Kipufogó

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
SzaNor
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.07.29. 17:03
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: SzaNor »

Üdvözletem minden márkatársnak, az utángyártott kipufogóm elkezdett zörögni, és nem tudok vele mit kezdeni.
Szóval engem is érdekelne egy Bambi által gyártott kipufogó.
Mr Tattoo
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.07.23. 21:31
MZ-d típusa: Mz 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Mr Tattoo »

Hálás köszönet !!!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Bambit kérdezd meg, van-e még neki a most gyártott szériából. Az jó is, szép is.

Börzén, hirdetési oldalakon lehet néha találni gyárit, de az vagy tele van korommal, vagy össze-vissza van verve. Ami jó, az meg már 10e körül van...
Gagyi utángyártottat nincs értelme venni, csak ront a motoron... :evil:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Mr Tattoo
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.07.23. 21:31
MZ-d típusa: Mz 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Mr Tattoo »

Köszi !!! És nem tudsz egy 250-re valót olcsón ?? :)
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Persze, pl az oldalcsomagtartóhoz lehet rögzíteni gumipókkal, keresztben szállítani már nem érdemes, mert sokmindenben elakadhat.

Viszont használni remélem nem akarod, egy egyáltalán nem oda való kipuffal a motorodat... [-X
A 2 ütemnek a kipuff a lelke.
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Mr Tattoo
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.07.23. 21:31
MZ-d típusa: Mz 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Mr Tattoo »

Sziasztok !!Kis segítséget kérnék. 150 -es kipufogót rá lehet tenni 250-re ?? Köszi
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Valószínű kibírja, mert az FBS is megmarad ott... :)
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Szőke Roland
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013.09.07. 20:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2
Tartózkodási hely: Maroslele

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Szőke Roland »

tiger1342 írta:
Szőke Roland írta:Sziasztok!

Valaki szokta hőálló tömítő pasztával a henger és a könyök találkozását tömíteni?
Igen! Egyrészt így könnyebben bent marad a lukban a tűzkarika, másrészt nekem másképp mindig kitekeredett a hollander. Most úgy csinálom, hogy a hollandi és a cső közé tekerek pasztázott kenderspárgát (2-3 menet), ami egyrészt tömít valamennyit, másrészt ad egy rugalmasabb felületet, ahol rendesen meg lehet húzni a hollandert és nem rázza ki a henger. Nálam bevált!

Köszi! Ezt kipróbálom én is. Én a kipufogó és a könyök találkozását tömítettem el mert kifújt. Ahhoz ezt az alábbi tömítő anyagot használtam. Szerinted ehhez a tömítéshez is megfelelne?

http://www.selena.hu/cms/?__page_id=1386
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Szőke Roland írta:Sziasztok!

Valaki szokta hőálló tömítő pasztával a henger és a könyök találkozását tömíteni?
Igen! Egyrészt így könnyebben bent marad a lukban a tűzkarika, másrészt nekem másképp mindig kitekeredett a hollander. Most úgy csinálom, hogy a hollandi és a cső közé tekerek pasztázott kenderspárgát (2-3 menet), ami egyrészt tömít valamennyit, másrészt ad egy rugalmasabb felületet, ahol rendesen meg lehet húzni a hollandert és nem rázza ki a henger. Nálam bevált!
TS powa!
Kép
Avatar
Szőke Roland
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013.09.07. 20:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2
Tartózkodási hely: Maroslele

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Szőke Roland »

Sziasztok!

Valaki szokta hőálló tömítő pasztával a henger és a könyök találkozását tömíteni?
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

SZIASZTOK , A MÁSIK KELLEMES MEGLEPETÉS AZ ÚJ CSŐVEL A FOGYASZTÁSOM IS VISSZA ÁLLT 4,5 / 100 KM. ÜDV. JURAGY
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: MrDok »

zsakfos írta:Az a baj ezekkel a kipufogó véleményekkel hogy nem tudjuk milyen volt fenn addig.Gyanithatóan eleve szar kipufogó van fenn annak aki lecseréli,legalábbis ha jó lenne nem cserélné le.Illetve vannak azok akik kiváncsiak és sok pénzük van :D
Na meg olyan is akadhat akinek amúgy jó a kipufogója,csak mondjuk ronda optikailag.

