Meg ne vedd!!!

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Létezik, és nem szabad megvenni... Nekem is ilyen van, 30.000 alatt szarrákopott... :evil:
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: z25z »

sajnos igen....eredeti nemetet eleg nehez beszerezni, de nem lehetetlen
Avatar
Melák
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2007.12.08. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251,150, Ural
Tartózkodási hely: Inárcs

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Melák »

Hello!
Létezik az, hogy Bing karburátort Taiwanban gyártanak? Egy internetes boltban láttam és származási országnak TW volt feltüntetve.....
MZ-Deutsche Demokratische Motorrad
Avatar
bela700
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.02.15. 22:38
MZ-d típusa: TS250/1

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: bela700 »

<<<<<<< Eddig az eredeti hsz, de most néztem meg jobban, hogy nem is írják, hogy gyári!!!!!! Tehát tényleg ilyen fejlett a koppintás. De ez az embléma dolog azért g*ciség![/quote]
Esetleg érdemes lenne kipróbálni! Láttam én már nagyon jó minőségű kínai öntvényt! Azért fejlődnek így mert először megnézik hogyan kell csinálni valamit, aztán azt megcsinálják gyenge anyagból, majd egyre jobból![/quote]


Lassan már ott tartunk,hogy ami nem kínai az a hamisítvány.
Avatar
Biker
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.17. 10:49
Tartózkodási hely: Zenta, Szerbia

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Biker »

z25z írta:lehet masik topicot kellene keresni.....
Kerdes mennyi a postakoltseg, lehet sokszor tobb lenne, mint maga az aru amit megvennel....a helyedben en a vateran keresgetnek, lehet jo kis bontott cuccokat talalni. Mo.-n belul megiscsak olcsobb a postazas. Mivel a felesegem reszerol a fel rokonsag zentai :lol: ha hozzam elkerul az aru mar megoldhato ismerossel atkuldeni, vagy feltenni a severre :lol:
Mas: Zeppelinbe nem szoktal jarni? :lol:
Nagyon köszönöm az ajánlatot, végül is lenne, aki ki tudná nekem fizetni, ha rajtad keresztül meg hazakerül, az több mint tökéletes. :) Szóval megtörténhet, hogy élek az ajánlatoddal! :smt023
Zeppelinbe nemigen járunk, bár a feleségem épp most készül oda Leander koncertre, de általában eleget koncertezik nekünk a két lurkó, vén trottyok vagyunk már a csavargáshoz. :) A társaság inkább a Riniben vagy ritkábban a Mojoban fordul elő egyébként.
Avatar
z25z
Aki 7ezerig pörgeti
Aki 7ezerig pörgeti
Hozzászólások: 2353
Csatlakozott: 2007.07.17. 13:30
MZ-d típusa: 21 ló 300as patkóval
Tartózkodási hely: Szeged-Karcag
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: z25z »

lehet masik topicot kellene keresni.....
Biker írta:Mi a tapasztalatotok a német E-Bay-en vásárolható, a magyar alkatrészek árainál magasabb áron mért portékáról? Soknál írja, hogy német termék. Megérik az árukat + a magas postaköltséget? Vagy Mo-on is megvásárolható ugyanaz a minőség, akár olcsóbban is?
Kerdes mennyi a postakoltseg, lehet sokszor tobb lenne, mint maga az aru amit megvennel....a helyedben en a vateran keresgetnek, lehet jo kis bontott cuccokat talalni. Mo.-n belul megiscsak olcsobb a postazas. Mivel a felesegem reszerol a fel rokonsag zentai :lol: ha hozzam elkerul az aru mar megoldhato ismerossel atkuldeni, vagy feltenni a severre :lol:
Mas: Zeppelinbe nem szoktal jarni? :lol:
Avatar
MrDok
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2325
Csatlakozott: 2010.04.03. 23:39
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Hőgyész
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: MrDok »

Endre írta:Szerintetek ez a kuplungagy tényleg gyári? Olyan gyanús, hogy az embléma és az "MZ" felirat együtt szerepel. Túl precíz maga jel öntése is. Sehol oxidáció, futórozsda, de konzerváló szer se... Nekem az a gyanúm, hogy a kínaiak lépést tartanak :?


<<<<<<< Eddig az eredeti hsz, de most néztem meg jobban, hogy nem is írják, hogy gyári!!!!!! Tehát tényleg ilyen fejlett a koppintás. De ez az embléma dolog azért g*ciség!
Esetleg érdemes lenne kipróbálni! Láttam én már nagyon jó minőségű kínai öntvényt! Azért fejlődnek így mert először megnézik hogyan kell csinálni valamit, aztán azt megcsinálják gyenge anyagból, majd egyre jobból!
Aki nem ért az MZ szereléshez, az inkább csináljon olyan dolgot helyette amihez ért!
Ha mégis meg akarja tanulni, akkor kezdje evvel: Szervizfilm
Idom és szerszámok
Avatar
Biker
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2011.09.17. 10:49
Tartózkodási hely: Zenta, Szerbia

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Biker »

Mi a tapasztalatotok a német E-Bay-en vásárolható, a magyar alkatrészek árainál magasabb áron mért portékáról? Soknál írja, hogy német termék. Megérik az árukat + a magas postaköltséget? Vagy Mo-on is megvásárolható ugyanaz a minőség, akár olcsóbban is?
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Endre »

Szerintetek ez a kuplungagy tényleg gyári? Olyan gyanús, hogy az embléma és az "MZ" felirat együtt szerepel. Túl precíz maga jel öntése is. Sehol oxidáció, futórozsda, de konzerváló szer se... Nekem az a gyanúm, hogy a kínaiak lépést tartanak :?


