Blokk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
MrDok
bajnok
bajnok
MZ-d típusa: ETZ 250
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MrDok » 2012.02.21. 23:06

jura györgy írta:sziasztok a gyújtást is ellenőriztem amikor bele tetem az új trafót, holnap ránézek de szerintem fölösleges, mint mondtam gyújtótrafóra gyanakszom. hihetetlen hogy állásába is tönkre mehet , mert mint előbb írtam szépen eljárt a múlthéten könnyen indult alapjáratvolt meg pörgött is aztán ma meg azzal szembesülök hogy nem hajlandó még elindulni sem üdv. juragy
Gyertya és trafó környékén keresd az okot.

jura györgy
bajnok
bajnok
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe

Hozzászólás Szerző: jura györgy » 2012.02.21. 22:43

sziasztok a gyújtást is ellenőriztem amikor bele tetem az új trafót, holnap ránézek de szerintem fölösleges, mint mondtam gyújtótrafóra gyanakszom. hihetetlen hogy állásába is tönkre mehet , mert mint előbb írtam szépen eljárt a múlthéten könnyen indult alapjáratvolt meg pörgött is aztán ma meg azzal szembesülök hogy nem hajlandó még elindulni sem üdv. juragy

dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
MZ-d típusa: mz ts 150

Hozzászólás Szerző: dkari » 2012.02.21. 22:21

Krepp írta:A puffanás, tüsszentés tipikusan Trafó... Második gyanúsított a gyújtás bármely része
A karbitól nem szokott puffanni?
Az új utángyártott trafó lehet rögtön rossz...
Már nem először jártam így és nálam nem volt gond a trafóval.(eddig) De ez az én esetem....

matt1989
bajnok
bajnok
MZ-d típusa: BMW R1100RT

Hozzászólás Szerző: matt1989 » 2012.02.21. 22:16

Jaja, nekem az új japán trafó 100km után megadta magát...

Krepp
bajnok
bajnok
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Krepp » 2012.02.21. 22:11

A puffanás, tüsszentés tipikusan Trafó... Második gyanúsított a gyújtás bármely része
A karbitól nem szokott puffanni?
Az új utángyártott trafó lehet rögtön rossz...

jura györgy
bajnok
bajnok

Hozzászólás Szerző: jura györgy » 2012.02.21. 22:08

sziasztok mondod a karbit, a múlthét végén szépen eljárt, alapjárat is szép volt ,1 max. 2 re indult is, a gyújtóüdv. juragy trafó ( amire gyanakszom) tajwáni csak 4 kilométert mentem vele, körülbelül 3 hete tetem bele

dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
MZ-d típusa: mz ts 150

Hozzászólás Szerző: dkari » 2012.02.21. 21:57

jura györgy írta:sziasztok nem tudom ide illik vagy nem meg azt sem tudom miért nem indul be a 250 ETZ szikra benzin van 2-3-4 puffant utána tüsszent egyet és ennyi utána meg semmi gyertya csere és ezt újra eljátssza a múltkor semmi gond nem volt leállítottam és most meg ez van mi lehet a probléma? üdv. juragy
Szerintem pucold ki a karbit. Nekem akkor csinált ilyet mikor dugulásom volt.

jura györgy
bajnok
bajnok

Hozzászólás Szerző: jura györgy » 2012.02.21. 20:22

sziasztok nem tudom ide illik vagy nem meg azt sem tudom miért nem indul be a 250 ETZ szikra benzin van 2-3-4 puffant utána tüsszent egyet és ennyi utána meg semmi gyertya csere és ezt újra eljátssza a múltkor semmi gond nem volt leállítottam és most meg ez van mi lehet a probléma? üdv. juragy

Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Hozzászólás Szerző: Hujber » 2012.02.20. 06:32

nyakas írta: Szerinted , de nem 8)
Ennek én csak örülök :D Így meg pláne nem fogja kocogtatni, ha egyáltalán szabadon mozogni sem engedi... :D

nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel

Hozzászólás Szerző: nyakas » 2012.02.20. 06:31

Hujber írta:Kép
Na, haladunk, ez így teljesen logikus, a mellékelt képet én csináltam, hogy mennyi a hézag, de arra gondoltam, hogy ha felteszem a kuplung fogaskereket és még pakolok rá alátéteket, majd a kuplungot és úgy húzom rá a fordulatszám meghajtó csigáját a távtartóval, az majd a helyére húzza.

