Optikai tuning, fényezés, polírozás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Hujber »

Sziasztok!

Van valamilyen festék spray, ami segítene egy feketére lefújt kipufogó kinézetén? Vagy az már csak rontana a helyzeten?
Piros MZ ETZ 250
UDX
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Megint egy kék motor! =D> :P
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára!
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

nagydivad írta:"Megjött" a motorom színe. Nem tudom mi a kódja, a GANZ forgógépgyár festi ezzel a dolgait. :D
http://noob.hu/2011/07/12/kek.jpg
Strandkorlátkék :mrgreen:
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

"Megjött" a motorom színe. Nem tudom mi a kódja, a GANZ forgógépgyár festi ezzel a dolgait. :D
http://noob.hu/2011/07/12/kek.jpg
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Dudi!

http://www.mikroker.hu/webbolt/kat/mz/v ... index.html

Van náluk az MZ 500R műanyag sárvédője is 2000 pár száz forintért, ha azóta nem emeltek.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

dudi írta:sziasztok. én egy spoylert keresek de nem tudom hol lehet beszerezni. ime... előre is köszi
Vaterán keresgélj
dudi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.05.29. 07:22
MZ-d típusa: etz 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: dudi »

sziasztok. én egy spoylert keresek de nem tudom hol lehet beszerezni. ime... előre is köszi
Kép
tusi etz 251
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.06.04. 13:18
MZ-d típusa: ETZ 251

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: tusi etz 251 »

MrDok írta:
tusi etz 251 írta:Sziasztok! Új tag vagyok itt, ezért elnézést, ha esetleg rossz helyen, érdeklődök, kérdezek. Az lenne a kérdésem/kérésem, hogy az alábbi cikkben a második képen látható fordulatszám mérő, km óra fehér számlapok kellenének nekem valamiféle elektronikus képfájl formában. http://www.mzclubhungary.com/index.php? ... 3&Itemid=7
Az itt lévő hozzászólások alapján Sub-ee -től tudom ezeket megszerezni, aki ebben valamilyen módon tud segíteni, azt nagy örömmel venném. Előre is köszönöm.
Tusi
Üdv a fórumon! Olvass figyelmesebben! Ott vannak a cikkben! http://mzclubhungary.com/Letoltesek/Cik ... tervek.zip
Kép
Úgy látszik kissé félreértettél. Nekem KONKRÉTAN a 2. képen látható számlap kéne/kelett. Ezért érdeklődtem itt. Köszi a segítségeket. :) Bár időközben meggondoltam magam, úgy érzem beérem a letölthető verziók egyikével. :P
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: festékes »

nagydivad írta:Festésre félig előkészítve. Sajnos a drótkorong a szűk helyekre nem fért be, szóval ott marad a "kézimunka". :D
http://noob.hu/2011/06/05/DSCF3342_kicsi.jpg
Alakul a molekula \:D/
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

Festésre félig előkészítve. Sajnos a drótkorong a szűk helyekre nem fért be, szóval ott marad a "kézimunka". :D
http://noob.hu/2011/06/05/DSCF3342_kicsi.jpg
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

tusi etz 251 írta:Sziasztok! Új tag vagyok itt, ezért elnézést, ha esetleg rossz helyen, érdeklődök, kérdezek. Az lenne a kérdésem/kérésem, hogy az alábbi cikkben a második képen látható fordulatszám mérő, km óra fehér számlapok kellenének nekem valamiféle elektronikus képfájl formában. http://www.mzclubhungary.com/index.php? ... 3&Itemid=7
Az itt lévő hozzászólások alapján Sub-ee -től tudom ezeket megszerezni, aki ebben valamilyen módon tud segíteni, azt nagy örömmel venném. Előre is köszönöm.
Tusi
Üdv a fórumon! Olvass figyelmesebben! Ott vannak a cikkben! http://mzclubhungary.com/Letoltesek/Cik ... tervek.zip
Kép
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

tusi etz 251 írta:Sziasztok! Új tag vagyok itt, ezért elnézést, ha esetleg rossz helyen, érdeklődök, kérdezek. Az lenne a kérdésem/kérésem, hogy az alábbi cikkben a második képen látható fordulatszám mérő, km óra fehér számlapok kellenének nekem valamiféle elektronikus képfájl formában. http://www.mzclubhungary.com/index.php? ... 3&Itemid=7
Az itt lévő hozzászólások alapján Sub-ee -től tudom ezeket megszerezni, aki ebben valamilyen módon tud segíteni, azt nagy örömmel venném. Előre is köszönöm.
Tusi
Pl írj egy levelet Sub-ee nek :D a felhasználók közt megtalálod, meg szerintem a mailcímét is, én is tőle vettem több dolgot és én is azt hiszem, így találtam meg.
tusi etz 251
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.06.04. 13:18
MZ-d típusa: ETZ 251

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: tusi etz 251 »

Sziasztok! Új tag vagyok itt, ezért elnézést, ha esetleg rossz helyen, érdeklődök, kérdezek. Az lenne a kérdésem/kérésem, hogy az alábbi cikkben a második képen látható fordulatszám mérő, km óra fehér számlapok kellenének nekem valamiféle elektronikus képfájl formában. http://www.mzclubhungary.com/index.php? ... 3&Itemid=7
Az itt lévő hozzászólások alapján Sub-ee -től tudom ezeket megszerezni, aki ebben valamilyen módon tud segíteni, azt nagy örömmel venném. Előre is köszönöm.
Tusi
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: festékes »

Seri19 írta:A spré az a mobil festék pisztoly
Így van az autőfestékbolban olyan flakonba töltik amin a szórófej elég jó és a felhajtóerő is jó erős,szépen lehet vele dolgozni,nem olyan mint a hajlakk vagy a gagyi spré :-({|=
Avatar
Seri19
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009.10.21. 02:00
MZ-d típusa: MZ Etz 251
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Seri19 »

A spré az a mobil festék pisztoly
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

festékes írta:Hát ha folyamatosan kapta a benzincsöpögést elképzelhető :-k
Én dupont festékkel fújtam autófestékboltban vettem Debrecenben,de biztos van máshol is,közben megtaláltam leírásomat a barkács topic 6-odik oldalán.
Ja és mindig tanul az ember,ezt a múltkor mondta egy fényező szaki,hogy a lakkot érdemes utolsó sor után 10 perc múlva ráfújni,így frankón beépül a festésbe,legutóbb már így csináltam \:D/
Lehet hogy akkor én is csinálok egy komolyabb festést, mert azért lássuk be a spré az elég szánalmas megoldás... szóval körbenézek ott a barkácsolásnál :)
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: festékes »

Hát ha folyamatosan kapta a benzincsöpögést elképzelhető :-k
Én dupont festékkel fújtam autófestékboltban vettem Debrecenben,de biztos van máshol is,közben megtaláltam leírásomat a barkács topic 6-odik oldalán.
Ja és mindig tanul az ember,ezt a múltkor mondta egy fényező szaki,hogy a lakkot érdemes utolsó sor után 10 perc múlva ráfújni,így frankón beépül a festésbe,legutóbb már így csináltam \:D/
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Andrá$ írta:nekem két komponensű benzinálló festékkel festettem legalább is azt mondták de egy idő után mégse bírja a festéket váznál alul ahol csöpögött a karbiból a benzin szépen fölhólyagosodott :?
szóval okosan a festék választással :D
Én is jártam így... azóta inkább van egyszerű occsó festékséprém és ha véletlenül összebányolom, akkor újrafújom :D sajnos nekem még fényezve is volt, és kétkomponensű blablával festve, de egy idő után nagyon elcsúnyult :S az egy idő az kb 2 év...
Avatar
Andrá$
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1308
Csatlakozott: 2008.11.30. 17:55
MZ-d típusa: TS 125 TS150 XL1000
Tartózkodási hely: Zala megye/Budapest

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Andrá$ »

nekem két komponensű benzinálló festékkel festettem legalább is azt mondták de egy idő után mégse bírja a festéket váznál alul ahol csöpögött a karbiból a benzin szépen fölhólyagosodott :?
szóval okosan a festék választással :D
"Ha véredben az alkohol ne motorozz gyalogolj"
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: festékes »

Szia Hujber!

Ebben a topicban leírtam egyszer részletesen én hogy csináltam,ha visszakeresel biztos megtalálod!
Annyival kiegészíteném,hogy ha nem gyári a festésed érdemes lemaratni a régit,mert a szórógitt nem szereti a gagyi alapot és később kirepedezhet! :!:
Kétkomponensű jó minőségű festékkel nem muszáj alapozni,fújhatod egyből,a végén nem árt lefújni lakkal is,csak vigyázz,hogy benzinálló legyen ,ebből elég egy kis flakon.
Festékből egy liter bőven elég,ha nem szórópisztollyal fújod akkor két nagy flakon elég,jobb helyeken ugyanis kiválaszthatod a színt kártyáról és betöltik sprayba,csak így drágább,viszont ha hozzáadod a hígítót amivel kimosod a pisztolyt akkor nagyjából ott vagy árba,és mivel kis felületről van szó nem feltétlen szükséges kompresszor,de ezt mindenki maga dönti el,ja és szórógittből is elég egy nagy flakon,jó munkát \:D/
Avatar
Hujber
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2011.05.15. 13:07
MZ-d típusa: MZ ETZ 250

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Hujber »

Sziasztok! Aki már festett otthon, attól szeretném megkérdezni, hogy mennyi festékkel lehetne lefesteni a fedelet, a légszűrődobozt, az első sárhányót, és a tankot? És hogy ez pénzbe mit jelent? Természetesen jófajta festékkel. Valamint elő kell e készíteni a felületet? Nyilván csiszolás, de alapozni is kell?
Piros MZ ETZ 250
UDX
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Matee86 írta:Sziasztok!
A héten volt egy kis időm,így gondoltam csinálok matricát a mocira!A gyári ETZ tankmatrica nem tetszett annyira,meg otthon a boltban csak bal oldali volt( bár a boltos megpróbálta rámsózni,mert úgy is egy oldal látszik a motorból,nem tűnik fel hogy fordítva van...... hahaha....jól kiröhögtem és eljöttem :twisted: )A régi típusok emblémái közül a régi ES-é tetszett nagyon,úgyhogy annak a domborműves logóját vettem alapul,számítógépen megrajzoltam,alakítgattam,majd elvittem nyomdába hogy matricát csináljanak belőle!Hozzá kell tennem,előtte egy direkt ilyen autó-motor matricázással foglalkozó honlapon kértem ajánlatot,hogy mégis mennyi lenne 2 db (kb 12cm x 4cm) matrica..... hát kaptam is egy szép ajánlatot,ami után gyorsan elhagytam az oldalt,és vissza se néztem! [-X Szóval végül is kész lett potom pénzért 4 db(hátha elrontom) matrica,elég jó anyagból... UV,víz,lúg,sav(nyílván nem koncentrált) álló.Szóval végül is örülök,sztem egész jó lett,nekem tetszik! \:D/

Íme:


Kép
Szia! Megsúgod priviben hogy melyik céggel csináltattad? És azt is hogy milyen képformátumot vittél a cégnek....
Köszi!
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Matee86
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.03.16. 18:51
MZ-d típusa: ETZ 250 de luxe
Tartózkodási hely: Szekszárd

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Matee86 »

Sziasztok!
A héten volt egy kis időm,így gondoltam csinálok matricát a mocira!A gyári ETZ tankmatrica nem tetszett annyira,meg otthon a boltban csak bal oldali volt( bár a boltos megpróbálta rámsózni,mert úgy is egy oldal látszik a motorból,nem tűnik fel hogy fordítva van...... hahaha....jól kiröhögtem és eljöttem :twisted: )A régi típusok emblémái közül a régi ES-é tetszett nagyon,úgyhogy annak a domborműves logóját vettem alapul,számítógépen megrajzoltam,alakítgattam,majd elvittem nyomdába hogy matricát csináljanak belőle!Hozzá kell tennem,előtte egy direkt ilyen autó-motor matricázással foglalkozó honlapon kértem ajánlatot,hogy mégis mennyi lenne 2 db (kb 12cm x 4cm) matrica..... hát kaptam is egy szép ajánlatot,ami után gyorsan elhagytam az oldalt,és vissza se néztem! [-X Szóval végül is kész lett potom pénzért 4 db(hátha elrontom) matrica,elég jó anyagból... UV,víz,lúg,sav(nyílván nem koncentrált) álló.Szóval végül is örülök,sztem egész jó lett,nekem tetszik! \:D/

Íme:


Kép
Mert azért az Mz a király....!:)
carlos
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.05.18. 21:05
MZ-d típusa: ETZ 125

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: carlos »

Sziasztok!
A fejidommal kapcsolatban teszteltem nélküle és azzal a külömbség kb 5km/h de legalább nem kezdi ki a melkasom a menet szél. Egy probléma van vele a szelet pont a bukohoz csapja és zsong az egész. Én megoldottam igaz nem pont esztétikus de bevált. A gyártotól vettem még egy fejidom plexit és rátettem a másikra egy jó tenyérnyivel fejebb most már nem zizeg a fejem. :D
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

Köszi a tippet, akkor szerintem nekiállok én. :D
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: csikin »

Ha nem túl mély és nem jött le a króm, akkor políros ki tudja belőle hozni.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
nagydivad
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.04.23. 13:09
MZ-d típusa: ETZ 125/150.2, TS125
Tartózkodási hely: Tápiógyörgye

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: nagydivad »

A motorom (TS 125) tankján lévő krómozott (krómozott?) oldalidomba az előző gazdája belecsiszolt valami drótkorong szerűséggel egy girbe-gurba csíkot majd miután rájött, hogy ez nem jó megoldás, abbahagyta. Ennek eredményeképp most van benne egy csúnya matt csík. Hogyan tüntethetném el?
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

matt1989 írta:Alfa!
Ha kell eladom az enyémet, írtam az alkatrészt keresek topikba.
Hasonlót bizniszelek épp, index el tükörrel, szürkét, szintén hibátlant, 6 mátyásért, + killer is tett ajánlatot :D Meglátjuk, ha ezt meg tudom venni ez lesz
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Alfa!
Ha kell eladom az enyémet, írtam az alkatrészt keresek topikba.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Volt már nagy fejidomom, tudom milyen is az, van előnye és hátránya is, engem inkább az zavar h 90 felett aktívan kapaszkodni kell a kormányba, ez meg a teljes testemről levezeti a szelet.
Avatar
Máté
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:44
MZ-d típusa: Suzuki Gs 500
Tartózkodási hely: Budapest XXIII. ker.

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Máté »

Alfa írta:Jólvan, meggyőztetek :mrgreen:

Ha van valakinek eladó azt megveszem 8)
Azt azért gondold át, hogyha pont a fejedre vezeti rá az örvényket akkor sokkal rosszabb lesz mintha nem is lenne. Szerintem olyat érdemes ami elég nagy ahhoz hogy a légáramok ne ütközzenek a fejednek.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Jólvan, meggyőztetek :mrgreen:

Ha van valakinek eladó azt megveszem 8)
matt1989
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1425
Csatlakozott: 2008.09.21. 18:02
MZ-d típusa: BMW R1100RT
Tartózkodási hely: Dabas

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: matt1989 »

Alfa!

Személy szerint érezhető különbséget nem vettem észre a teljesítményben, de a szelet az egész testedről elvezeti, kivéve a fejet. :)

Gyurm@ túrán sokkal rosszabb volt nélküle menni.
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Van már hasonló méretű fekete plexim rajta, csak most egy igazán nagy és szelet is fogó fejidomban gondolkozok. Sok lesz nyáron a túra, és asszonnyal csomaggal nem mind1 hogy mekkora is az a légellenállás :mrgreen:

Ha esetleg az hogy a felület egységes, sima, az csökkenti, akkor keresnék valamit. Ha nagyon visszafogja mindenkinek, akkor nem feltétlen.
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

Bár sok előnye van egy olyan fejidomnak, de én mégis valami kisebbet akartam, úgyhogy a hagyományos 301-es féle idomot szerkesztettem tegnap fel a paripára:

Kép



Kép

Ja, egyébként 3500ért lehet venni.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
csoka
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2011.02.06. 22:24
MZ-d típusa: ETZ125,ETZ250
Tartózkodási hely: Mezőberény Békés megye

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: csoka »

Alfa írta:Szerintetek egy nagy fejidom (pl olyan ami Yupec gépén van) csökkenti vagy növeli a légellenállást?
Nem tudom milyen van rajta,de a döntöttsége határozza meg az ellenállást.(feküdj rá a motorra,vagy üllj rajta "peckesen")
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Sztem növeli!

Pont azzal hogy rólad (egy részedről) eltereli a levegőt... Illetve megduplázod vele a légörvényeidet...
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Szerintetek egy nagy fejidom (pl olyan ami Yupec gépén van) csökkenti vagy növeli a légellenállást?
smate
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.07.06. 21:47
MZ-d típusa: MZ TS 125

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: smate »

Helló Hajdúhadházon nem tudtok egy jó fényezőt ?
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Gaszika írta:Sziasztok!

Matricát szeretnék csináltatni...tudtok valakit aki tud csinálni?
Ha igen írjatok elérhetőséget is lécci...
Peti és Sub-ee csinál ilyesmit, érdeklődj náluk.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Gaszika
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2010.09.28. 18:58
MZ-d típusa: Mz ETZ 125
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Gaszika »

De én egyénit szeretnék csinálni nem klubbosat :)
Avatar
molcsaba
Paparazzi
Paparazzi
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2007.07.17. 16:01
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 delux
Tartózkodási hely: Pécel

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: molcsaba »

http://www.mzclubhungary.com/forum/view ... ?f=23&t=63

Tudsz rendelni itt a clubban. Peti intézi, darabja 50 Ft volt eddig. :roll:
Idegeskedni annyi, mint mások hibája miatt magunkon bosszút állni.
Avatar
Gaszika
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2010.09.28. 18:58
MZ-d típusa: Mz ETZ 125
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Gaszika »

Sziasztok!

Matricát szeretnék csináltatni...tudtok valakit aki tud csinálni?
Ha igen írjatok elérhetőséget is lécci...
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: gabsic »

csikin írta: TS telók vannak benne?
Ránézésre az, az egyik villaszáram nekem is TS, azon is ilyen hogy a felső 3-4cm-n nincs króm. A TS-nél takarta a lámpatartó, de az ETZ-nél látszik a króm hiánya.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: csikin »

MrDok írta:Ma is csináltam a gépet.
A munkám eredményeként felkerült az első matrica. :D
TS telók vannak benne?
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Ma is csináltam a gépet.
A munkám eredményeként felkerült az első matrica. :D

Kép
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: kupi »

bluerider írta:Tudtommal az a fajta a standard, és azokon nem volt króm csak a de lux kivitelen ami fordulatszám mérős! 8)
Én is így tudom a standard az csak festve volt(+gumi betét) króm és fordulat mérő az nem járt hozzá és alacsony kormányos volt eredetileg..És még egy apróság:az utolsó TS125-150 de lux ok már ETZ irányjelzősek elöl(a felfogatás a villaszáron van és nem az első lámpán.Ezt én is csak azért tudom mert van két gyári gépem és a 1980 még hagyományos de az 1985 ös az már ETZ jellegű,és a hátsó lámpa is nagy három csavaros azon így vettük újonnan.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
bluerider
A szállító (Blue Szlí)
A szállító (Blue Szlí)
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.07.17. 12:58
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: bluerider »

Tudtommal az a fajta a standard, és azokon nem volt króm csak a de lux kivitelen ami fordulatszám mérős! 8)
A lepényhal megy elöl, a remény hal meg utoljára!
kovakos20
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.03.21. 22:46
MZ-d típusa: MZ Ts 125

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: kovakos20 »

helloo lenne egy kérdésem van egy mz ts 125 tös motorom és az lenne a kérdés a első lámpa testben van a km óra az a kérdésem hogy ennek a fajta motornak a tankján az MZ felirat köré jár e gyárilag króm betét??? előre is köszönöm
Avatar
molcsaba
Paparazzi
Paparazzi
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2007.07.17. 16:01
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 delux
Tartózkodási hely: Pécel

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: molcsaba »

Ebben a fomában a jobb felső képre szavazok! :roll:
Idegeskedni annyi, mint mások hibája miatt magunkon bosszút állni.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 48 vendég