Kipufogó

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csoka »

Engem is érdekel.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sell »

Ez igazán jó hír, hátha összejön. Akkor a kis etzk is újra "régi valójukat" adhatnák. Ha kevesebb a kompromisszum a szeretett motorral, még örömtelibb a motorozás. ;-)
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Kis ETZ Kipufogó!

Már többször beszéltük, a Bambi 3-as 250-es kipufogó gyártása alkalmából, hogy kellene a kis ETZ-hez is cső! Eddig úgy nézett ki, nem sikerül, mert nagyon magas lenne a gyártási költség, minimum 60-80 db rendelése esetén lenne elérhető.
Most talán lenne egy megoldás, van az egyik nagykerben eredeti új DDR es kipuff kis ETZ-hez, csak egy gond van vele, hogy le van gyárilag folytva. Így, ebben az állapotában, nekünk ez nem jó! Bambi mesterék viszont szétvágtak egyet, kiszedték a folytást és odaadták nekem tesztelésre, ami a tegnapi napon meg is kezdődött.
Nekem utángyártott szép krómos csövem van. Soha nem mentem még olyan motorral amin gyári cső lett volna. Tulajdonképpen ezzel a kipuffal is használható a motorom, szépen indul, megy kipörög, 3,5-4,2 körül fogyaszt Bing karbival.
A rövid kb. 80 km után a tapasztalatom:
Nyomatékosabb lett, alacsonyabb fordulaton határozottan érezhető, 45 km/óra sebességgel is simán erőlködés nélkül is megy 5. fokozatban, ahonnan szépen el is tud gyorsulni. Tovább mint 6 ezer nem pörgettem 5.ben, de azt simán el is érte, még ment is volna(ez 96 km/ó)-ezt a sebességet az utángyártottal is tudta. Alapjárat kicsit megemelkedett. Az emelkedőkön úgy éreztem, jobban könnyedébben megy fel, de ez lehet csak érzés, még több idő kell. Fogyasztási adatokra is még várni kell. Hangja élesebb, "recsegősebb" lett, de nem bántó- Gábor barátom szerint igazi MZ-s hang.
Később, több futás után,megint megosztom majd a tapasztalataimat.
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok, van 1 másik topik , üzemanyag ellátás ezek már ida tartoznak mert itt már eléggé eltértünk a kipuktól üdv. juragy
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Olyan átfolyási sebessége van a normál szelepnek,hogy nemcsak 130/ó. tud, hanem akár 160/ó.Amit egy átlag ETZ ugyi
ugysem tud!
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok szerintem is ennél a 130/óránál olyan fogyasztés lépet fel hogy a szelep nem birta a benzin utánpótlást valamikor nagyn régen mentm 1 kört 1 ETZvel ilyen 130/ órával ott is ez volt a helyzet üdv. juragy
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Az is előfordulhat hogy jó a méret,de valami miatt nem nyit rendesen.PL.rosszul van beállítva az úszó,bár a benzinszint
jó.(beragad a tűszelep néha)És elfogy a nafta,vagy szarik elzárni és túlfolyik.Érdemes megnézni és beállítani.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sell »

Igen arról. 2 mm a furat rajta.
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

sell írta:
Tri-Ton írta:A tűszelep egy cserét megér, mint mondod, de ha mégsem, akkor miért fogyott ki ??? Hisz a benzinszint állandó kéne, hogy legyen. ( hazafelé a régi kipufogóval semmi gond nem volt, bár 110 fölé csak lejtőn sikerült )
A 250-esbe a tűszelepnek 200-asnak kellene lenni.
Ha arról a tűszelepről beszéltek amit az úszó nyit,akkor az a 250 es ben 20 as fúvóka! Ez fix!
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

sell írta:
Tri-Ton írta:A tűszelep egy cserét megér, mint mondod, de ha mégsem, akkor miért fogyott ki ??? Hisz a benzinszint állandó kéne, hogy legyen. ( hazafelé a régi kipufogóval semmi gond nem volt, bár 110 fölé csak lejtőn sikerült )
A 250-esbe a tűszelepnek 200-asnak kellene lenni.
Ezt nem tudtam, azt gondoltam ott is 150-es van, mint a kicsinél. Akkor lehet, ott a bibi. Ha ennek ellenére is kifogy, pedig bele való a tűszelep, akkor a szivató nem zár le teljesen.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sell »

