Olajok (hajtómû, 2T... )

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
conus
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1913
Csatlakozott: 2007.09.04. 11:12
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2 De Luxe
Tartózkodási hely: Gyöngyös környéke / Budapest ÉK-i része

Hozzászólás Szerző: conus »

alfa!

és milyen hajtómûolajat használsz? mert nekem az agip rotra hy 80w-90 ugyanazt produkálta mint amit leírt Andrei.
:smt077 ETZ 150 de luxe az NDK-s csodafegyver! :smt066
10féle ember van: aki érti a kettes számrendszert, és aki nem.
-----------------------> Kép <-----------------------
Ne villogj, ne dudálj, mert a vezető indián, és csak füstjelekre reagál!
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Alfa »

kosian írta:Sziasztok!
Nemrég írtam másik topicba a berúgó rugó szerelésrõl, ami ugye most olajcserével is járt (amúgy is régi volt, így egy füst alatt tettem bele újat. Volt itthon vadi új Castrol 10W 40-es olaj és azt töltöttem bele. Szerintetek ez jó? A motorboltos azt mondta, hogy télire ez jó, nyáron meg inkább hajtómû olaj. Abból pl milyen?
Hajtómûbe hajtómûolaj, 4ütemû motorba 4ütemû motorolaj. A szervizkönyv is 80w90et ír, valószínûleg nem véletlenül.

Bár nem egy ember mondja hogy a 10w40 is jó, egy komplett váltócsere nem jó mulatság, ha esetleg mégsem elég a viszkozitás a fogaskerekek közti erõk felvételére, és berágódik az egész... A kuplungom pedig télen 2 fokban hidegen indítva is tökéletes 80w90el... :roll:
Avatar
Andrei
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2008.01.27. 03:09
MZ-d típusa: MZ ETZ 150
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Hozzászólás Szerző: Andrei »

kosian írta:Sziasztok!
Nemrég írtam másik topicba a berúgó rugó szerelésrõl, ami ugye most olajcserével is járt (amúgy is régi volt, így egy füst alatt tettem bele újat. Volt itthon vadi új Castrol 10W 40-es olaj és azt töltöttem bele. Szerintetek ez jó? A motorboltos azt mondta, hogy télire ez jó, nyáron meg inkább hajtómû olaj. Abból pl milyen?
80w90 mol hykomolt szoktak hajtómûolajként alkalmazni, én ezt nem próbáltam még, de több forrásból is azt mondták hogy amíg be nem melegedett, addig a szokásosnál is jobban tapad a kuplung (túl sûrû olaj)
én 1 éve 15w40es sima motorolajat (mol mse) használok, a tavaszi cserekor valamivel sûrûbb 20w50-re cserélek (valsz mol botond)
When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.
Avatar
kosian
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2008.04.11. 10:04
MZ-d típusa: Mz Etz 250
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: kosian »

Sziasztok!
Nemrég írtam másik topicba a berúgó rugó szerelésrõl, ami ugye most olajcserével is járt (amúgy is régi volt, így egy füst alatt tettem bele újat. Volt itthon vadi új Castrol 10W 40-es olaj és azt töltöttem bele. Szerintetek ez jó? A motorboltos azt mondta, hogy télire ez jó, nyáron meg inkább hajtómû olaj. Abból pl milyen?
Széles utat, hátszelet!
Avatar
Andrei
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2008.01.27. 03:09
MZ-d típusa: MZ ETZ 150
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Hozzászólás Szerző: Andrei »

operable írta:Hali!
Ts-t hobby célra használom, tehát kapja az ívet.
Szerintetek milyen olajat vegyek bele ami nem olyan drága??
Most Mol-os 2-t használok, de már az is 725 ft.
Jah és az egyik haverom kérdezi hogy 15W 40W-el nem lehet e keverni benzint :)

Köszi, Martin.
lehet keverni de kokszol és eldugít mindent ami létezik, én inkább elfelejteném ezt az ötletet
én Mol dynamic 2t-t használok, ez olcsóbb fullszintetikus olaj, 2000 literje az egyik közeli autósboltban, ezt keverem 1:50-be etz 150-hez
az Arol 2t-t nem szeretem, ha nincs pénzem akkor Shell 2t-t veszek, ez ásványi olaj, 1000 ft 1 liter, füstöl mint a baj, de ez is megteszi, szerintem a ts-be is jó
When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.
Avatar
Szilárd Mz
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.09.25. 21:49
Tartózkodási hely: Jánkmajtis

Hozzászólás Szerző: Szilárd Mz »

És ezt az olajat ismeri-e valaki???

VENOL Venlub 2TC Semi

annyit tudok róla, hogy német gyártmányu félszintetikus olaj, csak még nem ismerem és egy kicsit félek tõle...........kituggya szar-e??? vajon.........
Mit ér az erõ ha nem uralod!!!
operable
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2008.10.29. 13:59
MZ-d típusa: TS 250
Tartózkodási hely: Várpalota

Hozzászólás Szerző: operable »

Hali!
Ts-t hobby célra használom, tehát kapja az ívet.
Szerintetek milyen olajat vegyek bele ami nem olyan drága??
Most Mol-os 2-t használok, de már az is 725 ft.
Jah és az egyik haverom kérdezi hogy 15W 40W-el nem lehet e keverni benzint :)

Köszi, Martin.
Mz-re szálni élvezet, többet tolhatom mint képzelem, babetta gyujtás az a fasza, attól megy igazán a gépcsoda.
Avatar
Stravkó
Long Vehicle
Long Vehicle
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2008.03.24. 20:24
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Eger

Hozzászólás Szerző: Stravkó »

Ezt az olajat ismeri valaki?

Kép
POD RACER
Szinter, pipa!!!
Avatar
Papszi
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.03.02. 12:12
MZ-d típusa: Honda CBR600F
Tartózkodási hely: Kecskemét, Tiszaföldvár

Hozzászólás Szerző: Papszi »

Aki szereti a minõségi olajokat az itt( olajshop.hu )talál megfelelõt szerintem. Jó ez az olaj topic így a tavaszi olajcsere elõtt, én legalább is április- május környékén szoktam cserélni. Versenyzõtõl hallottam, hogy az MZ-nek a Prista extra a legjobb, mert õ is ilyet használ versenyzéshez.
Üdv.: Papszi :smt079 :smt063
Avatar
coco
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2008.08.16. 00:59
MZ-d típusa: ETZ 150
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: coco »

En 3 honapig 1:100 al jartam :P OMV bixxolal. Es nincs semmi baja a motornak... ugyanolyan mint eddig...
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Hozzászólás Szerző: kupi »

Szia Alfa én is szintetikus -és másik tipusba fél szintetikust használok(MOL Dynamic Moto 2T ,Valvoline Durablend 2T).A szintetikust probáltam 1:50Ts125 be(bronzperselyes)de nekem hangos volt vele igy maradtam az 1:40 be,de érdekeség a Valvoline Durablend 2T(félszint)1:50 el is csendes és a teszeim alapján nem is melegszik vele anyira.A tügörgös mocikat Valvoline -al 1:50 az õreg TS t 1:40 el járatom már kb 2 éve és maximálisan jó és csendes mind a 3 moci,szerintem nem érdemes kockásztatni vagy sporolni ezzel amit kér azt meg kell adni neki az olaj márkák között tapasztalataim szerint minimális külömbségek azért vannak de elvileg a célnak mindegyik jó de igazábol motor válogatja.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Alfa »

kobraCode írta:Sziasztok.

Egy kis olvasnivaló mielõtt kezdõdik a háború. De lehet ezt sokan tudják, de talán van akinek hasznos infó:


http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/061130b/


Üdv.
Attól függetlenül hogy van benne igazság is, nem azért nem jó pl a hajtómûbe az 5W15 mert sokat eszik belõle. A blokk igenis tönkremegy rövid idõ alatt a túl híg olajjal, mert terhelés alatt a kis viszkozitás ott nem biztosítja a folyadékfilmet, súrlódik fém a fémen és már be is rágódott, el is kopott.

Azt, hogy hova milyen terhelésnek kell megfelelni, csak a tervezõ tudja, mert õ kiszámolta, így a tanulság az, amit a Mester is mond, mindenhova olyan viszkozitáscsoport kell, ami a könyvében írva van. Én pl sose tennék ETZ hajtómûbe 35W40 motorolajat, pedig többhelyen láttam már. :roll:

Amúgy a gyakorlatban mi a különbség a hajtómûbe való olajoknál márka szerint? Én semmi különbséget nem látok :shock:

Utolsó kérdés: Fullszint 2T olajnál mennyiig mennétek ti fel? 1:100ról is hallottam, de az kicsit perverznek tûnik.
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Hozzászólás Szerző: bambi »

KILL3R etz írta:És az olajból is a gyári érték lesz a megfelelõ ugye mester?:D:D
A gyári értékek iránymutatóak :D
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

És az olajból is a gyári érték lesz a megfelelõ ugye mester?:D:D
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Hozzászólás Szerző: bambi »

Szerintem mindenhová megfelelõ olajat kell tenni,és akkor tökéletesen mûkõdik a motor :D
Avatar
kobraCode
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2008.09.29. 19:26
MZ-d típusa: MZ ETZ 251e
Tartózkodási hely: Somogy-Kéthely-Kaposvár

Hozzászólás Szerző: kobraCode »

Sziasztok.

Egy kis olvasnivaló mielõtt kezdõdik a háború. De lehet ezt sokan tudják, de talán van akinek hasznos infó:


http://totalcar.hu/tanacsok/olajdoktor/061130b/


Üdv.
Avatar
merojoc
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2008.05.22. 20:59
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom megye:Vértesszõlõs

Hozzászólás Szerző: merojoc »

Ez igen erre már nagy szükség volt!
ETZ 251
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Olajok (hajtómû, 2T... )

Hozzászólás Szerző: Samu »

Indulhat az olajháború :)
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 49 vendég