Kipufogó

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
thetibiify
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.02.25. 22:17
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: thetibiify »

Békés megye Vésztő
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: allllli »

thetibiify írta:Üdv!
Egy olyan gondom lenne, hogy melegen egyesbe valamint kettesbe, szépen, jól húz a motor 6-7ezres fordulatot simán viszi. De mikor felkapcsolom a harmadik sebességbe gázt húzok neki megtorpan a motor és elkezd lövöldözni. A kipufogó hangosan durrog, valamint lángcsóvát lövell ki magából! A kipufogó lilára izzott!
Három dologra gondoltam:
-nem kap elég üzemanyagot (ez szerintem azért nem lehet,mert odahúztam neki a szivatót, de nem változott semmi)
-utógyújtás (ez szerintem azért nem lehet, mert 1esbe valamint 2esbe is ugyan az a gyújtás, de jól működött)
-eltömődött kipufogó
Mz etz 150 (1986)
Hát szerintem több dolog közrejátszik, nem csak egy. A gyújtással is biztos, hogy gond van, ha durrog a kipuff-ba. De helyileg merre vagy, hátha tudok segíteni?
thetibiify
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.02.25. 22:17
MZ-d típusa: Mz etz 150

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: thetibiify »

Üdv!
Egy olyan gondom lenne, hogy melegen egyesbe valamint kettesbe, szépen, jól húz a motor 6-7ezres fordulatot simán viszi. De mikor felkapcsolom a harmadik sebességbe gázt húzok neki megtorpan a motor és elkezd lövöldözni. A kipufogó hangosan durrog, valamint lángcsóvát lövell ki magából! A kipufogó lilára izzott!
Három dologra gondoltam:
-nem kap elég üzemanyagot (ez szerintem azért nem lehet,mert odahúztam neki a szivatót, de nem változott semmi)
-utógyújtás (ez szerintem azért nem lehet, mert 1esbe valamint 2esbe is ugyan az a gyújtás, de jól működött)
-eltömődött kipufogó
Mz etz 150 (1986)
Avatar
Miklós_88
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2012.07.09. 20:44
MZ-d típusa: ETZ 250 (300) Deluxe
Tartózkodási hely: Iváncsa

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Miklós_88 »

Akkor itt nem kipufogó gond lesz.
Van kompresszió a motorban? Jól van beállítva a gyújtás? Mennyire dúsra van karburálva a motor?
Tavaly én is úgy jártam, hogy a dús keverék miatt nem pörgött ki rendesen a motor. Azóta beállítottuk újra a karburátort, és megjavult a motor.
Avatar
pedro121
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010.03.04. 22:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pedro121 »

Hát ez úgy kezdődött hogy amikor vettem a motort, már akkor is utángyárott dob volt rajta, és nagyon rosszul ment vele. Rátettem 1 kissé megviselt gyárit, egyből megjött az ereje, de még azzal se pörgött ki 5.ben. Vettem rá 1 új utángyártottat, nem vettem észre semmilyen különbséget az új utángyártott meg az ütött kopott gyári között, így maradt azóta is rajta az utángyártott. Teljesítmény különbség azóta sincs, csak most kezdett el idegesíteni h vajon miért nem pörög ki.
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Teleskopgabel Zentralkastenrahmen 250 - Drágább motor van, de jobb nincs! :)
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: allllli »

pedro121 írta:Ma ki is próbáltam, levágtam a könyökből 1 centit és úgy raktam össze a dobot a könyökkel hogy a könyök csak annyira lóg bele hogy eltakarja a dob sliccelését. Az eredmény az hogy 1 picit jobban húz minden sebességben, de a fő problémámat hogy minden sebességben igen, de 5.ben nem pörög a motor 4500 fölé, ez nem oldotta meg.
Akkor ott már a kipufogó dobbal lesznek problémák...
Avatar
pedro121
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010.03.04. 22:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pedro121 »

Ma ki is próbáltam, levágtam a könyökből 1 centit és úgy raktam össze a dobot a könyökkel hogy a könyök csak annyira lóg bele hogy eltakarja a dob sliccelését. Az eredmény az hogy 1 picit jobban húz minden sebességben, de a fő problémámat hogy minden sebességben igen, de 5.ben nem pörög a motor 4500 fölé, ez nem oldotta meg.
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Teleskopgabel Zentralkastenrahmen 250 - Drágább motor van, de jobb nincs! :)
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: allllli »

pedro121 írta:Sziasztok!

