Blokk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
frensis
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.06.22. 21:11
MZ-d típusa: MZ TS 125
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: frensis »

nyakas írta:jo :idea:
Köszönöm szépen.
\:D/
Üdv.: Feri

Feel My MZ Power !!
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: nyakas »

jo :idea:
A viz szalad, a kő marad!
Avatar
frensis
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.06.22. 21:11
MZ-d típusa: MZ TS 125
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: frensis »

Jó estét az uraknak !

Olyan kérdésem lenne, hogy a kis ETZ koptató kuplunglamellái jók-e a kis TS-be ?
Üdv.: Feri

Feel My MZ Power !!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Üdv!

Olyannyira, hogy máshonnan nem is tudod. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Fittboy
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.04.22. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250,250 ja és250
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Fittboy »

hali.

Ha kiveszem a berugókar ütköző gumit a blokkból,akkor az újat kintről is bele tudom tenni?
szaké
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2010.07.27. 18:14
MZ-d típusa: etz 125 e

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: szaké »

Nekem 10.000-ért furták fel 125-ös +1-ről 150 utolsó előtti méretre. Benne volt a hengerfej igazítás is. tehát 500 ft difi. (de nem akarom agyon fényezni Táboriékat,félreértés ne essék)
Avatar
Seri19
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009.10.21. 02:00
MZ-d típusa: MZ Etz 251
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Seri19 »

szaké írta:
Seri19 írta: Én a 4 kelemennél furattam, és semmi gond nincs vele, de haveromnak pl ledobta az alsó gyűrűt, mondjuk hosszas városi használat után álló helyzetben lámpánál. De más rosszat nem hallottam róluk. Főtengelyt is velük újjítattam fel.
Tábori Feri Bácsit tudom ajánlani(IV.Templom utca 3.) Precízen, lelkiismeretesen dolgoznak. Nem drágábbak,mint a 4kelemen. Ja,és ami nagyon fontos: ÉRTENEK HOZZÁ. (a 4kelemennél hallottam olyan "jó tanácsot",hogy a fülem ketté állt.
Én táboriról hallottam ezt azt, az öreg tábori az tényleg lelkiismeretes meg minden de a fia kevésbé. Jah és egy 10%kkal drágáb a tábori a 4 kelemennél, mind2höt járok, táborinál csak a kisebb cuccokat veszem mert itt van tőlünk 10 percnyire.
szaké
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2010.07.27. 18:14
MZ-d típusa: etz 125 e

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: szaké »

Sziasztok!

Hengerfúrás után a kb. 350ik km.-től fura csörgőhang jön a henger felől . Nagyon finoman járatom az elejétől fogva. Amikor feltettem a hengert, olyan hangja volt mint az óraműnek. Most meg csörög :(
Olaj van rendesen (majdnem 1:20! nem bízom a véletlenre :D Repsol Sintetico ). Azt viszont nem tartom valószínűnek,hogy a súber "hipp-hopp" ennyire megkopott volna.
Valaki járt már hasonlóan?
szaké
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2010.07.27. 18:14
MZ-d típusa: etz 125 e

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: szaké »

Seri19 írta:
hekus írta:Üdv!

A következő történt:

M7-es, érdi emelkedő, tempósan felfelé.
Csörgés, hátsó kerék beblokkolás, majdnem feckloás.

Még a helyszínen megnéztem, és láttam, hogy a láncom leugrott az első lánckerékről, letörve pár fogat. Akkor még reméltem, hogy ennyi a baja és a már korábban említett bolkkelhúzódás miatt van.

Hazaérve levettem a hengert és sajnos teljesen gallyra ment. A dugón és a hüvelyen is mély karcok vannak. A gyűrűk teljesen beépültek a dugóba.
A csapszeg felső felülete lemattulva, érezhető vállal rendelkezik. Tűgörgő nem hiányzik, a kosár egyben van.

Elképzelésem szerint nem szabadult el bent semmi, "csak" megragadt a dugó.


Kérdésem:
Ha már hengert kell vennem, milyet javasoltok?
A 4 Kelemennél 9500.- ért fúrnak, magyar dugót felhasználva.
A lengyel utángyártott szett 24e Ft.


Szeretném, hogy tartós legyen, amit felrakok.

Ki mit javasol?
Én a 4 kelemennél furattam, és semmi gond nincs vele, de haveromnak pl ledobta az alsó gyűrűt, mondjuk hosszas városi használat után álló helyzetben lámpánál. De más rosszat nem hallottam róluk. Főtengelyt is velük újjítattam fel.
Tábori Feri Bácsit tudom ajánlani(IV.Templom utca 3.) Precízen, lelkiismeretesen dolgoznak. Nem drágábbak,mint a 4kelemen. Ja,és ami nagyon fontos: ÉRTENEK HOZZÁ. (a 4kelemennél hallottam olyan "jó tanácsot",hogy a fülem ketté állt.
Avatar
Seri19
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009.10.21. 02:00
MZ-d típusa: MZ Etz 251
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Seri19 »

hekus írta:Üdv!

A következő történt:

M7-es, érdi emelkedő, tempósan felfelé.
Csörgés, hátsó kerék beblokkolás, majdnem feckloás.

Még a helyszínen megnéztem, és láttam, hogy a láncom leugrott az első lánckerékről, letörve pár fogat. Akkor még reméltem, hogy ennyi a baja és a már korábban említett bolkkelhúzódás miatt van.

Hazaérve levettem a hengert és sajnos teljesen gallyra ment. A dugón és a hüvelyen is mély karcok vannak. A gyűrűk teljesen beépültek a dugóba.
A csapszeg felső felülete lemattulva, érezhető vállal rendelkezik. Tűgörgő nem hiányzik, a kosár egyben van.

Elképzelésem szerint nem szabadult el bent semmi, "csak" megragadt a dugó.


Kérdésem:
Ha már hengert kell vennem, milyet javasoltok?
A 4 Kelemennél 9500.- ért fúrnak, magyar dugót felhasználva.
A lengyel utángyártott szett 24e Ft.


Szeretném, hogy tartós legyen, amit felrakok.

Ki mit javasol?
Én a 4 kelemennél furattam, és semmi gond nincs vele, de haveromnak pl ledobta az alsó gyűrűt, mondjuk hosszas városi használat után álló helyzetben lámpánál. De más rosszat nem hallottam róluk. Főtengelyt is velük újjítattam fel.
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: conus »

nem érdemes poliamid kosarút beletenni.
jobb csapágyboltban lehet kapni vitont. :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
Geritoo
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2010.03.18. 08:56
MZ-d típusa: TS 250 '73
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Geritoo »

Sziasztok,

Egy '73-as 4 sebességes TS250 blokkját húztam szét tegnap felújítás miatt. Még gyári poliamid kosaras DKF csapágyak voltak benne amiket szeretnék kicserélni. Kicsit utánanézve csak SKF-ből láttam polimadkosaras csapágyakat TN-9 jelöléssel és C3-as illesztéssel. Viszont ezek jóval drágábbak mint a fémkosaras társaik. Érdemes megfizetni vagy pedig mehet bele a fémkosaras?

A másik azt már kérdeztem tőletek régebben, hogy milyen szimmeringeket érdemes belerakni és jött válasz is hogy viton anyagú a tuti. Viton anayagút hol érdemes beszerezni? Itt Gödöllőn hirtelen nem találtam. Esetleg pest megyében tudtok ajánlani valami jó beszerzési forrást?
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

hekus írta:Üdv!
Kérdésem:
Ha már hengert kell vennem, milyet javasoltok?
A 4 Kelemennél 9500.- ért fúrnak, magyar dugót felhasználva.
A lengyel utángyártott szett 24e Ft.
Szeretném, hogy tartós legyen, amit felrakok.
Ki mit javasol?
Hát, Szomszéd! Nekem Bambi mester intézte.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
hekus
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010.06.10. 21:14
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hekus »

Üdv!

