Kipufogó

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csikin »

AWI-val mi is 10l/perc gázárammal hegesztettünk.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
Devil
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2007.07.16. 20:36
Tartózkodási hely: Kecskemet

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Devil »

hat en ugy tudom, hogy altalanossagban 10 l/percet kell hasznalni, ennel lehet valamivel kevesebb pl tiszta argon eseten olyan 7 liter/perc de ennel kevesebbel mar nem lehet megfelelo varratot kesziteni. a felso hatar a normalis olyan 15liter/perc de meg esetleg 20literig fel lehet menni de felette mar fent all a veszely, hogy a gaz szetfujja az omledeket valamint zarvanyos lesz. nem okoskodas keppen de ha ezeket nezzuk a 4 liter fogyoelektrodanal barmilyen gazbol nagyon keves.
Weedow
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.11.30. 23:35
MZ-d típusa: Mz Ts 125

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Weedow »

Devil írta:nem kotozkodes keppen de azer az a 4 liter az eleg keves :lol:
kevertgázból nem, CO+Ar, sima COval nemtudom mennyi lehet de az jóval olcsóbb is de nem lehet olyan szépen hegeszteni vele. Lakatosként dolgozok és csak kevert gázt használunk.
Avatar
Devil
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2007.07.16. 20:36
Tartózkodási hely: Kecskemet

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Devil »

nem kotozkodes keppen de azer az a 4 liter az eleg keves :lol:
Weedow
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.11.30. 23:35
MZ-d típusa: Mz Ts 125

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Weedow »

Deje írta:Waresz! A gyári dob átalakításában mit értesz pontosan?... Erről mi a véleményed? Ezen is túl nagy a törés a tank alatt...? :S (alsó képen a pirosokat én tenném hozzá, a törés csökkentése miatt) Weedow programja az egyenes rendszerhez való szerintem. Ahhoz teljesen jó az biztos! Olyan darabokból összeállított kipufogót meg háát nemtudom... rengeteg heggesztés, és idő. a CO palack nem olcsó... :(
Kép
De jó hozzá, csak ugyebár ez annyit tud hogy megvan az egyenes kipu, így megkapod az egyes részek méreteit, de van másik program is amivel az eddig megtervezett részeket tudod "hajlítani" bővebben olvashatsz róla a "http://www.freeweb.hu/retrotuning" oldalon asszem valami simson kipufogókönyök cikk alatt van. Sok számolgatással meglehet oldani:D
Amúgy meg nemvalami sok CO kell hozzá és a nagy CO palack nem olyan drága, én Kevert gázzal (Corgonnal) hegesztek abból egy nagy palack olyan 20000körül van és 100kipufogóra bőven elég, ha jól állítod be akkor 4liter/perc a fogyasztás :D
Deje
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.04.07. 21:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Deje »

A linkelt youtube-os videón lévő kipufogóhoz gondoltam a CO menyiséget...
Avatar
Devil
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2007.07.16. 20:36
Tartózkodási hely: Kecskemet

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Devil »

hat amennyi co ehez kell azt odaadom neked szodaspatronba :twisted:
Deje
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.04.07. 21:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Deje »

Waresz! A gyári dob átalakításában mit értesz pontosan?... Erről mi a véleményed? Ezen is túl nagy a törés a tank alatt...? :S (alsó képen a pirosokat én tenném hozzá, a törés csökkentése miatt) Weedow programja az egyenes rendszerhez való szerintem. Ahhoz teljesen jó az biztos! Olyan darabokból összeállított kipufogót meg háát nemtudom... rengeteg heggesztés, és idő. a CO palack nem olcsó... :(
Kép
Weedow
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.11.30. 23:35
MZ-d típusa: Mz Ts 125

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Weedow »

csikin írta:Weedow: Nagyon hasznos oldalt linkeltél be, köszi!
Nagyon szívesen, amiben tudok segítek :wink:
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csikin »

Weedow: Nagyon hasznos oldalt linkeltél be, köszi!
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Weedow
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.11.30. 23:35
MZ-d típusa: Mz Ts 125

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Weedow »

Deje írta:Köszönöm szépen! Bölcs gondolat a papír tervezés... :D
Ha elakadsz valamiben, kérdezz megpróbálok segíteni
Deje
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.04.07. 21:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Deje »

Köszönöm szépen! Bölcs gondolat a papír tervezés... :D
Weedow
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.11.30. 23:35
MZ-d típusa: Mz Ts 125

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Weedow »

