Blokk

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

jura györgy írta:már bróbátam több gyetyát most NGK b8hs ha jól tudom
gyujtásom megszakitós variáltam a karbin is nem változott semmi roz hőérték nem lehet mert hidegen is csinálja
Pedig ha vissza pofázik akkor biztos hogy gyújtás probléma.Ha viszont ötezer felett csinálja akkor valamiért nincs ideje újra töltődnie a trafónak. A megszakító hézagod megfelelő?
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

már próbáltam több gyertyát most NGK b8hs ha jól tudom
gyujtásom megszakitós hagyományos variáltam a karbin is nem változott semmi roz hőérték nem lehet mert hidegen is csinálja
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

jura györgy írta:sziasztok igen, fordulatra gondoltam, és itt már ütközésig volt huzva a gáz , Zsuzsi tényleg filigrán 50 kg, én 100 majdnem ha 2en megyünk épen elérjük a megengedett ösztömeget, ritkán megyek 110ze del előforful hogy sietnem kell mint az összel, frissen furt hengher meg fellijitott fötengely bejáratás után ez nem valami normális, amit nem emlitettem még itt vannak ezek a detonációk ara értendó hogy mintha nem megfelelő időben si van szikra a gyujtásom jónak mondható mert hidegen melegen elsőre indul de gondolom így látatlanha hallatlanba nehéz véleményt formálni üv. juragy
Gyertyád? Hőértéke megfelelő?Lehet hogy túlmelegedik.Hagyományos gyújtásod van?
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok igen, fordulatra gondoltam, és itt már ütközésig volt huzva a gáz , Zsuzsi tényleg filigrán 50 kg, én 100, majdnem, ha 2en megyünk épen elérjük a megengedett ösztömeget, ritkán megyek 110ze del előforful hogy sietnem kell mint az összel, frissen furt hengher meg hajtókar cserés fötengely bejáratás után, ez nem valami normális, amit nem emlitettem még itt vannak ezek a detonációk ara értendó hogy mintha nem megfelelő időben si van szikra a gyujtásom jónak mondható hacsak nem üt a főtengely vége, hidegen melegen elsőre indul de gondolom így látatlanna hallatlanba nehéz véleményt formálni üv. juragy
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jura györgy 2016.01.08. 21:07-kor.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

sell írta:5000 -es ford.szám felett csinálja ezt, vagy mire gondolsz?
Biztos hogy arra gondolt.De mondjuk 110km/h két személyel nem rossz teljesítmény!
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

jura györgy írta:sziaztok ujabb amit észre vetem olyan 5 környékén olyan van mintha le kepszolom a gyújtást mikor visza jön kicsit akkor oké , MA EZ mitől lehet van 1 gyanum hogy a főtengely ezért nem ment csak 110et igaz ez utassal üdv. juragy
Ha Zsuzsi volt az utas, kedves feleséged, ő annyira filigrán, hogy nem nagyobb súly, mint az én sátram és a hálózsákom egy csomagban!! Nem számítható plusz súlynak. Kézcsókom neki szeretettel: Palika
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sell »

5000 -es ford.szám felett csinálja ezt, vagy mire gondolsz?
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziaztok ujabb amit észre vetem olyan 5 környékén olyan van mintha le kepszolom a gyújtást mikor visza jön kicsit akkor oké , MA EZ mitől lehet van 1 gyanum hogy a főtengely ezért nem ment csak 110et igaz ez utassal üdv. juragy
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Hell!
Sajnos nem értem odáig,hogy megnézzem nemrég értem haza,és nem itthon van a blokk,de holnap talán több időm lesz és elszaladok megnézni.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

z25z írta:Ha már az olajleeresztő környékén szereltek megnéznétek, hogy mekkora az olajleeresztő csavar mérete? Nem tudom jól emlékszem-e talán 18x1,5 rémlik... :-k
Jól emlékszel szerintem
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: z25z »