Tudja valaki hogy befolyásolja a kipufogó könyök hossza a motor teljesítményét? Olvastam 1 cikkben hogy az utángyárott könyök hosszabban megy bele a kipufogó dobba mint kellene, emiatt érdemes levágni belőle, mert nem jó ha túl hosszan nyúlik bele.
Gondolom azért befolyásolja, mert a kiszélesedő részbe (diffuzor) - amniek az a célja, hogy "elszívja" a gázt a motortól - jobban belenyúlik a leömlő, így nem lesz olyan hatékony az "elszívás".



Kép
Avatar
pedro121
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010.03.04. 22:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: pedro121 »

Sziasztok!

Tudja valaki hogy befolyásolja a kipufogó könyök hossza a motor teljesítményét? Olvastam 1 cikkben hogy az utángyárott könyök hosszabban megy bele a kipufogó dobba mint kellene, emiatt érdemes levágni belőle, mert nem jó ha túl hosszan nyúlik bele.
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Teleskopgabel Zentralkastenrahmen 250 - Drágább motor van, de jobb nincs! :)
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: MrDok »

KILL3R etz írta:
Iványi Balázs írta:
Nekem egy nem túl régi kipuf van az enyémen,utánagyártott bolti,az előző gazdája tette rá kb 2 éve.
nincs vele semmi probléma,nincs eltömődve megütődve,vigyázok rá,na meg az egész motorra.
Akkor sztem még marad rajta egy darabig ez :)
Köszönöm!!
Ha kipróbálnád rendes kipuffal, lehet rájönnél, hogy van ott azért probléma... :roll: :D
Egy pár évig jó lehet az utángyári.....
Ha pl megáll a motor 90-nél és csak hátszéllel, szakadékban megy jobban, akkor csere.......
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Iványi Balázs írta:
Nekem egy nem túl régi kipuf van az enyémen,utánagyártott bolti,az előző gazdája tette rá kb 2 éve.
nincs vele semmi probléma,nincs eltömődve megütődve,vigyázok rá,na meg az egész motorra.
Akkor sztem még marad rajta egy darabig ez :)
Köszönöm!!
Ha kipróbálnád rendes kipuffal, lehet rájönnél, hogy van ott azért probléma... :roll: :D
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Iványi Balázs
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.11.08. 18:16
MZ-d típusa: Etz 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Iványi Balázs »

MrDok írta:
Iványi Balázs írta:Üdv!
Érdeklődnék,hogy 250-es etz-re valakinek,van-e bambi féle kipufogója? Mik a tapasztalatok róla,mennyibe kerül,és érdemes-e cserélni a gyári kipufot,olyanra?!
előre is köszönöm...
A szóbeszéd szerint egyezik a belseje a gyárival (az alapján készül).
Ha jó a gyárid, ne cseréld, ha ütött- kopott, cserés, akkor ez a legjobb megoldás a piacon!
A tapasztalatok voltak már írva korábban, nekem hosszú távon használva a véleményem: alul és középen jól megy, felső fordulatszám tartományban már nem akaródzik annyira, de az utángyári boltinál sokkal jobb ott is.
Nekem egy nem túl régi kipuf van az enyémen,utánagyártott bolti,az előző gazdája tette rá kb 2 éve.
nincs vele semmi probléma,nincs eltömődve megütődve,vigyázok rá,na meg az egész motorra.
Akkor sztem még marad rajta egy darabig ez :)
Köszönöm!!
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: horhaus »

tiger1342 írta:
Soner írta:Az lenne a kérdésem, hogy 250 es Etznek a kipufogója ki lett égetve és meglilult! Milyen rongy koronggal és polírpasztával szokták kipolírozni ??
Itt a fórumon csinálta már valaki: sötétzöld paszta kell hozzá. Kereső lehet megtalálja.

Én csináltam, valóban zöld pasztával és filc koronggal mert nekem csak az volt.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

Iványi Balázs írta:Üdv!
Érdeklődnék,hogy 250-es etz-re valakinek,van-e bambi féle kipufogója? Mik a tapasztalatok róla,mennyibe kerül,és érdemes-e cserélni a gyári kipufot,olyanra?!
előre is köszönöm...
Hétfőn lesznek készek.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Iványi Balázs írta:Üdv!
Érdeklődnék,hogy 250-es etz-re valakinek,van-e bambi féle kipufogója? Mik a tapasztalatok róla,mennyibe kerül,és érdemes-e cserélni a gyári kipufot,olyanra?!
előre is köszönöm...
A szóbeszéd szerint egyezik a belseje a gyárival (az alapján készül).
Ha jó a gyárid, ne cseréld, ha ütött- kopott, cserés, akkor ez a legjobb megoldás a piacon!
A tapasztalatok voltak már írva korábban, nekem hosszú távon használva a véleményem: alul és középen jól megy, felső fordulatszám tartományban már nem akaródzik annyira, de az utángyári boltinál sokkal jobb ott is.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Iványi Balázs
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2011.11.08. 18:16
MZ-d típusa: Etz 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Iványi Balázs »

Üdv!
Érdeklődnék,hogy 250-es etz-re valakinek,van-e bambi féle kipufogója? Mik a tapasztalatok róla,mennyibe kerül,és érdemes-e cserélni a gyári kipufot,olyanra?!
előre is köszönöm...
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

Soner írta:Az lenne a kérdésem, hogy 250 es Etznek a kipufogója ki lett égetve és meglilult! Milyen rongy koronggal és polírpasztával szokták kipolírozni ??
Itt a fórumon csinálta már valaki: sötétzöld paszta kell hozzá. Kereső lehet megtalálja.
TS powa!
Kép
Soner
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.12.11. 09:40
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Soner »

Az lenne a kérdésem, hogy 250 es Etznek a kipufogója ki lett égetve és meglilult! Milyen rongy koronggal és polírpasztával szokták kipolírozni ??
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

:shock:

Na ezt nem fogja lelőni... :lol: :lol:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

Kép
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Ha nem lenne az a csúúnya utángyártott kipuf könyök, akkor nem lenne miről beszélgessünk. :D
Ezeket az utángyártókat lehet az emberi kapcsolatok ápolása motiválja , biztos nem a trehányság. :D
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: MrDok »

A lengővillán lévő anyák (kerék, teleszkóp) eredetileg távol állnak a kipufogótól.
Tekeredett blokktartó okozhat olyan tünetet, hogy a kipuf belever azokba a csavarokba.
A kipuf csöve nem túl kemény lemez, simán lehet hajtani a könyökhöz csatlakozó bevágott végén annyit hogy jó legyen. A tartó rúd már keményebb dió. A felső szemnél lehet igazítani rajta úgy hogy ne legyen ronda a hajtás.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Tömítő karika nélkül, síkba csiszolás után tedd fel, FBS-el, vagy kipuff tömítővel. Legelőször a hengernél húzd meg a hollandert, és ahogy áll a könyök, ahhoz állítsd az alsó tartólemezkét. A könyök semmiképp ne feszüljön, mert akkor tuti ki fog fújni.

A cső meg egyenesen felfelé áll, én a bilincset úgy állítom, hogy az érjen a hátsó tengely csavarjához, így nem verem szét a kipuffot... :D
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Larionov
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2014.01.13. 00:17

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Larionov »

Szép jó estét!

Az ETZ 250-es kipufogó könyökével kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy melyik a bevált megoldás a henger csatlakozásnál a tömítésre. Nekem utángyártott kipufogóm van, és egy kis aluminium karika volt a könyök alatt eléggé szétrancsírozva (http://www.bercsekft.hu/motorosbolt/ima ... tz-250.jpg) és persze könnyezett is a könyöknél a gép.
A kérdésem az, hogy egyszerűen cseréljem újra, vagy pedig a könyök végét köszörüljem síkba és kipufogó tömítővel rakjam fel?

A másik kérdésem, hogy a hangtompítónak, hogyan kell pontosan állnia?
Ugyebár van benne ez a hajlítás. Namost amikor én megvettem a motort, már akkor észrevettük, hogy rosszul áll, mert a hajlítás befelé a motor felé esett, a hangtompító vége meg kifelé állt a motor végén. Az öregem mondta, hogy ez nem így állt gyárilag, ok, majd én felrakom jól. Órákat voltam el vele, mondom ilyen nincs, hogy 2 bilincs meg egy hollander és azt istennek nem lehet összehozni. A lényeg, hogy felkapattam a hangtompító hátsó bilincsét, elöl a hollandert és a középső bilincsnek köze nem volt a blokkhoz tartozó tartóvashoz. De nem kicsit, ilyen 2cm híja. Elkezdtem csavargatni és csak úgy adta ki, ahogy a motoron volt, befelé eső hajlítással. De ennek ugyebár nem így kell állnia, akkor miért nem jön ki. Végül kínomban a neten egy gyári prospektus fotón oldalnézetből van lefotózva az ETZ, látom a hátsó pálca meg a teleszkóp párhuzamosan futnak. Na mondom ez is megvan, valamelyik barom előző tulaj rakott egy hosszabb csavart a hátsó teleszkóp felső rögzítéséhez és oda csavarozta a pálcát is. Vissza a gyári helyére ok, mostmár felmegy normális irányban a hangtompító, de hozzáér a teleszkóp alsó csavarjához. Megint szenvedés, apám TS-ének tartópálcájával összehasonlít, stb. Végül arra jutottam, hogy görbítettek rajta az állatok, mert a hátsó teleszkóp mellé csavarozva, már nagyon távolra esett a bilincs. Visszagörbít, de még így sem 100-as, mert akárhogy játszom vele, a középső bilincsnél, kicsit a motor felé feszülve érnek össze a lyukak és így a blokk felőli részén ki is fúj az illesztésnél. Nem tudom, lehet azon a blokk aljára felcsavarozott tartóvason is görbítettek, vagy utángyártott és nem stimmel.

A kérdésem, hogy gyárilag pontosan hogy állt a hangtompító hajlítása? Úgy hogy a hangtompító vége kicsit befelé és felfelé álljon? A középső tartóvason van a bilincsen sima kör alakú furatok voltak a csavaroknak, vagy inkább 0 alakú, hogy engedjen állítani?
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

gabsic írta:bambi 3 kipufogó 10 darab gyártatása és rendelése előre fizetéssel indítjuk.Ár: 14000ft
Befizetési határidő márc 10.
Szilágyi Zoli 1db.
Bendi 2 db
Gabi67 1db
bambi 3db
Tbee 1db
gabsic 1 db
Rendelést lezártam kb 4 hét az elkészülés.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: gabsic »

bambi 3 kipufogó 10 darab gyártatása és rendelése előre fizetéssel indítjuk.Ár: 14000ft
Befizetési határidő márc 10.
Szilágyi Zoli 1db.
Bendi 2 db
Gabi67 1db
bambi 3db
Tbee 1db
gabsic 1 db
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
Tbee
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2009.04.15. 22:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Nagykőrös

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Tbee »

bambi 3 kipufogó 10 darab gyártatása és rendelése előre fizetéssel indítjuk.Ár: 14000ft
Befizetési határidő márc 10.
Szilágyi Zoli 1db.
Bendi 2 db
Gabi67 1db
bambi 3db
Tbee 1db
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

[quote="gabi67"][quote="bambi"][quote="bambi"]bambi 3 kipufogó 10 darab gyártatása és rendelése előre fizetéssel indítjuk.Ár: 14000ft
Befizetési határidő márc 10.
Szilágyi Zoli 1db.
Bendi 2 db
Gabi67 1db
bambi 3db
gabi67
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.12.06. 10:46

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: gabi67 »

[quote="bambi"][quote="bambi"]bambi 3 kipufogó 10 darab gyártatása és rendelése előre fizetéssel indítjuk.Ár: 14000ft
Befizetési határidő márc 10.
Szilágyi Zoli 1db.
Bendi 2 db
Gabi67 1db
gabi67
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.12.06. 10:46

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: gabi67 »

Gabi67 1db
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

[quote="bambi"]bambi 3 kipufogó 10 darab gyártatása és rendelése előre fizetéssel indítjuk.Ár: 14000ft
Befizetési határidő márc 10.
Szilágyi Zoli 1db.
Bendi 2 db
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zudori »

Próbáljunk már a kis etz-k hez is!
Csak egy kis közvélemény kutatás!
125-150 es ETZ -s klubtársak!
Ki szeretne és venne is a motorjához készített kipufogót?
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

bambi 3 kipufogó 10 darab gyártatása és rendelése előre fizetéssel indítjuk.Ár: 14000ft
Befizetési határidő márc 10.
Szilágyi Zoli 1db.
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

mrpocok írta:Hol és hogyan tudom beszerezni ezt a dobot?
Picit olvass vissza. :)))
TS powa!
Kép
mrpocok
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2009.04.18. 10:57
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: mrpocok »

Hol és hogyan tudom beszerezni ezt a dobot?
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

mrpocok írta:Helló, sziasztok!
TS 250/1-esen szeretnék komplett rendszert cserélni. A mofakeren nézelődtem és találtam dobot is meg "kanyar" csövet is, viszont a tömítés és a hollander csak etz 250-hez van. Kompatibilis a ts-sel vagy eltér egy picit? Gondolom annyira nem lehet más, de azért rákérdezek.
Köszönöm
BTW jobban jársz, ha Bambi3 dobot veszel rá, a mofakeressel nem fog rendesen menni...
TS powa!
Kép
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: MrDok »

mrpocok írta:Helló, sziasztok!
TS 250/1-esen szeretnék komplett rendszert cserélni. A mofakeren nézelődtem és találtam dobot is meg "kanyar" csövet is, viszont a tömítés és a hollander csak etz 250-hez van. Kompatibilis a ts-sel vagy eltér egy picit? Gondolom annyira nem lehet más, de azért rákérdezek.
Köszönöm
A kanyar csövet könyöknek hívjuk, a hollandi egyezik, tömítés nem kell alá, mert fém a fémen tömít, miután a jó kis utángyári könyök illeszkedő felületét síkba csiszoltad.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
mrpocok
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2009.04.18. 10:57
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: mrpocok »

Helló, sziasztok!
TS 250/1-esen szeretnék komplett rendszert cserélni. A mofakeren nézelődtem és találtam dobot is meg "kanyar" csövet is, viszont a tömítés és a hollander csak etz 250-hez van. Kompatibilis a ts-sel vagy eltér egy picit? Gondolom annyira nem lehet más, de azért rákérdezek.
Köszönöm
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: dkari »

allllli írta:
dkari írta:Sziasztok!

Elsősorban Bambitól, de bárkitől akinek van tapasztalata kérdezném melyik kipufogót lenne érdemesebb megvenni?

Kellene egyet vennem mert a régi már nagyon odavan, zörög is benne valami.

De nem találok jó állapotú gyárit.
Ez a kétféle van. Az egyik magyar utángyártott a másik nem igazán tudom, talán MZA. Őszintén megvallva egyikről sem halottam sok jót, de ha már más nincs a használhatóbb kellene. Mz-ts 150-re kell.

Köszi a segítséget!
De van más. Nekem az ETZ 150-en Ts 150 kipufogó van. Ezzel vettem, de gondolom nem ehhez találták ki. És szeretnék egy utángyárit venni, ETZ-re valót. Így szívesen eladnám neked az enyémet. Gyári, krómozás jó rajta, talán az elején van egy-két helyen lepattanva. A belseje nem tudom milyen állapotú. Nincs már azért üres cső hangja, ha megkongatom, de nem is tömör, elkokszosodott hangú. Kipörög 5. sebességben is normálisan és tartja a legmagasabb fordulatot is. Ezekből gondolom, hogy jó állapotú. Ha érdekel, szólj.

Kép

Kép

Kép

Szia! Küldtem Pü-t.
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: allllli »

dkari írta:Sziasztok!

Elsősorban Bambitól, de bárkitől akinek van tapasztalata kérdezném melyik kipufogót lenne érdemesebb megvenni?

Kellene egyet vennem mert a régi már nagyon odavan, zörög is benne valami.

De nem találok jó állapotú gyárit.
Ez a kétféle van. Az egyik magyar utángyártott a másik nem igazán tudom, talán MZA. Őszintén megvallva egyikről sem halottam sok jót, de ha már más nincs a használhatóbb kellene. Mz-ts 150-re kell.

Köszi a segítséget!
De van más. Nekem az ETZ 150-en Ts 150 kipufogó van. Ezzel vettem, de gondolom nem ehhez találták ki. És szeretnék egy utángyárit venni, ETZ-re valót. Így szívesen eladnám neked az enyémet. Gyári, krómozás jó rajta, talán az elején van egy-két helyen lepattanva. A belseje nem tudom milyen állapotú. Nincs már azért üres cső hangja, ha megkongatom, de nem is tömör, elkokszosodott hangú. Kipörög 5. sebességben is normálisan és tartja a legmagasabb fordulatot is. Ezekből gondolom, hogy jó állapotú. Ha érdekel, szólj.

Kép

Kép

Kép
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

A másik is magyar... :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: dkari »

Sziasztok!

Elsősorban Bambitól, de bárkitől akinek van tapasztalata kérdezném melyik kipufogót lenne érdemesebb megvenni?

Kellene egyet vennem mert a régi már nagyon odavan, zörög is benne valami.

De nem találok jó állapotú gyárit.
Ez a kétféle van. Az egyik magyar utángyártott a másik nem igazán tudom, talán MZA. Őszintén megvallva egyikről sem halottam sok jót, de ha már más nincs a használhatóbb kellene. Mz-ts 150-re kell.

Köszi a segítséget!

Kép

Kép
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: allllli »

Soner írta:Az lenne a kérdésem hogy ezzel a sportkipufogó dobbal kapcsolatban mik a tapasztalatok ??
Hang, teljesítmény ilyenre vagyok kíváncsi !!
http://www.futarmotorosbolt.hu/product_ ... ts_id=1398
ETZ 250
Azt mondják, hogy nem érdemes bolti rezót venni, mert rosszabb lesz tőle a motor, meg hamar szét is pereg. Persze én is csak hallottam másoktól. A gyári kipuffal megy mindegyik módosítások nélküli motor a legjobban.
Soner
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.12.11. 09:40
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Soner »

Az lenne a kérdésem hogy ezzel a sportkipufogó dobbal kapcsolatban mik a tapasztalatok ??
Hang, teljesítmény ilyenre vagyok kíváncsi !!
http://www.futarmotorosbolt.hu/product_ ... ts_id=1398
ETZ 250
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

dkari írta:Sziasztok!

Meg tudnátok mondani hogy ezek az úgynevezett "belső rezós" kipufogók érnek e valamit?
Ilyenre gondolok:
Kép


Köszönöm!
Sajnos Mz-s tapasztalatom nincs (persze ezek után nem is lesz), de Simson esetén eléggé elrontott konstrukció. Alul nyomatékszegényebb a motor, fent, ahol elkezd dolgozni, ott meg (legalábbis Simsonnnál) kikapja a hengerből a feltöltést, sok motor megragadt ezzel a kipuval. Jelzem nem MZ tapasztalat, hanem Simson!
Dreamer
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: dkari »

bambi írta:
dkari írta:Sziasztok!

Meg tudnátok mondani hogy ezek az úgynevezett "belső rezós" kipufogók érnek e valamit?
Ilyenre gondolok:
Kép


Köszönöm!
Ez nem belső rezós,csak nagyobb hasmérettel rendelkezik.A konfuzorja kisebb határok között dolgozik ami nem lenne baj.viszont sajna az abszorciós részt kicsit elszúrták,de használható kipufogó .

Köszönöm a segítséget! De egyúttal ez azt is jelenti hogy felejtős? Van egy kis Ts 150-es blokkom amin a henger 4 felömlős és kb 12:1 a sűrítés. 6500-as fordulatra hangolva. Erre nem érdemes felrakni?
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

dkari írta:Sziasztok!

Meg tudnátok mondani hogy ezek az úgynevezett "belső rezós" kipufogók érnek e valamit?
Ilyenre gondolok:
Kép


Köszönöm!
Ez nem belső rezós,csak nagyobb hasmérettel rendelkezik.A konfuzorja kisebb határok között dolgozik ami nem lenne baj.viszont sajna az abszorciós részt kicsit elszúrták,de használható kipufogó .
Avatar
dkari
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.03.19. 21:43
MZ-d típusa: mz ts 150

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: dkari »

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani hogy ezek az úgynevezett "belső rezós" kipufogók érnek e valamit?
Ilyenre gondolok:
Kép


Köszönöm!
Avatar
Szőke Roland
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013.09.07. 20:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2
Tartózkodási hely: Maroslele

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Szőke Roland »

bambi írta:
Szőke Roland írta:Sziasztok!

Most vettem egy kipufogót ETZ 150-hez de annyi a baja hogy a dob és a könyök találkozásánál elengedi a füstöt. FBS-el szerintetek el lehet tömíteni vagy tudtok esetleg valamit ajánlani erre a célra?
Lehet FBS
Köszönöm
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

Szőke Roland írta:Sziasztok!

Most vettem egy kipufogót ETZ 150-hez de annyi a baja hogy a dob és a könyök találkozásánál elengedi a füstöt. FBS-el szerintetek el lehet tömíteni vagy tudtok esetleg valamit ajánlani erre a célra?
Lehet FBS
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég