Optikai tuning, fényezés, polírozás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: csikin »

Én azért rakom fel FBS-el hogy ne a tankkal együtt jöjjön le, és még a festést se bántsa :) És rugalmas is :)
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
festékes
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.02.23. 09:09
MZ-d típusa: ts250/1
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: festékes »

Kapható loctite,rem jól írom kétkomponensű fém illetve műanyag ragasztó,én ezekkel szoktam mindent ragasztani. \:D/ Na jó azért tapétázni nem :mrgreen:
Ha ezzel teszed fel legfeljebb a tankkal együtt lehet lecibálni és 10 perc alatt megköt :wink:

Egy példa:az f astra homloklemeze a lámpák alatt két kis elnyújtott csíkban végződik
Egy idő után a rázkódástól letörhet az a kis műanyag fül amivel rögzítve van,mint nekem is és lóg a levegőben. :cry:
Nekem már csinálta kasznis,fényező,szélvédőragasztóval,meg a ki tudja mivel,de szerintük ez is csak ideiglenes megoldás el is engedte nemsoká,odafúrni meg macerás és nem is esztétikus.
Na én ezt megunván ezzel megragasztottam,szembeálltam a garázsajtóval,megtámasztottam két léccel,majd 10 perc múlva jött egy telefon,hogy mennem kell a kocsival #-o
Na mondom ennek kakukk,majd ha megjöttem kezdhetem előlről.
De nem!!! Szuper lett lassan egy éve így járok vele futtatom is magam a szerelő haveroknak ha találkozunk! :mrgreen:
Avatar
csikin
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 870
Csatlakozott: 2008.08.16. 16:12
MZ-d típusa: ETZ 251
Tartózkodási hely: Kenderes/Gödöllõ
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: csikin »

MZCs írta:Szeretném felrakni az "M" "Z" betűket fémből a tankra.
Szerintetek milyen ragasztóval lehet ezt a legjobban csinálni ?
Én FBS-el szoktam. Sosem esett még le.
http://csikin.triadbs.hu/etz251

Két ütem elég, a többi csalás ;)
Avatar
MZCs
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2009.10.04. 11:04
MZ-d típusa: ETZ-251
Tartózkodási hely: Budapest - Füzesgyarmat
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MZCs »

Szeretném felrakni az "M" "Z" betűket fémből a tankra.
Szerintetek milyen ragasztóval lehet ezt a legjobban csinálni ?
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

MrDok írta:Kép
Üdv! Ki érez késztetést arra hogy ehhez költsön egy szép mesét, hogyan lett ilyen? 8) :-k


Hát, ha az enyén lenne, elgondolkodnék rajta, hogy így marad, csak lakkot rá!
Már ha hajt valaki az egyedi kinézetre...van benne valami egy csiszolt kőből avagy színes üveggolyóból.
Szerintem. :oops:
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Akkor a történet:
Az úgy voot, hogy mikor egyszer "q*rva gyorsan mentem", egyszer csak "huss el véle" a tank lett alul, oszt míg megálltam lekopott a festék a légköri surlódás hatására :-| . Kicsit meg is égett miután elhagytam róla azokat a kis kerámialemezeket amit a legutóbb lezuhant űrsikló roncsairól szedtem le az egyik űrsikló börzén.
De már korábban is esett baleset, mikor a Nautílusz nyomát kerestem a Nagy Korallzátonyoknál, egyszer csak elém nőtt egy korall, ami meglarcolta a helyi viszonyokhoz alakított fényezés lakkozását, aztán a tisztogató halak tovább rágták.... :smt022
A jövőbe nem látok,(pláne nem 2 milliárd évet :smt017 ) de én továbbra is vigyázok a motoromra, a következő túrám a Gyurm@ túra helyett a Himalája túra lesz, most épp erre készítem a vasat :smt021 . Takarónak nem a legjobb, de már nehéz lesz észrevenni a hóban, szép szürkésfehér színe lett. Sajnos ez eltakarja az üveghegyi álcázást (üvegszálas gitt), de majd csak túl leszek rajta valamikor, nem kapkodom el. Jól felkészülök. :smt040

Szerintem egész jól összehoztuk! 8-[ =D>

Ehhez képest az én egyszerű történetemet (így vettem, kigitteltem, bla bla bla) már nem is érdemes leírnom. :mrgreen:
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: kupi »

Szerintem ez már sajnos a jövő"lassan nagyon sok számunkra kedves gép végzi így lepukkanva ütötten kopottan valami hátsó udvarba,a hálátlan gazdáiknak köszönhetően.Sebaj majd lesz olcsó alkatrész nekünk.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3067
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

"víz-terepminta,, :!: :mrgreen: =D> :smt026 :smt023
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

MrDok írta:Kép
Üdv! Ki érez késztetést arra hogy ehhez költsön egy szép mesét, hogyan lett ilyen? 8) :-k
Szerintem átalakította vízalatti üzemre. És megkapta a víz-terepmintát. Így egy korall zátony mellé parkolva, teljesen beleolvad a környezetébe, és a tisztogató halak szépen megpucolják. 8-[

Így van ugye? :lol:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
yofo
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2008.01.29. 20:54
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: yofo »

Ez egyértelműen a légköri súrlódás hatására keletkezett égésnyomok mintája , Fricinél van az igazság :D Ha tudsz szerezni kerámiabetéteket valamelyik kiselejtezett űrsiklóról , ez többé nem fordulhat elő . Börzéken biztos lehet kapni . :lol:
Powered by Bambi MZ ts 250/1
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3067
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

MrDok írta:Kép
Üdv! Ki érez késztetést arra hogy ehhez költsön egy szép mesét, hogyan lett ilyen? 8) :-k
..Kiszsebi-é sem rossz, de szerintem a FÖLD kontinens-tenger térképét modellezted a 2milliárd évvel ezutánni állapotot alapul véve! ...Az üvegszálas gitt területéből/kék következően: többet mész tankkal lefele mint a kerekeiden. :mrgreen: De "Mr,,. ! szerencsére még ,,Dok,,-ira nem volt szükség. :D =D> Gyurmára jössz? Kiváncsi vagyok a TZ-dre hogy sikerült! Ne kapkodd el! :smt023

Én pont ma este 5öltem ki a Krauser és a sisaktartó dobozok szín elosztását. :D ...A dobozok nyíló fedelei a motor kékjére lesznek fényezve,ami pedig fixen van rőgzítve/fél az pedig metálfekete. :wink: ...most lőttem le a poént? :-k :D ...Gyurmára remélem meg leszek vele. [-o< :mrgreen: A héten intézem a bázist hozzá. :wink: :smt035 Ezen a hosszú 7végén tudok haladni valamennyit vele. \:D/
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2804
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

OFF
Egy kicsit kiegészítenélek:
egyszer volt, egyszer
Friggyes Mester írta:Húú, de q*rva gyorsan mentél ezzel a motorral.....
huss el véle
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
Krepp
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2009.01.31. 00:51
MZ-d típusa: MZ ETZ 250 SF
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Krepp »

Húú, de q*rva gyorsan mentél ezzel a motorral.....
Belső nélküli első külső hátsó belsővel..
Szinter, pipa.
"Ennek a motornak az a különlegessége..... Hogy az enyém..."
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Kép
Üdv! Ki érez késztetést arra hogy ehhez költsön egy szép mesét, hogyan lett ilyen? 8) :-k
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

[quote="MrDok"]Vicces egy fórum ez, lehet ez is MZ gyártmány? :lol:
quote]

Ha az lenne, menne szépen :-({|=
Avagy a Te motorodon, amikor behúzod a kuplungot, a világítás átvált fényszóróra, onnan a hasonlat? :wink:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Különben igen szép az a motor, gratula! :smt023
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Vicces egy fórum ez, lehet ez is MZ gyártmány? :lol:
Szóval szerintem mindenkinek a saját adatlapját hozza be a link!
Áthidalása: rákerestek a felhasználónevemre (Mr Dok) a klub honlapon, és megnézitek a galériámban az ide vonatkozó képeket. Mz-n Pannónián, és az endurómon is saját készítésű ülések vannak.
Ez szerintem jó lesz, közvetlenül a kép címe (korábban a galériámat akartam betenni).
http://www.mzclubhungary.com/images/com ... 376741.jpg
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