Az a baj, ha egy motor kifejezetten jól megy, valószínűleg túlfogyasztás is lessz, az örömteli gázhuzogatás miatt. ;-) sajna nehéz megállni, hogy ne húzza neki az ember dinamikusan, mikor a motor meg még " úgy menne". :-D
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

sell írta:Hát , van is mitől. 3.2liter ?!!? Ez azért már valami.. ;-) azthiszem az én szemem is kikerekedne. ;-)
Köszi és most vagyok ott, hogy egyáltalán hozzá nyúljak-e, kell-e nekem a 120-130 , 4-5 literért ?
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sell »

Tri-Ton írta:A tűszelep egy cserét megér, mint mondod, de ha mégsem, akkor miért fogyott ki ??? Hisz a benzinszint állandó kéne, hogy legyen. ( hazafelé a régi kipufogóval semmi gond nem volt, bár 110 fölé csak lejtőn sikerült )
A 250-esbe a tűszelepnek 200-asnak kellene lenni.
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 734
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sell »

Hát , van is mitől. 3.2liter ?!!? Ez azért már valami.. ;-) azthiszem az én szemem is kikerekedne. ;-)
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

A tűszelep egy cserét megér, mint mondod, de ha mégsem, akkor miért fogyott ki ??? Hisz a benzinszint állandó kéne, hogy legyen. ( hazafelé a régi kipufogóval semmi gond nem volt, bár 110 fölé csak lejtőn sikerült )
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

jura györgy írta:sziaztok Tóni nekem ez a mai kipu csere próba vége 100km. lett viszont a vásárlás az nem sikerült ugyanis a pénz othon maradt valamint a jogsi is, ez a TESCO előt derült ki na gondolhatod tükön ültem hazáig és én rendkivül örvendek jogy jó eredmény született azért azt megjegyzem hogy ilyen gyors járatban tőbb lesz a fogyasztásod de gondolom ezt te is tudod üdv. juragy
Sajnálom Gyuri ! Segítettem volna, bár motoron úgysem hallottam volna meg a hívást, remélem nem lett más problémád. A fogyasztástól dobtam egy hátast. 146 kM-re 4,6 litert tankoltam. ( púposra )
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Tri-Ton írta:
jura györgy írta:sziasztok , Tóni akkor nekem is a jövő7 lenne jobb. üdv.: juragy
Köszönöm a lehetőséget Gyuri ! A kipufogóddal újra elértem a 130-at, pedig a sajáttal 110 körül van a vége. Zudori klubtárs, neked is köszönöm a hasznos tanácsot. Oda jutottam, hogy a jelenlegi fúvókákkal jó a fogyasztás és a kipufogó csere tényleg sokat számított. Viszont következik a jóslatod szerinti javítás is. 130 környékén cca. 1/2 - 1 perc és kifogyott az üzemanyag, majd gáz vissza és újra él a motor. Ez meg valószínű, mint ahogy mondtad a kicsi tűszelep lesz. Viszont a végére csak el jutok oda, hogy megy is ha kell, meg 80 - 100 környékén nem is fogyaszt sokat. A héten következik a kipufogó szétvágás, takarítás és ha jó-jó, ha nem akkor Bambi-3 . ( majd tudósítok, vagy további ötleteket fogok kérni )
Nagyon szívesen!
De nem valószínű, hogy a tűszelep kicsi, űgy tudom azon 150-es átmérő van, nem lehet, ha nyit, csuk rendesen, hogy az legyen a baj okozója. Bár ki tudja, lehet, hogy valamikor az előző gazdája belepiszkált. Egyszerű a csere, egy próbát megér!
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziaztok Tóni nekem ez a mai kipu csere próba vége 100km. lett viszont a vásárlás az nem sikerült ugyanis a pénz othon maradt valamint a jogsi is, ez a TESCO előt derült ki na gondolhatod tükön ültem hazáig és én rendkivül örvendek jogy jó eredmény született azért azt megjegyzem hogy ilyen gyors járatban tőbb lesz a fogyasztásod de gondolom ezt te is tudod üdv. juragy
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

jura györgy írta:sziasztok , Tóni akkor nekem is a jövő7 lenne jobb. üdv.: juragy
Köszönöm a lehetőséget Gyuri ! A kipufogóddal újra elértem a 130-at, pedig a sajáttal 110 körül van a vége. Zudori klubtárs, neked is köszönöm a hasznos tanácsot. Oda jutottam, hogy a jelenlegi fúvókákkal jó a fogyasztás és a kipufogó csere tényleg sokat számított. Viszont következik a jóslatod szerinti javítás is. 130 környékén cca. 1/2 - 1 perc és kifogyott az üzemanyag, majd gáz vissza és újra él a motor. Ez meg valószínű, mint ahogy mondtad a kicsi tűszelep lesz. Viszont a végére csak el jutok oda, hogy megy is ha kell, meg 80 - 100 környékén nem is fogyaszt sokat. A héten következik a kipufogó szétvágás, takarítás és ha jó-jó, ha nem akkor Bambi-3 . ( majd tudósítok, vagy további ötleteket fogok kérni )
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

pnlaci írta:
bambi írta:20db bambi 3-as ETZ 250 tipusra kipufogó rendelhető kb 1 hónap az elkészülés.
15000ft futárral 16500ft
Befizetési határidő.2015. 06- 20
személyesen a bp műhelyemben.
vagy priviben utalással
Szia bambi. Könyök esetleg van? Mert nekem az is kellene még,mert le van hervadva az egész kipufogóm.
Üdv. Laci.
azt a boltban veszem
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok , Tóni akkor nekem is a jövő7 lenne jobb mert most hétvégén még megy az épitkezés, talán most már ami fontos elkészül de minden idöjárás függő , a motorozás és az épitkezés is, például most IS el van boulva üdv. juragy
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

bambi írta:20db bambi 3-as ETZ 250 tipusra kipufogó rendelhető kb 1 hónap az elkészülés.
15000ft futárral 16500ft
Befizetési határidő.2015. 06- 20
személyesen a bp műhelyemben.
vagy priviben utalással
Szia bambi. Könyök esetleg van? Mert nekem az is kellene még,mert le van hervadva az egész kipufogóm.
Üdv. Laci.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

20db bambi 3-as ETZ 250 tipusra kipufogó rendelhető kb 1 hónap az elkészülés.
15000ft futárral 16500ft
Befizetési határidő.2015. 06- 20
személyesen a bp műhelyemben.
vagy priviben utalással
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

jura györgy írta:sziasztok Tóni ha 7végén jó az idö eljöhetsz szombat vagy vasárnap is jó , Actiunnal beszéld meg lehet ide szald ő is Kissomlyó Petőfi 19 be keressél (tek) üdv. juragy
Szia Gyuri !

Meglátjuk, nem kizárt a szombat, de mint már írtam előtte időpont egyeztetés miatt mindenképp hívlak telefonon. Az eső miatt nagyon sok dolgom elmaradt és most azok fontosabbak mint a motor, ami így is használható. Inkább a jövő hét tűnik nyerőnek, de meglátjuk. Hívni foglak egy-két nappal előtte és ha neked mégsem lesz jó az időpont, akkor keresünk újat. ( miattam nehogy készenlétben állj, semmi sürgős, semmi fontos, majd meglesz ) Köszi, üdv.: Tóni
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok Tóni ha 7végén jó az idö eljöhetsz szombat vagy vasárnap is jó , Actiunnal beszéld meg lehet ide szald ő is Kissomlyó Petőfi 19 be keressél (tek) üdv. juragy
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

jura györgy írta:sziasztok Tóni akor könyék marad én benne vagyok mindenbe üdv. juragy
Köszönöm Gyuri !

