Gumik

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Perec írta:Jól hangzik. És ez milyen gumi? Gondolom első gumi lehet. Az amihez hasonlítod az jó gumi (mondjuk a cseh gumikhoz képest)?
Szia! Erről van szó:http://postimage.org/image/2sp1r6s1w/
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Perec
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2008.07.13. 21:36
MZ-d típusa: ETZ250
Tartózkodási hely: Oh.

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Perec »

Jól hangzik. És ez milyen gumi? Gondolom első gumi lehet. Az amihez hasonlítod az jó gumi (mondjuk a cseh gumikhoz képest)?
MrDok írta:
Gaszika írta: Hello!

Tudnál nekem pár dolgot mondani erről a gumiról ami az ETZ-n van?
Mert én is ilyet szeretnék venni
Barkácsolás témából áthozva:
Szia! Persze.
Terepen jól megállja a helyét, lehet sár, vizes fű, vagy homokos talaj is. Idén tavasszal tettem fel, azóta 6000 km-t mentem vele, persze főleg aszfalton, ahol szintén jól tapad, nem csúszott meg alattam, sem vízen, sem meleg úton. Nemrég mértem a kopását 5.5 mm-es mintamagasságból 0.5 kopott le, az is inkább az éleken, és a fékezési felületen. Aszfalton jobban tudom dönteni mint a korábbi gyárira hasonlító pneumant gumival, gondolom mert szélesebb. A szerelése elég könnyű, szépen felmegy a kerékre.
Hátrányként, az utcai gumikhoz képest, a sokkal hangosabb menetzajt tudom említeni, ami jól hallható már alacsonyabb sebességtől is.
Kiszsebinek is ez van fent elöl, szerintem Ő is megerősíti a leírtakat. Ő 7500-körül, és 11000-ért kaptam meg a boltban (a vidék "előnye" :? ), de láttam a neten 15-ért is.
Kép
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2804
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

MrDok írta:...A szerelése elég könnyű, szépen felmegy a kerékre.
Hátrányként, az utcai gumikhoz képest, a sokkal hangosabb menetzajt tudom említeni, ami jól hallható már alacsonyabb sebességtől is.
Kiszsebinek is ez van fent elöl, szerintem Ő is megerősíti a leírtakat. Ő 7500-körül, és 11000-ért kaptam meg a boltban (a vidék "előnye" :? ), de láttam a neten 15-ért is.
Ez így van, nekem is ilyenem van. Az off-road túrán bizonyított :D
Nem bántam meg, hogy megvettem, sőt... Strausz Gergőtől kaptam a tippet (http://www.strauszgumi.hu/strausz.html), hogy ezt érdemes választani. Köszönöm, Gergő! :D
Bár a szereléssel nem igazán tudok egyetérteni: nekem nagyon nehezen ment fel, egy kicsit keménynek éreztem (ezt igazolja MrDok kopási mérése is)...
De amire nekem (és hangsúlyozom hogy nekem!) kellett, arra tökéletes választás volt!
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Gaszika írta: Hello!

Tudnál nekem pár dolgot mondani erről a gumiról ami az ETZ-n van?
Mert én is ilyet szeretnék venni
Barkácsolás témából áthozva:
Szia! Persze.
Terepen jól megállja a helyét, lehet sár, vizes fű, vagy homokos talaj is. Idén tavasszal tettem fel, azóta 6000 km-t mentem vele, persze főleg aszfalton, ahol szintén jól tapad, nem csúszott meg alattam, sem vízen, sem meleg úton. Nemrég mértem a kopását 5.5 mm-es mintamagasságból 0.5 kopott le, az is inkább az éleken, és a fékezési felületen. Aszfalton jobban tudom dönteni mint a korábbi gyárira hasonlító pneumant gumival, gondolom mert szélesebb. A szerelése elég könnyű, szépen felmegy a kerékre.
Hátrányként, az utcai gumikhoz képest, a sokkal hangosabb menetzajt tudom említeni, ami jól hallható már alacsonyabb sebességtől is.
Kiszsebinek is ez van fent elöl, szerintem Ő is megerősíti a leírtakat. Ő 7500-körül, és 11000-ért kaptam meg a boltban (a vidék "előnye" :? ), de láttam a neten 15-ért is.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
zuzlu
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2010.11.26. 14:01
MZ-d típusa: MZ-Honda-P20-CZ175
Tartózkodási hely: Vadkenderes

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: zuzlu »

gabsic írta:Köszi a tippeket!
Hétvégén (fizetés után) berendelek egy adag cuccot innen-onnan, gumikat akkor a strausztól, nem gondoltam hogy ennyivel olcsóbbak tudnak lenni, köszi!
A strauszgumi tök tündér. Minket segitett a 24 orás versenyben. Köszönjük is nekik, nagyon szépen...
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: petrvs »

Dénes írta:Azt hiszem ez az a minta, ami miatt majdnem meghiúsult a nyári túránk. :)
Akkor, 16-os kerékre, ETS-re szerelve nem igazán szuperált jól. Legalábbis erre fogtuk a motor szokatlan viselkedését. (vagy csomagok?)

A lényeg, hogy van egy negatív tapasztalatunk a mintával kapcsolatban. :)


Az bizony baj #-o
Mer' egy ilyen gumit már letöltöttem (innen: http://www.e-motorparts.addel.hu/ -ismeritek? Van itt elég sok minden) és föl is telepítettem az első kerékre ](*,)
A fórumra meg vásárlás után találtam rá, ilyen szutyok időben meg nem lehet tapasztalatot gyűjteni :( ...legszívesebben elvonulnék téli álmot aludni :)
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Köszi a tippeket!
Hétvégén (fizetés után) berendelek egy adag cuccot innen-onnan, gumikat akkor a strausztól, nem gondoltam hogy ennyivel olcsóbbak tudnak lenni, köszi!
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
tjacint
defektes
defektes
Hozzászólások: 887
Csatlakozott: 2009.03.22. 23:34
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: tjacint »

petrvs írta:Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata erről a Heidi K33 gummáról?
http://www.mofaker.hu/?termek_id=005550
Országútra kellene, főként, de néha földút/könnyű terepre :-k
Meg persze döntögetni, meg tapadjon vizes úton, meg jégen is, sőt-15 foktól +80 fokig bármilyen felületen, legyen defekttűrő, ne kopjon, takarítson meg rengeteg drága benzint nekem, egyáltalán ne öregedjen, térítse/nyelje el a radarsugarakat, tervezett módon kizárólag oldalra csapja a sarat, hogy a paripára egy csepp se jusson; ha a motorral vízbe esnék automatikusan fúvódjon föl tutajnak, űzze el a kullancsokat 10 m-es körzetben, lehessen benne hallani a tenger morajlását; -elsősorban azonban mégiscsak országútra kellene, meg néha földútra :mrgreen: :mrgreen:
Hagyjuk az álneveket Mister Bond!
Egy Henger mind fölött, egy Henger kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Azt hiszem ez az a minta, ami miatt majdnem meghiúsult a nyári túránk. :)
Akkor, 16-os kerékre, ETS-re szerelve nem igazán szuperált jól. Legalábbis erre fogtuk a motor szokatlan viselkedését. (vagy csomagok?)

A lényeg, hogy van egy negatív tapasztalatunk a mintával kapcsolatban. :)
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: csikin »

A Strausz gumi olcsóbb mint a mofaker http://www.strauszgumi.hu
Pl.:
Heidenau 90/90*18 K44 Mofa: 11.040Ft Strausz: 9.200Ft
Heidenau 3.50*18 K36 Mofa: 14.320Ft Strausz: 11.949Ft
Heidenau 110/80*16 K36 Mofa: 13.120Ft Strausz: 10.948Ft
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
Krepp
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2009.01.31. 00:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Krepp »

Első hozzászólásnak elég erős volt... =D>
mladinak, ilyen vagy hasonló van..offroad túrán jobban ment mint mi...
Belső nélküli első külső hátsó belsővel..
Szinter, pipa.
"Ennek a motornak az a különlegessége..... Hogy az enyém..."
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: petrvs »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata erről a Heidi K33 gummáról?
http://www.mofaker.hu/?termek_id=005550
Országútra kellene, főként, de néha földút/könnyű terepre :-k
Meg persze döntögetni, meg tapadjon vizes úton, meg jégen is, sőt-15 foktól +80 fokig bármilyen felületen, legyen defekttűrő, ne kopjon, takarítson meg rengeteg drága benzint nekem, egyáltalán ne öregedjen, térítse/nyelje el a radarsugarakat, tervezett módon kizárólag oldalra csapja a sarat, hogy a paripára egy csepp se jusson; ha a motorral vízbe esnék automatikusan fúvódjon föl tutajnak, űzze el a kullancsokat 10 m-es körzetben, lehessen benne hallani a tenger morajlását; -elsősorban azonban mégiscsak országútra kellene, meg néha földútra :mrgreen: :mrgreen:
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

Friggyes Mester írta:
conus írta:k44 nem jött be nekem előre. :x
Nekem meg pont ez a tutiság..és van belőle RSW is(gondolom nem véletlenül) úgyhogy jövőre kipróbálom pályán is...
Az RSW-t én is tesztelem majd,ha sikerül beszerezni! :twisted:
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
Krepp
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2009.01.31. 00:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Krepp »

conus írta:k44 nem jött be nekem előre. :x
Nekem meg pont ez a tutiság..és van belőle RSW is(gondolom nem véletlenül) úgyhogy jövőre kipróbálom pályán is...
Belső nélküli első külső hátsó belsővel..
Szinter, pipa.
"Ennek a motornak az a különlegessége..... Hogy az enyém..."
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: MrDok »

gabsic írta:
Dénes írta:Terepre nem csúszkálni megy az ember? Egyébként én szeretek ilyen lehetetlen helyezetekbe kerülni és okos megoldást találni a kikecmergésre. :)

Nekem is k36 van, nekem bevállt terepen. :)
De igen, így van... Csak azért van hogy nem árt egy biztonság... Állt már velem keresztbe utassal a hátam mögött a sáros úton a paripa. csoda hogy nem fetrengtünk egyet. De máskor is akadtam el úgy, hogy segítség kellett kitolni a sáros részről a motort, mert mellette állva már bokáig elsüllyedve nem tudtam kitolni... Ezeket az elakadásokat mind-mind az utcai guma számlájára írom... Persze lehet én vok a nagyon béna :D Az viszont tény, hogy a k36 aszfalton naggyyyyoooon jó, ég és föld a korábbi mitashoz képest \:D/ Szóval lehet végül akkor marad, és előre kerül egy utcai tappancs.
Abból mi a jobb? K39 vagy K44?
Üdv! http://www.mofaker.hu/?termek_id=005620Ezt nézd meg, ez van Kiszsebinek, és nekem is elöl, jól tapad aszfalton is (azt hiszem K39 helyett lett ez, annál sokkal jobb), és a terepen is elég jó. A tartósságról még nem tudok sokat, idén 5000-km körül mentem vele, már látszik hogy kopott egy kicsit (max 2mm-t) a közepe , a hátsó gumit lefutottam ennyi idő alatt kb 90-ről 30%-osra. Az K41-es nek tűnik a képek alapján...
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: conus »

k44 nem jött be nekem előre. :x
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Dénes írta:Terepre nem csúszkálni megy az ember? Egyébként én szeretek ilyen lehetetlen helyezetekbe kerülni és okos megoldást találni a kikecmergésre. :)

Nekem is k36 van, nekem bevállt terepen. :)
De igen, így van... Csak azért van hogy nem árt egy biztonság... Állt már velem keresztbe utassal a hátam mögött a sáros úton a paripa. csoda hogy nem fetrengtünk egyet. De máskor is akadtam el úgy, hogy segítség kellett kitolni a sáros részről a motort, mert mellette állva már bokáig elsüllyedve nem tudtam kitolni... Ezeket az elakadásokat mind-mind az utcai guma számlájára írom... Persze lehet én vok a nagyon béna :D Az viszont tény, hogy a k36 aszfalton naggyyyyoooon jó, ég és föld a korábbi mitashoz képest \:D/ Szóval lehet végül akkor marad, és előre kerül egy utcai tappancs.
Abból mi a jobb? K39 vagy K44?
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

vmi jó kis krossz gumi az nem csúszkál :mrgreen:
nekem hátul FIRELLI 110/120-van :mrgreen: 8)
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2804
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Dénes írta:Terepre nem csúszkálni megy az ember? Egyébként én szeretek ilyen lehetetlen helyezetekbe kerülni és okos megoldást találni a kikecmergésre. :)

Nekem is k36 van, nekem bevállt terepen. :)
csak legyen sok rőzse :D
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Terepre nem csúszkálni megy az ember? Egyébként én szeretek ilyen lehetetlen helyezetekbe kerülni és okos megoldást találni a kikecmergésre. :)

Nekem is k36 van, nekem bevállt terepen. :)
Avatar
Máté
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:44
MZ-d típusa: Suzuki Gs 500
Tartózkodási hely: Budapest XXIII. ker.

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Máté »

gabsic írta: Nekem sajnos a K66 is nagyon csak utcai guminak tűnik...
Hidd el a németek se azért írják azt hogy téli gumi mert olyan kedvük van, hanem azért mert tényleg nagyon jó a gumi tapadása. szerintem esőben sokkal jobb mint a k36, mert ezen mélyebbek az elvezető vályatok. száraz úton is tökéletes, még sose sikerült megcsúszni vele.
egyszer én is mentem sáros füves területen vele és időnként csúszott meg csak pl nagyobb gázadásra)
ha meg csak 10%-ot mész sáros terepen nem éri meg sztem nagyon terep gumit feltenni, mert a maradék 90% alatt csak szívni fogsz vele, mert a terep gumi nem igazán tapad aszfalton, másrészt nagyon hamar elfogy.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Köszi a tippeket. Mint mondtam, hátul most k36 van. Aszfalton ez tökéletes.
Viszont egy külszíni fejtés gödrében sikerült lent ragadnom a paripával, mert füvön bizony semmit nem fog. Ahogy a K65 sem, mert olyanom is volt, de azt soha többet, füvön és sárban kb életveszélyes.
Épp ezért szeretnék valami terepesebb, endurósabb gumit. Nekem sajnos a K66 is nagyon csak utcai guminak tűnik...
Igaz hogy talán 10%-ot sem megyek rossz úton, na de ha akkor elakadok, meg elkezd járni alattam összevissza a motor, az annyira nem tetszik...
Amiket linkeltem azok rossz útviszonyok között jónak tűnnek, csak aszfalton nem tudom milyen lehet dönthetőség, tapadás, komfort és zajszint tekintetben.
(Ha esetleg nem lesz terepgumi csere, akkor marad a k36, még kb 4000km van csak benne... Ez esetben előre k39 vagy k44 kerülne...)

Ja, egyébként itt ragadtam lent a k36-tal: http://commondatastorage.googleapis.com ... 655143.jpg (kb 200 méter átmérőjű, 30-40 méter mély, volt külszíni fejtés... Azt hittem szétmegy a kuplung mire kijöttem...)
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Üdv!

Én is a K66-ot tudom ajánlani. Vízen, és homokban is tökéletes. Aszfaltot is bírja extrém terhelés alatt is (Kakucs ~30 fokban). Szerintem 16-osban a lehető lehető legjobb. :wink:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Máté
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:44
MZ-d típusa: Suzuki Gs 500
Tartózkodási hely: Budapest XXIII. ker.

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Máté »

gabsic írta:Ilyen gumikkal van valakinek tapasztalata?

Előre
90/90x18 51S K60 TT Heidenau

Hátra
325x16 55P K41 Heidenau
vagy
3,50-16 VRM022 Vee Rubber

(Esetleg más, méretben megfelelő, enduro minta is szóbajöhet, de nem nagyon találtam elfogadható áron)

Alapvetően meg vagyok elégedve a jelenlegi k45 / k36 párossal, aszfalton nagyon jó, de ha lemegyek az útról akkkor véééége, semmit nem ér...
Nekem elől K65 van. aszfalt gumi és nagyon jól tapad. én időnként megyek vele homokos köves talaj, ott simán megcsúszik.
viszont hátul k66 van. elvileg téli guminak írják, de aszfalton (akár száraz akár vizes - Tátra túrán se csúszott) vagy homokos talajon se csúszik. mindkettő nagyon jó, az első homokon kevésbé.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Ilyen gumikkal van valakinek tapasztalata?

Előre
90/90x18 51S K60 TT Heidenau

Hátra
325x16 55P K41 Heidenau
vagy
3,50-16 VRM022 Vee Rubber

(Esetleg más, méretben megfelelő, enduro minta is szóbajöhet, de nem nagyon találtam elfogadható áron)

Alapvetően meg vagyok elégedve a jelenlegi k45 / k36 párossal, aszfalton nagyon jó, de ha lemegyek az útról akkkor véééége, semmit nem ér...
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: gabsic »

2x ment el...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gabsic 2010.12.02. 07:30-kor.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
rolymoto9
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.08.17. 13:08
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: rolymoto9 »

Köszi szépen
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: z25z »

rolymoto9 írta:Hali mindenkinek!

Előre 125-ös ETZ-re milyen méretű gumi kell.A pl. 80/80-18 számozassál és nem a 320x18-assal nem tudom mi a nevük a számozásoknak.meg hátra szintén 125-ös ETZ-re a 100/80-16-os gumi befér-e.A válaszokat előre is köszönöm [-o<
legkozelebb nezz szet alaposabban, kint a fooldalon ez a jo kis leiras:

http://www.mzclubhungary.com/Letoltesek ... e/gumi.pdf
rolymoto9
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.08.17. 13:08
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: rolymoto9 »

Hali mindenkinek!

Előre 125-ös ETZ-re milyen méretű gumi kell.A pl. 80/80-18 számozassál és nem a 320x18-assal nem tudom mi a nevük a számozásoknak.meg hátra szintén 125-ös ETZ-re a 100/80-16-os gumi befér-e.A válaszokat előre is köszönöm [-o<
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

Nagyon köszönöm a segítséget,már rendelem is :P
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: csikin »

Belsőből a vee rubber is jó, semmi gond nincs vele. Méretre pedig +-1méret simán belefér. 2.75-höz 2.5-3 is jó.

ezek kicsit nagyobbak: http://mofaker.hu/?termek_id=002170
http://mofaker.hu/?termek_id=007460
ez kicsit kisebb:http://mofaker.hu/?termek_id=007490
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

Hali!

Bocs,hogy ennyire hülye vagyok de még mindig nem tudtam dönteni gumi ügyben,vagyis részben.
ez a külső lenne előre => http://mofaker.hu/?termek_id=005500
de belsőt is szeretnék venni de azok máshogy vannak számozva ezért nem nagyon értem,hogy melyiket kell hozzá megvennem.=> http://mofaker.hu/?almenu2_id=298
Gumin kívül még szeretnék 1-2 dolgot rendelni mofakernél ezért itt szeretném ezt a kettőt is megvenni.
tehát a kérdésem,hogy a kiválasztott külsőhöz melyik belsőt vegyem meg?

Előre is köszönöm a türelmeteket :)
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: festékes »

Jó feladom,ilyet nem találok a mofakernél :oops: ha mégis van akkor sry
Az lenne még a kérdésem hogyha kiválasztottam a külsőt akkor pontosan melik belső való bele? ugyan úgy mofaker.hu-nál?[/quote]
Gyárilag a nagyon is 2,75-18 as van elől de sokan 3-ast használnak,én is.Nemrég vettem belsőt egy sima motorosboltban 2,75-3-as van ráirva tehát mindkettőbe jó :D
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

KILL3R etz írta:Hűű egy kicsit összezavartam magamat is.... :twisted:
Arra gondoltam, ami a linkben van, szóval K65-re.
És valóban jobb a 2.75 a kicsire.
A 250-en van 3.00...

Szóval az ajánlatom: Heidenau K65 2.75-18coll.
Sorry a kavarásért. :oops: :-#
Jó feladom,ilyet nem találok a mofakernél :oops: ha mégis van akkor sry
Az lenne még a kérdésem hogyha kiválasztottam a külsőt akkor pontosan melik belső való bele? ugyan úgy mofaker.hu-nál?
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Hűű egy kicsit összezavartam magamat is.... :twisted:
Arra gondoltam, ami a linkben van, szóval K65-re.
És valóban jobb a 2.75 a kicsire.
A 250-en van 3.00...

Szóval az ajánlatom: Heidenau K65 2.75-18coll.
Sorry a kavarásért. :oops: :-#
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: young boys »

xxgabikaxx írta:
kiszsebi írta: Heidenau K35, ahogy Kill3r is írta. Nekem is volt ilyenem, tökéletes. Viszont kicsire elég a 2.75-ös, amúgy is az a gyári méret!
Köszi szépen a válaszokat! Kill3r linkjében viszont nem az a gumi van,vagyis nem ilyen mintájú kell tudtommal.
esetleg ez a gumi?: http://www.mofaker.hu/?termek_id=005500
Ja és még azt szeretném kérdezni h ehhez milyen belső kell? :)

Nekem ez van elöl és nagyon megvagyok vele elégedve száraz és vizes aszfalton is meg terepen is...
Egyszer majdnem sikerült átugranom a kormányt :oops: mert elfelejtettem(reggel) ](*,) hogy jó az első fékem :D .Ja és zuhogott az eső mégse csúszott meg.Nekem bevált.
YB
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
fenkri
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2010.01.25. 21:40
MZ-d típusa: mz etz 150

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: fenkri »

hello!
Azt szeretném kérdezni, hogy nem-e tudja valaki hogy mennyibe kerül átküllőzni a 18as első kereket(tárcsafékes) 16 os ra kb.
előre is köszönöm!
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

kiszsebi írta:
xxgabikaxx írta:Országútra használnám csak
Heidenau K35, ahogy Kill3r is írta. Nekem is volt ilyenem, tökéletes. Viszont kicsire elég a 2.75-ös, amúgy is az a gyári méret!
Köszi szépen a válaszokat! Kill3r linkjében viszont nem az a gumi van,vagyis nem ilyen mintájú kell tudtommal.
esetleg ez a gumi?: http://www.mofaker.hu/?termek_id=005500
Ja és még azt szeretném kérdezni h ehhez milyen belső kell? :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára xxgabikaxx 2010.10.10. 17:00-kor.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2804
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

xxgabikaxx írta:Országútra használnám csak
Heidenau K35, ahogy Kill3r is írta. Nekem is volt ilyenem, tökéletes. Viszont kicsire elég a 2.75-ös, amúgy is az a gyári méret!
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

Országútra használnám csak
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2804
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

xxgabikaxx írta:
young boys írta:
Nekem a 125-ösön 2.75-ös van elöl...

HEIDENAU 2.75-18 M/C 48P REINFORCED

És jóóóóó...

Nem tudom eldönteni,hogy milyet vegyek.Esetleg még valaki ha hozzá tudna szólni megköszönném.
Mire akarod használni a motort? Országút, verseny, terep?
Mindettől függ a választásod.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: young boys »

Nekem volna 2 kérdésem:
1-A gumimon a REINFORCED felirat mit jelenthet?
Mind a kettőn szerepel ez a felirat.
2-Miért szerelték a motort kétféle felnimérettel?

Köszi YB
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

young boys írta:
KILL3R etz írta:Üdv!

3.00-18coll-os gumit érdemes előre tenni.
Heidenau K35-ös mintával. :wink:
http://www.mofaker.hu/?termek_id=005570

Sokan használjuk ezt a típust. Sok panaszt még nem hallottam, és nekem is csak jó tapasztalataim vannak vele... :P \:D/ :D

Nekem a 125-ösön 2.75-ös van elöl...

HEIDENAU 2.75-18 M/C 48P REINFORCED

És jóóóóó...

Nem tudom eldönteni,hogy milyet vegyek.Esetleg még valaki ha hozzá tudna szólni megköszönném.
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

Nah sikerült átszereltetni a gumit elvittem gumishoz aztán megoldotta azért küzdött vele meg még 3 helyen kellet foltozni :mrgreen: de a lényeg hogy kész van már 8)
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
young boys
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010.09.30. 20:22
MZ-d típusa: MZ ETZ 125/150

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: young boys »

KILL3R etz írta:Üdv!

3.00-18coll-os gumit érdemes előre tenni.
Heidenau K35-ös mintával. :wink:
http://www.mofaker.hu/?termek_id=005570

Sokan használjuk ezt a típust. Sok panaszt még nem hallottam, és nekem is csak jó tapasztalataim vannak vele... :P \:D/ :D

Nekem a 125-ösön 2.75-ös van elöl...

HEIDENAU 2.75-18 M/C 48P REINFORCED

És jóóóóó...
Két fajta motoros van:
Az egyik már esett nagyot a másik még csak fog!
"Két kar, két kerék"
Avatar
nova001155
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 728
Csatlakozott: 2010.06.06. 20:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 DE LUXE
Tartózkodási hely: Bácsbokod

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: nova001155 »

Nekem Barum 3.00 van elöl és 3.50 hátul a nagy etz-n nagyon nehezen melegednek esőben borzadály alig tapadnak :s kéne majd valami optimális a kövi szezonra.
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Üdv!

3.00-18coll-os gumit érdemes előre tenni.
Heidenau K35-ös mintával. :wink:
http://www.mofaker.hu/?termek_id=005570

Sokan használjuk ezt a típust. Sok panaszt még nem hallottam, és nekem is csak jó tapasztalataim vannak vele... :P \:D/ :D
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
xxgabikaxx
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.12.13. 21:28
MZ-d típusa: ETZ 125
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: xxgabikaxx »

Sziasztok!

ETZ 125-re szeretnék első/külső gumit venni.Milyen márkájút és pontosan mekkorát érdemes venni?Árban középkategóriára gondoltam,ne legyen túl drága de ne is a legolcsóbb.
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

okés köszönöm a válaszokat még lehet megpróbáljuk aztán elviszem vmi autószerelőhöz vagy gumishoz :roll:
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2804
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Andrá$ írta:...Bármilyen szerelési ötletet szívesen fogadok legyen az bármi.
Mindenképp először engedd le teljesen, kapd ki a szelepet. Ezután körbe-körbe mindkét oldalon nyomd be a gumit a peremről, majd a szelepnél kezd a szerelést. A nút a felniben azért van, hogy kisebb legyen az átmérő, amin az acél sodrát feszül. Tehát ha a szelepnél kezded, akkor a kerék szemközti oldalán be tud ülni a nútba a sodrony, így kisebb feszítéssel is le lehet szedni.
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 82 vendég