[quote="Legoember"]Köszi az eddigi instrukciókat, csak olyan gondom van, nem tudom megnyitni a linkeket :evil: kidob, majd kéri a felhasználónevem meg a jelszavam, amit persze jószerivel elutasít. "

Azért van ez, mert MrDok kolléga -nyilván tévedésből- az én profilomat linkelte be (legalábbis nálam ez jön be); gondolom, ha újra erre jár, lecseréli majd a hivatkozást (már ha egyáltalán ez a gond, nem vmi más) . :(
Pedig engem is érdekelnének az említett képek!
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Legoember
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.02.28. 13:24
MZ-d típusa: etz 251

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Legoember »

Köszi az eddigi instrukciókat, csak olyan gondom van, nem tudom megnyitni a linkeket :evil: kidob, majd kéri a felhasználónevem meg a jelszavam, amit persze jószerivel elutasít. Délelőtt elnézek egy két kárpitos emberkéhez, és árajánlatot kérek, ha pedig sokallom, jöhet a jól bevált D.I.Y.
Egy passzentos nyeregtáska is összejött 2 egyforma olcsó hátizsákból, másfél méter laposvasból, meg 2 horganyzott lemezből, amit a munkahelyről lovasítottam meg 8)
Addigis még érdekelne a tapasztalotok e téren :o :D
Köszi az eddigieket is :D
Avatar
punisher
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2009.12.30. 09:11
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Göd

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: punisher »

A következő rész tartalmából:
-Motorkerékpárok meghajtása nukleáris technológiával
-Ionpajzs építése
:shock:
Ebben az a vicces hogy már én is elgodolkodtam rajtuk egy párszor :roll: !!! :mrgreen:
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

"Itt találsz példákat a galériában: http://www.mzclubhungary.com/index.php?....

Izé, mintha ez a link az én adatlapomra mutatna...ami nem baj, csak az ígért képeket ott bizony hiába keresik a t. kollégák :wink:
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Legoember írta:Sziasztok!
251-es Etz-mről tavaly ősszel leszereltem az ülést, hogy új bőrt tegyek rá. Azonban a munkálatok félbemaradtak, és most megfordult a fejemben, mi lenne ha valami egyedibb ülést szerelnék vissza rá, pl valami chopperosabb külleműt. Tudtok segíteni mennyibe kerül kb. egyedi ülések készíttetése, illetve ha magam akarnák rá készíteni egyet, esetleg bontott motorülést szerezni, ami kompatibilis lehet rá, hogyan induljak el?:D
Köszönettel!
Egyszerűbb variációt leírta petrvs, a másik módszer hogy az alapoktól kezdve indítod a módosítást, azaz a lemezt is magadnak alakítod ki. Azt hiszem kijelenthetem hogy ez a jobb megoldás, de persze egyben a nehezebb is.
Itt találsz példákat a galériában: http://www.mzclubhungary.com/index.php? ... mid=100004Az ETZ-é átalakítás előtt áll, vastag rajta a szivacs, pedig a képhez képest már laposabbra ültem. Amit nyerhetsz: ha jól megcsinálod, akkor kb 250-300 km-t simán kibírsz egy seggel (akkor kezdesz mocorogni), amit ugye az eredeti üléssel nem nagyon lehet (én azzal 50 km után már fészkelődöm).
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

punisher írta:Köszönöm minden érdeklődő motoros társam és a saját magam nevében e kis irományt, ezzel azthiszem sokat segítettél!
Ezer köszönet! =D>

Éppen ez volt a célom, hogy segítsek :wink:
Szívesen, de aztán ha vannak újabb tapasztalatok, ide velük, bátran, hadd erősítsék a fórumot :smt023

(A következő rész tartalmából:
-Motorkerékpárok meghajtása nukleáris technológiával
-Ionpajzs építése
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára petrvs 2011.02.28. 21:35-kor.
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Avatar
punisher
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2009.12.30. 09:11
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Göd

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: punisher »

Köszönöm minden érdeklődő motoros társam és a saját magam nevében e kis irományt, ezzel azthiszem sokat segítettél!
Ezer köszönet! =D>
Avatar
petrvs
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2010.12.06. 23:29
MZ-d típusa: DL 650 V-Strom
Tartózkodási hely: Monor

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: petrvs »

Hát, az a nagy szerencsétek, hogy vagyok Nektek! 8)

Hasonló gondolataimat tett követte, a mellékelt képek szerint (telefonos képek, este, bent -bocsánat!)


Kép


Kép


Kép


A dolog menete ez volt:
-ülés bőrözését eltávolítottam
-a szivacsot visszatettem a motorra, kényelmes pozitúrában ráültem, filctollal a kezem ügyében
-magam alá nyúltam! :lol: , azaz tapogatással megkerestem, hol nehezkedek rá legjobban az ülésre, bejelöltem
-snitzer/x-acto/tapétavágó/padlószőnyegvágó (ki milyen néven ismeri :wink: ) késsel mélyedéseket vágtam ide
-megintcsak a kezemmel kitámogattam a fenekemet ott, ahol szeretném, hogy támasszon az ülés, bejelöltem
-ide meg a kivágott darabokból, illetve a csövek hőszigetelésére használatos szürke habanyagból darabokat ragasztottam
-bőrözés alá ragasztót kentem, visszatettem
-ücsörögtünk rajta pár percet a Kisfiammal

Egyéb:

Ragasztás:
-a levágott szivacsdarabokon próbaragasztást kell végezni! Nekem bevált a "cipőragasztó" meg az FBS is.
Az előbbi egy rugalmas kötést adó ragasztó, mindkét felületre föl kell vinni, megvárni amíg száraz lesz a felülete, majd összenyomni. Ilyet többen is gyártanak (Henkel, Ceys, Pattex). Az FBS gyakorlatilag bármiféle gumipasztával helyettesíthető, ami ecetsavasan térhálósodik. Lassabban rögzít, mint a cipőragasztó.
Amit nem úgy csinálnék:
-sajnos a kivágott részek széleit szögletesre hagytam, gondolván, hogy ez nem "üt át" a ráfeszített bőrön. De. :(
-a gyorsabb kötésű cipőragasztóval ragasztottam a szivacshoz a huzatot, de mire végighajtogattam a bőrt feszítő kis acélfülecskéket, ez már kiszáradt, így itt-ott nem fogta meg a bőrt. Inkább FBS-sel kellett volna, legfeljebb ültem volna rajta fél órát...
Tapasztalatok
-eddig csak kb 30 km-t mentem rajta, egyhuzamban, de kényelmes! Ellenben hiába utazik az ember egyedül, fészkelődés, előre-hátra mocorgás nincs: az ember fenekének helye, ezáltal a vezető testhelyzete rögzítve van.

Uff, én beszóltam!
Ja, beszÉltem :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára petrvs 2011.02.28. 21:27-kor.
Motorradwerke Zschopau Einzylinder Telegabel Zentralkastenrahmen 251 - ez Motor!
Avatar
punisher
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2009.12.30. 09:11
MZ-d típusa: etz250
Tartózkodási hely: Göd

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: punisher »

Üdv!
Ezen én is elgondolkodtam már de még nem kezdtem hozzá. :oops:
Én sajt és teljesen egyedi ülést akarok így úgy döntöttem hogy szerzek szivacsot amit tudok is alakítani és elég kemény, veszek bőrt, hogy mi lesz ebből a párosításból még nem tudom, majd jön magától. #-o
Eddig úgy néz ki hogy a szivacs matracból való kókusz lesz mert ez elég kemény, alakítható és megtartja az alakját, no meg ingyen van (kiállítási darab).

Aki tud nekünk segíteni ne habozzon ne hívjon hanem írjon [-o< ! :mrgreen:
Legoember
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.02.28. 13:24
MZ-d típusa: etz 251

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Legoember »

Sziasztok!
251-es Etz-mről tavaly ősszel leszereltem az ülést, hogy új bőrt tegyek rá. Azonban a munkálatok félbemaradtak, és most megfordult a fejemben, mi lenne ha valami egyedibb ülést szerelnék vissza rá, pl valami chopperosabb külleműt. Tudtok segíteni mennyibe kerül kb. egyedi ülések készíttetése, illetve ha magam akarnák rá készíteni egyet, esetleg bontott motorülést szerezni, ami kompatibilis lehet rá, hogyan induljak el?:D
Köszönettel!
Avatar
Gaszika
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2010.09.28. 18:58
MZ-d típusa: Mz ETZ 125
Tartózkodási hely: Kaposvár

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Gaszika »

hihi most vettem jó pénzé :D full túra lesz az ETZ :D

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_f ... 14693.html
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Samu írta:Nagyon szép munka Doki!!!!


Hallottatok már olyan színkódról, hogy KAW 9032? Elvileg ez a motorom színkódja... a RAL-t ismerem, de KAW...? Ezt adta meg a fényező.
Köszi!
Nekem egyszer volt olyan hogy "MIT", az a Mitsubishit jelölte. Lehet hogy a tied Kawasaki akar lenni.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Samu »

Nagyon szép munka Doki!!!!


Hallottatok már olyan színkódról, hogy KAW 9032? Elvileg ez a motorom színkódja... a RAL-t ismerem, de KAW...? Ezt adta meg a fényező.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Kiszsebi, épp ezen bosszankodom.... :mrgreen:
Atilla, a szarkáknak nem hagyok túl sok esélyt, nem fogom kivinni a vitrinből, ha meg mégis, akkor nem szállok le róla. :lol: 8)
Sunbim, egy grammot sem. [-X Csiszolópapír 320-as, majd kicsit finomabb, aztán filckorong. Az agyakon metál fekete (grafitszürke) spré, az első kerékben új küllők. Indokolt a napszemüveg, de mivel a húsvéttal esik egybe ez a túra, majd kiteszem a motort itthon, innen vakítom el a napot vele. :mrgreen:
Jó a beszámoló ötlet, koppinthatom? =D>
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3067
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Atilla írta:Hú bakker, ez gyárilag sem volt ilyen szép! :shock:
Én nem csinálnék ilyet az tuti, egyrészt ami csillog az vonzza a szarkákat, másrészt utána nem lenne szívem menni vele. :D
Akkor ezzel majd csak jönni lehet. :wink:
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3067
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

MrDok írta:
Dénes írta:Ez igen! Gratula!
=D>
Írhatnál az optikai tuningról részletesen. Esetleg cikk? :)
Üdv, köszi, nem.
Amúgy mire gondolsz? A motorom szépítésének leírására?
Nem is kellene BŐllérre :wink: erszteni, pl így :

"Régebben csúnyácska volt
de most szép lett. ,, :D

...Mennyi pasztát vettél Doki? :smt047 ... Gyurma túrára biztosan napszemüvegben megyek a retinám védelme érdekében! 8) :mrgreen:
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Atilla »

Hú bakker, ez gyárilag sem volt ilyen szép! :shock:
Én nem csinálnék ilyet az tuti, egyrészt ami csillog az vonzza a szarkákat, másrészt utána nem lenne szívem menni vele. :D
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2804
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

MrDok!

Ezzel a géppel nem hiszem, hogy a méhesbe fogsz járni...
:mrgreen:
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Dénes, elkezdem írni, aztán az időm függvényében vagy elkészül, vagy nem.... :D
Dodi, köszönöm. Mióta rendszeresen használom, mindig faragok rajta valamit.
Zsakfos, köszi.
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

MrDok írta:Üdv! Megvan a hátsó kerekem is:
Kép
Egész jó lett. 8)
Ez nagyon szép lett. =D> :smt023
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Avatar
Dodi
Safety Car
Safety Car
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.05.19. 22:57
MZ-d típusa: ES 250/2 '72
Tartózkodási hely: Budapest XV.

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Dodi »

Igen-igen!
Gratula!Nagyon szép lett.Bár én már túl vagyok ezeken azért érdekelne a folyamat.
Tisztelem és szeretem azt aki így törődik a gépével 8) =D>
Trophy 250 UIT-200
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Akár, milyen technikát alkalmaztál, mit hogyan festettél, hol szereztél be anyagot a munkához. Szóval ha kész a moci részletes cikket követel a nép! :D
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Dénes írta:Ez igen! Gratula!
=D>
Írhatnál az optikai tuningról részletesen. Esetleg cikk? :)
Üdv, köszi, nem.
Amúgy mire gondolsz? A motorom szépítésének leírására?
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Dénes
fi#azsoké
fi#azsoké
Hozzászólások: 2738
Csatlakozott: 2008.09.30. 14:49
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Dénes »

Ez igen! Gratula!
=D>
Írhatnál az optikai tuningról részletesen. Esetleg cikk? :)
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Üdv! Megvan a hátsó kerekem is:
Kép
Egész jó lett. 8)
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Atilla »

bambi írta:
Atilla írta:Tud valaki egy jó fényezőt Esztergom- Budapest környékén?
Fényezőből annyi kókler van, hogy az hihetetlen... :-(
Felsőpakony?
Köszi, bár az nincs közel...
Mond a címet, ha megyek arra jó lesz az is. :)
Avatar
bambi
Mágus
Mágus
Hozzászólások: 2535
Csatlakozott: 2007.07.21. 11:33

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: bambi »

Atilla írta:Tud valaki egy jó fényezőt Esztergom- Budapest környékén?
Fényezőből annyi kókler van, hogy az hihetetlen... :-(
Felsőpakony?
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Atilla »

Tud valaki egy jó fényezőt Esztergom- Budapest környékén?
Fényezőből annyi kókler van, hogy az hihetetlen... :-(
Avatar
frensis
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.06.22. 21:11
MZ-d típusa: MZ TS 125
Tartózkodási hely: Szalkszentmárton
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: frensis »

Samu írta:Van valakinek tapasztalata a következő krómozó mesterekről?

Magyar Zoltán (Old Motors, Csepel?)

és

Kocsis Galvanizáló.

Kipufogót kérdeztem tőlük és jó árat mondtak...

Köszi
Samu

Magyar Zoli vállal alu polírt, illetve krómozást is, maga dolgozik alá a krómozandó alkatrésznek, ami ugye a lelke az egésznek. Dolgoztattam ár vele, korrekt ember !
pl.:
Kipu króm: 7000.-
Könyök: 3000.-
Üdv.: Feri

Feel My MZ Power !!
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Samu írta:Igen nekem is a szilikonspray jött be legjobban, mert kiválóan oldja a koszt (na persze nem az olajsarat) és közben még ápol is. :mrgreen: próbáld ki!
Köszi a választ!
Elmegyek a kútra és megkérdem hogy hallottak-e már ilyenről :mrgreen: és van-e , ha van kipróbálom. :wink:
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
m-tom
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2010.11.11. 11:48
MZ-d típusa: ETZ 250 Honda CB450S
Tartózkodási hely: Páty

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: m-tom »

Samu írta:Van valakinek tapasztalata a következő krómozó mesterekről?

Magyar Zoltán (Old Motors, Csepel?)

és

Kocsis Galvanizáló.

Kipufogót kérdeztem tőlük és jó árat mondtak...

Köszi
Samu
Csak érdeklődésképpen: mennyi?
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Samu »

Van valakinek tapasztalata a következő krómozó mesterekről?

Magyar Zoltán (Old Motors, Csepel?)

és

Kocsis Galvanizáló.

Kipufogót kérdeztem tőlük és jó árat mondtak...

Köszi
Samu
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: Samu »

Ha lepattan nem javítható és ha rozsda bekúszik alá annyi... korábban megvitattuk már...
m-tom írta:Sziasztok,

Van valakinek porszórással fényezett tankja? Tapasztalatok? Nyilván nem ragyog annyira, mint egy rendes fényezés....

Köszi,
Avatar
m-tom
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2010.11.11. 11:48
MZ-d típusa: ETZ 250 Honda CB450S
Tartózkodási hely: Páty

Re: Optikai tuning, fényezés, polírozás

Hozzászólás Szerző: m-tom »

Sziasztok,

Van valakinek porszórással fényezett tankja? Tapasztalatok? Nyilván nem ragyog annyira, mint egy rendes fényezés....

Köszi,
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 99 vendég