezek a kis kütyük mert meg van a drót zégergyűrű, rugó is van 2 db, van alátét de nincs a tányér. Ma már rendeltem remélem ok lesz. Köszi a segítség.
kupi
bajnok
bajnok

Semmi baj nem mindenki ismeri,én sajnos igen".
Ez az alkatrész a csapágy felől van egy hézagoló(alátét van előtte a csapágy felől)mivel olajban van ezért nem eszi a rugó az alátétet.
Viszont ha elfogadsz egy tanácsot: van lehetőséged,helyed tárolni és komolyan gondolod az MZ életben tartását javaslom szerez be egy komplett motort mindegy 125-150 tökéletes alkatrész bázis most még viszonylag normális áron elérhető és van.
Nekem sikerült találnom olyant amibe csak pár ezer km volt papírjai nincsenek de ennyiért ?(30 péz volt 10 éve)Ennek a főtengelye van az enyémbe mivel az enyém a 147000km után feladta pedig új kora óta nálam van és ez a második már benne igaz először csak felújított ment bele de az olyan is(a új főtengely lenne ennyi most csak). És ez legalább gyári,de így van gyári gyújtásom és sok minden ami kelhet.
Hosszú távon megéri.
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s

kupi írta: 2021.04.15. 21:05
popitty írta: 2021.04.15. 19:31 Ja és esetleg ha valaki tudna küldeni valami részletes rajzot a kuplungkosár ezen részéről, hogy mik vannak mögötte. Venni sem tudok ilyen alkatrészt mert nem tudom mi van ott és mi a neve. Már az alkatrész neve is segítség. Köszl
https://futarmotorosbolt.hu/termek//mz- ... r----11719
Szia szerintem neked erre van szükséged.
Köszi és bocsi, hogy ilyen értetlen vagyok de még az érdekelne, hogy ez az alkatrész amibe rugó megy melyik oldalon van? Ha jól gondolom a fogaskerékben. És mi van a blokk oldalon vagy ott csak rátámaszkodik a zégergyűrűre? Vagy rosszul gondolom ez megy a blokkhoz? A racsnikerék kiképzése egyébként ehhez hasonló de nincs benne semmilyen alátét viszont a rugó szépen illeszkedik bele.
kupi
bajnok
bajnok

popitty írta: 2021.04.15. 19:31 Ja és esetleg ha valaki tudna küldeni valami részletes rajzot a kuplungkosár ezen részéről, hogy mik vannak mögötte. Venni sem tudok ilyen alkatrészt mert nem tudom mi van ott és mi a neve. Már az alkatrész neve is segítség. Köszl
https://futarmotorosbolt.hu/termek//mz- ... r----11719
Szia szerintem neked erre van szükséged.
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s

Ja és esetleg ha valaki tudna küldeni valami részletes rajzot a kuplungkosár ezen részéről, hogy mik vannak mögötte. Venni sem tudok ilyen alkatrészt mert nem tudom mi van ott és mi a neve. Már az alkatrész neve is segítség. Köszl
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s

Sziasztok!
Még nem csináltam ilyen tehát azt sem tudom milyen megoldással van szerelme. Arról van szó, hogy a Ts 150-es kuplungkosara mögött lévő és a berugó racsniját nyomó rugó a blokk oldalon a csapágy előtt mire támaszkodik. Nekem ugyanis ott csak egy alátét van ami igen csak megkopott ahogyan a rugó k.kosárral együtt forog és maga az alu blokk is sérült. Én úgy gondolom hiányzik onnan valami ami a rugó forgását felveszi.
sunbim
operatőr
operatőr
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe

Hozzászólás Szerző: sunbim »

adrian2000 írta: 2021.04.12. 13:02 Sziasztok! Adott egy MZ TS 250/1 25-30ev állás után sikerült újra éleszteni gyűrűzéssel. A bajom az hogy váltáskor recseg a váltó, alig találom meg a sebességeket. Egyhelyben 1esbe behúzott kuplunggal jár szépen, nem akar lefulladni. De uresbe nem tudom kirakni, vagy csak nagyon nehezen. 15w-40van jelenleg benne. Lehet ezeknek állítani a váltón? Vagy csak a kuplungot lehet állítani? Előre is köszönöm!
Nem emel ki a kuplungod tökéletesen!
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
adrian2000
rolleres
rolleres
MZ-d típusa: MZ TS 250/1

