Kipufogó

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Ha belenézel, és egy zártszelvény szerű valamit látsz keresztbe, akkor tuti, hogy gyári. És szerintem is a matt végű lesz az igazi. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
pekbalazs
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.02.13. 22:45
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Dorog

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pekbalazs »

MZ ETZ 250 felirat van rajta
Kép
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Én gyárit eddig csak matt véggel láttam. :!:
Avatar
pekbalazs
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.02.13. 22:45
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Dorog

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pekbalazs »

mattnak kéne lennie? :-k
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Tényleg, csak minimális a diffúzor emelkedése. A jobb nekem azért gyanús, mert a végén a króm nem matt. :-k
Avatar
pekbalazs
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.02.13. 22:45
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Dorog

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pekbalazs »

Gyurmooo írta:Ami a motoron van, és a középső, az szerintem gyári ETZ 250-es dob. A jobb szélső pedig utángyártottnak tűnik. Nem ETZ felirat az, hanem egy spec. típusjelzés, nemde??? :-k
A középső tutira a gyári TS 250/1, mert egyenes. 1. tulajtól vettem, ő nem cserélt kipuffot rajta.
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Ami a motoron van, és a középső, az szerintem gyári ETZ 250-es dob. A jobb szélső pedig utángyártottnak tűnik. Nem ETZ felirat az, hanem egy spec. típusjelzés, nemde??? :-k
Avatar
pekbalazs
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.02.13. 22:45
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Dorog

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pekbalazs »

RR_ZOZY írta:
pekbalazs írta:Üdv all!
TS 250/1-em van és ETZ250 kipufogó van rajta. Ezzel vettem, eddig azt hittem hogy ez a gyárija. A kérdésem az, hogy egy gyári TS 250/1 dobbal jobban menne a gép? Vagy mi változna jelentősen?
Előre is köszi a válaszokat!
Többieket is várd meg mit mondanak, de attól is függ hogy az ETZ dobod milyen állapotú aztán hogy gyári-e vagy utángyártott?

A legtisztább az ha tudsz valakitől kölcsönkérni TS dobot (Waresz-nek biztos van) kipróbálásra.

Az eredetiség fetisisztáknak pedig maximum a szemüket bántja az enyhén megtört ETZ dob az egyenes TS dob helyén :-)
Köszi a válaszokat!
Nem vagyok benne biztos, de szerintem utángyártott, mert a végén nincs rajta az etz250 felirat és semmi szám. Jó állapotban van a belseje, mert 1 éve szétvágtam és ki lett égetve rendesen.
A helyzet az, hogy pár hónapja vettem egy másik 250/1-et amit majd felújítok, annak a kipufogója gyári, de ki kell majd égetnem mert elég nehéz a dob. Ez a dob középen látható.
A végét az előző az tulaj furkálta ki. Ha kiégettem, kipróbálom.
A másik kipufogó egy gyári ETZ250, végén látni az ETZ250 feliratot.

Kép

Kép
Avatar
bela700
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.02.15. 22:38
MZ-d típusa: TS250/1

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bela700 »

pekbalazs írta:Üdv all!
TS 250/1-em van és ETZ250 kipufogó van rajta. Ezzel vettem, eddig azt hittem hogy ez a gyárija. A kérdésem az, hogy egy gyári TS 250/1 dobbal jobban menne a gép? Vagy mi változna jelentősen?
Előre is köszi a válaszokat!
Nekem is ETZ dob van a /1-en.Én cseréltem le a gyári dobot mert már elég csúnya volt.Teljesítmény csökkenést nem tapasztalok a gyárihoz képest,pedig ez utángyártott.
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

RR_ZOZY írta:Hozzászólnék a saválló/rozsdamentes témához:

Alapvetően EGYIK SEM "rozsdamentes". Illetve csak úgy, hogy a felületi oxidrétege adja a rozsdamentességet, ha az sérül, vagy amíg nem alakul ki akkor akár el is tud rohadni extrém esetben.

Saválló: savaknak, illetve savas kondenznek ellenáll (példa a Ko38 avagy 1.4404 amiből fémkéményt illetve béléscsöveket, idomokat gyártunk)

Amúgy eltérő célokra nagyon sokféle rozsdamentes vagy saválló anyag létezik (fentiek csak példák), nem is könnyű kiválasztani a megfelelőt az adott célra.

Én KO33-nél (1.4301) jobb anyagból biztos nem csinálnék motor dobot, de közeljövőben le is fog a dolog vizsgázni mert mostanság építünk egy simson rezót. Hegesztő hozaganyagon is sok múlik, meg azon hogy szénacéllal/horganyzott anyaggal ne érintkezzen, mert ott megintcsak el fog rohadni (galvanikus korrózió miatt).

Ja és bocs hogy bele vau :-)
Jól tetted, köszönjük a profi felvilágosítást!
Most kaptam egy "kedvező" ajánlatot, ha sínen a dolog, majd írom ide. :twisted:
Avatar
RR_ZOZY
4 kéz, 4 láb
4 kéz, 4 láb
Hozzászólások: 1445
Csatlakozott: 2007.07.18. 11:05
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe '84
Tartózkodási hely: Kaposvár, Somogy vármegye ;-)

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: RR_ZOZY »

pekbalazs írta:Üdv all!
TS 250/1-em van és ETZ250 kipufogó van rajta. Ezzel vettem, eddig azt hittem hogy ez a gyárija. A kérdésem az, hogy egy gyári TS 250/1 dobbal jobban menne a gép? Vagy mi változna jelentősen?
Előre is köszi a válaszokat!
Többieket is várd meg mit mondanak, de attól is függ hogy az ETZ dobod milyen állapotú aztán hogy gyári-e vagy utángyártott?

A legtisztább az ha tudsz valakitől kölcsönkérni TS dobot (Waresz-nek biztos van) kipróbálásra.

Az eredetiség fetisisztáknak pedig maximum a szemüket bántja az enyhén megtört ETZ dob az egyenes TS dob helyén :-)
Üdv:
Zozy
http://www.youtube.com/watch?v=ERrhMn3IWDc

"Rossz az, aki rosszra gondol......de hülye aki nem." ;-)
Avatar
RR_ZOZY
4 kéz, 4 láb
4 kéz, 4 láb
Hozzászólások: 1445
Csatlakozott: 2007.07.18. 11:05
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe '84
Tartózkodási hely: Kaposvár, Somogy vármegye ;-)

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: RR_ZOZY »

Hozzászólnék a saválló/rozsdamentes témához:

Alapvetően EGYIK SEM "rozsdamentes". Illetve csak úgy, hogy a felületi oxidrétege adja a rozsdamentességet, ha az sérül, vagy amíg nem alakul ki akkor akár el is tud rohadni extrém esetben.

Saválló: savaknak, illetve savas kondenznek ellenáll (példa a Ko38 avagy 1.4404 amiből fémkéményt illetve béléscsöveket, idomokat gyártunk)

Amúgy eltérő célokra nagyon sokféle rozsdamentes vagy saválló anyag létezik (fentiek csak példák), nem is könnyű kiválasztani a megfelelőt az adott célra.

Én KO33-nél (1.4301) jobb anyagból biztos nem csinálnék motor dobot, de közeljövőben le is fog a dolog vizsgázni mert mostanság építünk egy simson rezót. Hegesztő hozaganyagon is sok múlik, meg azon hogy szénacéllal/horganyzott anyaggal ne érintkezzen, mert ott megintcsak el fog rohadni (galvanikus korrózió miatt).

Ja és bocs hogy bele vau :-)
Üdv:
Zozy
http://www.youtube.com/watch?v=ERrhMn3IWDc

"Rossz az, aki rosszra gondol......de hülye aki nem." ;-)
Avatar
pekbalazs
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.02.13. 22:45
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Dorog

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pekbalazs »

Üdv all!
TS 250/1-em van és ETZ250 kipufogó van rajta. Ezzel vettem, eddig azt hittem hogy ez a gyárija. A kérdésem az, hogy egy gyári TS 250/1 dobbal jobban menne a gép? Vagy mi változna jelentősen?
Előre is köszi a válaszokat!
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

hát ja, a szerszámot meg tudom csináltatni, most jut eszembe. azt már gyakorlatilag kész is.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csikin »

Igen ahhoz minimum egy fémnyomó kéne. Szerszámot kell csinálni hozzá.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

csikin írta:waresz, ha érdekel majd kooperálunk ;)
hát érdekel bizony, tudok embert, aki szép dobköpenyt tud csinálni, és tudok olyat is aki remekül políroz. itt a legnehezebb dolog, a dob végén lévő idom legyártatása pontos méretre.
Bokodi Áron- WARESZ
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

louie írta:Azt honnan lehet latni egy hasznalt kipufogorol, hogy meg a gyari verzio, vagy utangyartott? Van valami egyertelmu ismerteto jegye valamelyiknek, amirol biztosan fel lehet ismerni melyikrol van szo?

jól lekopott téma, de még ehhez van türelmem: a dob két helyen van rögzítve, egyik elöl a könyökkel való találkozásnál a másik meg hátul a hátsó lábtartó után egy kicsivel van rögzítve, az ülés alatti váznyúlványhoz. ez egy egyszerűen leszerelhető két félből álló bilincs, de jó szemszögből megfigyelve be lehet látni a két fél találkozási pontján. a következőt kell látni: általában kevés olajsár, de ha az nincs, akkor egy mélyedésbe lévő vastag hegesztés, ami körbefut a dobon. ez a gyári. az utángyártott átmérője alapból kisebb. és a hegesztés azon a helyen csak dísz, funkció nélkül ami nincs mélyedésbe, kiáll a dob síkjából, és vékony. kb ez egy a sok közül. nézd meg, fényképezd le, ha tudod, tedd fel, és eldöntöm egy pillanat alatt.
Bokodi Áron- WARESZ
louie
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.03.21. 15:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: louie »

Azt honnan lehet latni egy hasznalt kipufogorol, hogy meg a gyari verzio, vagy utangyartott? Van valami egyertelmu ismerteto jegye valamelyiknek, amirol biztosan fel lehet ismerni melyikrol van szo?
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csikin »

waresz, ha érdekel majd kooperálunk ;)
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

na, ezaz.. rozsdamentesből kell, nem véletlen írtam úgy. furulyarendszerem van gyári... azzal nincs gond. kis is van szedve egy dobból, az sem gond. továbbá, ha valaki hasonló ötleten töri a fejét, mint én, akkor is érdemes egy romos de nem szétbarmolt gyári dobot szereznie amiből kiszedi a furulyarendszert mindennel együt, mert az a legfőbb lényege. ha ez megvan, akkor a újonnan készülő dobköpenyt úgy kell kialakítani hogy a kiszedett furulyarendszert szorosan bele lehessen tolni. ehhez természetesen kell egy lemez csík a köpeny belső falára aminek neki tud ütközni, és ami pozicionálja, aztán a másik végét az egésznek már foghatja a dob végén lévő idom. ennyi az egész.. nem egyszerű így sem.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

Ó, értem. :mrgreen:
No, majd beszélek karosszériás és motorkedvelő ismerősömmel, meg tudja-e csinálni, szabásmintát készítek Neki.
Köszi szépen! :!:
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csikin »

A saválló meg a rozsdamentes között azért van különbség :) A saválló nem rozsdamentes. A saválló főleg nikkellel míg a rozsdamentes főként krómmal ötvözött. A saválló rozsdásodik az esőn:) persze nem úgy mint egy mezei acél.
Boltban is ne savállót, hanem rozsdamenteset kérjetek.
Az ár attól függ mennyire kell spéci. Szerintem 15e körül kijön a köpeny.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
Gyurmooo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 652
Csatlakozott: 2009.06.09. 23:15
MZ-d típusa: ETZ 251 (ETZ 150)
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Gyurmooo »

csikin írta:waresz: Én tudok embert aki csinál neked rozsdamentesből.
4-5 éve gondoltam rá, mi lenne saválló lemezből?
251-re mennyiből jön ki? 0,8-as lemez bőven elég lenne, lényeg, hogy a gyári kúpszögek, méretek stimmeljenek.
A hangtompító rész MZ furulya-szerű kéne... :mrgreen:
HaPi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:46

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: HaPi »

tibee01 írta:Jól értelmezem, hogy a gyári kipufogóval jobban megy az etz mint az utángyártottal? 150es etz-m van, és a haveromé mindig is jobban ment, bármit csináltunk, prdig tök ua. mind a 2, csak neki gyári a kipuja, ez lehetett volna az oka??? Mindegy, már lassan elkészül a rezonátorom.
A legtöbb után gyártott alkatrész egy nagy kalap szart ér vagy még azt se. De kénytelen megvenni, az ember, ha rászorul :!: :evil:
tibee01
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2010.04.04. 17:48
MZ-d típusa: ETZ 150

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tibee01 »

Jól értelmezem, hogy a gyári kipufogóval jobban megy az etz mint az utángyártottal? 150es etz-m van, és a haveromé mindig is jobban ment, bármit csináltunk, prdig tök ua. mind a 2, csak neki gyári a kipuja, ez lehetett volna az oka??? Mindegy, már lassan elkészül a rezonátorom.
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csikin »

waresz: Én tudok embert aki csinál neked rozsdamentesből.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

nem is mondok semmit! hagyjuk is! már lassan ott tartok, hogy legyártatom a dobköpenyt, meg a végkúpot rozsdamentes acélból, és felpolíroztatom a francba azt az örök mint a nyomor. ha arra várok mikor lesz egy gyári normális, akkor az szerintem esélytelenebb mint Mz eskorthoz hozzájutni.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: horhaus »

waresz írta:
Rocksoldier írta:jah nem való az semmire azért vettem rá mert a gyári elvan dugulva aztán csak plusz súlyvolt :D ezzel meg jobban néz ki meg hangja jobb :D de többi akkor nem .. kikellene égetni csak akkor lemegy a fénye meg elszineződik vagy utánna lefujni valami hőálló festékkel ..
na, mivel ha jól érzem TS 250-ről van szó, így érdekelne a gyári kipufogód, ha külsőleg elég jó állapotban van, akkor vevő lennék rá, és akkor azzal kipótlod a pénzed, azt veszel egy újat. megspórolsz égetést, melót, bűzt, meg még a kályhaezüst is megmarad, nekem meg lenne végre kipufogóm!!!

úgyhogy nagyon kérlek ne rontsd el azt a dobot, hanem legyél közhasznú, és mutass róla képet, hogy bele tudjak szeretni, és meg tudjam venni!
Ha lefújja kályhaezüstel az lehet az igazi szerelem :D
Rocksoldier
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2010.02.20. 20:51
MZ-d típusa: MZ250TS
Tartózkodási hely: Nagysimonyi

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Rocksoldier »

hmm sajnos nem iylen egyszerü a helyzet...mert én ezt a motort egy sufnibol szedtem elő 5 éve :D aztána kipufogó az megvan variálva ha jól néztem fojtásból hiányzik egy karika meg ki is van fúrva meg még a végén a kupak is kivan furkálva horpadás az nem nagyonn van rajta de viszot rozsdás
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

Rocksoldier írta:jah nem való az semmire azért vettem rá mert a gyári elvan dugulva aztán csak plusz súlyvolt :D ezzel meg jobban néz ki meg hangja jobb :D de többi akkor nem .. kikellene égetni csak akkor lemegy a fénye meg elszineződik vagy utánna lefujni valami hőálló festékkel ..
na, mivel ha jól érzem TS 250-ről van szó, így érdekelne a gyári kipufogód, ha külsőleg elég jó állapotban van, akkor vevő lennék rá, és akkor azzal kipótlod a pénzed, azt veszel egy újat. megspórolsz égetést, melót, bűzt, meg még a kályhaezüst is megmarad, nekem meg lenne végre kipufogóm!!!

úgyhogy nagyon kérlek ne rontsd el azt a dobot, hanem legyél közhasznú, és mutass róla képet, hogy bele tudjak szeretni, és meg tudjam venni!
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: conus »

Rocksoldier írta:jah nem való az semmire azért vettem rá mert a gyári elvan dugulva aztán csak plusz súlyvolt :D ezzel meg jobban néz ki meg hangja jobb :D de többi akkor nem .. kikellene égetni csak akkor lemegy a fénye meg elszineződik vagy utánna lefujni valami hőálló festékkel ..
ki kell polírozni utána :P :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

Na,majd jön waresz,és rendberak titeket kipuff ügyben! :wink:
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Rocksoldier
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2010.02.20. 20:51
MZ-d típusa: MZ250TS
Tartózkodási hely: Nagysimonyi

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Rocksoldier »

jah nem való az semmire azért vettem rá mert a gyári elvan dugulva aztán csak plusz súlyvolt :D ezzel meg jobban néz ki meg hangja jobb :D de többi akkor nem .. kikellene égetni csak akkor lemegy a fénye meg elszineződik vagy utánna lefujni valami hőálló festékkel ..
nfefe
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.09. 14:30
MZ-d típusa: MZ ES 250/2
Tartózkodási hely: Bakonybél, Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: nfefe »

Gagyirezó...
Gondolom MZ-re is pont olyan szar mint Simsonra. Egy elméretezett szar.
Simsonra egyszer méretek alapján szimulálták, mikor is lenne jó. Valami 20 ezres fordulatra dolgozna jól :D Nem biztos, hogy pont annyi, de elég durva volt.
Szerintem kerülendő mindenképp....
tibee01
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2010.04.04. 17:48
MZ-d típusa: ETZ 150

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tibee01 »

Rocksoldier írta:helló nemtudjátok hogy a gagyirezótól lehet e olyan probléma hogy a motor 5. fokozatban nem akar gyorsolni meg olyan mintha elfogyna az erő de 1 2 3 4 jól húz ha valakinek volt hasonló iylennel írjon kösz!
Hali!
Haverom vett máskor egyet, de szarabbul megy vele mint a gyárival, mi is főleg 5.ben vettük észre. Szerintem találó a gagyi jelző rá.
Rocksoldier
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2010.02.20. 20:51
MZ-d típusa: MZ250TS
Tartózkodási hely: Nagysimonyi

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Rocksoldier »

sajnos mérésre nincsen lehetőség már énis gondoltam rá ..a hézag meg oylan hihetetlen lenne hiszen egy éve hogy fúrva lett de a dugón tuti nincsen lefujás azt néztem énis ezekre gondoltam
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Rocksoldier!

Nézd meg a gyűrűhézagot, lehet már túl sok. Ha jól emlékszem 3 tizednek szabad lennie, de ez egyáltalán nem biztos. Ha vannak a dugó oldalán lefújás nyomok akkor tuti ez a gond.

Esetleg, ha van lehetőséged, akkor érdemes kompressziót mérni. 13 körül kell lennie.
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Rocksoldier
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2010.02.20. 20:51
MZ-d típusa: MZ250TS
Tartózkodási hely: Nagysimonyi

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Rocksoldier »

de egy éve volt fúrva és jól lett bejáratva szép a henger meg a dugó is de erre a gondra nem találoma választ beszéltük ezt korábban az üzemanyag..fórumba is de sajnos ottsem lett meg a válasz rá ebből gondoltam esetleg a rezó mert má másra nemtudok gondolni
HaPi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:46

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: HaPi »

Rocksoldier írta:helló nemtudjátok hogy a gagyirezótól lehet e olyan probléma hogy a motor 5. fokozatban nem akar gyorsolni meg olyan mintha elfogyna az erő de 1 2 3 4 jól húz ha valakinek volt hasonló iylennel írjon kösz!
Volt, de nekem nincs rezóm, kopott volt a henger. Megfúrattam azóta van 5.-ben is ereje.
Rocksoldier
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2010.02.20. 20:51
MZ-d típusa: MZ250TS
Tartózkodási hely: Nagysimonyi

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Rocksoldier »

helló nemtudjátok hogy a gagyirezótól lehet e olyan probléma hogy a motor 5. fokozatban nem akar gyorsolni meg olyan mintha elfogyna az erő de 1 2 3 4 jól húz ha valakinek volt hasonló iylennel írjon kösz!
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

jó az a dob, mert nincs levágva, de elég ramaty, alkudni kéne belőle. sok meló mire szép lesz. a dob elején lévő horpadásokkal lehet kezdeni valamit, de nem sokat, kicsit kijjebb lehet ütni, de attól még látszani fog hogy sérült. én egy ilyen állapotú peregy dobnak már nagyon örülnék.
Bokodi Áron- WARESZ
nyakas
A blokkot szethuzom neked termeskovel
A blokkot szethuzom neked termeskovel
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2009.02.02. 15:30
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: nyakas »

katonaijarmuvek írta:Sziasztok

Valaki megmondaná mi a külömbség a katonai és a polgári kipufogó között???
Köszönöm
A kidorrento kethelyen van feltorve es matt krommal keszult az enyem ijen :mrgreen:
A viz szalad, a kő marad!
Avatar
katonaijarmuvek
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.04.03. 14:51
MZ-d típusa: A250/1
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: katonaijarmuvek »

Sziasztok

Valaki megmondaná mi a külömbség a katonai és a polgári kipufogó között???
Köszönöm
hdani93
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.04.03. 11:31
MZ-d típusa: ETZ 150, ETZ 251e
Tartózkodási hely: Szegvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: hdani93 »

Megkaptam. Akkor jobb napjuk lesz a szomszédoknak, én meg keresek tovább. Erről véleménye valakinek? a horpadással lehet valamit kezdeni? http://alkatreszpiac.com/2010/03/mz-etz ... ogo-gyari/
Kép
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

válaszoltam :mrgreen:
Bokodi Áron- WARESZ
hdani93
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.04.03. 11:31
MZ-d típusa: ETZ 150, ETZ 251e
Tartózkodási hely: Szegvár

Hozzászólás Szerző: hdani93 »

Tiszteletem!

Egy TNH 100 23693 feliratú(a nyílás körül vannak) utángyártott ETZ 150-es kipufogót, ha kiégetünk a Waresz által leírt módon(írtam már a címére, de nem válaszolt még, hátha itt könnyebben elérem), lehet-e még nagyobb baja? Tudom hogy legjobb a gyári, de még nem találtam. Választ/válaszokat köszönöm előre is.
Kép
Avatar
Laczkó
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:47
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Laczkó »

conus írta:figyu már!

nem értem miért gizdáskodsz, mikor volt bambinak gyári etz dobja, te meg nem vetted meg :-({|= :mrgreen:
Nem gizdáskodásnak szántam :D Amugy bambival beszéltem ő is annyit mondott h van neki és kipróbálhatom, hogy milyen vele, de eladásról nem volt szó érted...
2stroke4ever
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.03.27. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: 2stroke4ever »

Sziasztok!
Tudnátok mondani egy olyan helyet Bp-en, ahol még foglalkoznak elnyalt kipufogómenet javításával?
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: conus »

figyu már!

nem értem miért gizdáskodsz, mikor volt bambinak gyári etz dobja, te meg nem vetted meg :-({|= :mrgreen:
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
Laczkó
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:47
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Laczkó »

Na bakker voltam a faszinál elkezdi külön nem adja a /1kiput csak egész motorral na mondom fasza, nemigen lesz etz dobom. :D bocs üdv!
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 60 vendég