Szóval nekem nagyon bassza a csőrömet hogy milyen lenne a /1 emen,de a múltkori kipuff vásárlásom nagyon nem jött be,így nem merek rendelni a következő körben(már ha lesz egyáltalán).
Ettől függetlenül úgy ki próbálnék egyet [-o<
Zsaki, előtted a lehetőség...........
60 Km, és kis szerelés után a motorodon van az előző szériás bambi kipuf. Ismét egy kis szerelés, és egy állítólag számolt rezó, ami nagyon jó hangon kürtöli szét a világba, hogy Te éppen motorozol vele..........
Csak ne a tó felé indulj, mert akkor több lesz, mint 60Km.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Az a baj ezekkel a kipufogó véleményekkel hogy nem tudjuk milyen volt fenn addig.Gyanithatóan eleve szar kipufogó van fenn annak aki lecseréli,legalábbis ha jó lenne nem cserélné le.Illetve vannak azok akik kiváncsiak és sok pénzük van :D
Na meg olyan is akadhat akinek amúgy jó a kipufogója,csak mondjuk ronda optikailag.

Szóval nekem nagyon bassza a csőrömet hogy milyen lenne a /1 emen,de a múltkori kipuff vásárlásom nagyon nem jött be,így nem merek rendelni a következő körben(már ha lesz egyáltalán).
Ettől függetlenül úgy ki próbálnék egyet [-o<
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok, hell nem titok, hátul 16 colos kerék elől 20 fogas lánckerék nem mese hogy 5ödikbe 50től ki tudom gyorsítani jó azért 1 kerékre nem áll fel de nem kell vissza kapcsolni mint a régi csővel ez nekem így nagyon tetszik meg az hogy 5be 50nnél nem rángat üdv. juragy
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Ezzel a csővel, 300-as hengerrel, könnyített kuplunggal, csatos karbival nálam is áll ez a helyzet.

Persze a gyorsítás naptárral mérhető, de ha nincs mögöttem senki, és nem sietek, akkor lakott terület végétől nem mindig kapcsolok vissza. Kb 70-től van említésre méltó gyorsulás, de addig se fuldoklik, rángat, csak szimplán gyenge még.
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: hell »

5. 50 az igen és onnan gyorsítani az még jobb... Kérem a motor összeállítási paramétereit!? Szigorúan PÜ. Köszönöm!
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok , zudori úgy tudtam megállni hogy előtte ittam 1 sört, na de a tegnap mentem vele, bámulat ,mikor az udvarról kijártam már akkor észre vetem a változást 1 megy130 at 2 lakott területen 5be tudom szépen tartani az 50 km / óra rángatás nélkül és onnan tudok gyorsítani is ami eddig lehetetlen volt, meg volt olyan az előző kipuval hogy megyek 95/ ora, elveszem a gázt és akkor meg lódult 1 pillanatra , most ez is megszűnt , egyszerűen nagyon jó , a hangja is ,nem is tudom miért halogattam idáig a cserét köszönet a Bambinak !üdv. juragy ja és majdnem elfelejtem, sikerült tömíteni a könyék csövet is FBS bevált
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

zsakfos írta:
tiger1342 írta:
Nekem olyan van a peregyen, érzésre ugyanazt tudja, mint a gyárival, csak ez sokkal szebb. :)
.
Kösz az infot.

Sajnos nem tudok mit kezdeni ezzel,mert még nem volt alkalmam gyári kipufogós /1-el mennem.
Anno mikor vettem az enyémet 25 éve,még gyári kipuf volt rajt,de az előző gazdája megröviditette,nekem meg nem tetszett úgy és kidobtam és vettem rá utángyártottat.
Szóval fogalmam sincs milyen gyári kipuffal menni a /1-el :D
Van gyári pufogóm, nem szép, de jó, kipróbálhatod, ha eljössz angyalföldre! :)
TS powa!
Kép
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

tiger1342 írta:
Nekem olyan van a peregyen, érzésre ugyanazt tudja, mint a gyárival, csak ez sokkal szebb. :)
.
Kösz az infot.

Sajnos nem tudok mit kezdeni ezzel,mert még nem volt alkalmam gyári kipufogós /1-el mennem.
Anno mikor vettem az enyémet 25 éve,még gyári kipuf volt rajt,de az előző gazdája megröviditette,nekem meg nem tetszett úgy és kidobtam és vettem rá utángyártottat.
Szóval fogalmam sincs milyen gyári kipuffal menni a /1-el :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Márton
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2014.07.14. 22:19
MZ-d típusa: ETZ125

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Márton »

Sziasztok!
Tegnap kiégettem a kis ETZ puffantóját. Nem értem más hogyan csinálja, de nálam semmi baja nem lett a krómozásnak.
Égetés előtt letakarítottam: Brigéciol, krómtisztító paszta. Égetés után semmi változás nem történt rajta.
Kép

Kép
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Fent van az új dob !
Első tapasztalat; szép fényes. :D
Második; fegyelmezett, visszafogott, tömör hangja van.

Úgy érzem visszaugrottam vagy húsz évet. Gyári állapotú motort kaptam vissza. ... Kipufogó hangilag. :mrgreen:

Sajnos az összes blokk zizmorgás előkerült !
Télen lehet kap egy új főtengelyt, és a többit is át kell néznem. :lol:

Csapattam a Tebe soron egyet harmincas táblánál vakmerő hetvenes tempóval, különösebb változást nem vettem észre. Valószínűleg újrakarburálást igényel majd az új dob. A héten rajta leszek.

Köszönjük Bambi a gyártatást ! :smt023
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

zsakfos írta: Hát ha kilesz találva egy /1-re jó kipuff arra én is jelentkeznék.
Sajnos a legutóbbi beruházásom a Bambi 2 -vel nem éppen jött be :(
Igaz az sem Ts-re volt szánva,de bepróbálkoztam hátha.
Erre a Bambi 3-ra már pont ezokból nem mertem jelentkezni,de alkalomadtán azért szívesen kipróbálnék egyet :D
Nekem olyan van a peregyen, érzésre ugyanazt tudja, mint a gyárival, csak ez sokkal szebb. :)
Ami nekem feltűnt, hogy kicsit kisebb az átmérő, mert a kupuff pálcát hiába állítottam úgy, hogy ne érjen hozzá a kerékcsavarhoz, mindig eltekeredett és lerázta magát. Most legutóbb hajtogattam rajta kicsit, és sikerült pont annyival szorosabbra csinálni, hogy most már eltartja a csavartól rendesen. Ha kész a bejáratás csinálok majd vidit, hogy milyen vele.
TS powa!
Kép
Avatar
pitypang18
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.05.12. 19:09
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pitypang18 »

Stephanus írta:
pitypang18 írta:Ma a gyöngyösi börzén sikerült vennem egy utángyártott új kipuffot.
Az előző is utángyártott volt, de el volt már kokszolódva. Azon kívül, hogy tisztább és nem olyan mély a hangja, eddig semmi változást nem vettem észre a kettő között.
Ha egy Bambi félét tettél volta fel, vettél volna észre változást. És valószínűleg vigyorogva mesélnéd, hogy mit.
Amúgy a gyöngyösi börzén én is ott voltam. Láttam is kipufogóárust, de azt gondoltam, hogy valami okosságokat árul. Az egyik cső dettó úgy volt csomagolva, mint ahogy Bambinál kaptam az enyémet.
Nem olyan régóta van meg a motor,hogy különbséget tudjak tenni a 20 vagy a 22 LE között. :)
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

zudori írta:
jura györgy írta:sziasztok ma én is felszereltem holnap fogom kipróbálni üdv. juragy
Ha felszerelted, hogyan tudtad megállni, hogy ne próbáld ki??? :D :D :D
:D
Én még aznap este, mikor elhoztam a kiput, fel-alá rohangásztam a motorral Ócsa körül az esőben. Az éjjelnappali pékség előtt ácsorgók már tuti hülyének néztek. Kinézetre le is antikoltam azonnal egy jó adag rászáradt sáros esővízzel.
KépKép
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

pitypang18 írta:Ma a gyöngyösi börzén sikerült vennem egy utángyártott új kipuffot.
Az előző is utángyártott volt, de el volt már kokszolódva. Azon kívül, hogy tisztább és nem olyan mély a hangja, eddig semmi változást nem vettem észre a kettő között.
Ha egy Bambi félét tettél volta fel, vettél volna észre változást. És valószínűleg vigyorogva mesélnéd, hogy mit.
Amúgy a gyöngyösi börzén én is ott voltam. Láttam is kipufogóárust, de azt gondoltam, hogy valami okosságokat árul. Az egyik cső dettó úgy volt csomagolva, mint ahogy Bambinál kaptam az enyémet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Stephanus 2014.07.14. 00:12-kor.
KépKép
Avatar
pitypang18
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.05.12. 19:09
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pitypang18 »

Ma a gyöngyösi börzén sikerült vennem egy utángyártott új kipuffot.
Az előző is utángyártott volt, de el volt már kokszolódva. Azon kívül, hogy tisztább és nem olyan mély a hangja, eddig semmi változást nem vettem észre a kettő között.
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

jura györgy írta:sziasztok ma én is felszereltem holnap fogom kipróbálni üdv. juragy
Ha felszerelted, hogyan tudtad megállni, hogy ne próbáld ki??? :D :D :D
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok ma én is felszereltem holnap fogom kipróbálni üdv. juragy
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

bambi írta:
gesszti írta:Bambi, TS-re is jó ez a kipuff, amit gyártasz, vagy arra más kell? Készítesz TS-hez is?
Egyenlőre nincs tervbe ts cső,de szólok ha indul egy új gyártás.
Hát ha kilesz találva egy /1-re jó kipuff arra én is jelentkeznék.
Sajnos a legutóbbi beruházásom a Bambi 2 -vel nem éppen jött be :(
Igaz az sem Ts-re volt szánva,de bepróbálkoztam hátha.
Erre a Bambi 3-ra már pont ezokból nem mertem jelentkezni,de alkalomadtán azért szívesen kipróbálnék egyet :D
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

gesszti írta:Bambi, TS-re is jó ez a kipuff, amit gyártasz, vagy arra más kell? Készítesz TS-hez is?
Egyenlőre nincs tervbe ts cső,de szólok ha indul egy új gyártás.
Avatar
gesszti
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1130
Csatlakozott: 2012.04.02. 08:45
MZ-d típusa: MZ TS 250 standard
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: gesszti »

Bambi, TS-re is jó ez a kipuff, amit gyártasz, vagy arra más kell? Készítesz TS-hez is?
VS461
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2013.05.02. 21:59
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: VS461 »

Én még csak elhoztam az új kipuffot, a felszerelés még várat magára (bár egy próbakör erejéig...). És köszönöm a fogadtatást a műhelyben :)
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

hell írta:Valami változtatás történ a gyártás során a Bambi 3-ban? Gondolok itt anyagvastagság vagy valami egyéb?
nincs
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: hell »

Valami változtatás történ a gyártás során a Bambi 3-ban? Gondolok itt anyagvastagság vagy valami egyéb?
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

Én is feltettem a Bambi féle kipufogót az utángyártott helyett. Megy vele a gép mint a bolond, és a hangja... Nehezemre esik leállítani a motort, olyan jó hallgatni a dünnyögését!

Szóval nagyon tetszik! Köszi!
KépKép
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: seagateh »

Tegnap felszereltem a kipufogót, valamint összehasonlítottam a boltban kapható gyári kinézetű utángyártottal.

A két végénél belenézek vannak bőven külömbségek meg súlyra is. pl. a Bambi-féle kipufogóban van egy plussz lamella (ami látható) és a végében lévő cső is sokkal hoszabb.

-Csendesebb a motor, és nyomatékosabb. Ezek alapján merem azt mondani hogy a gyári kinézetű utángyártottnak nem sok köze van a gyári kipufogóhoz!
Ma remélhetőleg megyek egy hosszú próbakört is.
-Az alapjáratom egyenletesebb mint a Doxxa járása. (enyhe túlzással)

Nagyon jól sikerült kipufogó.
Köszönjük Bambi!
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Larionov
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2014.01.13. 00:17

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Larionov »

bambi írta:Elkészültek a kipufogók :)
Esetleg valaki rajtam kívül nem rendelt Nyíregyházáról kipufogót?
Eredetileg úgy terveztem, hogy a bátyám hazahozza nekem, mert Pesten lakik a barátnője és elég gyakran jár fel. Erre nem 2 hete szakított vele 9 év után a b*rom állatja... Ezt a kis időt már kibírhatták volna... :D
Na mindegy, ha esetleg másvalaki is rendelt a keleti régióból, azt szeretném megkérni, hogy a megfelelő költségtérítés mellett hozza el az enyémet is.
Van valaki?
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