A következő történt:

M7-es, érdi emelkedő, tempósan felfelé.
Csörgés, hátsó kerék beblokkolás, majdnem feckloás.

Még a helyszínen megnéztem, és láttam, hogy a láncom leugrott az első lánckerékről, letörve pár fogat. Akkor még reméltem, hogy ennyi a baja és a már korábban említett bolkkelhúzódás miatt van.

Hazaérve levettem a hengert és sajnos teljesen gallyra ment. A dugón és a hüvelyen is mély karcok vannak. A gyűrűk teljesen beépültek a dugóba.
A csapszeg felső felülete lemattulva, érezhető vállal rendelkezik. Tűgörgő nem hiányzik, a kosár egyben van.

Elképzelésem szerint nem szabadult el bent semmi, "csak" megragadt a dugó.


Kérdésem:
Ha már hengert kell vennem, milyet javasoltok?
A 4 Kelemennél 9500.- ért fúrnak, magyar dugót felhasználva.
A lengyel utángyártott szett 24e Ft.


Szeretném, hogy tartós legyen, amit felrakok.

Ki mit javasol?
Miku
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.03.25. 18:28
MZ-d típusa: ETZ 251

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Miku »

Sziasztok,
par napja csinalja a 251-esem, hogy 1800-2000 fordulat kozott rendesen vibral/rezonal a blokk. Legalabbis gondolom onnan ered. Ez pont a varosi totymorges korul van, ugyhogy zavaro.
Kibir meg par ezer kilometert amig osz lesz es elviszem Bambihoz :) vagy addigra szetraz mindent?

Miki
Miku
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.03.25. 18:28
MZ-d típusa: ETZ 251

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Miku »

Enyem is ugyanezt csinalja amiota utangyartott kuplungkosar lett berakva. :(
Ha van otletetek szoljatok!
Amugy nekem nem nagyon zavaro, de lehet csak maert jol hangszigetel a bukom? :)
revlimit írta:
Alfa írta:Így kell érteni:

http://www.youtube.com/watch?v=zfnsRlC4nLQ

Amikor ki van engedve kotyog, amikor be van húzva nincs hangja
Nekem pont ilyen mint a videón. Akkor ez most mitől is van?? Engem spec. zavar, mert bazi hangosan kerreg ha nincs behúzva a kuplung. Mi erre a gyógyír?? Ha eláll ez a rohadt eső csinálok én is egy videót róla :evil:
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: waresz »

zolander írta:Üdv! :D
Egy ETZ 251-es büszke tulajdonosa vagyok. Olyan kérdésem volna, hogy második fokozatban, nem kidobja a sebességet,tehát nem pörög fel, mintha üresben lenne, hanem az esetek 50 százalékában mintha "nem akadna be rendesen a kettes", és utána egy két másodperc múlva ránt egyet a motor magán és bekattan. Nem mindig csinálja, igazából le is tojnám, de ennek nem így kéne lennie gondolom én.:D szerintem léptetővilla kopott azért csinálhatja...mi a véleményetek? egy léptetővillacseréhez gondolom szét kell húzni egész blokkot igaz..? (azt pedig egyáltalán nem akarom, mert 4000 kilóméter óta megy a motor szerelés nélkül.)
előre is köszi a fejtegetéseket!:D
zol
kapcsoló körmök lekoptak, ezért dobálja. ha mihamarabb megcsinálod, lehet hogy nem kell léptető villát cserélni.természetesen blokkot szét kell húzni.
Bokodi Áron- WARESZ
zolander
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.07.10. 15:58
MZ-d típusa: MZ ETZ 251

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zolander »

