Blokk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Hozzászólás Szerző: kupi »

Német moci Német gondolkodás,helyes ha mindenki igy gondolkodna már nem itt nyomorognánk.Nem olyan rossz a magyar termék sõt!
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
coco
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2008.08.16. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: coco »

Hykomollal szarozott a kuplungom a talalkozon. Most is az van benne s azota semmi baj nem volt. Csak azert irtam hogy lehet hogy tud ilyent is csinalni a Hykomol, vagy csak a meleg rakott oda neki. Amugy semmi bajom vele, lehet hogy mas olaj is meg csinalta volna ugyanezt.... nem tudom... vagy nem is az olaj volt a hibas... :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára coco 2008.12.10. 20:14-kor.
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csikin »

Kupi!
Teljesen egyetértek!
Maradok a magyar terméknél:D
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csikin »

Szia én ezekbõl vennék
váltóba:
Mol Hykomol K 80w/90 1 liter 1395Ft
Mobilube GX 80w/90 1 liter 1680Ft
Castrol EP 80w/90 1 liter 1690Ft

benzinbe:
Mol DYNAMIC Sprint 2T 1L 1300Ft
Castrol 2T 1 liter 1485Ft
Agip City 2T 1 liter 1740Ft
Castrol ACT EVO 2T 1 liter 1820Ft

Üdv.: Csikin
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Hozzászólás Szerző: kupi »

Sziasztok nem rossz kérdés az olaj kérdése ezen magam is sokszor eltöprengek hisz a mai világba van választék bõven,de az tény amikor ezeket a motorokat tervezték nem volt ilyen választék.Nem azért irom mert valakit meg akarok sérteni távol ál tölem de pl nem régen olvastam a teló nál sokan meglepödtek mert valaki azt irta váltó olaj kell bele, valobann ezt javasolja a könyv(akkoriba ez volt elérhetõ)nem mondom az a legjóbb de ha azt irták akkor gyárilag is ilyen volt benne.Tavaj beszéltem egy fazonnal"aki régen csere melosként volt az MZ gyárba és amit mesélt az engem is megdöbentett."Nem sokat szarakodtak a lényeg a norma volt,és csak egyfajta ólajat használtak mindenhova(kivétel a fék persze) de a fazon szerint valami sötét sûrû ruszki cucc vot,a lényeg tehát ha valaki hikomol olajat tesz bele az az alap (én pl most azt használok ez volt kéznél)de valobann lehet finomitani nevesebb termékek használatával igaz az zseb kérdése fõleg.De saját tapasztalat én ezekkel régi olajakkal lenyomtam kb 100.000km (ez frankó)mikor kezdtem a motorozást nem volt nagyon más de ezt ti is tudjátok és még mindig megy a masina.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
Vörcsi
Aki 1:25-be keveri
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2008.08.22. 16:22
MZ-d típusa: ES250/2 TS125 GS500
Tartózkodási hely: Nagykõrös

Hozzászólás Szerző: Vörcsi »

Sziasztok!

Egy érdekes kérdéssel fordulnék hozzátok. Már egy éve hajtom a 250-es Trophy-t és csak most figyeltem ha ki akarok lõni vele 1-esben akkor kattogva kidobja a sebességet, majd újba beáll, majd újra kidobja. Annyira nem volt fontos hogy füstölgõ kerékkel induljak el, csak jó lenne tudni hogy mit okoskodhatok vele, ha egyszer mondjuk egy gödör megfog.
ES250/2 Trophy 1973, TS125 1981
'09 Gyurma, Tátra, Mecsek; '10 Tátra; 2011 Tátra; '12 Pilis, Bakony, Vértes-Gerecse; '14 Pilis, Bakony, Vértes-Gerecse; '15 Pilis, Vértes-Gerecse, Holmz, Zala; '16 Pilis, és még jó sok...
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Hozzászólás Szerző: hell »