Hozzászólás Szerző: adrian2000 »

Sziasztok! Adott egy MZ TS 250/1 25-30ev állás után sikerült újra éleszteni gyűrűzéssel. A bajom az hogy váltáskor recseg a váltó, alig találom meg a sebességeket. Egyhelyben 1esbe behúzott kuplunggal jár szépen, nem akar lefulladni. De uresbe nem tudom kirakni, vagy csak nagyon nehezen. 15w-40van jelenleg benne. Lehet ezeknek állítani a váltón? Vagy csak a kuplungot lehet állítani? Előre is köszönöm!
stv
biciklis
biciklis
MZ-d típusa: ts 250

Hozzászólás Szerző: stv »

TS 250 /4 seb/ főtengelyről van valakinek méretezése?
Feltételezésem hogy nem jól lett cserélve a hajtókar.
Ami kis esélyű. Arra gondoltam esetleg /1 es méretre állították. Hézagolásra gondolok stb....
Bár sajnos nem tudom van-e különbség sima és /1 főtengely között.
stv
biciklis
biciklis

Igen melegítve vannak a felek.
Először bal fél ,bele a csapágy ,váltó stb.
Főtengely fagyasztva, főtengely csapágyat hőlégfúvóval megmelegítem.Belerakom a szimeringet , aztán a hideg főtengelyt.
Közben előkészítve, melegítve vár a jobb fél benne a szimeringgel.
Enyhén összehúztam és már akkor megszorult mikor a jobb csapágy bent sem volt.
sunbim
operatőr
operatőr
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe

Hozzászólás Szerző: sunbim »

A blokk feleket melegítve rakod össze? ... Mert úgy kellene! A szakirodalom leírja hogy hány fokra melegítsd (rezsóval, hőlégfúvóval, egyenletesen) amit én úgy állapítok meg hogy melegítés közben ráköpök és ha forr akkor mehet össze a két blokkfél.
Ha hidegen húzatod össze akkor ne csodálkozz hogy szorul! Az úgy szakszerűtlen.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
stv
biciklis
biciklis

Üdv!
Van egy TS 250 főtengelyem amit újra hajtókaroztattam...
Létezik hogy szélesebb lett a főtengely?
És mikor ősszerakom a blokkfeleket teljesen megszorul?
Szemmel nézve is olyan mintha egyik oldalra húzna.
Szépen forgott amíg fel nem raktam a jobb felet is.
Aztán annyi.
Szerintetek?
stv
biciklis
biciklis

Időközben jobban megnéztem a kukactengelyt és megtaláltam azt a fogat ami kicsit jobban le van törve mint a többi. Ez lesz amit kerestem?
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s

Heló!
Egy Ts-ben fel újítjuk a főtengelyt ezért azt kérdezem ha valakinek van ebben rutinja és tudja, hogy már előre milyen alkatrészt érdemes beszerezni tömítés távtartó alátét simerint szóval ilyenek amik nagy valószínűséggel kellenek az újra összerakáshoz. Nem egy megkímélt motor. Sok cuccot láttam az mz-b-nél és elég pénztárcabarát áron. Még nem csináltam ilyen.
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s

Sziasztok!
Keresek mz ts 125 - 150-hez kétsoros kuplunglánc kereket. Ha valakinek van használható üzenjen, hívjon , vagy eemail-ezzen. A tel.számom 20/2767374
Kösz előre is!
sell
versenyző
versenyző
MZ-d típusa: Etz 250

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali, nemtudom, ez segítene-e, hátha.
ts váltó.gif
ts váltó.gif (9.18 KiB) Megtekintve 9463 alkalommal
Melák
Simsonos
Simsonos
MZ-d típusa: MZ ETZ 251,150, Ural

Hozzászólás Szerző: Melák »

Hello! 4 sebességes TS250 vagy Trophy váltóról lenne valakinek robbantott ábrája? Vagy alkatrészkatalógusból az ide vonatkozó rész?
MZ-Deutsche Demokratische Motorrad
sipi5000
biciklis
biciklis
MZ-d típusa: Ts 150

Hozzászólás Szerző: sipi5000 »

Valakinek van tapasztalata a simson-keletimotor oldalról vásárolható tuning ts hengerrel kapcsolatban?
tybke98
rolleres
rolleres
MZ-d típusa: MZ ETZ 251

Hozzászólás Szerző: tybke98 »

sell írta: 2020.06.13. 20:56
tybke98 írta: 2020.06.06. 16:37 Sziasztok.
Adott motor ETZ 251.
Tavaly szét lett húzva a blokk és egy teljesen "új" váltó lett kompletten beletéve. Nem én végeztem hanem egy ismerősöm. A motorral úgymond nincs gond, megy szépen, teszi a dolgát. Kivéve azt, hogy a harmadik sebességet mostanában egyre többször csak második "felhúzásra" veszi be. Nem tudom miért lehet ez. Kopva csak nincsenek a léptetővillák meg a harmadik sebességnek a fogaskereke. :-k Mikor össze volt téve akkor is csinálta ezt tavaly. Valamint ötödik sebességből nehezen lehetett lefelé váltani negyedikbe, de ez mostanra megszűnni látszik. [-o<
Valakinek van valami ötlete? Esetleg a kuplungon spanoljak egy kicsit?
Köszi előre is! :)
Hali, ha szorul, a "kukactengely", akkor is szokott ilyent csinálni, vagy esetleg, ha a váltókar nem tér vissza középállásra, a váltások között.
Köszi a tippet!

Tegnap megnéztük a kukactengelyt. Nem volt meglazulva sem, de nem is szorult, vagyis nem tűnt úgy. Tengely irányban volt egy nagyon minimális mozgása csak.
A váltókar mindig visszatér normál állásba. Minden egyes sebességváltásnál ugyanott van. :-k
Jó lenne, ha legalább tudnám mi lehet az oka. De ez, hogy csak egyedül a harmadik fokozatban csinálja nagyon furcsa. Ha kopott lenne a fogaskerék akkor elméletileg kidobálná sebességből. De ez nem dobja ki, hanem nem "kattan" be elsőre, csak másodjára. Kb 3-ból 1-szer csinálja ezt. Meg lehet szokni, csak városban azért zavaró tud lenni. :(
sell
versenyző
versenyző
MZ-d típusa: Etz 250

Hozzászólás Szerző: sell »

tybke98 írta: 2020.06.06. 16:37 Sziasztok.
Adott motor ETZ 251.
Tavaly szét lett húzva a blokk és egy teljesen "új" váltó lett kompletten beletéve. Nem én végeztem hanem egy ismerősöm. A motorral úgymond nincs gond, megy szépen, teszi a dolgát. Kivéve azt, hogy a harmadik sebességet mostanában egyre többször csak második "felhúzásra" veszi be. Nem tudom miért lehet ez. Kopva csak nincsenek a léptetővillák meg a harmadik sebességnek a fogaskereke. :-k Mikor össze volt téve akkor is csinálta ezt tavaly. Valamint ötödik sebességből nehezen lehetett lefelé váltani negyedikbe, de ez mostanra megszűnni látszik. [-o<
Hali, ha szorul, a "kukactengely", akkor is szokott ilyent csinálni, vagy esetleg, ha a váltókar nem tér vissza középállásra, a váltások között.
mladi
Magkakas
Magkakas
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 és SX 125

Hozzászólás Szerző: mladi »

Zorka írta: 2020.06.04. 21:52
mladi írta: 2020.06.03. 20:24 Sziasztok. Valaki meg tudná mondani a /1 váltókar tengely "O" gyűrűjének pontos méretét? (Ha még valaki olvassa a honlapot)
Szia!
Erre gondoltál? Ez 14X2mm
https://www.gabors-mz-laden.de/index.ph ... 23/6215/c/_/_/?_
Köszönöm :-"
tybke98
rolleres
rolleres
MZ-d típusa: MZ ETZ 251

Hozzászólás Szerző: tybke98 »

Sziasztok.
Adott motor ETZ 251.
Zorka
kis ETZ-s
kis ETZ-s
MZ-d típusa: TS 250+

Hozzászólás Szerző: Zorka »

mladi írta: 2020.06.03. 20:24 Sziasztok. Valaki meg tudná mondani a /1 váltókar tengely "O" gyűrűjének pontos méretét? (Ha még valaki olvassa a honlapot)
Szia!
Erre gondoltál? Ez 14X2mm
https://www.gabors-mz-laden.de/index.ph ... 23/6215/c/_/_/?_
sipi5000
biciklis
biciklis

150-es TS-be az NGK B8HS megfelelő hőértékű?
mladi
Magkakas
Magkakas

Kösz. Sokat segítettél. ](*,)
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Szerintem ugyanaz mimt a 250-es ETZ-jé.
amatőr
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
MZ-d típusa: ETZ 250 Tour

Hozzászólás Szerző: amatőr »

Olvassuk!
mladi
Magkakas
Magkakas

Sziasztok. Valaki meg tudná mondani a /1 váltókar tengely "O" gyűrűjének pontos méretét? (Ha még valaki olvassa a honlapot)
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Peter0405 írta: 2020.05.21. 11:26 Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy a váltókar alján közvetlen a tengelynél gyakran előfordul, hogy olaj csepp van, hol lehet a probléma forrása, hol eresztheti ki az olajat? ETZ 125
Elképzelhető, hogy a berúgó tengelyt tömítő O gyűrű ment tönkre a dekliben, de jellemzően a berúgó és a váltókar tengelye között szokta. Lehet, hogy kopott, de az is, hogy többet öntöttél bele, mint kellett volna.
Peter0405
babakocsis
babakocsis
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Hozzászólás Szerző: Peter0405 »

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy a váltókar alján közvetlen a tengelynél gyakran előfordul, hogy olaj csepp van, hol lehet a probléma forrása, hol eresztheti ki az olajat? ETZ 125
aronpfabian
bajnok
bajnok
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

szediati írta: 2020.05.18. 06:47 Sziasztok. Segitséget szeretnék kérni. Most újitottam fel teljesen a 250 es etz met és a próbakörnél észrevettem, hogy járó motornál nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tudom üresbe tenni. Szépen veszi az összes fokozatot illetve ha nem jár a motor akkor simán kiteszem üresbe. Kuplungot is próbáltam álitani csúszáshatárig spanoltam hátha nem emel ki de nem az a baja. Volt már ilyen valakinek? Az üreset rögzítő golyó és rugó is új. 15w 40 es motorolajat tettem bele
Valószínűleg tényleg nem emel ki eléggé a kuplung, de nem beállítás hanem deformálódott fémlamellák miatt.
szediati
Simsonos
Simsonos
MZ-d típusa: etz250

Hozzászólás Szerző: szediati »

Sziasztok. Segitséget szeretnék kérni. Most újitottam fel teljesen a 250 es etz met és a próbakörnél észrevettem, hogy járó motornál nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tudom üresbe tenni. Szépen veszi az összes fokozatot illetve ha nem jár a motor akkor simán kiteszem üresbe. Kuplungot is próbáltam álitani csúszáshatárig spanoltam hátha nem emel ki de nem az a baja. Volt már ilyen valakinek? Az üreset rögzítő golyó és rugó is új. 15w 40 es motorolajat tettem bele
aronpfabian
bajnok
bajnok
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

sipi5000 írta: 2020.05.10. 19:00 Kis TS-hez milyen kuplung láncot érdemes venni?
Kapható ČZ meg ČZ, ebből a ČZ-t javaslom ;)
sipi5000
biciklis
biciklis

Kis TS-hez milyen kuplung láncot érdemes venni?
janness
rolleres
rolleres
MZ-d típusa: TS 125

Hozzászólás Szerző: janness »

Sziasztok!

Mi szükséges a mz ts 125-höz hogy a fordulatszámmérő müködjön? A müszer megvan, de ki van kötve. A blokk bal oldalán az olajbetöltő gumi elött van egy menetes lyuk, amiben egy csavar van belerakva, gondolom ott lenne a helye eredetileg.

Köszönöm a válaszokat!
sipi5000
biciklis
biciklis

Sziasztok. Az újabb kis Ts-eknél (értem ezalatt, hogy nem a trophy blokkos), a kuplung oldali szimeringhez nem kell széthúzni a blokkot igaz?
janness
rolleres
rolleres
MZ-d típusa: TS 125

Hozzászólás Szerző: janness »

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy ha a főtengely bal oldala, ami menetes, kicsit sérült (nem én okoztam), érdemes javíttatni vagy lehet egyáltalán javítani? Nehezen de rà lehet erőltetni az anyát.

Köszönöm a válaszokat!
Melák
Simsonos
Simsonos

Szevasztok!
Van valakinek tapasztalata abban hogy a 250-es Trophy (TS250), TS250/1 és ETZ (250/251) kuplungok között milyen különbségek vannak?
Eddig az alábbiakról hallottam: Trophy-TS esetén a kuplungrugók alatt nincs alátét. ETZ-nél van. (más lenne a rugóhossz is?)
Trophy-TS esetén a felső leszorító csillag acél, a TS250/1 és ETZ esetén alu. A lamellák menesztőjén van egy váll a főtengely felé. Trophy/TS esetén ez magasabb. TS250/1 - ETZ esetén alacsonyabb.
Melák
Simsonos
Simsonos

motrosmano írta: 2019.12.01. 17:30 Szia!

Sokat nem tudok segíteni, mert nem tudom minek mi a neve pontosan, azért amit tudok leírom:
1- 125/150 ES, TS ('76 előtti) kuplung kosár, ('76 után gyártott kis TS-eknél is már két soros a kuplunglánc)
2- 125/150 ES, TS kuplung agy
7- 125/150 ES, TS ('76 előtti) kuplung lánckerék
6- 125/150 ES, TS berúgó tengely
10- 125/150 ES, TS berúgó fogasív

4,5,8,9,11,14 váltó alkatrészek

14- váltó (előtét) tengely https://www.motoralkatresz24.hu/spd/200 ... TO-TENGELY (ezzel kiegészíteném igazándiból mindegyiket: 125/150 ES, TS)
11- váltó villa a tengelyével https://www.motoralkatresz24.hu/spd/599 ... ALTO-VILLA
________________________ https://www.motoralkatresz24.hu/spd/200 ... LA-TENGELY
8- https://www.motoralkatresz24.hu/spd/200 ... 20-1-3-SEB
4- https://www.motoralkatresz24.hu/spd/200 ... 2-18-2-4-S
9- https://www.motoralkatresz24.hu/spd/200 ... -Z28-1-SEB
5- https://www.motoralkatresz24.hu/spd/200 ... NGELY-ELSO

A 3, 12, 13 számú alkatrészt nem tudom mi és mié!
Remélem segítettem!
Hello!
Köszönöm a segítséget! Hasznos volt.
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Szia!

Sokat nem tudok segíteni, mert nem tudom minek mi a neve pontosan, azért amit tudok leírom:
1- 125/150 ES, TS ('76 előtti) kuplung kosár, ('76 után gyártott kis TS-eknél is már két soros a kuplunglánc)
2- 125/150 ES, TS kuplung agy
7- 125/150 ES, TS ('76 előtti) kuplung lánckerék
6- 125/150 ES, TS berúgó tengely
10- 125/150 ES, TS berúgó fogasív

4,5,8,9,11,14 váltó alkatrészek

14- váltó (előtét) tengely https://www.motoralkatresz24.hu/spd/200 ... TO-TENGELY (ezzel kiegészíteném igazándiból mindegyiket: 125/150 ES, TS)
11- váltó villa a tengelyével https://www.motoralkatresz24.hu/spd/599 ... ALTO-VILLA
________________________ https://www.motoralkatresz24.hu/spd/200 ... LA-TENGELY
8- https://www.motoralkatresz24.hu/spd/200 ... 20-1-3-SEB
4- https://www.motoralkatresz24.hu/spd/200 ... 2-18-2-4-S
9- https://www.motoralkatresz24.hu/spd/200 ... -Z28-1-SEB
5- https://www.motoralkatresz24.hu/spd/200 ... NGELY-ELSO

A 3, 12, 13 számú alkatrészt nem tudom mi és mié!
Remélem segítettem!
Melák
Simsonos
Simsonos

Szevasztok!
Tudna valaki segíteni a fotón látható alkatrészek beazonosításában? Én úgy hiszem ez Trophy vagy TS 125/150 kuplung és váltó alkatrész. Ha jól tudom ETZ-nél már duplasoros volt a lánckerék a kuplungon és a főtengelyen. 4-es, 5-ös fogaskerék azt hiszem összetartozik. (ETZ-nél az 5-ös fogaskerék már ablakos (?)) 13-as fogaskerék méreténél fogva talán nem 125/150 alkatrész.
Csatolmányok
_DSC00381b.jpg
_DSC00377b.jpg
Válasz küldése