Üdv! :D
Egy ETZ 251-es büszke tulajdonosa vagyok. Olyan kérdésem volna, hogy második fokozatban, nem kidobja a sebességet,tehát nem pörög fel, mintha üresben lenne, hanem az esetek 50 százalékában mintha "nem akadna be rendesen a kettes", és utána egy két másodperc múlva ránt egyet a motor magán és bekattan. Nem mindig csinálja, igazából le is tojnám, de ennek nem így kéne lennie gondolom én.:D szerintem léptetővilla kopott azért csinálhatja...mi a véleményetek? egy léptetővillacseréhez gondolom szét kell húzni egész blokkot igaz..? (azt pedig egyáltalán nem akarom, mert 4000 kilóméter óta megy a motor szerelés nélkül.)
előre is köszi a fejtegetéseket!:D
zol
Avatar
MiszterQ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2010.01.31. 12:57
MZ-d típusa: ETZ 250, BMW F650ST
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MiszterQ »

:) végül is sokmindent kibír egy ilyen szerkezet. Ha más motorom lenne akkor jobban aggódnék.

A sebesség beragadásra mit tudtok mondani? Ezt írtam, bemásolom:

"lassításkor, ugye váltok vissza, mondjuk...4, 3, 2.... és van úgy hogy beragad kettesbe, és nem megy se le, se fel. Ilyenkor (pl. lámpánál) kettesbe szépen elindulok, aztán veszi a 3-at rendesen. Tipp?"

Ehhez még hozzáfűzném, hogy ha mégis venné az 1-est, akkor lehetetlen járó motornál üresbe tenni. Tipp? :D
Relax, don't do it
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: waresz »

MiszterQ írta:
Forrest írta: Kuplung belső menesztő nem megfelelő axiális játéka vagy a kuplungtárcsák beverődése is csörgést okozhat.
És ez nagyon vészes probléma? Vagy lehet vele élni?
zavaró-zavaró...
engem úgy bosszant hogy majd belehülyülök.. na de hát ha hiába válogatok kuplung lamellákat, vagy hiába köszörülgetem a futógyűrűket úgy hogy ne lötyögjön köztük a menesztő, akkor is zörög :evil: :evil: :evil: :evil:
ez van, ha tudsz vele együtt élni, akkor jó, ha nem akkor meg kísérletezz. baj ebből sose lesz.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
MiszterQ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2010.01.31. 12:57
MZ-d típusa: ETZ 250, BMW F650ST
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MiszterQ »

Nem nekem máshogy csörög. Úgy néz ki a dolog, hogy húzom neki és váltok: Tehát: húúúúúúúúúz, kuplung, váltás előtt pöfög visszább a motor, és ezzel ütemesen csörög. :D
Relax, don't do it
Avatar
revlimit
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2008.04.15. 15:35
MZ-d típusa: TS 150 75'
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: revlimit »

Alfa írta:Így kell érteni:

http://www.youtube.com/watch?v=zfnsRlC4nLQ

Amikor ki van engedve kotyog, amikor be van húzva nincs hangja
Nekem pont ilyen mint a videón. Akkor ez most mitől is van?? Engem spec. zavar, mert bazi hangosan kerreg ha nincs behúzva a kuplung. Mi erre a gyógyír?? Ha eláll ez a rohadt eső csinálok én is egy videót róla :evil:
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Így kell érteni:

http://www.youtube.com/watch?v=zfnsRlC4nLQ

Amikor ki van engedve kotyog, amikor be van húzva nincs hangja
Avatar
MiszterQ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2010.01.31. 12:57
MZ-d típusa: ETZ 250, BMW F650ST
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MiszterQ »

Alfa írta:Üresben is okozza ha felpörgeted és lassul? Kpl. behúzva-kiengedve van különbség? Ha a válasz Igen és Nem, arról sztem krepp tudna bővebben beszélni, és az nem kpl, hanem mondjuk alsó csap...
Ezt most pontosan nem tudom hogy behúzva-kiengedve van e különbség? Kiengedve biztos, behúzva meglátjuk. Majd megnézem.
Relax, don't do it
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Üresben is okozza ha felpörgeted és lassul? Kpl. behúzva-kiengedve van különbség? Ha a válasz Igen és Nem, arról sztem krepp tudna bővebben beszélni, és az nem kpl, hanem mondjuk alsó csap...
Avatar
MiszterQ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2010.01.31. 12:57
MZ-d típusa: ETZ 250, BMW F650ST
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MiszterQ »

Forrest írta:
MiszterQ írta: Másik: csőrgő hangot okozhat a kuplungfogaskerék? Vagy azon az oldalon valami? A hang különösen motorféknél jön, meg felváltás előtt, ha behúzom a kuplungot és lassul a fordulat. Tipp? :D
Kuplung belső menesztő nem megfelelő axiális játéka vagy a kuplungtárcsák beverődése is csörgést okozhat.
És ez nagyon vészes probléma? Vagy lehet vele élni?
Relax, don't do it
Avatar
Forrest
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2008.05.21. 11:27
MZ-d típusa: RD 350
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Forrest »

MiszterQ írta: Másik: csőrgő hangot okozhat a kuplungfogaskerék? Vagy azon az oldalon valami? A hang különösen motorféknél jön, meg felváltás előtt, ha behúzom a kuplungot és lassul a fordulat. Tipp? :D
Kuplung belső menesztő nem megfelelő axiális játéka vagy a kuplungtárcsák beverődése is csörgést okozhat.
daranyi68

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: daranyi68 »

Sziasztok!Nálam is baj van a sebváltóval.A 3-ast nagyon nehezen,vagy egyáltalán nem akarja bevenni.A kar könnyedén mozog.Ha hideg a blokk, akkor könnyebben megy a váltás.5-ből lefelé semmi gond,egyedül a 3-as sebesség vacakol!Köszönöm a segítséget előrre is!
Avatar
MiszterQ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2010.01.31. 12:57
MZ-d típusa: ETZ 250, BMW F650ST
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MiszterQ »

Én is küzdök becsülettel, én is látom a fényt :D :D na most nekem meg az a vasnak az új heppje (ugye megkapta a régebbi blokkomból kompletten a váltót), hogy lassításkor, ugye váltok vissza, mondjuk...4, 3, 2.... és van úgy hogy beragad kettesbe, és nem megy se le, se fel. Ilyenkor (pl. lámpánál) kettesbe szépen elindulok, aztán veszi a 3-at rendesen. Tipp?

Másik: csőrgő hangot okozhat a kuplungfogaskerék? Vagy azon az oldalon valami? A hang különösen motorféknél jön, meg felváltás előtt, ha behúzom a kuplungot és lassul a fordulat. Tipp? :D
Relax, don't do it
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

Urobert írta:Hát, köszönöm srácok! Meg kell hagyni nem örülök... Valóban elég rossz állapotban voltak a blokkfelek (az új csapágyakat meg kellett "macerálni" hegesztővel, hogy szoruljanak a perselyekben) de erre nem gondoltam. Megint szétszedni a szó szerint véglegesre összerakott blokkot... Hát nem tudom. Nem beszélve a főtengely felújítás idejéről és költségeiről... :( Szomorú vagyok... Azt hiszem újra meg kell néznem az Easy Rider-t a folytatáshoz. Ha lesz egyáltalán. :-({|=
Ne szomorkodj ne add fel én vettem a motort kb 1 hónapja vagy már több is lehet azóta leforgott a kuplung szétment az első fék és nincs töltés az utóbbi kettővel még mindig kűzdök nem mentem a motorral 100km el szerintem de talán már látom a fényt az alagút végén remélem nem vonat az :p
Urobert
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.03.19. 09:46
MZ-d típusa: ETZ-150