Egyeztetünk a mikorról, ha jobb idő lesz hívlak telefonon.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok Tóni akor könyék marad én benne vagyok mindenbe üdv. juragy
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Őszre ígérte Bambi a következő adagot,arra én is benevezek.Belülről jó a kipufogóm,de kívülről? #-o
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

jura györgy írta:sziasztok Tóni persze hogy aszisztálok de 1 körmös kulcspt hozzál magaddal mert ez nekem nincs üdv. juragy
Szia Gyuri !

Hát igazán én a könyököt nem venném le, csak a dobot. Szerintem ne gyilkoljuk feleslegesen a henger kipufogó menetét. Mit szólsz hozzá ?
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

Patrik írta:Sziasztok.
Nekem ugyan ez a helyzet,3,8-4l körül fogyaszt a gép úgy,hogy sok városi mászkálás van benne,de 110-nél mint amit elvágtak és szintén 4.ben gyakorlatilag eléri a végsebességét,bár ezt nem sokat próbálgatom.
130-as főfúvóka van benne,135-ös már sok volt 3000-alatt nem volt élet fult bele a kajába utána viszont repült,igaz a 135-ös nem volt ellenőrizve és használt volt szóval nem tuti a mérete.
A múltkorában fellazult a kipufogó hollanderem (úgy rendesen) és 120km/h lett a vége (utángyártott kisipari kipufogó).
Szóval a kipufogó piszkosul fojtja gondolom én,de nem a lerakódások miatt ez egy tiszta kipu,a hangján is hallani.
Van egy másik kisipari pufóm azzal nem forog 5000 fölé 4.ben sem.

A lényeg az,hogy kegyetlen fos kipufogók vannak forgalomban,csak azért nem szántam még rá magam egy Bambi féle kipufogóra,mert a végsebességtől függetlenül jól megy,jól fogyaszt és 100km/h felett ritkán motorozom,szóval mindig inkább valami mást csinosítok rajta.
Nálam már megvan a Bambi-3 kipufogó elhatározás. Beszéltem is vele, rövidesen indul a következő gyártási projekt. Addig meg a próba és utána jön az "ennek már úgyis mindegy alapon" a fúrás, faragás, kísérletezés.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

zsakfos írta:A tű helyzete végsebesség tekintetében,teljes gázállásnál nem játszik.Inkább a főfuvóka mérete,ami ott számít.
Szia Zsaki !

Igazad van, teljes gázon már nem számít a tű. Főfúvóka 130-as gyári méret. ( ellenőrizve ) Ezért gyanús a kipufogó.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

zudori írta:A tű hol áll? Mennyire van fent?
Egyébként amit leírtál, teljesen normális elvárás, ha kell, repüljön, tök mindegy, mennyit eszik, de ha nem rohanunk, akkor alig egyen. Ezt a gázkarral lehet befolyásolni. Kérdés, hogy a gázkar húzásával kap-é elég anyagot. Erre kell a tű variálása, no meg mivel a karburátor már nem a régi, akár az is kopott lehet. Ebből kifolyólag a főfúvóka gyári méretéhez sem kell a végsőkig ragaszkodni, próbálmi kell, nagyobbal is.
Szia István !
A tű le van téve, felülről a második rovátkában van. A karburátor nem kopott, súber passzos, nem csörög, fuvókák + tű cserélve ( gyári méretre ) Meglátjuk Gyuri kipufogójával mit mutat.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Akkor így már más a gyerek fekvése. Ne égessél ki semmit, Gyurinál próbáld ki a kipufogót, karburátorhozse nyúljál. Majd rendeljél egy új Bambi 3-ast.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

zudori írta:Visszaolvastam, és felmerült bennem egy kérdés, amit én előtte természetesnek gondoltam, Tóni! A kipufogód gyári? Ha igen akkor fent tartom, karburálás, gyújtás, kipufogó lemérés, csak is ezek után az égetés, ha viszont nem gyári, akkor Gyurihoz és próba-csere.
Köszi, sajnos már nem gyári, viszont ezzel együtt vettem és nem tudom mi történt a gyárival. Úgy - hogy marad a próba - szerencse és Gyuri. Az NDK találkozón volt egy ETZ, szétvágás után kiszedett kipufogó belsővel. Bár brutál hangja volt, ettől függetlenül a 21-es lánckerékkel úgy gyorsult és ment, mint a rakéta. ( ez indította nálam a hangyát )
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Visszaolvastam, és felmerült bennem egy kérdés, amit én előtte természetesnek gondoltam, Tóni! A kipufogód gyári? Ha igen akkor fent tartom, karburálás, gyújtás, kipufogó lemérés, csak is ezek után az égetés, ha viszont nem gyári, akkor Gyurihoz és próba-csere.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zudori 2015.05.22. 05:29-kor.
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Sziasztok.
Nekem ugyan ez a helyzet,3,8-4l körül fogyaszt a gép úgy,hogy sok városi mászkálás van benne,de 110-nél mint amit elvágtak és szintén 4.ben gyakorlatilag eléri a végsebességét,bár ezt nem sokat próbálgatom.
130-as főfúvóka van benne,135-ös már sok volt 3000-alatt nem volt élet fult bele a kajába utána viszont repült,igaz a 135-ös nem volt ellenőrizve és használt volt szóval nem tuti a mérete.
A múltkorában fellazult a kipufogó hollanderem (úgy rendesen) és 120km/h lett a vége (utángyártott kisipari kipufogó).
Szóval a kipufogó piszkosul fojtja gondolom én,de nem a lerakódások miatt ez egy tiszta kipu,a hangján is hallani.
Van egy másik kisipari pufóm azzal nem forog 5000 fölé 4.ben sem.

A lényeg az,hogy kegyetlen fos kipufogók vannak forgalomban,csak azért nem szántam még rá magam egy Bambi féle kipufogóra,mert a végsebességtől függetlenül jól megy,jól fogyaszt és 100km/h felett ritkán motorozom,szóval mindig inkább valami mást csinosítok rajta.
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok Tóni persze hogy aszisztálok de 1 körmös kulcspt hozzál magaddal mert ez nekem nincs üdv. juragy
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

A tű helyzete végsebesség tekintetében,teljes gázállásnál nem játszik.Inkább a főfuvóka mérete,ami ott számít.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

A tű hol áll? Mennyire van fent?
Egyébként amit leírtál, teljesen normális elvárás, ha kell, repüljön, tök mindegy, mennyit eszik, de ha nem rohanunk, akkor alig egyen. Ezt a gázkarral lehet befolyásolni. Kérdés, hogy a gázkar húzásával kap-é elég anyagot. Erre kell a tű variálása, no meg mivel a karburátor már nem a régi, akár az is kopott lehet. Ebből kifolyólag a főfúvóka gyári méretéhez sem kell a végsőkig ragaszkodni, próbálmi kell, nagyobbal is.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

zudori írta:Szerintem, ha megméred a kipufogó súlyát, abból ki lehet következtetni a benne lerakódott olaj és koksz mennyiségét. Az értéket nem tudom, de biztosan lesz itt olyan kolléga aki kapásból vágja.
Az én véleményem szerint keveset kap, ez a 3,5 literes fogyasztás erre enged következtetni. Alacsonyan van a tű, vagy kicsi a fúvóka, vagy mind a kettő.

Nekem 150-es van, kb 4 liter a fogyasztása, normálisan vezetem, 90 fölé csak nagyon ritkán. Ja és BING van rajta.
Szia, köszönöm !
Én is gondoltam erre, csak sajnos nem találom, hogy mennyi kellene lenni az új koksz nélküli kipufogó súlya. Való igaz, hogy ez lenne a legegyszerűbb megoldás. Aztán következik a próba csere, majd a javítási próba és végül az új felszerelése. Mindezek után pedig kiderül, hogy kevés az anyag és a 3.5-ös fogyasztással csak ennyit tud. A 6,5-el 140 fölé ment könnyedén, viszont 90-nél is 6,5 volt a fogyasztás. Azt szeretném elérni, hogy 90 környékén legyen 4 körül, ha viszont menni kell menjen és egyen akár 6,5-et, de valahol legyen lehetőségem befolyásolni és annyit egyen amennyit elvárok tőle. ( ugye nem egy nagy kívánság ) Ne az legyen, hogy mindig 3,5 és nem megy, vagy megy ugyan, ha kell, de mindig 6,5. ( light-osan is ) Ja és a az összes fúvóka a gyári megadott méretre cserélve lett pár hete. ( kaliberrel ellenőrizve )
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Szerintem, ha megméred a kipufogó súlyát, abból ki lehet következtetni a benne lerakódott olaj és koksz mennyiségét. Az értéket nem tudom, de biztosan lesz itt olyan kolléga aki kapásból vágja.
Az én véleményem szerint keveset kap, ez a 3,5 literes fogyasztás erre enged következtetni. Alacsonyan van a tű, vagy kicsi a fúvóka, vagy mind a kettő.

Nekem 150-es van, kb 4 liter a fogyasztása, normálisan vezetem, 90 fölé csak nagyon ritkán. Ja és BING van rajta.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

jura györgy írta:sziasztok Tóni én 3,5 fogyasztással nem banrálnék semmit de ha megfelel próbának 1 egy éve használ Bambi féle én adom 1-2 körre de te szerelsz mert nekem már a könyökömön jön ki a szerelés de gondolom meg kell vátni a jó időt üdv. juragy
Szia Gyuri !
Köszönöm a felajánlást, valószínű élni fogok vele.. Természetesen a jó időt megvárjuk. Gondolom azért a szerelésben némi asszisztenciát bevállalsz, főleg úgy, ha viszek kóstolóba a saját boromból. ( egy kis gondűzőnek tökéletes ) Egyébként a 3,5-ös fogyasztással semmi gondom. A problémám ott van, hogy 110 a vége. Ezt 3/4-ed gázon tudja és utána a többit hiába húzom oda neki, semmi változás. Ezt viszont 4.-ben is tudja, ezért a Füredi mini túrán is elég sokat kellett 4.-ben mennem, mert csak 4000-es ford. körül jön meg az erő, (ott menne 6000 fölé is ) viszont kissé 5000 alatt 5.-ben meg el is fogy az erő. No ezért gondoltam, hogy vagy kipufogó gond, vagy több üzemanyag kell, ( lehet, hogy csak súbertű emelés ) mert a 3,5l csak erre elég. ( szeretném tudni melyik az igaz )
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok Tóni én 3,5 fogyasztással nem banrálnék semmit de ha megfelel próbának 1 egy éve használ Bambi féle én adom 1-2 körre de te szerelsz mert nekem már a könyökömön jön ki a szerelés de gondolom meg kell vátni a jó időt üdv. juragy
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

pnlaci írta:
Tri-Ton írta:Sziasztok !

Jövök szerencsét próbálni. Mielőtt kiégetném, vagy szétvágnám a kipufogómat, segítséget kérek. Keresek GY-M-S megyében, vagy Győr 50 kM-es körzetében olyan klubtársat, aki egy próba erejéig kölcsön adná a jó állapotú ETZ-250-es kipufogóját. Akár úgy is, hogy nála lenne a csere, próbakör ( 5-10 kM ) és vissza csere. Előre köszönöm és várom a segítő ajánlatokat.
Szia Tóni. Igaz segíteni ebben nem tudok neked,de az biztos hogy a sok olaj lerakódást ha eltávolítod javulni fog a jószág
hatásfoka.Multkor írtad hogy neked mindegy ha égeted a kipufogót,úgysem szép.Akkor meg hajrá,adjál neki! Utána meg
legrosszabb esetben is le fújhatod hőálló sprayal.
üdv.laci.
Éppen ez a tervem Laci. Csak előtte szeretnék egy próbát másik kipufogóval, mert a hangja alapján nincs tele és feleslegesen nem szeretném szétbarmolni. Ha tele van akkor égetés, vagy benevezek egy Bambi által gyártottra. Az viszont úgy tudom csak időszakosan van és itt a nyár, valamivel meg menni kell.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
pnlaci
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2015.02.20. 08:49
MZ-d típusa: etz-250.predator.
Tartózkodási hely: Kecskemét kadafalva

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Tri-Ton írta:Sziasztok !

Jövök szerencsét próbálni. Mielőtt kiégetném, vagy szétvágnám a kipufogómat, segítséget kérek. Keresek GY-M-S megyében, vagy Győr 50 kM-es körzetében olyan klubtársat, aki egy próba erejéig kölcsön adná a jó állapotú ETZ-250-es kipufogóját. Akár úgy is, hogy nála lenne a csere, próbakör ( 5-10 kM ) és vissza csere. Előre köszönöm és várom a segítő ajánlatokat.
Szia Tóni. Igaz segíteni ebben nem tudok neked,de az biztos hogy a sok olaj lerakódást ha eltávolítod javulni fog a jószág
hatásfoka.Multkor írtad hogy neked mindegy ha égeted a kipufogót,úgysem szép.Akkor meg hajrá,adjál neki! Utána meg
legrosszabb esetben is le fújhatod hőálló sprayal.
üdv.laci.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2014.05.11. 13:31
MZ-d típusa: BMW
Tartózkodási hely: GY-M-S megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

Sziasztok !

Jövök szerencsét próbálni. Mielőtt kiégetném, vagy szétvágnám a kipufogómat, segítséget kérek. Keresek GY-M-S megyében, vagy Győr 50 kM-es körzetében olyan klubtársat, aki egy próba erejéig kölcsön adná a jó állapotú ETZ-250-es kipufogóját. Akár úgy is, hogy nála lenne a csere, próbakör ( 5-10 kM ) és vissza csere. Előre köszönöm és várom a segítő ajánlatokat.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
Avatar
Norbedlee
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2008.03.22. 14:00
MZ-d típusa: Etz 251
Tartózkodási hely: Békés megye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Norbedlee »

Sörtank írta:
zudori írta:Én már lefutottam ezeket a köröket, sajnos legalább 40-50 db rendelése esetén lenne rentábilis a dolog. Annyian nem vagyunk, jó ha 4-5 db össze jönne.
Hát én meg arra is gondoltam berendelek 50db-ot aztán akinek kell annak meg eladogatom. :)

1db-ra vevő lennék :twisted: :twisted:
Etz 150 87'
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Ezek alapján lehet. Tudja a fene, mi lenne a jó megoldás.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

zudori írta:
Sörtank írta:
Hát én meg arra is gondoltam berendelek 50db-ot aztán akinek kell annak meg eladogatom. :)
Ez közel 800 ezer Ft., szerintem más irányba kell fordulnunk.
A lengyelek információim szerint készítenek az eredetivel megegyező kipufogókat. németeknél is kapható, de ott gondban vagyok,mert nagyon sokszor a magyaroszagi dobokat árulják ott is.
A török vonal szerintem járható lenne, ők gyártották tovább, szerintem azok az eredeti tervek alapján gyártódhatnak.
Múltkor meséltél a török dobról, de csak most esett le hogy 125/150 köbcentisre lesz. Olyat nem gyártottak soha a törökök, csak a "nagy" ETZ licenszét vették meg! Ezek alapján a török dob is lehet akármilyen :(
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Sörtank írta:
zudori írta:Én már lefutottam ezeket a köröket, sajnos legalább 40-50 db rendelése esetén lenne rentábilis a dolog. Annyian nem vagyunk, jó ha 4-5 db össze jönne.
Hát én meg arra is gondoltam berendelek 50db-ot aztán akinek kell annak meg eladogatom. :)
Ez közel 800 ezer Ft., szerintem más irányba kell fordulnunk.
A lengyelek információim szerint készítenek az eredetivel megegyező kipufogókat. németeknél is kapható, de ott gondban vagyok,mert nagyon sokszor a magyaroszagi dobokat árulják ott is.
A török vonal szerintem járható lenne, ők gyártották tovább, szerintem azok az eredeti tervek alapján gyártódhatnak.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 52 vendég