Ha már az olajokról van szó mit szoltok hozzá ha váltóba, bezinbe mindenhová CASTROL-t tennék véleményt kérek?! Vagy ha jobb megoldást talál valaki ebben a boltban nagyon szivesen veszem és megköszönöm! (Halkan jegyzem meg ár az nem számít csak tippeket kérek mivel járnék a leges legjobban! )

http://www.olajdepo.hu/index.php?aktivm ... to=castrol

Válaszokat elõre is nagyon köszönöm!
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

coco írta:Nem tudom milyen Hykomol. Jo draga volt. :D Szerintem attol melegedett igy fel hogy sokat kelett megallni s indulni a varosban, persze megallasnal mindig ures. De erdekes modon mas ETZ -s nek nem volt problemaja, s pedig volt ott mindenfele MZ. Na de mindegy ne osszuk mert ezzel csak azt akartam jelezni hogy lehet hogy a Hykomol tenyleg nem is olyan jo valasztas?
Ez olyan dolog, hogy kinek mi jött/jön be nekem hykomol van benne és semmi rendellenesség nem volt...de ugyanúgy elõfirdulhat probléma repsolnál vagy más olajnál is....
Etz 150 87'
Avatar
coco
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2008.08.16. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: coco »

Nem tudom milyen Hykomol. Jo draga volt. :D Szerintem attol melegedett igy fel hogy sokat kelett megallni s indulni a varosban, persze megallasnal mindig ures. De erdekes modon mas ETZ -s nek nem volt problemaja, s pedig volt ott mindenfele MZ. Na de mindegy ne osszuk mert ezzel csak azt akartam jelezni hogy lehet hogy a Hykomol tenyleg nem is olyan jo valasztas?
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csikin »

Ha üresben volt akkor miért melegedett fel annyira?
És hykomolból van legalább 15fajta. Nem akarok kötözködni csak nem értem :wink:
Avatar
coco
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2008.08.16. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: coco »

Hat... Uresbe volt. Indult a sor, en kuplung tovig s 1 es, es paff bedoglott.:D Mintha a kuplungom csak disz lett volna. :D 1000 motor kozul ki az ut szelere, a kuplungom forrob volt mint a henger. Vartunk mig kihult, felul a bowdent rahuztam s mentunk utannuk :D
Avatar
coco
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2008.08.16. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: coco »

Nekem is Hykomol volt benne es a motoros talalkozokor a felvonulas kozepen a varosba 34 fokos melegben egyszer csak hoppa` :D Vartunk masfel orat a haverral rahuztam a kuplungra s utannuk mentunk :D Ja es szolok hogy a kuplung egy honappal azelott volt rendbe teve, minden ki volt cserelve. A talalkozo ota nem rosszalkodott.
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csikin »

varosba 34 fokos melegben egyszer csak hoppa`
Egyszercsak hoppá mi lett? Mi történt?
PADAWAN
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.12.09. 23:24
Tartózkodási hely: Orosháza
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: PADAWAN »

Szevasztok!Tegnap megnéztem a blokkot,mivel újítás alatt van a motor és gyönyörûszépen emg van pucolva és midnen ki van benne cserélve,lamella,csapágy...szóval az utolsókig minden.A polírozott és kadmiumozott cuccok is megjöttek.Még a festés van hátra,amit nagyon várok,fõleg hogy metál bordó színû lesz a motor:)Milyest kész lesz rakok fel róla képeket.Sajnos az újításról nem tudok mivel a digitális fényképezõ elromlott :(.De remélem milyest meglesz a jogsi és jó idõ lesz irány a túrázás.Ha a sors is úgy akarja,akkor legalább vagy 6000ret szeretnék belerakni így elsõnek de akár többet is.Presze a lényeg hogy motorozzunk:)

Üdv mindenkinek!
Szevasztok!Tartsunk össze motorosok!
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: váltóolaj

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

conus írta:
mathieu12500 írta:végül is hirtelen felindulásból tegnap amint megláttam hykomolt vettem mégsem repsolt, remélem nem vot rossz választás...
jó, akkor majd ne csodálkozz, ha melegen másképp viselkedik a kuplung... :twisted:
Ez szerintem hülyeség, nekem is az van benne (251-es) és semmi baja nincsen neki
Etz 150 87'
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: váltóolaj

Hozzászólás Szerző: conus »

mathieu12500 írta:végül is hirtelen felindulásból tegnap amint megláttam hykomolt vettem mégsem repsolt, remélem nem vot rossz választás...
jó, akkor majd ne csodálkozz, ha melegen másképp viselkedik a kuplung... :twisted:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csikin »

Pamats írta:Sziasztok! Van 1 TS 125öm. Az a gond hogy nem pörög fel. Fél gázig jo utánna semmi. Ezt csinálja üresen és menet közben is. Uj megszakito, trafo, kondi, elötétellenállás. Gyürük nem töröttek. Szimmering folyásra utalo jel nincs. Akarbit már állitgattam mindig ugyanolyan. Nem tudom mi lehet a baj. :cry: Minden ötlet érdekel. Elöre is köszönöm!
A gázállástól függ a megtorpanás vagy a fordulatszámtól?
És hörgõs, vagy olyan mintha leszabályozna?
Szerintem lehet rosszul beállított gyújtás -> túl kicsi elõgyújtás.
Hátrafelé beindul? :D

Ja és mióta csinálja?