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Urobert »

Hát, köszönöm srácok! Meg kell hagyni nem örülök... Valóban elég rossz állapotban voltak a blokkfelek (az új csapágyakat meg kellett "macerálni" hegesztővel, hogy szoruljanak a perselyekben) de erre nem gondoltam. Megint szétszedni a szó szerint véglegesre összerakott blokkot... Hát nem tudom. Nem beszélve a főtengely felújítás idejéről és költségeiről... :( Szomorú vagyok... Azt hiszem újra meg kell néznem az Easy Rider-t a folytatáshoz. Ha lesz egyáltalán. :-({|=
Avatar
kr
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2008.12.21. 22:54
MZ-d típusa: ES250/2 Zephyr 750
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kr »

Urobert, előfordulhat hogy a főtengely vége kicsit el van nyalva, így nem lehet a forgórészt ütésmentesen feltenni rá. Vedd le a forgórészt, és ha van a tengely végének "válla", hát, nos, azt el kell dolgozni.
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: conus »

:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

Urobert írta:Megmérni, nem mértem meg, de szerintem anélkül jó látszik a dolog. Még "nem indul" csak kézzel, gyertya nélkül lökdösöm, és pl. mozog a szénkefe is. :-k

a probléma a képen látható csavarra és annak a "foglalatára" vonatkozik.

Kép

Ugye a kérdés: mi lehet a baj? Egy főtengely nem ferdül csak el ennyire. Vagy nem tudom.
Szetm kapd le az egész generátort vedd ki a gyertyát és rugdosd meg közbe figyeld a főtengelyt meglátod ha esetleg a főtengely van elferdülve.
Urobert
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.03.19. 09:46
MZ-d típusa: ETZ-150

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Urobert »

Megmérni, nem mértem meg, de szerintem anélkül jó látszik a dolog. Még "nem indul" csak kézzel, gyertya nélkül lökdösöm, és pl. mozog a szénkefe is. :-k

a probléma a képen látható csavarra és annak a "foglalatára" vonatkozik.

Kép

Ugye a kérdés: mi lehet a baj? Egy főtengely nem ferdül csak el ennyire. Vagy nem tudom.
hekus
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010.06.10. 21:14
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hekus »

Urobert írta:Üdv!
problémám lenne...
az, hogy minden smakkol, de a főtengely gyújtásfelöli vége (a szénkeféknél stb.) kicsit üt?
mi ekkor a teendő?

ui.: kicsit üt = excentrikus forgás

Megmérted vagy szemre úgy tűnik?

Mert szemre úgy tűnik a blokk remegése miatt.
Ha megszakítós, akkor a bütyök is megzavarja a szemet forgás közben.

Ha megmérted, akkor oké, ha nem akkor mérd meg!
Urobert
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.03.19. 09:46
MZ-d típusa: ETZ-150

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Urobert »

Üdv!
problémám lenne...
az, hogy minden smakkol, de a főtengely gyújtásfelöli vége (a szénkeféknél stb.) kicsit üt?
mi ekkor a teendő?

ui.: kicsit üt = excentrikus forgás
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: conus »

frensis írta:
sanyez írta:Lehet, hogy Én néztem el nagyon valamit, de a gyári kézikönyvben is az van a képeken, sőt ami a letöltések között van a "blokk összeszerelés" néven abban is zárt van. Ráadásul Én is zártat vettem ki belőle.
A gyári műanyag kosaras csapágyat vetted ki belőle, és az tényleg úgy néz ki, mintha zárt lenne, legalábbis az egyik oldala. Megpróbálok majd csinálni a közeljövőben róla képet.
meglőztelek :twisted:
Kép
na ilyen ni. az egyik oldala jobban nyitott mint a másik, de az sem teljesen zárt, ott körben a kosár mellett végig van egy kb 1mm-es hézag. :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
Roncskutya
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2010.07.08. 13:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1,Simson
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Roncskutya »

Perec írta:
kiszsebi írta: üresjárás rögzítő csavarnál a golyó és a rugó bent van-e?
Én azok nélkül vettem a motort, és volt üresem: ha nem is kimondottan álló helyzetben, de ki lehetett venni sebességből...
Viszont mielőtt szétszedtem csinált olyat az etz250, hogy csak akkor volt üres, ha felváltottam 5.-ig, aztán vissza le üresig. (kellett kis idő mire rutint szereztem) Később teljesen el is szabadult az egyik váltókerék egy kinyúlt zéger miatt és rendszeresen csinálni kezdte, hogy 2. helyett 3.-at vett, 2x. Üres helyén melyik fokozat van?
mikor meg vettem nekem sem volt benne golyó ezért mikor mentem vele és letettem üresbe és le állitottam beugrott sebbeségbe és inditás elött ellenörözni kellett mikor szétszedtem kerestem a golyót de nem volt most pótoltam a hiányt 1-2-3 lehet kapcsolni utána meg kell forgatni a fötengelyt és lehet 4-5 kapcsolni viszont 1 és 2 között nincs üres akár mit csinálok de tudomásom szerint nem lehet semmit forditva össze rakni benne
MZ TS 250/1 Mindhalálig!!
Avatar
frensis
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.06.22. 21:11
MZ-d típusa: MZ TS 125
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: frensis »

sanyez írta:Lehet, hogy Én néztem el nagyon valamit, de a gyári kézikönyvben is az van a képeken, sőt ami a letöltések között van a "blokk összeszerelés" néven abban is zárt van. Ráadásul Én is zártat vettem ki belőle.
A gyári műanyag kosaras csapágyat vetted ki belőle, és az tényleg úgy néz ki, mintha zárt lenne, legalábbis az egyik oldala. Megpróbálok majd csinálni a közeljövőben róla képet.
Üdv.: Feri

Feel My MZ Power !!
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

hekus írta: ...
A következő munka, ami kinéz, az a blokktartó lemezek cseréje lesz, mert eléggé keresztben van benne a blokk. Azt megpróbálom őszig elhalogatni.
Ha nagyon keresztben van a blokk, akkor szerintem ne halogasd, b@ssz@ a láncot is!
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

hekus írta:



Vagy lehet, hogy jól csináltam, csak a rugó volt elgyengülve?


Szerintem ez pontosan igy van ahogy irod.Gondolom jó irányban forgattad,úgy ahogy a videón van.
Előfordul hogy eltörik.Én is jártam már így valamikor.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
hekus
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010.06.10. 21:14
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hekus »

Na.

Ma vettem berúgókart és éket is.

Este nekiálltam megcsinálni.

Dekni le, berúgótengelyt satuba befogtam és próbáltam úgy csinálni, ahogy azt a gyári összerakási videón láttam.

Ott úgy tűnt, kicsit többet, mint egy fordulatot tekernek a deknin, aztán meg fel rá a kar.

Én is így próbáltam.

Még nem forgattam egy fordulatot, amikor eltört a berúgókar visszahúzó rugója.


Aki csinált ilyet, kérem írja le, hogy hogy csinálta, mi a szakszerű összeszerelési módja a berúgószerkezetnek!

Vagy lehet, hogy jól csináltam, csak a rugó volt elgyengülve?


Kicsit unom már a deknilebondogatást, ezért is kérdeztem, hogy anélkül meg lehet-e csinálni.

Egy hónapja van meg a motor, de nem is tudom már, hányszor vettem le a deknit.

1. váltószerkezet himbáját ellenőrizni, azt helyére visszarakni

2. másnap, mert ugyanolyan lett a váltó, mint előtte

3. kuplungot lehúztam, léptetőcsillagot összeraktam

4. mindezek után folyt az olaj, tömítőpasztával kinyomtam

5. ma a berúgókar cseréje miatt


Kezdem unni az állandó olajleengedést......


Ma jött egy haverom, hogy "kicsit sokat szopsz ezzel a motorral, nem?"
Mert ő csak azt látja, valahányszor elmegy a garázs előtt, ég a villany, olajos vagyok és lent van a dekni.

Remélem, hogy ezzel a rugócserével egy darabig elfelejthetem a deknilebontogatást.

A következő munka, ami kinéz, az a blokktartó lemezek cseréje lesz, mert eléggé keresztben van benne a blokk. Azt megpróbálom őszig elhalogatni.
Avatar
Perec
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2008.07.13. 21:36
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Oh.

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Perec »

kiszsebi írta:
Roncskutya írta:kérdés:frissen össze rakott blokkomban meg található mind az 5 sebbeség fokozat viszont az üres nincs sehol mi lehet ennek az oka?
üresjárás rögzítő csavarnál a golyó és a rugó bent van-e?
Én azok nélkül vettem a motort, és volt üresem: ha nem is kimondottan álló helyzetben, de ki lehetett venni sebességből...
Viszont mielőtt szétszedtem csinált olyat az etz250, hogy csak akkor volt üres, ha felváltottam 5.-ig, aztán vissza le üresig. (kellett kis idő mire rutint szereztem) Később teljesen el is szabadult az egyik váltókerék egy kinyúlt zéger miatt és rendszeresen csinálni kezdte, hogy 2. helyett 3.-at vett, 2x. Üres helyén melyik fokozat van?
Kép
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Roncskutya írta:kérdés:frissen össze rakott blokkomban meg található mind az 5 sebbeség fokozat viszont az üres nincs sehol mi lehet ennek az oka?
üresjárás rögzítő csavarnál a golyó és a rugó bent van-e?
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: festékes »

affaire írta:
hekus írta: Először az ék szakadhatott el.
Aztán szétnyílt az egész ott tőben.
Elforgott a tengelyen.

Néztem egy üzlet honlapján, hogy berúgókar van olcsón, de éket nem láttam. Lehat azt is kapni?
Lehet kapni éket is az bicikli pedál ék az jó a berugókarhoz is max veszel bicaj boltba de lehet kapni tuti.
Ja én is ott vettem! \:D/
Avatar
Roncskutya
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2010.07.08. 13:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1,Simson
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Roncskutya »

kérdés:frissen össze rakott blokkomban meg található mind az 5 sebbeség fokozat viszont az üres nincs sehol mi lehet ennek az oka?
MZ TS 250/1 Mindhalálig!!
grill
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009.08.01. 11:23
MZ-d típusa: MZ Etz

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: grill »

Hello

Azzal a problémával találtam magam szembe ,hogy a gyújtásvezetékeimről a kép nincs meg amin látszódott hova mi van kötve és hát valakinek nincs ötlete a kapcsolási rajzon kívül mert most újítottam fel és most rakom össze (etz 125)


Válaszotokat előre is köszönöm
affaire
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2010.04.18. 20:05
MZ-d típusa: Mz 250/1

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: affaire »

hekus írta:
Hol tört el?
Először az ék szakadhatott el.
Aztán szétnyílt az egész ott tőben.
Elforgott a tengelyen.

Néztem egy üzlet honlapján, hogy berúgókar van olcsón, de éket nem láttam. Lehat azt is kapni?
Lehet kapni éket is az bicikli pedál ék az jó a berugókarhoz is max veszel bicaj boltba de lehet kapni tuti.
hekus
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2010.06.10. 21:14
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hekus »

Hol tört el?
Először az ék szakadhatott el.
Aztán szétnyílt az egész ott tőben.
Elforgott a tengelyen.

Néztem egy üzlet honlapján, hogy berúgókar van olcsón, de éket nem láttam. Lehat azt is kapni?
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 43 vendég