Deje írta:Érdekelne végül is igen, csak mivel nem jött össze ennyi munka árán, elkeseredtem miatta. Lehet nekifutok még egyszer. Köszönöm!
http://nutria.uw.hu/
ezen az oldalon megtalálod a progit, sok sikert hozzá én még csak a hengertervezésnél járok, utána meg megtanulom a kiputervezést.
Meg először mindig papírból próbálgasd és ha jól passzol akkor kezd csak el lemezből.
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

ezt nevezem, ez nagyobb sufni tuning, mint amit a telekjáró trabimra tákoltam vasárnap :mrgreen: :D

ettől még az ötlet nem rossz, csak tényleg jó volna egy szebb könyököt összehoznod hozzá. aztán gyári dob átalakításából lehetne még jót csinálni. akkor az menne is egyenletesen.
Bokodi Áron- WARESZ
Deje
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.04.07. 21:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Deje »

Érdekelne végül is igen, csak mivel nem jött össze ennyi munka árán, elkeseredtem miatta. Lehet nekifutok még egyszer. Köszönöm!
Weedow
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.11.30. 23:35
MZ-d típusa: Mz Ts 125

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Weedow »

Deje írta:Sziasztok!
Szeretném ha megnéznétek ezt a kipufogót, és véleményeznétek. Hozzáteszem nem lett jó. Nyomatékos lett kis fordulaton. 3000-5500 között semmit nem lép, aztán 6körül megugrik, és 8fölé pörög. Ezen a tartományon húz is viszonylag. Eddig 7000 volt a legtöbb amit pörgött nekem az előző kipufogóval. Szóval elég érdekes lett tőle. Annyit szeretnék tulajdonképpen elérni, hogy naggyából tudja azt az erőt, amit a gyári kipufogóval. Szóval nem tuningnak szánom, hogy jobban mennyen, hanem azért mert nekem így nagyon tetszik... Egy sima MZ "sportkipufogóból" készítettem el. Első dobban semmi nincsen. aztán 1colos csővel hátravittem, és a hátsó dobban ugyanúgy colos cső van lukakkal ellátva, körülötte gyapot. Gyanakodom hogy a gyári könyök, és az első dob összeillesztésnél durva megoldást alkalmaztam, és ott nem tud megfelelően áramolni a füst.Ez az én szemléletem. Gondoltam megkérdezem a többi MZ-st, hátha tudtok ötletet adni, hogy mit módosítsak, hogy jó legyen. Köszönöm előre is!

Kép

Kép

Kép

Kép
A másik gond hogy túl nagyok a törések, a részeket inkább ívesen, vagy több darabból próbáld meg megcsinálni mert a túl nagy törések befolyásolnak sokmindent, ha megnézed a gyárit amit utoljára linkeltél azon is íves és nem 45fokban vannak összehegesztve a darabok. Valami kipufogótervezővel próbálkozz, ha érdekel tudok adni néhány magyarnyelvűt.
Deje
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.04.07. 21:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Deje »

http://www.youtube.com/watch?v=fr0eYypczog

Valami ilyesmit kellene kihoznom belőle nekemis? :S
Nem egyszerű...:D

Valahogy megoldható, hisz kijött gyárilag is ilyen elrendezésű MZ (ETZ 150 OR)

Kép
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csikin »

Hosszabbnak kell lennie a rendszernek minimum 200mm-el de ebben az elrendezésben nem fog elférni.
Esetleg ha készítesz egy hosszabb kanyargós könyököt.
Minél nagyobb a hossz a dugattyú oldalától a konfúzor feléig, annál alacsonyabb fordulaton "kezd el dolgozni".
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Deje
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.04.07. 21:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Deje »

....Kicseréltem ma azt az ívet. Kicsit mintha jobb lenne, de ugyanúgy 6fölött lép... De az túl magas tartomány... Megölöm szegényt.... ötlet a módosításban?...
Deje
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.04.07. 21:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Deje »

Sziasztok!
Szeretném ha megnéznétek ezt a kipufogót, és véleményeznétek. Hozzáteszem nem lett jó. Nyomatékos lett kis fordulaton. 3000-5500 között semmit nem lép, aztán 6körül megugrik, és 8fölé pörög. Ezen a tartományon húz is viszonylag. Eddig 7000 volt a legtöbb amit pörgött nekem az előző kipufogóval. Szóval elég érdekes lett tőle. Annyit szeretnék tulajdonképpen elérni, hogy naggyából tudja azt az erőt, amit a gyári kipufogóval. Szóval nem tuningnak szánom, hogy jobban mennyen, hanem azért mert nekem így nagyon tetszik... Egy sima MZ "sportkipufogóból" készítettem el. Első dobban semmi nincsen. aztán 1colos csővel hátravittem, és a hátsó dobban ugyanúgy colos cső van lukakkal ellátva, körülötte gyapot. Gyanakodom hogy a gyári könyök, és az első dob összeillesztésnél durva megoldást alkalmaztam, és ott nem tud megfelelően áramolni a füst.Ez az én szemléletem. Gondoltam megkérdezem a többi MZ-st, hátha tudtok ötletet adni, hogy mit módosítsak, hogy jó legyen. Köszönöm előre is!

Kép

Kép

Kép

Kép
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

utángyártott kipufogó krómja még le is pattoghat. de a gyári kibírja, viszont fontos, hogy ne egy állat disznópörzsölővel essünk neki teljes gázon, hanem valami kissebb teljesítményű jobban koncentrált lánggal égő szerkezettel. kb 20 dobot csináltam már meg, eddig mindnél bejött a visszapolírozás.
Bokodi Áron- WARESZ
pancer
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.08.29. 20:47
MZ-d típusa: ts 250/1

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pancer »

HaLI!
Most lehet hogy balgaságot kérdezek,de kiégetésnél nem jön le a krómozás?Igaz,hogy nem most, de simsonos koromban égettem kipufogót és a teljes felülete lefeketedett.Nem tudom elképzelni,hogy ne sérüljön meg a krómfelület azon a hőfokon ami tényleg szükséges a korom teljes kiégéséhez.Amint észrevettem elég érzékeny a hőhatásra a felület...
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

ez már meg történt és tényleg füstgép volt :mrgreen: azóta meg jó :D szóval így marad :-#
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

Andrá$ írta:igazából nekem hanggal semmi bajom mert szép sőt imádom a hangját súlyra sem vmi nehéz
csak az volt a zavaró hogy 80 körül füstölt de eléggé hát még 90-100-nál aztán rájöttem hogy néha a sok "tötymörgés" miatt mostanába mentem elég jó "lendületesen" és szinte meg is szűnt a füstölés nagyobb sebességénél is :D szóval én elégedett vagyok
rengeteget számít egy jó gyújtás, egy jó karburáltság, egy jó légszűrő... és ezután jön a dob, ami meg az egészet úgy fejre tudja állítani ahogy van :mrgreen: dob és dob közt elképesztő különbség lehet, lehet ezeket hangolni különböző tartományokra, de az utcai használathoz illő egyenletes csöndes verzió még mindig a gyári. ennél jobbat nem csinált még senki sem. viszont fontos a tisztaság. a lendületes használattól várt tisztulás a te esetedben kb annyiban mutatkozik meg ,hogy az olajos trutymák elszenesedett. így már nehezebben kezd füstölésbe. de ha egyszer veszed a bátorságot és mész 10km-t csutkagázon, majd figyeld meg ,hogy van ott még sokminden abban a dobban. néhány km után égésnek indul egy része, a koksznak, aztán akkor nézz a tükörbe :D füstgép :D
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

igazából nekem hanggal semmi bajom mert szép sőt imádom a hangját súlyra sem vmi nehéz
csak az volt a zavaró hogy 80 körül füstölt de eléggé hát még 90-100-nál aztán rájöttem hogy néha a sok "tötymörgés" miatt mostanába mentem elég jó "lendületesen" és szinte meg is szűnt a füstölés nagyobb sebességénél is :D szóval én elégedett vagyok
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

sajnos az az ami csak érzetre működik. sosem ég ki.. ha szét heréled a blokkot csutkagázon, akkor sem. kedvencem amikor trabantosok mondják ezt. aztán amikor leszedem a összekötő középcsövet, és a felénél elvágom, akkor ámulnak, hogy a kis ujjuk sem fér át a 40mm-es csövön :D. szóval nyugodtan gondolkodj el, ha jó állapotú gyári dobod van, aminek jó a krómja, azt gyönyörűen fel is lehet égetés után polírozni, az esetek 99%ában még szebb is lesz mint volt. aztán a hangélmény leírhatatlan.. hallani kell! nem mellékesen a motor dinamikája is fényévekkel jobb, kisebb fogyasztás mellett. stbstb
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

télen lehet leveszem és kíváncsiságból megmérem:D
(bár nálam bevált az "öntisztulás" is :D )
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

Andrá$ írta:Ha nem hadititok megtudhatnánk a választ? :D


meg hát :D

a 3,5kilós dob úgy tele van mint a déli busz. ez a brutál eldugult szint. egy gyári kis TS dob súlya kiégetve 2650g.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Ha nem hadititok megtudhatnánk a választ? :D
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Péter mz
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2008.05.16. 22:53
Tartózkodási hely: Csepreg

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Péter mz »

kösz már válaszoltál a szocin :)
motorzás=szabadság
Péter mz
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2008.05.16. 22:53
Tartózkodási hely: Csepreg

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Péter mz »

helo
Waresz tőled kérdezném igazából,de más is válaszolhat persze,milyen nehéz egy kiégetett kis ts kipufogó dob?Az én használt dobom 3.5kg.
motorzás=szabadság
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

a TS 250/1 kipufogó így néz ki belülröl:
Kép

ez ugyan kis etz dob, de a hangtompítónak a felépítése megegyezik ezzel. nem szétszedhető, ha felújítással kapcsolatban van kérdésed, akkor szivesen segítek, van egy kész cikk is erre. itt megtalálod:
http://szocimotoros.hu/hu/cikkek/145
Bokodi Áron- WARESZ
pancer
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.08.29. 20:47
MZ-d típusa: ts 250/1

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pancer »


Ez jó hír lenne!
Nekem csak a kipuf végét furkálták ki kb 10 lyukkal,majd megpróbálom rézzel beforrasztani aztán jöhet a krómózás.
Avatar
Devil
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2007.07.16. 20:36
Tartózkodási hely: Kecskemet

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Devil »

szerintem nem szetszedheto a kipufogo es a hangtompitot se lehet kivenni
pancer
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2009.08.29. 20:47
MZ-d típusa: ts 250/1

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pancer »

Hali!
Valaki tudna segíteni?Nem tudom hogy kell kinéznie egy gyári ts250/1-es kipufogó csövének belülről?Van egy gyárinak kinéző dobom,de még nem szedtem szét!Belül ebben is van egy kiszedhető hangtompító,úgy mint a simsonoknál?Sok kérdés után ,úgy döntöttem felújítom a gyárit,de vagány gyerekek szerintem kiberhelték...Csak az a kérdés mennyire!
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

na és akkor még nem beszéltünk arról, hogy mi a jó hang, meg kinek??
nekem pl hosszas próbálgatások, kísérletezések, egy szezon gagyirezóval, stb után az lett a végleges álláspontom, hogy kár volt erölködni, egy kiégetett gyári által nyujtott hangélmény a legjobb,és akkor még nem is említettem azt , hogy hosszú távon mennyire kellemes is az hogy nincs kipufogózaj.
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csikin »

Ne legyél már ilyen gonosz [-X :mrgreen:
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
waresz
Kipuffkirály
Kipuffkirály
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2008.02.22. 18:04
Tartózkodási hely: TÖk

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: waresz »

csikin írta:Ha a depórezóba a diffúzor (az első, táguló rész) után beletoldasz kb200 mm egyenes részt akkor jó lesz. De ha már toldasz akkor nagyjából ki kellene számolni milyenre szeretnéd.
tévedés :mrgreen:
neki az a lényeg hogy jó hangja legyen, az hogy nem megy rendesen, gyorsabban kopik, sokat zabál, az részletkérdés. :D :D
Bokodi Áron- WARESZ
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csikin »

Ha a depórezóba a diffúzor (az első, táguló rész) után beletoldasz kb200 mm egyenes részt akkor jó lesz. De ha már toldasz akkor nagyjából ki kellene számolni milyenre szeretnéd.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Samu »

Vegyél egy új utángyártott dobot és azzal jobban jársz, mint a magasabb fordulatszámra tervezett kisipari rezókkal.
borutalp06
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.06.24. 17:16
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: borutalp06 »

Így van,bizony oda kell valami.Nekem is ilyen dobom van.Én úgy oldottam meg a problémámat,hogy kihajítottam belőle a rugót,és a félig kiokádott gyapotmaradékot,majd perforált rozsdamentes anyagból hajtottam csőformát.Utána Salakgyapottal kitömtem(Kb 1 tecsotáskányit erölködtem bele).Azóta öblös,szép hangja van.Figyelem!Az üveggyapot nem helyettesíti a salakgyapotot! :D :-({|=
csikin írta:
Vadmotoros írta: úgy tudom gyárilag van benn valami rugó meg üveggyapot. Mit tudtok ajánlani mit tegyek a végén lévő dobba mit csináljak vele hogy szép mély pattogós hangja legyen????
Tegyél bele egy 18-20mm belső átmérőjű rugót(vagy perforált lemezt csőnek hajlítva ) és üveggyapotot vagy valami hasonló tulajdonságokkal rendelkező anyagot és jó lesz. :mrgreen:
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: csikin »

Vadmotoros írta: úgy tudom gyárilag van benn valami rugó meg üveggyapot. Mit tudtok ajánlani mit tegyek a végén lévő dobba mit csináljak vele hogy szép mély pattogós hangja legyen????
Tegyél bele egy 18-20mm belső átmérőjű rugót(vagy perforált lemezt csőnek hajlítva ) és üveggyapotot vagy valami hasonló tulajdonságokkal rendelkező anyagot és jó lesz. :mrgreen:
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Vadmotoros
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009.11.03. 21:25
MZ-d típusa: Mz Etz 125

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Vadmotoros »

Sziasztok! Pár tanácsot szeretnék kérni! Egy 125-s ETZ-m van. Láttam több etz-t is aminek nagyon szép mély pattogós hangja volt sportkipufogóval. Mivel nagyon megtetszett szereztem egy használt sportkipufogót és ezzel kapcsolatban szeretnék pár kérdést feltenni! Ebben a sportkipufogóban nincs semmi fojtás az első részében abban nem tudom kell-e lennie? A végén lévő szétszedhető dobban sincs semmi bár úgy tudom gyárilag van benn valami rugó meg üveggyapot. Mit tudtok ajánlani mit tegyek a végén lévő dobba mit csináljak vele hogy szép mély pattogós hangja legyen????
Válaszotokat,segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Széles utat hátszelet! :D
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Alfa »

nfefe írta:Nah meg van a kép is végre :)
http://birofoto.extra.hu/simson/tech/am ... es.hu_.jpg
Matt, nem láttam a kipuffodról semmi különlegeset.
Hibátlan, csak hangot nem fog neked tompítani. Ha szabad átömlésű hangtompítót akarsz, annak legalább olyan hosszúnak kell lenni mint Matté, hogy érjen valamit, amúgy kisebb méretekben meg vissza kell fordítani a gázt és át kell áramoltatni az üveggyapoton, kezdetleges megoldást láthatsz a videomon róla (azóta már fixálva van, csak azt már nem akarom felrakni, majd ha lesz több minden is :D )
nfefe
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.09. 14:30
MZ-d típusa: MZ ES 250/2
Tartózkodási hely: Bakonybél, Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: nfefe »

:o
Akkor jó. Csak meglepődtem kicsit. Nem rossz szándékkal írtam azt amit. De jópofa rajta :)
(ez a válasz úgy, hogy ne másoljak be mindent csak neveket dolog még nem sikerül túl jól :(
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

nfefe írta:
matt1989 írta:Dizájnosabb megoldás lesz, mint a robogó kipufogóm :D , jövőre nekem is tervbe van véve egy új rezó, mert elég nyomatékos, de 6nál többet nem forog.

Nem bántani akarlak, de érdekes lenne ha ezzel normálisan menne. Az oké, hogy egy kis fojtás kell, de azért ne ekkora :)
Pedig jól megy vele,én is eleinte kételkedtem,és kipróbáltam.Ezért mondok véleményt
nfefe
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.09. 14:30
MZ-d típusa: MZ ES 250/2
Tartózkodási hely: Bakonybél, Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: nfefe »

matt1989 írta:Dizájnosabb megoldás lesz, mint a robogó kipufogóm :D , jövőre nekem is tervbe van véve egy új rezó, mert elég nyomatékos, de 6nál többet nem forog.

Nem bántani akarlak, de érdekes lenne ha ezzel normálisan menne. Az oké, hogy egy kis fojtás kell, de azért ne ekkora :)
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Dizájnosabb megoldás lesz, mint a robogó kipufogóm :D , jövőre nekem is tervbe van véve egy új rezó, mert elég nyomatékos, de 6nál többet nem forog.
nfefe
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2009.04.09. 14:30
MZ-d típusa: MZ ES 250/2
Tartózkodási hely: Bakonybél, Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: nfefe »

Azt látom! :)
Ezt a kipuff belébe toljuk be.
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Kép

mondjuk nem csak a kipufogóm egyedi :twisted: :lol:
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 43 vendég