Gumik

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

allllli írta:
Dreamer írta:Őszintén bevallom, hogy nem tudtam a hátsó köpenyt cserélni. Előbb sérült a felni, mint, hogy le tudtam volna venni (a minimum 20 éves Barum! gumit). (Bicajon, Simsonon simán cserélek bármikor bármit :) )

Szóval fogtam magam, elvittem egy gumishoz és 800 Ft összegért kicserélte.

Közben azon merengtem, hogy pl. túra közben, hogy a fenébe tud valaki belsőt cserélni? Persze lehet, hogy egy frissebb gumit könnyebb kezelni... de... Lehet én vagyok gyík!

De ha van tippetek, hogyan érdemes, könnyű és MIVEL? akkor NE tartsátok magatokba!
Az szokott lenni a probléma, hogy a gumi drótpereme hozzátapad a felnihez belülről és ezért amikor próbálod lefeszíteni róla kb 10 cm hosszúságon feszítesz...mert a többi rész le van tapadva. Ezért kell előtte jól megmozgatni a gumit a felnin, hogy ezt a tapadást elválaszd.
Letettem a földre, körbegyalogoltam rajta, sőt megnéztem elvált mindkét oldalon. Egyszerűen nem tudtam lefeszíteni :(.
Dreamer
Avatar
allllli
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2012.11.07. 15:12
MZ-d típusa: Honda CB 400 N
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: allllli »

Dreamer írta:Őszintén bevallom, hogy nem tudtam a hátsó köpenyt cserélni. Előbb sérült a felni, mint, hogy le tudtam volna venni (a minimum 20 éves Barum! gumit). (Bicajon, Simsonon simán cserélek bármikor bármit :) )

Szóval fogtam magam, elvittem egy gumishoz és 800 Ft összegért kicserélte.

Közben azon merengtem, hogy pl. túra közben, hogy a fenébe tud valaki belsőt cserélni? Persze lehet, hogy egy frissebb gumit könnyebb kezelni... de... Lehet én vagyok gyík!

De ha van tippetek, hogyan érdemes, könnyű és MIVEL? akkor NE tartsátok magatokba!
Az szokott lenni a probléma, hogy a gumi drótpereme hozzátapad a felnihez belülről és ezért amikor próbálod lefeszíteni róla kb 10 cm hosszúságon feszítesz...mert a többi rész le van tapadva. Ezért kell előtte jól megmozgatni a gumit a felnin, hogy ezt a tapadást elválaszd.
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

Őszintén bevallom, hogy nem tudtam a hátsó köpenyt cserélni. Előbb sérült a felni, mint, hogy le tudtam volna venni (a minimum 20 éves Barum! gumit). (Bicajon, Simsonon simán cserélek bármikor bármit :) )

Szóval fogtam magam, elvittem egy gumishoz és 800 Ft összegért kicserélte.

Közben azon merengtem, hogy pl. túra közben, hogy a fenébe tud valaki belsőt cserélni? Persze lehet, hogy egy frissebb gumit könnyebb kezelni... de... Lehet én vagyok gyík!

De ha van tippetek, hogyan érdemes, könnyű és MIVEL? akkor NE tartsátok magatokba!
Dreamer
Avatar
Dreamer
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2013.11.11. 09:57
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Dreamer »

Rajta vagyon a DOT szama, igy latod mikor gyartodott.

Most vettem Mitast, azt konkretan osszel gyartottak.
Dreamer
Avatar
frensis
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.06.22. 21:11
MZ-d típusa: MZ TS 125
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: frensis »

Sziasztok !

Körbe szétrepedt a futófelülete az első gumimnak (Heidenau K39 18"x2,75), 2009 őszén vettem, kb 11000 km-t mentem vele 2013 decemberig.

Normál utcai használat mellett, úgy, hogy sose égette a nap, mivel mindig árnyékban állt, ha nem használtam.
Szerintem ez egy kicsit korai.... #-o

Más is járt már így ?

Esetleg nem lehetne valahogy közvetlen a gyártól venni gumit ?
Arra gyanakszok, hogy huzamosabb ideig tárolhatták napon, nem "frisset" vettem annó.
Üdv.: Feri

Feel My MZ Power !!
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: bambi »

ferike0104 írta:helló valaki tudna nekem segitteni gumit akarok venni télire a gépemre etz 250 Pirelli 110/80/18hogy ez belefér a villa közé??? :-k
hátulra pont jó méret
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Ez csak egy név. Lehet hangzatos elnevezést adni a sz@rnak is és mindjárt viszik mint a cukrot.
Független gumi teszteket kell át böngészgetni, vagy egyszerűen ki kell próbálni ugyanazon körülmények között (aszfalt, hőmérséklet stb)


...
MrDok írta:
ferike0104 írta:helló valaki tudna nekem segitteni gumit akarok venni télire a gépemre etz 250 Pirelli 110/80/18hogy ez belefér a villa közé??? :-k
Befér, de nem ajánlott előre az ilyen széles gumi, nagyon nehezen fog kanyarodni nagyobb sebességnél.
Előre szeretnéd Ferike ?
Doki, a hátsó is villa ... vagy kanál? :lol: Lehet hátulra szeretné.

Az igaz, hogy nehezebben fog kanyarodni, még kisebb sebességnél is, úgy kell ,,berántani" a kanyarba. Viszont bátrabban fékezhetsz erőset az első kerék megcsúszása nélkül, jobban védi a felnit a kátyútól, később kopik el a nagyobb gördülő felület miatt.
Én egy picit sűrűbb olajat töltöttem az első teleszkópjaimba a nagyobb lengő tömeg miatt.
Kérdés milyen széles a ráf, mert ha gyári méret (2,75) nagyon össze fogja húzni, hiába a széles gumi méret.

Hátulra simán befér.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

Ha valakinek van 16*1.85ös ráfon, Heidenau k65-ös gumi, 100/90 méretben meg mérné nekem a szélességét pontosan? :)

Előre is köszönöm!
MZ ETZ 251e '89
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: hell »

Ha ugyananyit kibir mint a k36 már minden rendben. :D Nem tudni jobb-e nem is arról van szó, de a nevéből itélve talán annyit kibír. :twisted: :D
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: bambi »

hell írta:METZELER ME 77 Perfect :twisted: :D
Miből gondolod hogy jobb?
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: hell »

METZELER ME 77 Perfect :twisted: :D
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: bambi »

hell írta:Lassan oda ér a történet egy árban lesz a heidenau k36 és a METZELER ME 77 Perfect. Már nem sok az árkülönbözet akkor pedig nem kérdéses melyiket kell megvenni... :D
Melyiket?
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: hell »

Lassan oda ér a történet egy árban lesz a heidenau k36 és a METZELER ME 77 Perfect. Már nem sok az árkülönbözet akkor pedig nem kérdéses melyiket kell megvenni... :D
ferike0104
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.07.08. 20:41
MZ-d típusa: etz 250

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: ferike0104 »

MrDok írta:
ferike0104 írta:helló valaki tudna nekem segitteni gumit akarok venni télire a gépemre etz 250 Pirelli 110/80/18hogy ez belefér a villa közé??? :-k
Befér, de nem ajánlott előre az ilyen széles gumi, nagyon nehezen fog kanyarodni nagyobb sebességnél.



oké köszönöm! =D>
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: MrDok »

ferike0104 írta:helló valaki tudna nekem segitteni gumit akarok venni télire a gépemre etz 250 Pirelli 110/80/18hogy ez belefér a villa közé??? :-k
Befér, de nem ajánlott előre az ilyen széles gumi, nagyon nehezen fog kanyarodni nagyobb sebességnél.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
ferike0104
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.07.08. 20:41
MZ-d típusa: etz 250

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: ferike0104 »

helló valaki tudna nekem segitteni gumit akarok venni télire a gépemre etz 250 Pirelli 110/80/18hogy ez belefér a villa közé??? :-k
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: MrDok »

turisanyi írta:túrázni szoktam a 250-es Etz-mmel milyen gumit javasoltok mert a gyárik elöregedtek és a jövő szezonra le szeretném cserélni mindkettőt valami másra
Üdv a fórumon!
A válasz:
http://www.kekhold.hu/?page=webshop/sho ... menu=31_39

Előre mehet a 90/90-es is.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: zudori »

előre 2.75x18
hátra ha jól tudom 3,50 x18
Én Metzellert vettem, nagyon jó gum!
Ez az a dolog amin nem szabad spórolni!
Nem fogod megbánni!
turisanyi
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.08.11. 01:28
MZ-d típusa: etz 250

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: turisanyi »

túrázni szoktam a 250-es Etz-mmel milyen gumit javasoltok mert a gyárik elöregedtek és a jövő szezonra le szeretném cserélni mindkettőt valami másra
Avatar
occsike87
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.12.13. 16:31
MZ-d típusa: Mz etz 125
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: occsike87 »

ETZmanus írta:
occsike87 írta:Heló. Gumit cseréltem a mocin és centírozni kéne. Házilag csinált már valaki ilyet. Ha igen akkor hogyan ( arra gondolok hogy mit és hogyan rögzîtett a küllőre). Kőszi
Szia!

Dolgoztam gumiszerelő géppel (illetve "centírozóval") egy időben (akkor is volt egy EZT 250-em), így ott nem volt gond a kerék súlyozása. Volt egy olyan közbetét, amellyel fel lehetett tenni az ETZ kereket is a gépre, és ugyan úgy mutatta, hogy hova-mennyit kell tenni, mint ha autó kereket "súlyoztunk" volna. Ekkor ragasztott súlyt használtam.

Házilag ezt a módszert ajánlanám:
Gumistól vegyél néhány (minél kisebb, azt hiszem 5g a legkisebb kapható) ragasztható súlyt. Az első fékből vedd ki a betéteket, hogy könnyen foroghasson. Ha a csapágyaid finoman járnak, és felemeled a a kereket, akkor a legmélyebb pontra beáll a legnehezebb rész. Az ezzel szembeni részre kell felragasztani a felnire a legkisebb súlyból (mindkét oldalra). Ezután ismét próba.
Amennyiben nem mozdul meg a kereked mert esetleg a csapágy jobban fogja, akkor házilag nem fogod tudni súlyozni...
Üdv.
Köszi szépen a választ. Szerencsére jó a csapágy meg a pofa se ér bele, úgyhogy mindíg ugyanott áll meg a kerék. Volt az egyik küllőn súly a szeleppel szemben, azt átraktam a legnehezebb ponttal szembe, de kevésnek bizonyult. Majd kipróbázom. Mégegyszer kösz. Széles utat
Avatar
ETZmanus
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2012.10.15. 17:58
MZ-d típusa: ETZ 250 (volt)
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: ETZmanus »

occsike87 írta:Heló. Gumit cseréltem a mocin és centírozni kéne. Házilag csinált már valaki ilyet. Ha igen akkor hogyan ( arra gondolok hogy mit és hogyan rögzîtett a küllőre). Kőszi
Szia!

Dolgoztam gumiszerelő géppel (illetve "centírozóval") egy időben (akkor is volt egy EZT 250-em), így ott nem volt gond a kerék súlyozása. Volt egy olyan közbetét, amellyel fel lehetett tenni az ETZ kereket is a gépre, és ugyan úgy mutatta, hogy hova-mennyit kell tenni, mint ha autó kereket "súlyoztunk" volna. Ekkor ragasztott súlyt használtam.

Házilag ezt a módszert ajánlanám:
Gumistól vegyél néhány (minél kisebb, azt hiszem 5g a legkisebb kapható) ragasztható súlyt. Az első fékből vedd ki a betéteket, hogy könnyen foroghasson. Ha a csapágyaid finoman járnak, és felemeled a a kereket, akkor a legmélyebb pontra beáll a legnehezebb rész. Az ezzel szembeni részre kell felragasztani a felnire a legkisebb súlyból (mindkét oldalra). Ezután ismét próba.
Amennyiben nem mozdul meg a kereked mert esetleg a csapágy jobban fogja, akkor házilag nem fogod tudni súlyozni...
Üdv.
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: kupi »

zudori írta:Üdvözlet Mindenkinek!
Már az "olajok" topikban bemutatkoztam, de gondolom itt sem árt!
Zudor István, Veszprémből, csak úgy egyszerűen:-zudori - ETZ 150-es nagyon "Fíínom " motorom van, július óta! :)
Tegnap éjjel átolvastam mind a 18 oldalt, mára pedig megvettem az új gumikat. A régiek 26 éves Pneumant-ok voltak. Most gyári méretű Metzellereket vettem. Előre 2,75-18-ast, hátra pedig 3,25-16-ost. Ki is próbáltam, nagyon szépen muzsikál, bár egy kicsit sokba került, belsőkkel, felrakással 40 ezer! De fő a biztonság!
Jó motorozást! :D
Gratulálok a gumikhoz nem fogsz csalódni bennük,lehet nem volt olcsó"(de mi olcsó?ez nagyon vitás téma) egy biztos emeli a motorod értékét.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2013.08.11. 07:17
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: zudori »

Üdvözlet Mindenkinek!
Már az "olajok" topikban bemutatkoztam, de gondolom itt sem árt!
Zudor István, Veszprémből, csak úgy egyszerűen:-zudori - ETZ 150-es nagyon "Fíínom " motorom van, július óta! :)
Tegnap éjjel átolvastam mind a 18 oldalt, mára pedig megvettem az új gumikat. A régiek 26 éves Pneumant-ok voltak. Most gyári méretű Metzellereket vettem. Előre 2,75-18-ast, hátra pedig 3,25-16-ost. Ki is próbáltam, nagyon szépen muzsikál, bár egy kicsit sokba került, belsőkkel, felrakással 40 ezer! De fő a biztonság!
Jó motorozást! :D
Avatar
occsike87
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.12.13. 16:31
MZ-d típusa: Mz etz 125
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: occsike87 »

Heló. Gumit cseréltem a mocin és centírozni kéne. Házilag csinált már valaki ilyet. Ha igen akkor hogyan ( arra gondolok hogy mit és hogyan rögzîtett a küllőre). Kőszi
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: pempelli »

gabsic írta:Használ esetleg valaki 110/70-16 méretű hátsót?
Tapasztalat? Nem túl alacsony?
Én 120/70-18 at használok és nem alacsony mert az mz felni elég keskeny és így emel a gumin.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Használ esetleg valaki 110/70-16 méretű hátsót?
Tapasztalat? Nem túl alacsony?
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
MiszterQ
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2010.01.31. 12:57
MZ-d típusa: ETZ 250, BMW F650ST
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: MiszterQ »

MrDok írta:Ha már belinkeltem korábban, vásároltam is tőlük.

Kép
Egy pár évig ezeket fogom koptatni. A felnire könnyen felment az első, holnap tesztkör a műszaki vizsgahelyig............
Kéne!

Horvátországba nem akarok f*ssá kopott Mitassal menni :P
Relax, don't do it
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: MrDok »

pempelli írta:120/70/18 gumit elbír a etz 250 hátsó felnije?
Főnököm lecserélte a mociján elöl hátul és az elsőt megkaptam.
Igen, határeset. 8)
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
pempelli
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 942
Csatlakozott: 2011.08.27. 09:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: pempelli »

120/70/18 gumit elbír a etz 250 hátsó felnije?
Főnököm lecserélte a mociján elöl hátul és az elsőt megkaptam.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: MrDok »

http://kekhold.hu/?page=webshop/shop_de ... menu=31_39

Ha már ajánlgatom: jól vizsgáztak ezek a gumik száraz úton/ esőben/ vízben/ és sár átfolyásban is.
Futásuk csendes, esőben a vizet nagyon szórja, jól tapadtak minden úton.
A bauxit bányában kicsit kevés rajtuk a bütyök............
Szélessége: első 90/90: 87mm (mz felni miatt) hátsó 3.50-es: 106mm
Az első gumi profilja kicsit fura, lehet hogy a felni miatt kicsit "hegyesnek" tűnik. Könnyebben fordul mint az előző gumival.
Ajánlható minőségi köpenyek. :smt023
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: MrDok »

vuki879 írta:Halihó! Az lenne a kérdésem hogy kis ETZ-re hátra milyen méretű gumi kell? 90/80? A másik meg hogy túrázni milyen gumit ajánlatok ami azért viszonylag sokat fut? Árban max olyan 12 ezer lenne rá... Köszi a segítséget!
Heidenau lenne az általános ajánlás, a neked tetsző mintával. Viszont ezeknek annyit javult a minősége mostanában, hogy kénytelenek voltak az árakkal is követni.... :mrgreen:
Van választék: http://kekhold.hu/?page=webshop/shop&actmenu=31_39
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
vuki879
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.05.28. 17:04
MZ-d típusa: MZ ETZ 125

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: vuki879 »

Halihó! Az lenne a kérdésem hogy kis ETZ-re hátra milyen méretű gumi kell? 90/80? A másik meg hogy túrázni milyen gumit ajánlatok ami azért viszonylag sokat fut? Árban max olyan 12 ezer lenne rá... Köszi a segítséget!
Avatar
Target
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2013.05.01. 17:11
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Tata

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Target »

occsike87 írta:Hali. Valaki próbált már ilyen gumit rakni 125 ös etz re (8. És 9. Gumira gondoltam)
http://motoralkatresz24.hu/webshop-gumi
Nekem jelenleg is ez van rajta.(csak 16-osba)
Csak a felülete már teljesen simára kopott :D
Avatar
occsike87
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.12.13. 16:31
MZ-d típusa: Mz etz 125
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: occsike87 »

Hali. Valaki próbált már ilyen gumit rakni 125 ös etz re (8. És 9. Gumira gondoltam)
http://motoralkatresz24.hu/webshop-gumi
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: hell »

Akkor veheted nyugodtan a 3.00 az kell neked!!!!
MZsGabi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.08.05. 16:50
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: MZsGabi »

tiger1342 írta:
MZsGabi írta:
Még nem vettem meg!
A metzeler honlapján két féle első gumi méret van 2.75 és 3.00,mi a különbség a két méret között?
A szélességet le számítva.
Ezt most komolyan kérdezed?
Semmi. (Ugye tudod, h a 2.75 az a szélességet jelenti? :D)
Tudom hogy a szélességet jelenti,csak kíváncsi voltam a tapasztalatokra.
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

MZsGabi írta:
Még nem vettem meg!
A metzeler honlapján két féle első gumi méret van 2.75 és 3.00,mi a különbség a két méret között?
A szélességet le számítva.
Ezt most komolyan kérdezed?
Semmi. (Ugye tudod, h a 2.75 az a szélességet jelenti? :D)
TS powa!
Kép
MZsGabi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.08.05. 16:50
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: MZsGabi »

tiger1342 írta:
MZsGabi írta:Sziasztok!
Gumi vásárlás előtt állok!
Tudnátok segíteni egy kicsit?
Ezt a két gumit néztem ki http://metzeler.hu/?page=fitchart&send= ... tton=Keres

http://kekhold.hu/?page=webshop/shop_de ... 3&actmenu=

Szerintetek jók,csak aszfalton használom a gépet.
Meg érik az árukat vagy ennyi pénzért van jobb is?
A segítséget előre is köszi.

Széles utat!
Én simán megvenném a Metzelert, pláne ha olcsóbb, mint a Heidi... :)
Még nem vettem meg!
A metzeler honlapján két féle első gumi méret van 2.75 és 3.00,mi a különbség a két méret között?
A szélességet le számítva.
Avatar
mate251
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.05.01. 19:11
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Pásztó

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: mate251 »

Sziasztok! Az első komolyabb túrára készülök, de még nincs értelmes gumi a motoron. Heidenau-t szeretnék ETZ 251-re.
Valaki tud jó tippet, hogy hol és melyik mintát vegyem? Köszi!
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

MrDok írta:Ha már belinkeltem korábban, vásároltam is tőlük.

Kép
Egy pár évig ezeket fogom koptatni. A felnire könnyen felment az első, holnap tesztkör a műszaki vizsgahelyig............
Ígéretesen néz ki!
Tesztkör csak óvatosan, új gumi bitangul tud csúszni...
TS powa!
Kép
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Ha már belinkeltem korábban, vásároltam is tőlük.

Kép
Egy pár évig ezeket fogom koptatni. A felnire könnyen felment az első, holnap tesztkör a műszaki vizsgahelyig............
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: MrDok »

K.Imi írta:Véleményeket, tapasztalatokat kérnék! :)

Hátsó gumi vásárlás előtt állok (Etz 250-re),

Heidenau k36 (k65 hátul nem az igazi) mintájú gumit szeretnék venni, de 3.50 legyen vagy 110/80? :D
http://kekhold.hu/?page=webshop/shop_de ... 3&actmenu=
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
K.Imi
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2011.11.13. 11:57
MZ-d típusa: ETZ 251m
Tartózkodási hely: Kunhegyes, Debrecen

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: K.Imi »

Véleményeket, tapasztalatokat kérnék! :)

Hátsó gumi vásárlás előtt állok (Etz 250-re),

Heidenau k36 (k65 hátul nem az igazi) mintájú gumit szeretnék venni, de 3.50 legyen vagy 110/80? :D
MZ ETZ 251e '89
Dargo
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.07.11. 20:35
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Dargo »

Helló

Segítsetek.

Budapesten keresek olyan gumist aki motorkereket is tud centírózni.
Széles utat...


Üdv. Dárgo
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Dénes »

A k36-os minta szerintem jobb, jobban viselkedik vele a gép vizes-poros úton.
Dargo
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.07.11. 20:35
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Dargo »

Üdv.

Hátsó gumit szeretnék vásárolni, és a véleményetekre lennék kíváncsi. Erre a gumira gondoltam:

http://www.mofaker.hu/termek/350-18-Kop ... au__005710

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
Széles utat...


Üdv. Dárgo
Avatar
tiger1342
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2007.07.18. 17:16
MZ-d típusa: MZ TS250/1
Tartózkodási hely: Budapest XIII. ker.
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: tiger1342 »

MZsGabi írta:Sziasztok!
Gumi vásárlás előtt állok!
Tudnátok segíteni egy kicsit?
Ezt a két gumit néztem ki http://metzeler.hu/?page=fitchart&send= ... tton=Keres

http://kekhold.hu/?page=webshop/shop_de ... 3&actmenu=

Szerintetek jók,csak aszfalton használom a gépet.
Meg érik az árukat vagy ennyi pénzért van jobb is?
A segítséget előre is köszi.

Széles utat!
Én simán megvenném a Metzelert, pláne ha olcsóbb, mint a Heidi... :)
TS powa!
Kép
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: Dénes »

MZsGabi
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2012.08.05. 16:50
MZ-d típusa: ETZ250

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: MZsGabi »

Sziasztok!
Gumi vásárlás előtt állok!
Tudnátok segíteni egy kicsit?
Ezt a két gumit néztem ki http://metzeler.hu/?page=fitchart&send= ... tton=Keres

http://kekhold.hu/?page=webshop/shop_de ... 3&actmenu=

Szerintetek jók,csak aszfalton használom a gépet.
Meg érik az árukat vagy ennyi pénzért van jobb is?
A segítséget előre is köszi.

Széles utat!
revell
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2012.09.04. 13:50
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Pusztazámor

Re: Gumik

Hozzászólás Szerző: revell »

sziasztok,

mekkora a max magasság és szélesség amit hátulra fel érdemes rakni 250-es etz-re? :)

üdv: revell
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 67 vendég