Ha már az olajleeresztő környékén szereltek megnéznétek, hogy mekkora az olajleeresztő csavar mérete? Nem tudom jól emlékszem-e talán 18x1,5 rémlik... :-k
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Ok nagyon köszönöm előre is!
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Ha más addig nem ír holnap megnézem neked,van egy blokkom szétszedve.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Esetleg nincs valakinek egy fotó vagy valami arról meddig kell az olajleeresztő csavanak beleérnie a blokkba!? Enyémben kiment a menet és újra hegesztetem és menetet vágatok bele csak kellene egy minta milyen is gyárilag. Előre is kösz a segítséget. :)
Attila19900318
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015.12.27. 20:57
MZ-d típusa: MZ Ts125
Tartózkodási hely: Sajókaza

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Attila19900318 »

Sikerūlt a váltót beállitani köszi a rajzot!
Eazy Rider.
Attila19900318
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015.12.27. 20:57
MZ-d típusa: MZ Ts125
Tartózkodási hely: Sajókaza

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Attila19900318 »

aronpfabian írta:Igen, a bekarikázott csavart kell tekergetni (kontraanya és biztosítólemez a másik oldalon, azokat vedd le amikor állítgatod!!). Hézagot mérni a fogaskerekek közt sajnos csak lehúzott jobboldali blokféllel lehet...
Levan véve úgy ahogy a fotón is van amin bekarikáztam a csavart .
Eazy Rider.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Igen, a bekarikázott csavart kell tekergetni (kontraanya és biztosítólemez a másik oldalon, azokat vedd le amikor állítgatod!!). Hézagot mérni a fogaskerekek közt sajnos csak lehúzott jobboldali blokféllel lehet...
Attila19900318
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015.12.27. 20:57
MZ-d típusa: MZ Ts125
Tartózkodási hely: Sajókaza

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Attila19900318 »

Jaj az a z23fogaskerék az az amikozébeul az léptetö ha jol néztem az mozog vàltàskor mert csúszil a tengelyen le föl és az a léptetö egy màsik fogaskereket is visz magàval ami egy màsik tengelyen van afogaskerék allat van egy 'gyűrű' mukor mizgatom a vàltót mizog mind két tengelyen a középen lévö fogaskerekek azzal a csavaral amit bekarikàztam a képen azal a távolsàgot lehet allitani?
Eazy Rider.
Attila19900318
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015.12.27. 20:57
MZ-d típusa: MZ Ts125
Tartózkodási hely: Sajókaza

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Attila19900318 »

aronpfabian írta:
Attila19900318 írta:Mz ts 125 sebesség váltó beállítás szétszedtem darabokra a blokkot kitakarítottam régi olajtól szimeringcsere csapágycsere volt (10évet állt egy helyben) most rakom össze én a váltónál tartok csináltam fényképeket ,hogy melyik fogas kerék ,hogy jön össze is raktam ugyan úgy http://kepfeltoltes.hu/160103/IMG_20160 ... es.hu_.jpg

a baj az ,hogy nem tudtam hanyadikban van a végén rájöttem ,,,a hiba ott van hogy rátettem a válltokart és ahogy húzom lefelé 1 azt beveszi vissza fel üres azt is fel 2 az is jó (úgy ahogy) i3-dikgál valami nem illeszkedik rendesen és nem áll a helyére a fogaskerék 4 be fel sem megy (a váltó működött előtte szétbontás előtt !!!)ha tekerek a csavaron ami a fogaskerékhez illeszkedő léptetőt állítja akkor veszi a 3at ,de mikor vissza váltom akkor megint nem jó se a 2 az 1 meg szorul

erre a csavarra gondoltam be karikáztam pirossal http://kepfeltoltes.hu/160103/225700855 ... es.hu_.jpg

aki érti ,hogy kel beállítani a váltót leírná nagyon hálás lenék érte vagy valami videó lenne róla (én nem találtam videót)
Ha a középen lévő két fogaskerékpár együtt mozog a tengelyeken kapcsoláskor, akkor nyertél. Ha nem, akkor nem sikerült összerakni (ilyenkor kizárólag 1-es van és nem lehet kivenni rendesen belőle mert az azt rögzítő Z23 fogaskerék szabadon lötyög az előtét-tengelyen - az "úgy-ahogy" kettes ilyen?)

Ha sikerült jól összerakni, a kapcsolásrögzítő tengelyt úgy állítsd be hogy a képen lévő hézagok kijöjjenek: http://mz.techforum.tk/miraculis_de/mz/ ... 5r/38g.gif
(forrás: miraculis.de)

olyan a " 2 fokozat úgy ahogy " hogy mintha nem ülne bele a horonyba a fogaskerék vagy a másik fogára vagy ahová kel neki nem tudom mert nem látom mikor össze van rakva csak ilyen nem is tudom kopog vagy racsnis hang van vagy nem is tudom mihez hasonlítsam honnan tudom hogy együt mozog a Z23 fogaskerék azt nem látom de ahogy csavartam azt a csavart egyszer elkapja egyszer nem a hézagokat hogy tudom megmérni ha össze van rakva màrmint a vàltó van ossze rakva nem a blokk
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila19900318 2016.01.03. 21:24-kor.
Eazy Rider.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Attila19900318 írta:Mz ts 125 sebesség váltó beállítás szétszedtem darabokra a blokkot kitakarítottam régi olajtól szimeringcsere csapágycsere volt (10évet állt egy helyben) most rakom össze én a váltónál tartok csináltam fényképeket ,hogy melyik fogas kerék ,hogy jön össze is raktam ugyan úgy http://kepfeltoltes.hu/160103/IMG_20160 ... es.hu_.jpg

a baj az ,hogy nem tudtam hanyadikban van a végén rájöttem ,,,a hiba ott van hogy rátettem a válltokart és ahogy húzom lefelé 1 azt beveszi vissza fel üres azt is fel 2 az is jó (úgy ahogy) i3-dikgál valami nem illeszkedik rendesen és nem áll a helyére a fogaskerék 4 be fel sem megy (a váltó működött előtte szétbontás előtt !!!)ha tekerek a csavaron ami a fogaskerékhez illeszkedő léptetőt állítja akkor veszi a 3at ,de mikor vissza váltom akkor megint nem jó se a 2 az 1 meg szorul

erre a csavarra gondoltam be karikáztam pirossal http://kepfeltoltes.hu/160103/225700855 ... es.hu_.jpg

aki érti ,hogy kel beállítani a váltót leírná nagyon hálás lenék érte vagy valami videó lenne róla (én nem találtam videót)
Ha a középen lévő két fogaskerékpár együtt mozog a tengelyeken kapcsoláskor, akkor nyertél. Ha nem, akkor nem sikerült összerakni (ilyenkor kizárólag 1-es van és nem lehet kivenni rendesen belőle mert az azt rögzítő Z23 fogaskerék szabadon lötyög az előtét-tengelyen - az "úgy-ahogy" kettes ilyen?)

Ha sikerült jól összerakni, a kapcsolásrögzítő tengelyt úgy állítsd be hogy a képen lévő hézagok kijöjjenek: http://mz.techforum.tk/miraculis_de/mz/ ... 5r/38g.gif
(forrás: miraculis.de)
Attila19900318
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015.12.27. 20:57
MZ-d típusa: MZ Ts125
Tartózkodási hely: Sajókaza

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Attila19900318 »

Mz ts 125 sebesség váltó beállítás szétszedtem darabokra a blokkot kitakarítottam régi olajtól szimeringcsere csapágycsere volt (10évet állt egy helyben) most rakom össze én a váltónál tartok csináltam fényképeket ,hogy melyik fogas kerék ,hogy jön össze is raktam ugyan úgy http://kepfeltoltes.hu/160103/IMG_20160 ... es.hu_.jpg

a baj az ,hogy nem tudtam hanyadikban van a végén rájöttem ,,,a hiba ott van hogy rátettem a válltokart és ahogy húzom lefelé 1 azt beveszi vissza fel üres azt is fel 2 az is jó (úgy ahogy) i3-dikgál valami nem illeszkedik rendesen és nem áll a helyére a fogaskerék 4 be fel sem megy (a váltó működött előtte szétbontás előtt !!!)ha tekerek a csavaron ami a fogaskerékhez illeszkedő léptetőt állítja akkor veszi a 3at ,de mikor vissza váltom akkor megint nem jó se a 2 az 1 meg szorul

erre a csavarra gondoltam be karikáztam pirossal http://kepfeltoltes.hu/160103/225700855 ... es.hu_.jpg

aki érti ,hogy kel beállítani a váltót leírná nagyon hálás lenék érte vagy valami videó lenne róla (én nem találtam videót)
Eazy Rider.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Attila19900318 írta:Üdv szétszedtem az Mz blokkot a főtengelyben a hajtókar kotyog jobbra meg balra .1-1.5 mm kb fel le nem kotyog csak oldalra ez normális ? vagy tűcsapágynak annyi
Az nagyon jó hogy fel-le nem kotyog.Oldal irányba még elmegy ,ha túl passzos lenne melegen megszorulna.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Attila19900318
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2015.12.27. 20:57
MZ-d típusa: MZ Ts125
Tartózkodási hely: Sajókaza

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Attila19900318 »

Üdv szétszedtem az Mz blokkot a főtengelyben a hajtókar kotyog jobbra meg balra .1-1.5 mm kb fel le nem kotyog csak oldalra ez normális ? vagy tűcsapágynak annyi
Eazy Rider.
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: hell »

Váljék kedves egészségére! :D
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

zudori írta:Az még rendben is lenne Palikám, de éjjel még keményen Facézott is! :D
Ezt már nem is kommentálom!!
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zudori »

Az még rendben is lenne Palikám, de éjjel még keményen Facézott is! :D
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

bambi írta:
pempelli írta:blokktartóhoz rendeltem cuccokat és a bakelit gyűrű nem olyan passzos benne ,ezt érdemes csináltatni jó passzosra?
Gyárilag sem passzos
Bambika! Te egy igazi kakas vagy, aki már reggel 5 óra 17 perckor itt kukorékol a fórumon!!
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pempelli »

bambi írta:
pempelli írta:blokktartóhoz rendeltem cuccokat és a bakelit gyűrű nem olyan passzos benne ,ezt érdemes csináltatni jó passzosra?
Gyárilag sem passzos
akkor hogyhogy nem húzza el a blokk ha van lógása?
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: bambi »

pempelli írta:blokktartóhoz rendeltem cuccokat és a bakelit gyűrű nem olyan passzos benne ,ezt érdemes csináltatni jó passzosra?
Gyárilag sem passzos
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

Én 2-3 tizeddel szoktam kisebb átmérőre esztergálni, mint a blokktartó cső mérete.
MZ ETZ 251e '89
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pempelli »

blokktartóhoz rendeltem cuccokat és a bakelit gyűrű nem olyan passzos benne ,ezt érdemes csináltatni jó passzosra?
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

aronpfabian írta:
http://www.szocimotoros.hu/download/robbantott.zip

Több csapágyboltból ill. tömítésboltból érdemes árajánlatot kérni a megfelelő méretre, mert nagyon eltérhetnek az árak.
A lánckerékhez olajálló (NBR) anyagú kell, benzinálló (FPM) nem szükséges.
Köszönöm!
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Athem írta:Tömítést/szimeringet keresek első lánckerék tengely szimering házhoz, milyen oldalt ajánlotok?
Mert mostanság elkezdett csöpögni onnan az olaj.
http://www.szocimotoros.hu/download/robbantott.zip

Több csapágyboltból ill. tömítésboltból érdemes árajánlatot kérni a megfelelő méretre, mert nagyon eltérhetnek az árak.
A lánckerékhez olajálló (NBR) anyagú kell, benzinálló (FPM) nem szükséges.
Avatar
Athem
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2015.11.10. 17:46
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De luxe
Tartózkodási hely: Mohács

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Athem »

Tömítést/szimeringet keresek első lánckerék tengely szimering házhoz, milyen oldalt ajánlotok?
Mert mostanság elkezdett csöpögni onnan az olaj.
"attól van h sokat piszkálod a motort ahelyett h örülnél h egyben van és motoroznál" - Conus
zuzi996
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015.06.02. 22:30
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zuzi996 »

Kár. Mert akkor már tuti hogy felújították a blokkot. De annyi baj legyen.
Mondjuk szépen felújíthatták mert elég szépen ketyeg szóval jó ez így :D
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

zuzi996 írta:1988-as etz-nek gyárilag milyen csavarjai voltak a blokkban? Imbuszcsavar lehetséges? Mert nekem az van benne a deklik alatt is meg a dekliket is az fogja fel.
Nem valószínű, viszont jobban jársz az imbusszal.
zuzi996
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2015.06.02. 22:30
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: zuzi996 »

1988-as etz-nek gyárilag milyen csavarjai voltak a blokkban? Imbuszcsavar lehetséges? Mert nekem az van benne a deklik alatt is meg a dekliket is az fogja fel.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

aronpfabian írta:
mzts250 írta:mindig ra kell álitsak a kuplungra
A bowden nem nyúlt meg? Bowdenház rendben van?
Nézd meg a blokknál ahol bemegy ott van egy csavaros állító.Nekem is állandóan ez volt,aztán a Bakonytúra közben szépen lepörgött a menetről.Azt hittem először hogy elszakadt a bovden,de kiderült a turpisság.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
mzts250
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.12.01. 03:10
MZ-d típusa: mz ts 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: mzts250 »

aronpfabian írta:
mzts250 írta:mindig ra kell álitsak a kuplungra
A bowden nem nyúlt meg? Bowdenház rendben van?
Nem nyult meg ujj bowdenel is ezt csinálja van kuplung párszáz méterig és utána olyan mintha ki lenne akadva pedig nincs mar rutinbol szedem le a deklit is
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

mzts250 írta:mindig ra kell álitsak a kuplungra
A bowden nem nyúlt meg? Bowdenház rendben van?
mzts250
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.12.01. 03:10
MZ-d típusa: mz ts 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: mzts250 »

10w40 es am szegénykémet már hegeszteték a kuplungot akkor az is lehet baj ? Meg mindig ra kell álitsak a kuplungra egyest be veszi kuplungal és el megy a kuplung olyan mintha nem is lenne be kötve egész éjjel szerelgetem de semmire sem jutotam vele ugyan olyan anyit el értem hogy nem fujtja le a motort
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

mzts250 írta:Üdv mindenkinek szeretnék segitséget kérni.
Van egy 1974 es kiadásu 250 es ts MZ m és az lenne a gondom hogy a kuplungja nem emelki rendesen és le fulassza a motort ha be huzom a kuplungut nagyon picit ki emel de ezt nem értem erre szeretnék segitséget kèrni előre is köszönöm.
Ha csak indításnál csinálja: elég hűvös van, ezt én is megszívtam nemrég. Éjjel a hidegben megdermed az olaj és összetapasztja a lamellákat. Kuplungot behúzva rúgj rá gyújtás nélkül, amikor szétold, lehet indítani

Ha amúgy is: milyen olaj van benne?
mzts250
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2015.12.01. 03:10
MZ-d típusa: mz ts 250

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: mzts250 »

Üdv mindenkinek szeretnék segitséget kérni.
Van egy 1974 es kiadásu 250 es ts MZ m és az lenne a gondom hogy a kuplungja nem emelki rendesen és le fulassza a motort ha be huzom a kuplungut nagyon picit ki emel de ezt nem értem erre szeretnék segitséget kèrni előre is köszönöm.
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Szia.
Vedd le a kuplung deknit és látni fogod mi a gond.
A szét-össze szereléshez találsz segítséget youtube-on.
két kerék
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2015.11.29. 12:01
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XVII

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: két kerék »

Az alábbi problémához kellene segítség:
a berúgókar "üresen" teszi meg az útját, így csak tologatva tudom beindítani a masinát.
Aztán néha összekapja magát és néhány rúgás erejéig teszi a dolgát, majd megint semmi.

Mivel lehet a gond, mit bontsak meg és mire figyeljek...

Olvasgattam a fórumokat, de ilyen jellegű kérdést nem találtam, vagy nem kerestem elég alaposan.
A gép most téli álmát szuszokálja, sajnos nem fűtött garázsban. Van időm "elméletben" felkészülni vagy keríteni egy jó szerelőt.
Tank leengedve, aksi a meleg lakásban, porlasztó elpucolva... várjuk a tavaszt.

Z
két kerék

ha gurul, ha pöfög, ha kerek, ha tolod...
ha beindul és megy, az mennyei dolog...
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: szketo »

aronpfabian.

Kérdésere válaszolva: Fogalmam sincs. De azt se tudom, miért kellet leköszörülni a főtengely végét? Talán nem tudta fől tenni a forgó részt? Ez is egy rejtély egyenlőre számomra. :-k
Kép
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

A forgattyúsház belsejében mit akarhatott az előző tulaj, aminek ilyen karcok az eredménye?
szketo írta:
sell írta:Hali, szerintem, ha valami durva külső behatás nem érte a blokkfeleket szükségtelen síkoltatni. Megfelelő tömítő anyagok széles palettája kapható, és a másik dolog, síkoltatás után a hézagolásokkal mi a helyzet? Ha nem szeretnél olajgőzös blokkot, elsőnek szerintem a papírtömítéseket kell hanyagolni, hatalmas lépés ez is a száraz blokk külső felé.

Szia! Ja,ja! Gondoltam én is baj lehetne majd a hézagolással, ha sikoltatom és többet vennének ki a szükségestől.Szerencsére a blokk felek érintkező felületei kalapács,és csavarhúzó mentesek.Legalább is én soha nem használok ilyent. egy mi nap készült kép barkácsolt széthúzóról.Tehát,semmi féle feszítő,vágó,eszközt nem haszálok. Sajnos az elődöm,valaki használt ez meg is látszik a forgattyús hát belsejében.
Szóval, 300-600 csiszoló víz papír, sík lapon..és ennyi szerintem is bőven elég lesz.
Nagyon Köszönöm!
Kép

Kép
Jól látszik a hajdani brutalitás nyomai..
Kép
Nem túl esztétikus,de praktikus..Semmi csavarhúzós feszegetés..stb.stb.
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: szketo »

sell írta:Hali, szerintem, ha valami durva külső behatás nem érte a blokkfeleket szükségtelen síkoltatni. Megfelelő tömítő anyagok széles palettája kapható, és a másik dolog, síkoltatás után a hézagolásokkal mi a helyzet? Ha nem szeretnél olajgőzös blokkot, elsőnek szerintem a papírtömítéseket kell hanyagolni, hatalmas lépés ez is a száraz blokk külső felé.

Szia! Ja,ja! Gondoltam én is baj lehetne majd a hézagolással, ha sikoltatom és többet vennének ki a szükségestől.Szerencsére a blokk felek érintkező felületei kalapács,és csavarhúzó mentesek.Legalább is én soha nem használok ilyent. egy mi nap készült kép barkácsolt széthúzóról.Tehát,semmi féle feszítő,vágó,eszközt nem haszálok. Sajnos az elődöm,valaki használt ez meg is látszik a forgattyús hát belsejében.
Szóval, 300-600 csiszoló víz papír, sík lapon..és ennyi szerintem is bőven elég lesz.
Nagyon Köszönöm!
Kép

Kép
Jól látszik a hajdani brutalitás nyomai..
Kép
Nem túl esztétikus,de praktikus..Semmi csavarhúzós feszegetés..stb.stb.
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali, szerintem, ha valami durva külső behatás nem érte a blokkfeleket szükségtelen síkoltatni. Megfelelő tömítő anyagok széles palettája kapható, és a másik dolog, síkoltatás után a hézagolásokkal mi a helyzet? Ha nem szeretnél olajgőzös blokkot, elsőnek szerintem a papírtömítéseket kell hanyagolni, hatalmas lépés ez is a száraz blokk külső felé.
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Blokk

Hozzászólás Szerző: szketo »

A csiszoló vásznas megoldás valóban rizikós lehet.Köszönöm. De szétnézek az autó hengerfej javító műhelyekben.
Köszi szépen a tippeket Srácok. :smt023 :smt006
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] valamint 47 vendég