Üdv.: Csikin
Avatar
Ekecs
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2008.07.07. 19:29
MZ-d típusa: ES 125/1
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ekecs »

Pamats írta:Sziasztok! Van 1 TS 125öm. Az a gond hogy nem pörög fel. Fél gázig jo utánna semmi. Ezt csinálja üresen és menet közben is. Uj megszakito, trafo, kondi, elötétellenállás. Gyürük nem töröttek. Szimmering folyásra utalo jel nincs. Akarbit már állitgattam mindig ugyanolyan. Nem tudom mi lehet a baj. :cry: Minden ötlet érdekel. Elöre is köszönöm!
Szia
úszód nem lyukas?
...végül is ketten maradnak:isten és a bor.
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Hozzászólás Szerző: kupi »

Szia lehet sok neki a benzin,esetleg a kipuf nagyon tele van már kokszal akkor szokott ilyent csinálni de még lehet gyertya hiba is.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Pamats
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.11.29. 13:21
Tartózkodási hely: Álmosd

Hozzászólás Szerző: Pamats »

Sziasztok! Van 1 TS 125öm. Az a gond hogy nem pörög fel. Fél gázig jo utánna semmi. Ezt csinálja üresen és menet közben is. Uj megszakito, trafo, kondi, elötétellenállás. Gyürük nem töröttek. Szimmering folyásra utalo jel nincs. Akarbit már állitgattam mindig ugyanolyan. Nem tudom mi lehet a baj. :cry: Minden ötlet érdekel. Elöre is köszönöm!
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csikin »

SAE80 hajtómûolaj, vagy SAE40 motorolaj téli-nyári üzemeltetéshez.
De amit nem értek az, hogy a 40es motorolaj kétszer olyan "sûrû" is lehet, mint a 80as hajtómûolaj.
Lehet a kenési tulajdonságok miatt kell :-k a 40es ugyanolyan hidegben jobban ken mint a 80as.
Kérdés: Mennyire melegszik fel egy 250-es ETZ motorblokkja nyáron? Én 60°C-ra tippelek.
Avatar
kuti
Aki nem csak motorral tud elesni
Aki nem csak motorral tud elesni
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2008.02.26. 15:12
MZ-d típusa: Etz125, Ts250/1
Tartózkodási hely: Pápa, s Bakony kanyarjai...

Hozzászólás Szerző: kuti »

kicsi az SAE40est írt ha jól tudom..
Aki sokat esik..... // A kevés lóerőt sok bátorsággal pótolom! :) Adatlapom Galériám
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csikin »

Én most kutattam olajok után, és hát elég bonyolult az egész SAE rendszer.
ETZ-be a könyv szerint SAE80-as olaj kell. Viszkozitásban hozzá legközelebb a MOL HIXOL T 80W áll, amit Tarbant váltóba árulnak.
A hykomol 80W-90 kicsit "sûrûbb" de szerintem nem válogatós az ETZ:)
Igazából modern motoroknál az adalékolás és az éghajlat a meghatározó.
csinálok egy táblázatot ha érdekel:)
Ja és nem értek hozzá csak kíváncsi vagyok:)

Üdv.: Csikin
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: váltóolaj

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

mathieu12500 írta:végül is hirtelen felindulásból tegnap amint megláttam hykomolt vettem mégsem repsolt, remélem nem vot rossz választás...
nyugi én is hykomolt vettem, Samu ajánlotta nagy etz-hez és nekem bejött
Etz 150 87'
Avatar
mathieu12500
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.11.30. 16:30
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

váltóolaj

Hozzászólás Szerző: mathieu12500 »

végül is hirtelen felindulásból tegnap amint megláttam hykomolt vettem mégsem repsolt, remélem nem vot rossz választás...
Avatar
mathieu12500
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.11.30. 16:30
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: mathieu12500 »

csikin írta:Nem a kuplung hanem a váltóban a fogaskerekek holtjátékát nézem meg.
Jaj, bocsi félreértettem, akkor sajnos nem tudok segíteni :(
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csikin »

Nem a kuplung hanem a váltóban a fogaskerekek holtjátékát nézem meg.
Avatar
mathieu12500
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.11.30. 16:30
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: mathieu12500 »

csikin írta:Hétvégén megnézem a holtjátékot. Mennyinek kéne lennie ideális esetben?
Az olajszint jó, de még az elõzõ tulaj töltötte bele, nemtudom milyen.
Valami olyat is mondott hogy a felsõ gyûrûhorony ki van kopva(?), és attol szokott hangja lenni.
De nem hinném hogy a kistömegû gyûrû ilyet koppan.

Üdv!
A KRESZ szerint "a jól beálított tengelykapcsoló holtjátéka a tengelykapcsoló karjánál mérve 2-3 mm abban az esetben, ha jól van beállítva és a súrlódó tárcsa betétje még nem kopott"
de szerintem kizárt dolog hogy mz-nél nem kopott a tárcsa betétje, szóval kicsit több ennél.
remélem tudtam valamit segíteni
Üdv: mathieu12500
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csikin »

Hétvégén megnézem a holtjátékot. Mennyinek kéne lennie ideális esetben?
Az olajszint jó, de még az elõzõ tulaj töltötte bele, nemtudom milyen.
Valami olyat is mondott hogy a felsõ gyûrûhorony ki van kopva(?), és attol szokott hangja lenni.
De nem hinném hogy a kistömegû gyûrû ilyet koppan.
Tamás
Velorex-es
Velorex-es
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2007.07.21. 23:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyõr

Hozzászólás Szerző: Tamás »

Hy! Mekkora a váltód holtjátéka? Álló fõtengely, bekapcsolt fokozatok, egyesével, mennyit kotyog a lánckerék? Akár híg olaj, vagy kevés, akár elkopott fogaskerekek. T
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: csikin »

Hello!

Mitõl lehet az, hogy magasabb fordulaton(4000+), ha hirtelen teljesen elveszem a gázt váltásnál vagy lassításnál, egy erõs koppanó hang hallható?
Ha motorfékezek (amit nem szoktam), akkor minden pöffenésnél elõjön ez a hang de bizonyos fordulat alatt elmúlik.
Alapjáraton teljesen csendes kivéve a kuplung kerregése, de ha behúzom akkor az is elmúlik. :smt100

Üdv.: Csikin
Avatar
mathieu12500
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.11.30. 16:30
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: mathieu12500 »

Stravkó írta:
mathieu12500 írta:az a baj, hogy szfváron lakom, és itt nem tudok egy olyan boltról sem, ahol jó váltóolajat lehetne kapni, ha meg neten rendelnék, drágább lenne a szállítási költség, mint maga az olaj... :? de köszönöm szépen a segítséget, valószínüleg a repsol mellett döntök, de majd meglátjuk...
A támogatók közt kattints rá az unixra,a honlapon(www.unixauto.hu) megtalálod a fehérvári unix elérhetõségét!

Üdv:Stravkó

Köszi szépen tényleg mindenkinek! Már egy pár fórumon feltettem ezeket a kérdéseket, de csak ITT kaptam gyors, és kielégítõ válaszokat!
Hát hiába...MZ-s társaság :D :lol:
Mégegyszer köszi
Üdv:mathieu12500
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Stravkó írta:
KILL3R etz írta:Nekem is Repsol van benne. Teljesen jó sztem. És árban sem olyan vészes... Asszem 1700 volt a fél lityi.
Hol vetted?
Az Unixban 1000Ft körüli áron van,és ebbõl még lejön 23% kedvezmény ha klubtag vagy!
ÚÚha :shock: Na akkor máskor oda megyek. Köszi a tippet. Egyébként a miklósi szoci-moci moltban vettem még annó.
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

mathieu12500 írta:az a baj, hogy szfváron lakom, és itt nem tudok egy olyan boltról sem, ahol jó váltóolajat lehetne kapni, ha meg neten rendelnék, drágább lenne a szállítási költség, mint maga az olaj... :? de köszönöm szépen a segítséget, valószínüleg a repsol mellett döntök, de majd meglátjuk...
A támogatók közt kattints rá az unixra,a honlapon(www.unixauto.hu) megtalálod a fehérvári unix elérhetõségét!