Elkészültek a kipufogók :)
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

jura györgy írta:sziasztok Bambi postáztam is üdv. juragy
meg jött
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok Bambi postáztam is üdv. juragy
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

jura györgy írta:sziasztok ,Árpi akkor küldhetem a Drégely utcai címedre ? péntekem postáznám
üdv. juragy
Igen oda is küldheted.
Avatar
jura györgy
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2010.08.04. 19:09
MZ-d típusa: ETZ250 de luxe
Tartózkodási hely: Kissomlyó

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: jura györgy »

sziasztok ,Árpi akkor küldhetem a Drégely utcai címedre ? péntekem postáznám
üdv. juragy
Avatar
FDani92
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2014.05.28. 11:37
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Kisvárda

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: FDani92 »

Én kihúznám magam a listáról, ugyanis sikerült szerezni egy gyári kipuffot.

Itt a lista nélkülem:

"ETZ 250 kipufogóim elfogytak.De kaptam már érdeklődést így nyitok egy egy listát megint,10 cső legyártására."
bambi-2db
gabor- 1db
Larionov - 1db
jura györgy -1db
VS461 - 1 db
aronpfabian - 1 db
seagateh - 1db
sunbim - 1db
Soner -1 db
Stephanus - 1db
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

Stephanus írta:Ha túl lehet lépni a 10db-os limitet, én is szívesen kipróbálnék egy ilyen kiput.

"ETZ 250 kipufogóim elfogytak.De kaptam már érdeklődést így nyitok egy egy listát megint,10 cső legyártására."
bambi-2db
gabor- 1db
Larionov - 1db
jura györgy -1db
VS461 - 1 db
aronpfabian - 1 db
seagateh - 1db
sunbim - 1db
FDani92 - 1db
Soner -1 db
Stephanus - 1db
lehet mindíg többet gyártatok
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

Zsolesz23 írta:Igen, másképp néz ki mint az utcai mz kipufogója, azért is kérdeztem. az enyém nem egyenes, hanem meg van törve az elején és felfelé áll a vége és fekete. ilyet is lehet rendelni?
Ha lehetne ilyen kivitelben, rendelnék én is...... :)
MZ ETZ 251e '89
Avatar
Stephanus
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.06.05. 12:48
MZ-d típusa: 251
Tartózkodási hely: Ócsa

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Stephanus »

Ha túl lehet lépni a 10db-os limitet, én is szívesen kipróbálnék egy ilyen kiput.

"ETZ 250 kipufogóim elfogytak.De kaptam már érdeklődést így nyitok egy egy listát megint,10 cső legyártására."
bambi-2db
gabor- 1db
Larionov - 1db
jura györgy -1db
VS461 - 1 db
aronpfabian - 1 db
seagateh - 1db
sunbim - 1db
FDani92 - 1db
Soner -1 db
Stephanus - 1db
KépKép
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

Soner írta:Érdeklődnék, hogy hogy működik a fizetés és a postázás ?! :)

"ETZ 250 kipufogóim elfogytak.De kaptam már érdeklődést így nyitok egy egy listát megint,10 cső legyártására."
bambi-2db
gabor- 1db
Larionov - 1db
jura györgy -1db
VS461 - 1 db
aronpfabian - 1 db
seagateh - 1db
sunbim - 1db
FDani92 - 1db
Soner -1 db
A gyártás kb 3 hét a befizetés átutalással,piros csekken vagy személyesen a műhelyemben 15000ft.Határ idő június 20.Egyéb kérdés privátban.
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Szerintem is ez az eredeti,az apáén is ilyen van és az a színét leszámítva teljesen eredeti. (Ő az első tulaj)
Ilyenre vadászok már régen sokkal nyomatékosabb és szebb hangú a motor ezzel mint az utángyártottal.
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

tiger1342 írta:
aronpfabian írta:Ilyen végű kipufogó lehet gyári? (elvileg ETZ 250)
Szerintem igen. Nekem a peregyen is ilyen volt a gyári, amibe bele vannak ütve betűk, az utángyártott emlékeim szerint.
Köszi!
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

aronpfabian írta:Ilyen végű kipufogó lehet gyári? (elvileg ETZ 250)
Szerintem igen. Nekem a peregyen is ilyen volt a gyári, amibe bele vannak ütve betűk, az utángyártott emlékeim szerint.

Kép
TS powa!
Kép
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég