Kipufogó

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Szőke Roland
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013.09.07. 20:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2
Tartózkodási hely: Maroslele

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Szőke Roland »

bambi írta:
Szőke Roland írta:Sziasztok!

Most vettem egy kipufogót ETZ 150-hez de annyi a baja hogy a dob és a könyök találkozásánál elengedi a füstöt. FBS-el szerintetek el lehet tömíteni vagy tudtok esetleg valamit ajánlani erre a célra?
Lehet FBS
Köszönöm
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

Szőke Roland írta:Sziasztok!

Most vettem egy kipufogót ETZ 150-hez de annyi a baja hogy a dob és a könyök találkozásánál elengedi a füstöt. FBS-el szerintetek el lehet tömíteni vagy tudtok esetleg valamit ajánlani erre a célra?
Lehet FBS
Avatar
Szőke Roland
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013.09.07. 20:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2
Tartózkodási hely: Maroslele

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Szőke Roland »

Sziasztok!

Most vettem egy kipufogót ETZ 150-hez de annyi a baja hogy a dob és a könyök találkozásánál elengedi a füstöt. FBS-el szerintetek el lehet tömíteni vagy tudtok esetleg valamit ajánlani erre a célra?
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

250-es ETZ kipufogó hollanderének menete 50x1.5-es?

Válaszokat előre is köszönöm!
MZ ETZ 251e '89
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

zsakfos írta: Köszönöm az infot.
Mindenképp kipróbálom akkor majd ha egyszer eljutok a mesterhez. :D

ui. A képeket nézve,direkt hagytad feketére a lámpatartókat,a lámpatököt és az akkufedelet mert neked igy tetszik,vagy nem volt rá még lehetőséged lefesteni fehérre?
Igy sem rossz,de szivesen megnézném milyen úgy ha minden fehér.
Persze, hogy direkt, mindent én festettem, mert előtte piros volt. Most télen újra festeni fogom, kap egy díszcsíkot, meg pár dolog megy a galvánba... :)
Before kép:

Kép Kép
TS powa!
Kép
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

tiger1342 írta: Igen, valaki már rendelt ilyet peregyre. :)

Nekem pontosan úgy viselkedik, mint a gyárival. Annyi a különbség, hogy hidegen elég lemezhangja van, melegen elmúlik... Meg nem csörög úgy, mint a gyári csörgött az elszabadult furulyával, amit végül kiköpött valahol... :)
Köszönöm az infot.
Mindenképp kipróbálom akkor majd ha egyszer eljutok a mesterhez. :D

ui. A képeket nézve,direkt hagytad feketére a lámpatartókat,a lámpatököt és az akkufedelet mert neked igy tetszik,vagy nem volt rá még lehetőséged lefesteni fehérre?
Igy sem rossz,de szivesen megnézném milyen úgy ha minden fehér.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

zsakfos írta: Tudom,teljesen más a /1 meg az Etz,de ettől függetlenül rendelt valaki /1-re?
Igen, valaki már rendelt ilyet peregyre. :)

Nekem pontosan úgy viselkedik, mint a gyárival. Annyi a különbség, hogy hidegen elég lemezhangja van, melegen elmúlik... Meg nem csörög úgy, mint a gyári csörgött az elszabadult furulyával, amit végül kiköpött valahol... :)
Kép Kép Kép Kép
TS powa!
Kép
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: hell »

Tenni kell egy kis hézagolót felülre a kipuftartóra és már nem is ér bele... :)
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: seagateh »

Sziasztok.
Vásároltam egy utángyártott "gyári" kipufogót. Rápakoltam a motorra.
Érdekesek lettek a reakciók.

Adok egy jó nagy gázt majd 3000res fordulatnál ránt egy hatalmasat, elkezd húzni, 4500körül mégjobban és olyan 6500nál áll meg. Véletlenül jólsikerült kisipari munka :)

Kissé elvan tekeredve a blokk a vázban, így beleér a kipufogó a teleszkópcsavarva. :(
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: szketo »

bambi írta:Acél perselyt kap a henger,ami nem látszik,így az eredeti hollandival szerelhető
Hát eddig működik az otthoni barkácsolásom de, erősen gyanús a dolog hogy még egy könyök cső szerelést nem fog elviselni úgy hogy előbb vagy utóbb, szükség lesz az acél perselyes megoldásra ha!!!!.. :roll: mert lehet olcsóbb mint egy másik hengert rá passzindtani.
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

Acél perselyt kap a henger,ami nem látszik,így az eredeti hollandival szerelhető
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

szketo írta: Szia! Van rá megoldás Bambiék is javítanak ha jól tudom ilyen problémás hengert.Meg ha jól emlékszem Hidegkúton is van valaki aki javítja a menetet.Nekem is volt ilyen gondom és még van is de, orvosolni tudtam egy másik kevésbé rossz henger átépítésével .Igaz abban is rossz volt a menet de,nem annyira mint a régi hengerben. Úgy oldottam meg hogy nyerjek pár mm...hogy a hollender végén van 2-3mm rész ahol nincs menet ezt szépen lefűrészeltem,majd azbeszt zsinórt tekertem a könyökre, és megspékeltem még plusz még azbesztes alumínium tömítő karikával így némi szenvedés után szépen felkapattam a még meglévő menetre és nem akarom elkiabálni de eddig úgy tűnik bevált. Nem fúj ki és egy kis szivárgó olaj folt sincs. Sok sikert márkatársam!!

Szia!

Azt nem tudod véletlenül hogy Bambiék illetve a Hidegkúti javítás az mit takar? Milyen módszerrel javítanak ott sérült menetet?

Köszi.
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: horhaus »

zsakfos írta:
horhaus írta:
nekem az előző szériából van fent a /1 en ha valahol összefutunk kipróbálhatod.
Köszönöm a felajánlást. \:D/ Na és mik a tapasztalatok?

MRdok nál tettük fel, mert odáig hozta el bazso és Karesz állított a karbin mert nagyon ment a motor (saját magához képest) de nem szépen járt. Talán szegény volt a keverék. Állítás után kellemesebben járt de közel sem ment olyan jól.
Mind-e közben került fel az új kipuf. Az előzővel is jól ment, ezért nem tudom össze hasonlítani. A régi szét lett vágva és rendbe téve belül, de kívül ronda volt, és a belseje sem tűnt tartósnak, ezért vettem másikat.
Ha akarod át tehetjük a tiédre próbának.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

horhaus írta:
nekem az előző szériából van fent a /1 en ha valahol összefutunk kipróbálhatod.
Köszönöm a felajánlást. \:D/ Na és mik a tapasztalatok?
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

bambi írta: Szerintem van teszt példány :)
Hát ha ilyen hidegek maradnak akkor idén már nem,de tavasszal felmegyek hozzád azt kipróbálom.Köszönöm előre is a lehetőséget. =D> \:D/ :-"
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
horhaus
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 390
Csatlakozott: 2008.09.26. 21:19
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Kozármisleny

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: horhaus »

zsakfos írta:
bambi írta:Elkészültek a rendelt kipufogók. Lehet jönni értük. :)
Kép
Tudom,teljesen más a /1 meg az Etz,de ettől függetlenül rendelt valaki /1-re?

Mester! Tesztpeldányod nincs véletlenül?
Jó lenne kipróbálni a /1-en.
Vagy valaki esetleg kölcsönbe?Na egy sörért? :smt030
nekem az előző szériából van fent a /1 en ha valahol összefutunk kipróbálhatod.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

zsakfos írta:
bambi írta:Elkészültek a rendelt kipufogók. Lehet jönni értük. :)
Kép
Tudom,teljesen más a /1 meg az Etz,de ettől függetlenül rendelt valaki /1-re?

Mester! Tesztpeldányod nincs véletlenül?
Jó lenne kipróbálni a /1-en.
Vagy valaki esetleg kölcsönbe?Na egy sörért? :smt030
Szerintem van teszt példány :)
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

bambi írta:Elkészültek a rendelt kipufogók. Lehet jönni értük. :)
Kép
Tudom,teljesen más a /1 meg az Etz,de ettől függetlenül rendelt valaki /1-re?

Mester! Tesztpeldányod nincs véletlenül?
Jó lenne kipróbálni a /1-en.
Vagy valaki esetleg kölcsönbe?Na egy sörért? :smt030
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

Elkészültek a rendelt kipufogók. Lehet jönni értük. :)
Kép
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: allllli »

Patrik írta:
allllli írta: Szóval 125 ccm-el 5. fokozatban 90 km/h sebességgel 5000 min/1 a fordulat.
150 ccm-el 5. fokozatban ugyanúgy 90 km/h sebességgel meg 4500 min/1 a fordulat? Nem értem, hogy lehet egy henger csere miatt más fordulatszám 90-nél, mikor az áttétel fix, azon nem változtatott senki. Gondolom én.. :D
Nem beleszólásképp,de nagyobb hengernél ha nem változtatod az áttételt akkor nő a nyomaték,ha nagyobb a nyomaték nem kell annyit forognia azonos sebességnél.Szóval a lényeg a nyomatékon van nem az áttételen.
Gondold végig azonos hengerűrtartalmú benzines és Diesel motor kb. azonos végsebességgel a diesel értelemszerűen nyomatékosabb, 4500-as fordulat körül eléri a végsebességét míg a benzines 6000 körül.
De egy benzines BMW 320 nak miért lenne ugyanaz a sebesség váltója, az áttételei, mint egy dízel BMW 320-nak. Nincs is értelme összehasonlítani, mert tök más a kettő. A dízelt is más fordulatszám tartományra tervezték és a benzinest is. Persze h a dízel nem fog 8000 ig pörögni, más a működése, termikus viszonyai stb. Nincs értelme összehasonlítani. Egy dízelnek más áttételű a sebváltója, mint egy benzinesnek, pont azért, hogy az üzemi fordulatszám tartományok és a nyomaték valamint a teljesítménybeli különbségeket kiegyensúlyozva nagyjából azonos legyen minkét fajta motornak a használati értéke. Na de visszatérve, csak akkor valósulhat meg fordulatszám különbség az MZ nél nagyobb nyomaték esetén, ha csúszik a kuplung, akkor is épp jobban forogna nagyobb nyomatéknál, nem pedig kevésbé, mert a szinte észrevehetetlen többlet erőnek már nem lenne elég az MZ kuplunglamellák tapadása, így felpörög mondjuk 6000-ig, de ugyanúgy 90-el mész 5. ben...érted mit akarok ugye. Na mind1 az áttétel fix, az adott, ha ráteszel egy 250 es hengert a 125 helyére, de a fogaskerekeken nem variálsz, akkor lesz egy kétszer akkora nyomatékos blokkod, de a fordulatszám 90 nél még mindig 5000. Nitrót is befecskendezhetsz a szívócsőbe, 100X-os lesz a nyomaték, mégis 5.ben 90-el 5000-es fordulat marad, nem fog csökkenni! Vagy teszel előre egy nagyobb fogaskereket vagy hátra egy kisebbet vagy a 16 coll-os hátsó kerék helyett 18-asatt. Csak ezekkel tudod elérni, hogy 90 nél ne 5000-et forogjon a motor, hanem kevesebbet. Viszont ez a végsebesség növelés a gyorsulás rovására megy.
Remélem van aki érti miről írogatok :D
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Patrik »

allllli írta:
Istvan79 írta:Nekem 90nél van 5ezren a fordulat.(125ccm). 150es hengerrel 4500környéke,90 nél.
Szóval 125 ccm-el 5. fokozatban 90 km/h sebességgel 5000 min/1 a fordulat.
150 ccm-el 5. fokozatban ugyanúgy 90 km/h sebességgel meg 4500 min/1 a fordulat? Nem értem, hogy lehet egy henger csere miatt más fordulatszám 90-nél, mikor az áttétel fix, azon nem változtatott senki. Gondolom én.. :D
Nem beleszólásképp,de nagyobb hengernél ha nem változtatod az áttételt akkor nő a nyomaték,ha nagyobb a nyomaték nem kell annyit forognia azonos sebességnél.Szóval a lényeg a nyomatékon van nem az áttételen.
Gondold végig azonos hengerűrtartalmú benzines és Diesel motor kb. azonos végsebességgel a diesel értelemszerűen nyomatékosabb, 4500-as fordulat körül eléri a végsebességét míg a benzines 6000 körül.
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: allllli »

Istvan79 írta:Nekem 90nél van 5ezren a fordulat.(125ccm). 150es hengerrel 4500környéke,90 nél.
Szóval 125 ccm-el 5. fokozatban 90 km/h sebességgel 5000 min/1 a fordulat.
150 ccm-el 5. fokozatban ugyanúgy 90 km/h sebességgel meg 4500 min/1 a fordulat? Nem értem, hogy lehet egy henger csere miatt más fordulatszám 90-nél, mikor az áttétel fix, azon nem változtatott senki. Gondolom én.. :D
Istvan79
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2013.07.16. 12:21
MZ-d típusa: MZ TS 125
Tartózkodási hely: Tata

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Istvan79 »

Nekem 90nél van 5ezren a fordulat.(125ccm). 150es hengerrel 4500környéke,90 nél.
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: seagateh »

tojszi írta:Tisztelt Mz-sek!

Egy Mz Ts 125-ös motor gyári kipufogójából ki lett szedve a furulya, helyette a kipufogó végében rezonátoros kipufogókban alkalmazott perforált cső és üveg gyapot lett betéve ( nem én kiviteleztem).
A kérdésem a következő lenne: Jó lehet-e ez így? ( Olyan mit ha semmi nem lenne benne egy kicsit nagyobb sebesség és fordulatnál(~90/6500-7000 Forgás))
Elég-e ez a fajta tompítás vagy vissza a gyárit a fogyasztás ez a fajta átalakítás emelhette e 6-8 literre? Elég-e a fél furulyát visszatenni? (a hengerben is van egy kis igényes átalakítás (membránosítás) )

Elnézést kérek a tudatlanságomért, de szeretnék pontot tenni az ügy végére.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdvözlettel: Gojo

Azt valaki behangolhatta vagy próbálta behangolni a sajá szája íze szerint. A fogyasztásod lehet attól is magasabb sőt valószínű hogy a karburátort is áthangolta valamint a lánckerék se gyári ha 90km/h nál 6000-7000ret leforog.

Én visszapakolnék mindent lehetőleg gyárira vagy ahoz közel.
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Avatar
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2013.06.22. 21:23
MZ-d típusa: MZ Ts 150
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: popitty »

Hali!
Na ez a válasz nekem valóban nem jó mivel még mindig nem tudom szét lehet-e szedni az utángyártott kipufogót. Az eredeti Ts kipufogóban nincs törtés az egyenes és közép tájon szétszedhető. Hát ez nem de a vége gyanus. Lehet, hogy itt meg fogom erőszakolni. Az olaj meg csak kevésbé jelenik meg és ha hosszabb uton vagyok és tempósan megyek meg is szűnik de mi van a városban? Ezek szerint senkinek sincs tapasztalata a szétszedésről. Nem tisztítja senki sem a csövet? üdv
tojszi
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.01.16. 19:14
MZ-d típusa: mz ts

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: tojszi »

Tisztelt Mz-sek!

Egy Mz Ts 125-ös motor gyári kipufogójából ki lett szedve a furulya, helyette a kipufogó végében rezonátoros kipufogókban alkalmazott perforált cső és üveg gyapot lett betéve ( nem én kiviteleztem).
A kérdésem a következő lenne: Jó lehet-e ez így? ( Olyan mit ha semmi nem lenne benne egy kicsit nagyobb sebesség és fordulatnál(~90/6500-7000 Forgás))
Elég-e ez a fajta tompítás vagy vissza a gyárit a fogyasztás ez a fajta átalakítás emelhette e 6-8 literre? Elég-e a fél furulyát visszatenni? (a hengerben is van egy kis igényes átalakítás (membránosítás) )

Elnézést kérek a tudatlanságomért, de szeretnék pontot tenni az ügy végére.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdvözlettel: Gojo
Avatar
Veszy2107
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2012.05.09. 07:05
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Ózd

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Veszy2107 »

popitty írta:Hali!
Egy rövid kérdésem van ha valaki tud rá válaszolni az jó lenne. Kérdés: az utángyárott kipufogó szétszedhető-e és hol, ugyanis ahogy nézegetem össze van hegesztve de a vége gyanus. Mivel az eredtitől eltérően felfelé áll és nem tudom szétszedni teli van trutyival de hát nem járhatok for-gázzal hogy kitisztuljon.

Helló!
Nem pont a kérdésedre válaszolok, de....
Szerintem a gyáriba is van törés, ami miatt tud felfele állni... Ez csak egy gondolat, de mi van, ha úgy forgatod a kipufot, hogy ne pont felfelé álljon? Mondjuk a dob felfogatója nem biztos, hogy ezt engedné, esetleg ha azt is megpiszkálnád, akkor akár lefele is tudod állítani... :D Mondjuk más kérdés, hogy hogy nézne ki úgy!??! :D ...de a trutyi biztos kifolyna! :D Bár mondjuk mindezt lehet el tudod kerülni egy normális olajjal is! ;)

És akkor itt lenne nekem is egy kérdésem! A kis ETZ-men előfordult, hogy olajos volt a kipuf vége, viszont a nagyon már szinte egyáltalán nem olajos.... Ez köszönhető-e annak, hogy ez a kipuf kicsit felfelé áll és a végén már nem tud megjelenni az olaj vagy inkább amiatt van, hogy a legrosszabb olaj amit használok a Repsol! (repsol, castrol, Elf, Mobil amiket mostanában használtam)

Üdv! ;)
Üdv! ;)
Veszy


"Motorozni úgy kell, mintha mindenki rád vadászna az úton!"

"Motoros szív, motoros lélek,
Motoros leszek, amíg csak élek!"

"Bárkit autóssá tehet az élet,
De motorossá csak az Isten!"
Avatar
popitty
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2013.06.22. 21:23
MZ-d típusa: MZ Ts 150
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: popitty »

Hali!
Egy rövid kérdésem van ha valaki tud rá válaszolni az jó lenne. Kérdés: az utángyárott kipufogó szétszedhető-e és hol, ugyanis ahogy nézegetem össze van hegesztve de a vége gyanus. Mivel az eredtitől eltérően felfelé áll és nem tudom szétszedni teli van trutyival de hát nem járhatok for-gázzal hogy kitisztuljon.
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: seagateh »

Bolti rezó nem jól van beállítva. Viszont én inkább azt vettem mint utángyártottat. Szomszédnak jóvolt amíg elnem kezdett csörögni, később pedig mégjobban.

A kereskedelmi forgalomban kapható un "boltirezó" kipufogónál némi segítséget adott az a megoldás hogy egy 22cm hosszú 2cm átmérőjű csövet behegesztettem majd kifúrtam. Így alacsonyabb fordulaton is normálisan húz, valamint az üveggyapotot nem köpködi ki.

- Ok46.16 , 2mm -es pálcával lehet nyugodtan hegeszteni -


Kép
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3066
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Nagyon rossz a hangolása! Nevezhetjük nyugodtan selejtnek. Nem használnám.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Szőke Roland írta:Sziasztok!

Nemsoká szeretném kicserélni a kipufogómat mivel már nem a legjobb. Van már tapasztalatotok az ilyen rezonátoros kipufogókkal? Mi a véleményetek róla? Előre is köszi a válaszokat.

http://www.mofaker.hu/termek/Kipufogodo ... TZ__301720
Hát szerintem ez egy kalap sz...rt se ér. A rezonátoros pufó nem úgy működik hogy találomra legyártják és az úgy működik ahogy kell.
Ha ragaszkodsz a rezóhoz terveztess egyet,ha nem akkor a gyárinál nincs jobb,már egy utángyártott másolat is rontja a motor teljesítményét mert nem pontos a kialakítása nemhogy egy ilyen "sport dob".
Persze ez csak egy vélemény várj meg még pár választ.
Avatar
Szőke Roland
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013.09.07. 20:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2
Tartózkodási hely: Maroslele

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Szőke Roland »

Sziasztok!

Nemsoká szeretném kicserélni a kipufogómat mivel már nem a legjobb. Van már tapasztalatotok az ilyen rezonátoros kipufogókkal? Mi a véleményetek róla? Előre is köszi a válaszokat.

http://www.mofaker.hu/termek/Kipufogodo ... TZ__301720
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

bambi írta:10 db bambi3-as kipufogóra rendelést indítok.12000ft előre utalással.
Lista:
Szilágyi Zoli 1 db
Kill - 1db
Rozsdás 2 db
Bence 1 db
Kapzsi 1 db
bambi 4 db
Ezzel le is zártam:Aki rendelt annak elküldöm a számlaszámot,vagy személyesen lehet befizetni.Kb szeptember végére készülnek el a dobok.
Avatar
shootme2
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2008.11.14. 00:12
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: shootme2 »

Üdv!

ETZ 250-es motorom van utángyártott kipufogóval ami szép viszont lekvár tőle a motor. Sikerült szereznem egy gyári kipufogót amivel szépen működik viszont elég ronda. Tudtommal az után gyártott kipufogó az elbaltázott furulya miatt olyan amilyen. Az után gyártott kipufogóba bele lehet tenni a gyári furulyát?
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

Nem tudom hány 100 fok lehet ott :D De nekem is FBS-el van tömítve és teljesen jó, csak várj legalább 24 órát vele had száradjon :)
MZ ETZ 251e '89
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

KILL3R etz írta:FBS-el próbáld. :wink:
Ahogy olvasom az csak 200 fokig hőálló, elég lesz az oda? Azt hittem a henger és könyök találkozásánál van vagy 500 fok... :D
MZsGabi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.08.05. 16:50
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: MZsGabi »

Avatar
Peti92x
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2013.08.22. 19:10
MZ-d típusa: MZ ETZ 150

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Peti92x »

Üdv!
ETZ 125-ös motorkerékpáromon egy gagyi rezó van. Próba kép feltettem egy gyárit, és olyan vígan vitte 16-os lánckerékkel a 90-100-akat, hogy meg sem érezte szinte a dombokat.

A kérdésem a következő lenne:

Gyárit nem nagyon tudok a környéken. Az utángyártott kipufogót szabad e venni, ami ugyan úgy néz ki esztétikailag, mint a gyári? Van benne kúp? Vagy tudna valaki olyan honlapot mutatni, ahol a gyárival megegyező kipufogót árulnak?

Köszönöm előre is válaszotokat!
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Veszy2107
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2012.05.09. 07:05
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Ózd

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Veszy2107 »

MZsGabi írta:
Veszy2107 írta:Szia Bambi! Ezt a mocit kb. két hónapja vettem.... Az eladó szerint ezt a kipufot te varázsoltad rá neki a könyökkel együtt, valamikor idén év elején, tavasszal... Hozzád vitte a mocit és el volt menve a gyújtása is és szétégett a kipufja állítólag és tőled vette ezt rá...! Ha minden igaz. Ez a kipuf valóban származhat tőled, netán ez az amit te szoktál gyártani vagy ez egy ócska utángyártott és félreinformálódtam!?
Köszi!


Kép


Heló!
Bocs az off-ért!
Nagyon jók a táskáid,milyen fajta és hol lehet szerezni ilyet?
Hali! Nem tudom, hol lehet ilyet szerezni, már én is nézegettem, hogy van-e még valahol....
Ez rajta volt a mocin, mikor vettem a gépet! ;)
Üdv! ;)
Veszy


"Motorozni úgy kell, mintha mindenki rád vadászna az úton!"

"Motoros szív, motoros lélek,
Motoros leszek, amíg csak élek!"

"Bárkit autóssá tehet az élet,
De motorossá csak az Isten!"
MZsGabi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.08.05. 16:50
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: MZsGabi »

Veszy2107 írta:Szia Bambi! Ezt a mocit kb. két hónapja vettem.... Az eladó szerint ezt a kipufot te varázsoltad rá neki a könyökkel együtt, valamikor idén év elején, tavasszal... Hozzád vitte a mocit és el volt menve a gyújtása is és szétégett a kipufja állítólag és tőled vette ezt rá...! Ha minden igaz. Ez a kipuf valóban származhat tőled, netán ez az amit te szoktál gyártani vagy ez egy ócska utángyártott és félreinformálódtam!?
Köszi!


Kép


Heló!
Bocs az off-ért!
Nagyon jók a táskáid,milyen fajta és hol lehet szerezni ilyet?
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Köszönöm szépen a tippeket mindenkinek,sokat segítettetek. Mostmár van elképzelésem,hogy merre induljak vele.
bébé
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.11.10. 00:31
MZ-d típusa: mz ts 250/1
Tartózkodási hely: Zala megye Borsfa

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bébé »

Patrik írta:Sziasztok!
Van egy 250-es etz aminek a hengerében a kipufogó menete megszakadt(gyakorlatilag nincs is már neki olyan annyira el van nyalva).
Lehet ezt tartós megoldással javíttatni Pl.:mint ahogy a gyertya menetét a hengerfejben?
Ha igen,mennyibe kerülhet egy ilyen művelet?
Nem szeretnénk eldobni mert egy alapméretes henger a gyári dugattyúval,nagy kompresszióval,szóval kár lenne érte,és ezért nem szeretnénk pasztázni meg ragasztgatni menetrögzítővel,bár valószínűleg ez már nem is segítene.
A válaszokat előre is köszönöm!
Szia!

Nekem is ugyan ez a helyzet állt fenn, alapméretes henger, rossz kipufogó menet. Igen lehet javítani. Nekem úgy csinálták, hogy a perselyt amit beletettek, menetes volt, ezt ragasztóval még megragasztották, majd a végén meghegesztették, ez a persely tuti a helyén marad! Tavaly csinálták, 4e-be került.
"az élet olyan mint a motor, ha nem megy be kell rúgni"
Avatar
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2012.11.24. 10:34
MZ-d típusa: MZ TS 250/1
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: szketo »

Patrik írta:Sziasztok!
Van egy 250-es etz aminek a hengerében a kipufogó menete megszakadt(gyakorlatilag nincs is már neki olyan annyira el van nyalva).
Lehet ezt tartós megoldással javíttatni Pl.:mint ahogy a gyertya menetét a hengerfejben?
Ha igen,mennyibe kerülhet egy ilyen művelet?
Nem szeretnénk eldobni mert egy alapméretes henger a gyári dugattyúval,nagy kompresszióval,szóval kár lenne érte,és ezért nem szeretnénk pasztázni meg ragasztgatni menetrögzítővel,bár valószínűleg ez már nem is segítene.
A válaszokat előre is köszönöm!
Szia! Van rá megoldás Bambiék is javítanak ha jól tudom ilyen problémás hengert.Meg ha jól emlékszem Hidegkúton is van valaki aki javítja a menetet.Nekem is volt ilyen gondom és még van is de, orvosolni tudtam egy másik kevésbé rossz henger átépítésével .Igaz abban is rossz volt a menet de,nem annyira mint a régi hengerben. Úgy oldottam meg hogy nyerjek pár mm...hogy a hollender végén van 2-3mm rész ahol nincs menet ezt szépen lefűrészeltem,majd azbeszt zsinórt tekertem a könyökre, és megspékeltem még plusz még azbesztes alumínium tömítő karikával így némi szenvedés után szépen felkapattam a még meglévő menetre és nem akarom elkiabálni de eddig úgy tűnik bevált. Nem fúj ki és egy kis szivárgó olaj folt sincs. Sok sikert márkatársam!!
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Patrik írta:Sziasztok!
Van egy 250-es etz aminek a hengerében a kipufogó menete megszakadt(gyakorlatilag nincs is már neki olyan annyira el van nyalva).
Lehet ezt tartós megoldással javíttatni Pl.:mint ahogy a gyertya menetét a hengerfejben?
Ha igen,mennyibe kerülhet egy ilyen művelet?
Nem szeretnénk eldobni mert egy alapméretes henger a gyári dugattyúval,nagy kompresszióval,szóval kár lenne érte,és ezért nem szeretnénk pasztázni meg ragasztgatni menetrögzítővel,bár valószínűleg ez már nem is segítene.
A válaszokat előre is köszönöm!
Nekem egy egyszerű esztergályos oldott már meg ilyen problémát, egy kicsit segítenem kellett neki benne.
Egy mérettel nagyobb menet kell bele, és gyárt hozzá a gyári alapján egy hollandit.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Patrik
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2012.09.05. 19:24
MZ-d típusa: Mz Etz

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Patrik »

Sziasztok!
Van egy 250-es etz aminek a hengerében a kipufogó menete megszakadt(gyakorlatilag nincs is már neki olyan annyira el van nyalva).
Lehet ezt tartós megoldással javíttatni Pl.:mint ahogy a gyertya menetét a hengerfejben?
Ha igen,mennyibe kerülhet egy ilyen művelet?
Nem szeretnénk eldobni mert egy alapméretes henger a gyári dugattyúval,nagy kompresszióval,szóval kár lenne érte,és ezért nem szeretnénk pasztázni meg ragasztgatni menetrögzítővel,bár valószínűleg ez már nem is segítene.
A válaszokat előre is köszönöm!
Avatar
Veszy2107
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2012.05.09. 07:05
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Ózd

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: Veszy2107 »

Szia Bambi! Ezt a mocit kb. két hónapja vettem.... Az eladó szerint ezt a kipufot te varázsoltad rá neki a könyökkel együtt, valamikor idén év elején, tavasszal... Hozzád vitte a mocit és el volt menve a gyújtása is és szétégett a kipufja állítólag és tőled vette ezt rá...! Ha minden igaz. Ez a kipuf valóban származhat tőled, netán ez az amit te szoktál gyártani vagy ez egy ócska utángyártott és félreinformálódtam!?
Köszi!


Kép
Üdv! ;)
Veszy


"Motorozni úgy kell, mintha mindenki rád vadászna az úton!"

"Motoros szív, motoros lélek,
Motoros leszek, amíg csak élek!"

"Bárkit autóssá tehet az élet,
De motorossá csak az Isten!"
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

seagateh írta:Sziasztok.

depo rezo kipufogót lehet hegeszteni 2,5-es pálcával? vagy kilyukasztja? :(
Nem tudom milyen fajta az a kipufogó, de gondolom lehet vagy feles anyagból, így esélytelen. Összetaknyolni is nehezen, de úgyis lyukas lesz valahol. Ne kezdj neki. :D
Avatar
seagateh
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.05.26. 11:24
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: seagateh »

Sziasztok.

depo rezo kipufogót lehet hegeszteni 2,5-es pálcával? vagy kilyukasztja? :(
,,Ha szikra van, benzin van, meg levegő van: annak működni kell"
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Kipufogó

Hozzászólás Szerző: bambi »

10 db bambi3-as kipufogóra rendelést indítok.12000ft előre utalással.
Lista:
Szilágyi Zoli 1 db
Kill - 1db
Rozsdás 2 db
Bence 1 db
Kapzsi 1 db
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 12 vendég