Üdv:Stravkó
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

mathieu12500 írta:az a baj, hogy szfváron lakom, és itt nem tudok egy olyan boltról sem, ahol jó váltóolajat lehetne kapni, ha meg neten rendelnék, drágább lenne a szállítási költség, mint maga az olaj... :? de köszönöm szépen a segítséget, valószínüleg a repsol mellett döntök, de majd meglátjuk...
Ha jól tudom az Unixba lehet venni ilyen cuccokat, és Fehérvárom biztos hogy van egy pár ilyen bolt
Etz 150 87'
Avatar
mathieu12500
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.11.30. 16:30
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: mathieu12500 »

az a baj, hogy szfváron lakom, és itt nem tudok egy olyan boltról sem, ahol jó váltóolajat lehetne kapni, ha meg neten rendelnék, drágább lenne a szállítási költség, mint maga az olaj... :? de köszönöm szépen a segítséget, valószínüleg a repsol mellett döntök, de majd meglátjuk...
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: váltóolaj?

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

conus írta:
mathieu12500 írta:Üdv! Szeretném megkérdezni, hogy ki milyen olajat használ a váltóba illetve milyet érdemes? (nekem ETZ 125-öm van)
A válaszokat elõre is köszönöm
Üdv:mathieu12500 :D
mivel a kisTZ-nek a kuplungja másabb mint a nagy ETZ-jé, ezért a hajtómûolaj amikor még hideg a blokk, nagyon összeragasztja a lamellákat, és olyan az érzés h nem emel ki a kuplung rendesen.
Repsol Moto Transmission 2T-t vettem bele, igaz h csak 2 hétig használtam, de hidegen is ugyanúgy viselkedett a kuplung mint melegen. :smt023
egyébként ez a Repsol jó nagy ETZ-be is? jobb mint a hykomol?
Etz 150 87'
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

KILL3R etz írta:Nekem is Repsol van benne. Teljesen jó sztem. És árban sem olyan vészes... Asszem 1700 volt a fél lityi.
Hol vetted?
Az Unixban 1000Ft körüli áron van,és ebbõl még lejön 23% kedvezmény ha klubtag vagy!
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Nekem is Repsol van benne. Teljesen jó sztem. És árban sem olyan vészes... Asszem 1700 volt a fél lityi.
Avatar
mathieu12500
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.11.30. 16:30
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Hozzászólás Szerző: mathieu12500 »

Köszi szépen a gyors válaszokat! :D
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: váltóolaj?

Hozzászólás Szerző: conus »

mathieu12500 írta:Üdv! Szeretném megkérdezni, hogy ki milyen olajat használ a váltóba illetve milyet érdemes? (nekem ETZ 125-öm van)
A válaszokat elõre is köszönöm
Üdv:mathieu12500 :D
mivel a kisTZ-nek a kuplungja másabb mint a nagy ETZ-jé, ezért a hajtómûolaj amikor még hideg a blokk, nagyon összeragasztja a lamellákat, és olyan az érzés h nem emel ki a kuplung rendesen.
Repsol Moto Transmission 2T-t vettem bele, igaz h csak 2 hétig használtam, de hidegen is ugyanúgy viselkedett a kuplung mint melegen. :smt023
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: váltóolaj?

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

mathieu12500 írta:Üdv! Szeretném megkérdezni, hogy ki milyen olajat használ a váltóba illetve milyet érdemes? (nekem ETZ 125-öm van)
A válaszokat elõre is köszönöm
Üdv:mathieu12500 :D
Sztem mindegy hogy 125, 250...stb.

Nekem MOL Hykomol-t ajánlottak...És bejött :D :D :D

Üdv
Etz 150 87'
Avatar
mathieu12500
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.11.30. 16:30
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

váltóolaj?

Hozzászólás Szerző: mathieu12500 »

Üdv! Szeretném megkérdezni, hogy ki milyen olajat használ a váltóba illetve milyet érdemes? (nekem ETZ 125-öm van)
A válaszokat elõre is köszönöm
Üdv:mathieu12500 :D
Barni
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2008.09.17. 16:30
Tartózkodási hely: Szombathely

Hozzászólás Szerző: Barni »

Sziasztok!!! Olyan problémám lenne,hogy mikor behúzom a kuplungot a fordulatszámom erõteljesen leesik és mikor berakom egyesbe a motor spontán lefullad. Alapjáraton indításkor semmi gond 1500-1600 a fordulat. Olyat tapasztaltam még hogy mikor lefulladt a kuplung bowden kilazult és nem sokára lassan visszaugrálva megfeszült. Egyszerûen nem tudom mi a baja gondoltam ragadnak a lamellák de annak semmi köze ehhez vagy nem emel ki kuplungom de behuzott kuplungnál a berúgókar erõ nélkül lenyomható. Segítséget elõre is köszönöm.

Üdv Barni!!!
mzgergõ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.07.18. 19:11

Hozzászólás Szerző: mzgergõ »

Hja még valami!
Kuplungkosár szétkapásakor néztem, hogy mennyire ugrál az egész.Nemis gondoltam volna, hogy mi a baja, csak amikor darabokba vettem ki a lamellákat.A szegecs kötés szétment, és a kosár a fogaskerék tárcsán ugrált.Nem semmi, hogy így is hibátlanul mûködött a kuplung :) Adok ki hangokat, meg sürübben kellett állítani rajta, de összetartotta magát.
A kérdésem:Hogy tudom biztosra lefixálni a kuplungot, hogy ne legyen többé ilyen baj?Pont hegesztés?Vagy hernyó csavarral rögzitsem még a szegecseken kívül?Gyári szegecseket használom, mert amit kaptam a boltban az valami aluminium ötvözet bigyó.Szerintem semmit nem ér.
üdv!
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Hozzászólás Szerző: bambi »

mzgergõ írta:Hja még valami!
Kuplungkosár szétkapásakor néztem, hogy mennyire ugrál az egész.Nemis gondoltam volna, hogy mi a baja, csak amikor darabokba vettem ki a lamellákat.A szegecs kötés szétment, és a kosár a fogaskerék tárcsán ugrált.Nem semmi, hogy így is hibátlanul mûködött a kuplung :) Adok ki hangokat, meg sürübben kellett állítani rajta, de összetartotta magát.
A kérdésem:Hogy tudom biztosra lefixálni a kuplungot, hogy ne legyen többé ilyen baj?Pont hegesztés?Vagy hernyó csavarral rögzitsem még a szegecseken kívül?Gyári szegecseket használom, mert amit kaptam a boltban az valami aluminium ötvözet bigyó.Szerintem semmit nem ér.
üdv!
jó a szegecselés is ritkán fordul elõ ilyen gond.ma hívlak,csak a mûhelyembe hagytam a telefonom,és be kell menni érte
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Hozzászólás Szerző: bambi »

merojoc írta:Furcsa hang jön ki az etz250-es blokkomból.
Ez egy ilyen sivitós hang amit etzknél álltalában inkább induláskor lehet hallani,de ezen mindig és minden sebbeségben a blokkot szétszedtem de semmi probléma nem látszódott.A fogaskerék oldalról hallani leginkább/de nem a lánc/.
Nem rég van nálam a motor de ez azóta tapasztalható.
Járt már valaki így?
sokminden lehet,mert ahogy írod tehelt állapotban szól,akár csapágyak akár a fogaskerekek modulja is szólhat.persze mindkettõnek más más a hangja
mzgergõ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.07.18. 19:11

Hozzászólás Szerző: mzgergõ »

Háát, réteges öltözködéssel már nem fázok.Csak a kezem...
Egyébként hagy kérdezzek még valamit.Nagyon nagy bajom van még.Még felújításkor koyo csapágyakat raktam a blokkba, és a bal fõtengely csapágynál amit látok, a belsõ persely elforog a fõtengely tengelyén.Remélem ez nem fõtengely hiba, mert hidegen nem ment rá a csapágy.Persze felmelegítve ráugrik.A csapágyról még annyit, hogy a szeparátór úgy ugrál benne, amit én még nem láttam!Szétszereléskor kiváncsi leszek, hogy mind2 baloldali csapágy ilyet csinál-e.Ha igen, akkor ennyit a japán csapágyminõségrõl...
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Hozzászólás Szerző: kupi »

Szia mzgergõ" ha melegitésre sem mozdul jöhet a dinamit"csak arra vigyázz mindig párhuzamosan legyen a két oldal mert ha össze szorul, de meg fog indulni és (legalább nem fázol).Jó munkát.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Zulesi
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.10.24. 17:13

Hozzászólás Szerző: Zulesi »

Hali merojoc! Nekem is valami ilyet ad ki a 150-es ETZ-m,de én még nem szedtem szét s blokkot. Szomorú lennék,ha totál felújítás után 1500 km-rel szét kéne bontanom,és lehet,hogy én sem találnék semmit! Egyszer csak elkezdte csinálni,minden elõzmény nélkül. Sajnos passzolom,amit át tudtam nézni,azt átnéztem,semmi hibát nem találtam.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég