Blokk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Athem írta:Srácok, tegnap cseréltem le az elöregedett tömítést az ETZ-men és az üres jelző kapcsoló mellett bal oldalt találtam a szilikon rétegek alatt egy réz sapkát ami félig kijött a helyéről. Furcsán néztem, hogy ezt még a neten fellelhető szervizkönyv se ír mi lehet.
Megtudnátok mondani mit zár le az réz sapka vagy mi van ottan?
A váltó programtengelyének a furata. Nincs nyomás alatt, tehát megpucolod a helyét, visszapréseled a sapkát pasztával és jó lesz. Nem szép, de jó :)
Avatar
ötvöscsöpi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.05.25. 19:38
MZ-d típusa: TS125 Standard

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: ötvöscsöpi »

xl2 írta:oké akor meg furatom szerzek bele uj dugot a furásal nem lesz gond mert nyíregyházán ismek egy szakem bert aki henger furásal foglalkozik a neve karsai a környék beli emberkék ide szokták vinni a hengert furni

"szerzek bele uj dugot"

NE! Az a legjobb, ha az SZAKEMBER megméri a hengert és annak megfelelően ő megveszi a megmért, leellenőrzött, megfelelő túl méretes dugattyút.
Azokon a képeken, amiket csatoltál egész durva szorulás nyomok vannak. A henger fala milyen állapotú, biztos, hogy elég a következő javítóméretre felfúrni?
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

Srácok, tegnap cseréltem le az elöregedett tömítést az ETZ-men és az üres jelző kapcsoló mellett bal oldalt találtam a szilikon rétegek alatt egy réz sapkát ami félig kijött a helyéről. Furcsán néztem, hogy ezt még a neten fellelhető szervizkönyv se ír mi lehet.
Megtudnátok mondani mit zár le az réz sapka vagy mi van ottan?
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

oké akor meg furatom szerzek bele uj dugot a furásal nem lesz gond mert nyíregyházán ismek egy szakem bert aki henger furásal foglalkozik a neve karsai a környék beli emberkék ide szokták vinni a hengert furni
Avatar
ötvöscsöpi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.05.25. 19:38
MZ-d típusa: TS125 Standard

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: ötvöscsöpi »

xl2 írta:nem én szerelem hanem father én csak tanulom még nem értek hozzá
a alap méretes dugo a 68,95 ös az magaságra 96 mm a rosz kipu menetes hengeré meg 87 mm hogy lehet hogy az 68/95 dugo hoszab a keleténél

-Hogyan javíthatom a motorkerékpáromat
-Üzemeltetési útmutató
-Haynes MZ
-MZ Hogyan tovább?

Ezekben a könyvekben minden kérdésedre ott a válasz, mind elérhető a neten, etz-hez a youtube-on teljes videó dokumentáció van németül.

"hogy az 68/95 dugo hoszab a keleténél" "...,hogy a 68,95 mm-es dugó /dugattyú, hosszabb a kelleténél"
Úgy, hogy esetleg nem belevaló?

Amúgy azt hiszi mindenki, hogy tud dugattyút készíteni(HÁT NEM), pont az a helyzet ezzel is, mint a szereléssel, hogy csak hiszi.
Kis TS-nél futottam bele egy teljesen hibás geometriájú dugattyúba, egyetlen mérete sem volt jó.

Nem lesz egyszerű normális embert találni, aki megfúrja jó alkatrésszel, pontosan, de én is ezt javasolnám.
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

nem én szerelem hanem father én csak tanulom még nem értek hozzá
a alap méretes dugo a 68,95 ös az magaságra 96 mm a rosz kipu menetes hengeré meg 87 mm hogy lehet hogy az 68/95 dugo hoszab a keleténél
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Gondolom a dugó is keresztben szaladgál a hengerben, mivel nem az átmérőjét méri a jóember, hanem a magasságát saccolja, ráolvasással.
Ilyen esetben egy tanácsom van. NE ÁLLJ NEKI SZERELNI!!!!!!!!
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

xl2 írta:igen elnézést én voltam bamba rosz oldalával mértem a tolómerőnek de fater meg mutata hogy kel vele mérni valoban 69 mm es igy ez ugye alap méret?
Igen. Vegyél egy 69,5-ös névleges méretű dugattyút és fúrasd meg.
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

igen elnézést én voltam bamba rosz oldalával mértem a tolómerőnek de fater meg mutata hogy kel vele mérni valoban 69 mm es igy ez ugye alap méret?
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Patrik írta:Ez így tényleg nem kerek,tolómérővel illik századra pontosan mérni,centikben meg nem beszélünk.
A henger 7 vagy 8 az két túl méret,így azt sem tudjuk valóban alap méret e.
Főleg hogy 250-es henger úgyhogy 69,0 mm alatti érték nem is lehet (tolómérő pontossággal). Az 5 cm +- az valahogy nagyon mellé lett mérve
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

kiszsebi írta:
Zizi, ez nem a "szokásos" 15 cm körüli saccoló lesz, hanem szerintem annál nagyobb (jellemzően a 25 centisek és hosszabbak néznek így ki), szerintem ez a része teljesen normális.

igazad van, mindig tanul az ember, addig keresgettem míg nem találtam erről leírást
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2801
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

z25z írta:Lehet hogy én vagyok nagyon tudatlan, de nekem ez a "tolómérő" se stimmel. Ilyet még nem is láttam csak olyat aminek a rövidebb oldalon fordítva állt és az egyenes fele fekszik fel szétnyitáskor, nem az íves része...
Zizi, ez nem a "szokásos" 15 cm körüli saccoló lesz, hanem szerintem annál nagyobb (jellemzően a 25 centisek és hosszabbak néznek így ki), szerintem ez a része teljesen normális.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

Lehet hogy én vagyok nagyon tudatlan, de nekem ez a "tolómérő" se stimmel. Ilyet még nem is láttam csak olyat aminek a rövidebb oldalon fordítva állt és az egyenes fele fekszik fel szétnyitáskor, nem az íves része...
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Ez így tényleg nem kerek,tolómérővel illik századra pontosan mérni,centikben meg nem beszélünk.
A henger 7 vagy 8 az két túl méret,így azt sem tudjuk valóban alap méret e.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

Vagy rá kellene guglizni, hogy kell tolómérőt használni.....Na most ezek az adatok semmit nem mondanak vagy ennyi vagy annyi vaqy centi vagy mm...
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

a henger mérete 5cm meg 7 vagy 8 mm
a dugo meg amit a henger hez kaptam az 9cm meg 5 mm a meg a régi hengerbe volt az 8cm 9 mm kb ezek a méretek
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Remélem tudod hogy az árnyékban, ferdén, bemozdulva fényképezett skáláról semmit sem lehet elolvasni. Esetleg mért adatot írnál?

(mondjuk az se ártana ha a "mérésnél" esetleg a dugattyút befognád az eszközbe, és nem csak mellélógatnád)
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

tessék meg mértem a hengert eböl meg lehet alapítani hogy alapméretes e vagy nem? ha nem akkor méjk túl méret?
a henger
Kép
a dugó amit adtak vele
Kép
a régi dugó a rossz kipu menetes henger ben
Kép
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Az egyik hengeren rajta van a hengerfejtömítés, a másikon nem. Egy pontos(abb), tolómérős mérés sokat segítene, mind a hengerfurat, mind a dugattyú kérdésén.

Alapméretes dugattyút csak teljesen új hengerbe érdemes betenni (ez feltételezem hogy nem az). Használt hengerhez vegyél a jelenlegi (tolómérővel kimért) névleges furatnál eggyel nagyobbat, és fúrasd hozzá.
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

a dugo nem volt bene mert az uj csak a hengerel együt vetem jofogás rol
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

onnan tudom hogy magasab hogy amikor öszerak tuk a dugo magasab volt a hengernél hogy lehetséges ez nm bele valo a dugo?
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

- Használt hengerben nem cserélünk dugattyút, következő túlméretre fúratjuk új dugattyúval. A méreteket fölösleges nézegetni, ha valóban benne volt akkor már össze van kopva vele.
- Furatméretet fényképről nem lehet meghatározni, tolómérővel névleges, mikrométerrel valós furat mérhető.
- Mérőszalaggal 1 cm-nél finomabb pontossággal nem mérünk, a dugattyúhoz is tolómérőt használj!

A képeken is össze-vissza tetted a mérőszalag végét. Miből gondolod hogy magasabb?

szerk: na ezt a zajcsökkentős dolgot én is elnéztem.
A furatokba zajcsökkentő gumilapok vannak besodorva eredetileg (négysebességes blokkra való lenne?). Az enélküli hengeren kívül gumicsíkok vannak ugyanerre a célra.
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

Kép
egy kép leemarat
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

sziasztok lenne megint egy problémám raknánk father össze a blokk ott és amikor rátettük a hengert a dugóra ész re vettük hogy a dugó hosszabb a keleténél itt vannak róla a képek pedig elméletileg a henger alapméretes a dugó meg 68/95 ős volt rá írva nem hozzá való volna a dug? ha nem mi é lehet és nekem milyen dugó kellene akkor? meg hogy mért van az hogy a 2 /1 henger kicsit köbözik a gyári rossz kipu menetesen van lyuk a hűtő bordán a másik /1 nincs meg kicsit vastagabb a hűtő borda mért lehet ez szerintetek? ja a dugót a hengerel együtt vetem és nem néztem meg sajnos mi élőt összeraktuk volna hogy méretben különbözik e a másiktól
alap méretes henger belülről így néz ki ha tényleg alap méretes
Kép
Kép
Kép
Kép
hengerek őszéhásón lítva
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
régi /1 dugó mérete
Kép
Kép
új dugó mérete
Kép
Kép
Kép
Kép
nekem akkor most milyen dugót kellene vennem ? ez a új dugó meg ugye nem /1 hez való hanem valami más típusé de mi é
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: csoka »

xl2 írta:a Nyíllal előre alat mit értesz a kipuf menet felé nézen a nyil vagy a szivo oldal felé?
Kipufogó felé mutat a nyíl (gázáramlási irány).
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

ok köszi
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

xl2 írta:a Nyíllal előre alat mit értesz a kipuf menet felé nézen a nyil vagy a szivo oldal felé?
Menet irány felé! Az az a kipuffelé. :D
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

ja meg új vagyok a mz világban eddig csak simsonom volt de fél éve vetem egy /1 mz ami papiros és azt újítom fel meg vetem még egy /1 mz tartalék ba két hete 2 böl csinálok faterral egy jót fater viszont nagyon ért a szerelésé hez mert neki volt /1 gépe
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

a Nyíllal előre alat mit értesz a kipuf menet felé nézen a nyil vagy a szivo oldal felé?
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

hát azért csak meg men teném ami ment hetö jol jön majd az egy szer
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Gyönyörűnek tűnik ez az alapméretes henger.Én nem szarakodnék a régivel,pláne ha még szar a menetes része is.
A dugóra vigyázz ! Nyíllal előre kell behelyezni!
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

a alap méretes hengerem röl pár kép annyit viszont nem értek hogy améjk henger nek rossz a menete annak a perseje mért fúr csáb mint a alapméretes jó hengerem itt a kép mind kettő ről
a alap mérees hengerem röl kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
és a rosz kipuf menetes hengerem perseje
Kép
ketö valami ért külöm bözik pedig mind a 2 db /1 henger
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Én nem kínoztam magam,fogtam egy 120as csiszvásznat és szépen lecsiszoltam.Pont addig amíg le nem jött. :D
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

KILL3R etz írta:Zsaki!

Ha megjött a motyó, írj beszámolót róla kérlek. Nekem is lenne sok ilyen sérült öntvényem, el is fogyna a készlet szerintem... :lol:

Ennyiért egyáltalán nem drága, bár azt nem látom, hogy hány javítóbetétet adnak hozzá...
Barkácsolás topik.
Úgy gondoltam inkább odaillik :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

akor még a dugo is ment hetö lenne mert én a alap méretes másik hengeremet teszem rá ugy is ahoz meg van uj dugo
de akkor a dugot ne dob jam el mert ezt elakartam már dobni
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

xl2 írta:meg probálom még a trison is gon dol kodtam nekem ugy is csak a dugo n lévö szám kéne mert abol meg lehet ne álapitani hogy alapméretes e vagy nem it a le irása
10 liter 40-45 fokos vízhez 0,75 kg trisót kevertem, majd belehelyeztem az alkatrészeket. 3 órán keresztül áztattam, amelynek hatására sötétszürke réteg borította a felületet, amelyet folyóvízzel és ecsettel történő dörzsöléssel könnyen el lehetett távolítani.

A trisoról annyit kell tudni, hogy kiváló zsíroldó hatással bír.
Az alkatrészek ebben az esetben aluminium öntvények voltak, csak úgy bugyogtak az edényben az alkatrészek.
Ez a Danuviám restaurálásakor történt.
szerinted ez lehozná?
Én nem maratnám semmivel a dugattyút, utána lehetne újra bejáratni a kopott hengerben.
A hidegzsíroldó is elég erős ahhoz hogy a polírt felmarja, fékfedéllel jártam így. A dugattyú palástfelülete sem lenne már utána az igazi.

Viszont a tetején a koksszal nem kell óvatosan bánni, akár még kefélni is lehet, csak ne karcold meg az öntvényt alatta.
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

meg probálom még a trison is gon dol kodtam nekem ugy is csak a dugo n lévö szám kéne mert abol meg lehet ne álapitani hogy alapméretes e vagy nem it a le irása
10 liter 40-45 fokos vízhez 0,75 kg trisót kevertem, majd belehelyeztem az alkatrészeket. 3 órán keresztül áztattam, amelynek hatására sötétszürke réteg borította a felületet, amelyet folyóvízzel és ecsettel történő dörzsöléssel könnyen el lehetett távolítani.

A trisoról annyit kell tudni, hogy kiváló zsíroldó hatással bír.
Az alkatrészek ebben az esetben aluminium öntvények voltak, csak úgy bugyogtak az edényben az alkatrészek.
Ez a Danuviám restaurálásakor történt.
szerinted ez lehozná?
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

xl2 írta:szia hét nem tudom hogy érdemes e még furni mert a dugo elégé elkokszosodot a korom rá van égve a dugatyura nem tudom hogy lehtne rolla leszedni igy nézki a henger hátha képröl meg tudod e álapitani érdemes e meg menteni
Kép
Kép
Kép
Kép
Szerintem, ha nagyon kopott lenne, jobban lefújna a gyűrűk alá. Nekem így képről vállalhatónak tűnik.
A dugónak megpróbálnék adni egy kis karburátor tisztítót. Valami ilyesmit: http://www.bardiauto.hu/webshop/felszer ... -tisztitok
KépKép
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Képről nem lehet megállapítani.Mérni kellene hogy mennyire kopott a henger furat mikrométerrel(into).Mérni kellene a dugattyút is mikrométerrel.
Vidd el olyan helyre ahol foglalkoznak szereléssel és megtudják neked mérni.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

szia hét nem tudom hogy érdemes e még furni mert a dugo elégé elkokszosodot a korom rá van égve a dugatyura nem tudom hogy lehtne rolla leszedni igy nézki a henger hátha képröl meg tudod e álapitani érdemes e meg menteni
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

xl2 írta:értem csak mert van egy /1 hengerem aminek rossz a kipuf menete azért kérdeztem hgy érdemes e meg persejezni de van hejete egy gyári alapméretes hengerem
Ha még fúratható és találsz esztergályost,aki vállalja a perselyezést normális áron,akkor érdemes szerintem.
Egyre kevesebb van Ts hengerből
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

aronpfabian írta:4x lehet fúrni hivatalosan (pontosabban: alapmérethez képest 4 db 0.5 mm-es lépcső van), de ez nem a persely felső határa, különben hogyan készülnének a 300-asok? :)
A persely ha jól tudom nem cserélhető úgy mint Simsonnál.
Hivatalosan annak kellene lennie a felső határnak,de nem hivatalosan átlépik :)
Illetve fogalmam sincs mi különbség van az ETZ 250 henger és az ETZ 301 henger közt,de az biztos hogy boltban is csak 72 mm-ig van Etz 250 dugó.Az afelettiek Etz 301 dugók
Viszont ő a /1-et kérdezte,ott meg dugattyú nincs nagyobb.
Elméletileg a Trabi dugóval még fokozható a dolog.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsakfos 2016.02.08. 18:59-kor.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

értem csak mert van egy /1 hengerem aminek rossz a kipuf menete azért kérdeztem hgy érdemes e meg persejezni de van hejete egy gyári alapméretes hengerem
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

4x lehet fúrni hivatalosan (pontosabban: alapmérethez képest 4 db 0.5 mm-es lépcső van), de ez nem a persely felső határa, különben hogyan készülnének a 300-asok? :)
A persely ha jól tudom nem cserélhető úgy mint Simsonnál.
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

oké köszi akkor nem kel agodnóm ha nem találnék /1 főtengelyt még annyit kérdeznék hogy a /1 hengerek ha elérték a utolsó tulméretet ha jól tudom 3 szor lehet fúrni a perselyt utána kilehet benne cserélni mint a simson ba vagy a henger kuka és ujjkel hejete?
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

bambi írta:
xl2 írta:akor a etz 250 fötengejt a /1 blokk ba simán belehet épiteni?
simán
Nekem is az van benne a /1-ben :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: bambi »

xl2 írta:akor a etz 250 fötengejt a /1 blokk ba simán belehet épiteni?
simán
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

akor a etz 250 fötengejt a /1 blokk ba simán belehet épiteni?
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

xl2 írta:hali azt szeret ném kérdezni hogy a ETZ 250 főtengelyek téleg jó e a mz ts 250/1 blokk ba ? mert én it
http://veteran.forum.hu/mz-motorok-szer ... ndex2.html
azt ol vastam vagy ök téved nek?
Az a csap ami különbözik, viszont nem a középső, hanem a jobb oldali (dinamó/generátor forgórész kúpja). Legalább itt a lehetőség a 12V-ra alakításra is ;)
xl2
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2014.03.25. 23:19
MZ-d típusa: etz 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: xl2 »

hali azt szeret ném kérdezni hogy a ETZ 250 főtengelyek téleg jó e a mz ts 250/1 blokk ba ? mert én it
http://veteran.forum.hu/mz-motorok-szer ... ndex2.html
azt ol vastam vagy ök téved nek?
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 50 vendég