Más: a rugós alátétet meg be fogom szerezni, szerintem ha kocogtatja a fogaskerék a kuplungot, akkor nagyobb a lefordulási esély is :? Na de most hogy már hallottam a hangját 5 hónap óta először, újult erővel tudom csinálni, szóval a lelkesedés nem marad el 8)

fog ez még menni...
Szerinted , de nem 8)

Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s

Hozzászólás Szerző: Hujber » 2012.02.20. 06:24

Kép
Na, haladunk, ez így teljesen logikus, a mellékelt képet én csináltam, hogy mennyi a hézag, de arra gondoltam, hogy ha felteszem a kuplung fogaskereket és még pakolok rá alátéteket, majd a kuplungot és úgy húzom rá a fordulatszám meghajtó csigáját a távtartóval, az majd a helyére húzza.

Más: a rugós alátétet meg be fogom szerezni, szerintem ha kocogtatja a fogaskerék a kuplungot, akkor nagyobb a lefordulási esély is :? Na de most hogy már hallottam a hangját 5 hónap óta először, újult erővel tudom csinálni, szóval a lelkesedés nem marad el 8)
No meg most jöttem rá, hogy felszerelem a kiemelőrészt dekni nélkül, kitámasztom egy pillanatszorítóval, és akkor többet fogok látni egyből. Ha kiemel, de mégsem oldja a kapcsolatot, akkor meg is van a probléma...

fog ez még menni...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hujber 2012.02.20. 06:31-kor.

pempelli
bajnok
bajnok

Hozzászólás Szerző: pempelli » 2012.02.20. 06:03

Ez egy régebbi beirásod.
Ez is okozhat gubancot szerintem,ahogy Mrdok is irta a főtengelynek a helyén kell lenni rendesen.[/quote]

Annak semmi köze hozzá.nekem sincs középen ,sőt talán soha nem is volt egyen szerelésnél sem.

zsakfos
A révész
A révész
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1

Hozzászólás Szerző: zsakfos » 2012.02.20. 00:37

Hujber írta:Ma összetoltam a két blokkfelet, de az egyik főtengelycsapágy gyűrűje nem melegedett fel eléggé, így a főtengely és a blokkfél között 0,9mm-es hézag van, a másik oldalon jól passzol. Ez nagyon gáz, vagy összemegy majd ha meleg lesz? Egyébként a blokkfelek teljes felületen érik egymást, ott nincs hézag. Vagy szedjem szét újból?
Ez egy régebbi beirásod.
Ez is okozhat gubancot szerintem,ahogy Mrdok is irta a főtengelynek a helyén kell lenni rendesen.

zsakfos
A révész
A révész
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1

Hozzászólás Szerző: zsakfos » 2012.02.20. 00:26

Hujber írta:
És annak megegyezik az átmérője a hézagoló alátéttel? Mert ahogy láttam, a bemaródás a kuplungagyon pont akkora, mint a hézagoló alátét, ezért nem is foglalkoztam vele (arról nem is beszélve, hogy az előző szerelő sem rakta bele :-k ) , de szerintem attól még ki kellene emelnie, hiszen ez csak a kuplung fogaskerekének az oldalirányú mozgását akadályozza meg. Vagy tévedek?
Nem tévedsz.Ha az kimarad,legfeljebb zörgősebb lesz a hangja a motornak,de attól még a kupplungnak kikellene emelnie.

MrDok
bajnok
bajnok
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MrDok » 2012.02.19. 22:03

Hujber írta:
KILL3R etz írta:A 18-as nem a rugós alátét? :-k
És annak megegyezik az átmérője a hézagoló alátéttel? Mert ahogy láttam, a bemaródás a kuplungagyon pont akkora, mint a hézagoló alátét, ezért nem is foglalkoztam vele (arról nem is beszélve, hogy az előző szerelő sem rakta bele :-k ) , de szerintem attól még ki kellene emelnie, hiszen ez csak a kuplung fogaskerekének az oldalirányú mozgását akadályozza meg. Vagy tévedek?
Üdv! Egy lehetséges hibaforrás: a kuplung agya tágul, kopik. Ha a főtengelyre jobban rámenő ( kisebb a hézag a főtengelycsapágy és a kuplungagy között) agy alá a gyári hézagolást teszed, az agy beszorítja a menesztő fogaskereket, és ennek olyan hatása van, mintha nem emelne ki a kuplung.
Ezért kell kihézagolni, pl a szétkapott kuplungból csak az agyat, és menesztőt felrakni a tengelyre, és lemérni a menesztő játékát, ennek megfelelő vastagságú hézagolást használni.
Agy "kopására" bizonyíték: gyárilag 3mm a hézag a malomkerék és a kuplungszerkezet között, használt motornál pedig előfordul hogy a 2 összeakad.....
Persze a főtengelyt beszereléskor rendesen a helyére kell húzni a bal blokkfélben.

Extremeblast
kis ETZ-s
kis ETZ-s
MZ-d típusa: Mz ETZ 250 '86
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Extremeblast » 2012.02.19. 11:17

bomber93 írta:Üdv Valaki le tudná nekem írni pontosan vagy linkelni vmi kiskönyvet Mz ts 125/150 csapágy és szimmering méretei érdekelnének! Nekem csak Az Mz hogyan tovább van meg de abba nem találtam. Előre is köszi!
Szerintem ez jó lesz :http://www.manualedereparatie.info/en/d ... -list.html Sok sikert.

bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s
MZ-d típusa: Házi Készítésü

Hozzászólás Szerző: bomber93 » 2012.02.19. 10:53

Üdv Valaki le tudná nekem írni pontosan vagy linkelni vmi kiskönyvet Mz ts 125/150 csapágy és szimmering méretei érdekelnének! Nekem csak Az Mz hogyan tovább van meg de abba nem találtam. Előre is köszi!

Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600

Hozzászólás Szerző: Seclusion » 2012.02.19. 10:18

Hujber írta:de szerintem attól még ki kellene emelnie, hiszen ez csak a kuplung fogaskerekének az oldalirányú mozgását akadályozza meg. Vagy tévedek?
Ha a rugós alátétre gondolsz, akkor szerintem tévedsz. Kell az oda, meg a csúszótárcsa is. Ennek a vastagságával viszont lehet variálni.

A kuplungmeghúzáshoz pedig annyit, én mindig kalapácsnyelet teszek a kipunyílásba, persze fából készült nyelet. :D Utána ráakasztok valami hosszabb fajta kulcsot, aztán hadd szóljon. :)

Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s

Hozzászólás Szerző: Hujber » 2012.02.19. 08:21

KILL3R etz
bajnok
bajnok

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz » 2012.02.18. 21:24

Annyival kell visszahúzni is. Ugyanis ez tartja a kúpon a kuplungot... Akkor tud megforogni, ha már lecsúszott a kúpról.

Amúgy szerintem a kipuff nyílásba teszel valami puhább, kerek fát pl seprűnyél (vagy hólapátnyél... az úgyis időszerűbb. :D ). Legalábbis én így csináltam... 8-[

Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
MZ-d típusa: Etz 250

Hozzászólás Szerző: Troster » 2012.02.18. 21:21

A nagy anyát akkor csak érzéssel, mintha lovat b...nál? :D

pempelli
bajnok
bajnok

Hozzászólás Szerző: pempelli » 2012.02.18. 21:17

Troster írta:Ha már kuplung a téma, tegnap bal oldali deknit cseréltem, minden ok., de a kuplung nagy anya meghúzására van valami tippetek, hogy rendesen meg lehessen cibálni?(úgy tudom 100Nm)
Egyedül vagyok, nem akarok a szívótorokba csavarhúzót dugdosni, egyesbe van, hátsó fék befékez, de úgy érzem, hogy így nem tudom meghúzni rendesen főleg nyomatékkulccsal.Rajta ülök, nyomom a féket és még kulcsolok is....szóval várom a házi praktikákat!
Előre is köszönöm a tippeket!
90-100Nm-er a kuplungot kell felhúzni,azt csak jól meg kell húzni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pempelli 2012.02.18. 21:21-kor.

Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s

Hozzászólás Szerző: Troster » 2012.02.18. 21:15

Ha már kuplung a téma, tegnap bal oldali deknit cseréltem, minden ok., de a kuplung nagy anya meghúzására van valami tippetek, hogy rendesen meg lehessen cibálni?(úgy tudom 100Nm)
Egyedül vagyok, nem akarok a szívótorokba csavarhúzót dugdosni, egyesbe van, hátsó fék befékez, de úgy érzem, hogy így nem tudom meghúzni rendesen főleg nyomatékkulccsal.Rajta ülök, nyomom a féket és még kulcsolok is....szóval várom a házi praktikákat!
Előre is köszönöm a tippeket!

Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s

Hozzászólás Szerző: Seclusion » 2012.02.18. 20:52

De bizony

KILL3R etz
bajnok
bajnok

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz » 2012.02.18. 20:33

A 18-as nem a rugós alátét? :-k

Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s

Hozzászólás Szerző: Hujber » 2012.02.18. 20:12

Nem tudom, hogy van e utángyártott alkatrész benne, én ahogy elhoztam ( működött több száz kilométert) nem cseréltem benne semmit. Na jó, a tűgörgőt, de az nem lehet a baja.

http://citybike.hu/shop_ordered/2333/pi ... uplung.gif

E szerint csak a 18as számú hézagoló alkatrészt hagyhattam ki, de mikor még össze volt rakva, akkor sem volt benne.
Bambi köszönöm a tanácsot, de a Bakonyban tudtommal nincs ilyen klubtag. Holnap átnéem megint.

Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s

Hozzászólás Szerző: Seclusion » 2012.02.18. 19:55

A kuplungos témáról egyet kérdeznék... Van utángyártott alkatrész a szerkezetben?

bambi
Mágus
Mágus

Hozzászólás Szerző: bambi » 2012.02.18. 19:27

Hujber írta:Sziasztok!

Összeraktam már mindent az egész motor egyben van, de van még egy kis baj. Ráraktam a főtengelyre a kuplung alsó hézagolóját, rá a tűgörgőt, rá a fogaskereket, arra a felső hézagolót, rátéptem a kuplungot felmelegítve távtartóval ahogy az a nagykönyvben megvan írva, a deknibe betettem a durvabeállítót, és rácsavartam belülre a kiemelőt, a kis bowden tartó karjával együtt. Ráraktam a deknit elindítom a motort, simán megy, ahogy illik, de amint beteszem 1esbe lefullad, a durvabeállítón annyit állítottam, hogy épphogy feszes legyen a bowden, felül pedig középre tekertem az ütközőt, hogy tudjam ide oda állítani. Konkrétan nem emel ki. Jól raktam össze a kuplungot, (ötödszörre legalábbis remélem) és a lamellák sincsenek elkopva.
Mi lehet a baj? Vagy meleg motornál másképp fog működni? Nem tudtam üzemmelegre járatni, mert a kipufogó nincs itthon. De így baromijó hangja van :lol: :lol:
Ha mindent jól tettél össze,és az alkatrészek nem hibásak akkor működnie kell.Ha viszont még sem jó akkor valamit elszúrtál vagy még sem ok minden alkatrész.Hogy melyik a probléma így nehéz lesz kitalálni ha mindent jól csináltál elvileg.Nem szoktam ilyen tanácsot adni de most megteszem.Keres egy olyan szerelőt vagy klubtagot a környéken aki már javított egy pár ETZ kuplungot,mert valószínű,hogy ha láttá az illető könnyebben észrevenné a problémát.Szerintem sok időt és helytelen szerelést tudnál megspórolni, amivel esetleg károsítanál más alkatrészeket.Ne kioktatásnak vegyed,hanem segítségnek és akár te is tanulhatsz belőle,amit a jövőben tudnál hasznosítani.
üdv bambi

Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s

Hozzászólás Szerző: Hujber » 2012.02.18. 18:41

pempelli írta: Ezekről beszéltem:http://www.youtube.com/watch?v=b4qZ-zTT ... 4D23C0A45E

Bennvannak azok is, szerintem alkatrészt nem hagytam ki.

pempelli
bajnok
bajnok

Hozzászólás Szerző: pempelli » 2012.02.18. 16:46

[youtube][/youtube]

Összeraktam már mindent az egész motor egyben van, de van még egy kis baj. Ráraktam a főtengelyre a kuplung alsó hézagolóját, rá a tűgörgőt, rá a fogaskereket, arra a felső hézagolót, rátéptem a kuplungot felmelegítve távtartóval ahogy az a nagykönyvben megvan írva, a deknibe betettem a durvabeállítót, és rácsavartam belülre a kiemelőt, a kis bowden tartó karjával együtt. Ráraktam a deknit elindítom a motort, simán megy, ahogy illik, de amint beteszem 1esbe lefullad, a durvabeállítón annyit állítottam, hogy épphogy feszes legyen a bowden, felül pedig középre tekertem az ütközőt, hogy tudjam ide oda állítani. Konkrétan nem emel ki. Jól raktam össze a kuplungot, (ötödszörre legalábbis remélem) és a lamellák sincsenek elkopva.
Mi lehet a baj? Vagy meleg motornál másképp fog működni? Nem tudtam üzemmelegre járatni, mert a kipufogó nincs itthon. De így baromijó hangja van :lol: :lol:
Ezekről beszéltem:http://www.youtube.com/watch?v=b4qZ-zTT ... 4D23C0A45E

pempelli
bajnok
bajnok

Hozzászólás Szerző: pempelli » 2012.02.18. 16:42

Nekem is volt egyszer hasonló,a rugóktól kihagytam az alátéteket ,akkor behúztam a kuplungot már állt is le a motor.túl tudta nyomni a kuplungszerkezetet.

bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s

Hozzászólás Szerző: bomber93 » 2012.02.18. 16:34

Üdv Valaki le tudná nekem írni pontosan vagy linkelni vmi kiskönyvet Mz ts 125/150 csapágy és szimmering méretei érdekelnének! Nekem csak Az Mz hogyan tovább van meg de abba nem találtam. Előre is köszi!

Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s

Hozzászólás Szerző: Hujber » 2012.02.18. 16:31

Sziasztok!

bébé
kis ETZ-s
kis ETZ-s
MZ-d típusa: mz ts 250/1

Hozzászólás Szerző: bébé » 2012.02.17. 22:40

pempelli írta:
bébé írta:Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, ts 250/1-esem van, amin nincs fordulatszámmérõ. Namost, ha a de lux változat (amin van) meghajtó csigáját, meghajtó tengelyt, valamint a meghajtó házat átrakom, akkor mûkõdni fog a fordulatszámmérõ?
igen

Ohhh, ennek örülök, köszönöm válaszodat! =D>

pempelli
bajnok
bajnok

Hozzászólás Szerző: pempelli » 2012.02.17. 20:42

bébé írta:Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, ts 250/1-esem van, amin nincs fordulatszámmérõ. Namost, ha a de lux változat (amin van) meghajtó csigáját, meghajtó tengelyt, valamint a meghajtó házat átrakom, akkor mûkõdni fog a fordulatszámmérõ?
igen

bébé
kis ETZ-s
kis ETZ-s
MZ-d típusa: mz ts 250/1

Hozzászólás Szerző: bébé » 2012.02.17. 20:39

Sziasztok!

nyakas

Hozzászólás Szerző: nyakas » 2012.02.16. 18:04

Nandor írta:Az ETZ250 és a TS 250 blokktartó méretben megegyezik?
nem.

Nandor
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
MZ-d típusa: MZ ts 250/0.5

Hozzászólás Szerző: Nandor » 2012.02.16. 17:02

Az ETZ250 és a TS 250 blokktartó méretben megegyezik?

Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s

Hozzászólás Szerző: Hujber » 2012.02.16. 11:01

Igen, ezt gondoltam én is, szerintem ezt fogom csinálni, csak emlékeztem, hogy valaki ezt a lehetőséget is írta

pempelli
bajnok
bajnok

Hozzászólás Szerző: pempelli » 2012.02.16. 06:06

Hujber írta:Kuplung felrakásnál volt téma, hogy valaki menetrögzítővel szokta felrakni. Loctite 243 jó hozzá? Vagy rakjam össze anélkül?
Én féktisztítóval letakarítom a kúpot és hőlégpisztollyal felmelegítem a kuplungot ,így felhúzom.(előtte ha van egy kis csiszolóporod azzal összecsiszolhatod a kúpot és a kuplungot ,de csak ésszel)
Még sohasem fordult el.

Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s

Hozzászólás Szerző: Hujber » 2012.02.16. 05:59

Kuplung felrakásnál volt téma, hogy valaki menetrögzítővel szokta felrakni. Loctite 243 jó hozzá? Vagy rakjam össze anélkül?

maki79
rolleres
rolleres
MZ-d típusa: ETZ-250

Hozzászólás Szerző: maki79 » 2012.02.13. 21:13

Ghostbikerboy írta:Sziasztok!

Ősszel a szerelőm kicserélte a blokk tömítéseket és elmondhatom az olajfolyás megszűnt. Egy ideig, ugyanis a kuplung felőli dekninek a tömítése megint ereszt.
Mit javasoltok, hogyan szüntessem meg a problémát?
Ajánlatos-e a tömítés mellé valamilyen más blokktömítő eljárást használni (FBS vagy valami más speciális tömítő pasztát)?

A műveletet szeretném magam orvosolni!

Várom a jó tanácsokat!

Előre is köszönöm!

Én csapágyboltban szoktam venni kifejezetten autó szereléshez való ,hőálló,olajálló ,tubusos tömítőanyagot.Würth,Pro Seal.Bekenem vele az összeillesztendő felület mindkét felét,és úgy illesztem össze.A kuplung oldalon még utolag szoktam kívülről az aljára is kenni.Úgysem látszik :D .Az én mocimnál ez bevált.

Andrá$
bajnok
bajnok
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XF650

Hozzászólás Szerző: Andrá$ » 2012.02.12. 19:11

FBS tökéletesen megfelel nekem az összes motoron ilyennel van összerakva és tökéletes sőt még a kipufogó is :D és az ára is tűrhető :roll:

bomber93
kis ETZ-s
kis ETZ-s

Hozzászólás Szerző: bomber93 » 2012.02.12. 19:06

Ősszel a szerelőm kicserélte a blokk tömítéseket és elmondhatom az olajfolyás megszűnt. Egy ideig, ugyanis a kuplung felőli dekninek a tömítése megint ereszt.
Ajánlatos-e a tömítés mellé valamilyen más blokktömítő eljárást használni (FBS vagy valami más speciális tömítő pasztát)?

Várom a jó tanácsokat!

Előre is köszönöm!

Hermetik az mindenre jó! Rohadt büdös és igen nehéz szétszedni az azzal összerakott blokkokat! DE az neked nem fog ereszteni az 100 :D

Ghostbikerboy
biciklis
biciklis
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 '91

Hozzászólás Szerző: Ghostbikerboy » 2012.02.12. 13:31

Extremeblast írta:

Várom a jó tanácsokat!

Előre is köszönöm!

Nekem is csöpögött a bal dekni alatt, mivel nem kaptam megfelelő tömítést( sajnos mifelénk nem nagyon lehet Mz alkatrészeket kapni), így hát csináltam vastagabb karton papírból, és még tömítő pasztát is tettem. Azóta egyáltalán nem ereszt.
Valami hasonló dolgon töröm én is a fejem.

Ghostbikerboy
biciklis
biciklis

Hozzászólás Szerző: Ghostbikerboy » 2012.02.12. 13:30

Troster írta:

Várom a jó tanácsokat!

Előre is köszönöm!
Én a fekete színű hőálló tömítést használom, de csak nagyon vékonyan az nem fog ereszteni, bár kérdés, hogy a blokkfél milyen állapotú, mert ha nagyon meg van gányolva akkor semmi sem fog tömíteni.debreceni szerelőnél volt a motor?
Ha nem boldogulsz, gyere át hozzám, szívesen segítek.
Debrecenben hol tudok beszerezni ilyen tömítést? Van másik blokkfelem is, ha az a baja. Igen, debreceni szerelőnél (szoci motorokkal foglalkozik). Miért? Ha nem boldogulok vele, tavasszal felkereslek. :)

Extremeblast
kis ETZ-s
kis ETZ-s
MZ-d típusa: Mz ETZ 250 '86
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Extremeblast » 2012.02.12. 11:47

Várom a jó tanácsokat!

Előre is köszönöm!

Nekem is csöpögött a bal dekni alatt, mivel nem kaptam megfelelő tömítést( sajnos mifelénk nem nagyon lehet Mz alkatrészeket kapni), így hát csináltam vastagabb karton papírból, és még tömítő pasztát is tettem. Azóta egyáltalán nem ereszt.

Troster
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s

Hozzászólás Szerző: Troster » 2012.02.11. 21:05

Várom a jó tanácsokat!

Előre is köszönöm!
Én a fekete színű hőálló tömítést használom, de csak nagyon vékonyan az nem fog ereszteni, bár kérdés, hogy a blokkfél milyen állapotú, mert ha nagyon meg van gányolva akkor semmi sem fog tömíteni.debreceni szerelőnél volt a motor?
Ha nem boldogulsz, gyere át hozzám, szívesen segítek.

Ghostbikerboy
biciklis
biciklis

Hozzászólás Szerző: Ghostbikerboy » 2012.02.11. 20:32

Sziasztok!

Várom a jó tanácsokat!

Előre is köszönöm!

etzzsolt
Simsonos
Simsonos
MZ-d típusa: etz251

Hozzászólás Szerző: etzzsolt » 2012.02.11. 12:33

Hála az égnek nekem a kuplungom nagyon finoman működik még ebben a dermesztő hidegben is semmi hang semmi ugrándozás :)))

Válasz küldése