<<<<<<< Eddig az eredeti hsz, de most néztem meg jobban, hogy nem is írják, hogy gyári!!!!!! Tehát tényleg ilyen fejlett a koppintás. De ez az embléma dolog azért g*ciség!
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Ahha.Ja láttam én is.Az lesz.Mert brutál árai vannak és ha felújítom akkor mégis csak egy eredetim van :D
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

beleferi írta:Oks.Kösz.Majd felújítás során meglátom mit tehetek. 8)
Szerintem, ha már csinálsz valamit érdemes felújítani, vagy felújíttatni. Belül is, mert ez nem csak egy rugóból áll, szemben az utángyártott mindenfélével. És az állítókart ha nem akarod furattal megcsinálni, újat is tudsz venni, 1500ft kb.
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Oks.Kösz.Majd felújítás során meglátom mit tehetek. 8)
gabsic
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:00
MZ-d típusa: MZ ETZ 251, Jawa 250
Tartózkodási hely: Pápa-Tapolcafő
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: gabsic »

beleferi írta:Én is megtartanám csak az a gond hogy le van törve az állító kar.meg elég rozsdás a króm is
levágod a kar maradékát, fúrsz bele lyukat/menetet és már tudod is állítani egy fixen belehajtott menetes csappal, vagy körmöskulccsal.
(sokan használjuk így)
rozsdára meg krómtisztító a megoldás.
-=[Gabsic Motoros Blogja]=-

Eddigi túráim:
2009: Gabsic Kicsi túrája;
2010: Bakony-túra, Tátra-túra, Örség-túra,
2011: Gyurma-túra, Bakony-túra, Mecsek-túra, Zala túra
2012: Somogy-túra, Mecsek-túra, Őrség-túra
2013: Bakony-túra, Plitvice-i gurulás
2014: Vértes-Gerecse
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Én is megtartanám csak az a gond hogy le van törve az állító kar.meg elég rozsdás a króm is
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Alfa írta:
Ami körmöskulccsal állítható sok fokozatú, az jó, azt megveheted, a többit inkább ne. Ez olyan 7k/db
Azt az 5fokozatú acél-vacakot én nem venném meg; (bocsánat Alfa), mert abban rugó van, csillapítás nincs, ráadásul a rugó is kb 4X erősebb a gyári rugójánál legkisebb állásban is. (ha ugyanarról beszélünk). Szép króm, szépen csillog, a kukában jól mutat... Szerintem érdemesebb a gyárit felújíttatni. Ha jól tudom a versenyzők is gyárival mennek inkább... (bár ebben nem vagyok igazán kompetens)
DrV
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2011.01.04. 17:13
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Őrség

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: DrV »

beleferi írta:Én ilyenre gondoltam.Ez nemtom hány pontban állítható vagy milyen ez egyáltalán.Ennyire még nem értek hozzá :D
Ha a mostani nem ferde vagy kopott érdemesebb felújítani.
A temetőben két parcella van. Az egyikben azok fekszenek, akiknek elsőbbségük volt...
A fém a hús felé hajlik.
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Én ilyenre gondoltam.Ez nemtom hány pontban állítható vagy milyen ez egyáltalán.Ennyire még nem értek hozzá :D
Kép
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Alfa »

beleferi írta:Hali.A 250-es mellé esett a választásom:)Már sikerült is beszerezni.Csak külsőre van mit alakítani motorikusan tökéletes:)
Hátsó teleszkópból meg szabad venni az után gyártottat?Mert van 35000-ért is darabja meg van 10000-ért is? ](*,)
Ami körmöskulccsal állítható sok fokozatú, az jó, azt megveheted, a többit inkább ne. Ez olyan 7k/db
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Hali.A 250-es mellé esett a választásom:)Már sikerült is beszerezni.Csak külsőre van mit alakítani motorikusan tökéletes:)
Hátsó teleszkópból meg szabad venni az után gyártottat?Mert van 35000-ért is darabja meg van 10000-ért is? ](*,)
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Endre »

Pötyee írta:a nagymező utca 45ben van egy bicikli bolt, de van még neki rengeteg alkatrésze, többek között gyári mz megszakitója
Kb. 18 éve ott láttam gyerekként egy vadiúj piros ETZ-t, akkor 80.000 Ft volt. Természetesen elérhetetlen... Ez vezetett oda, hogy múlt héten vettem egy piros ETZ 250-t :)
Avatar
Pötyee
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2011.08.15. 18:59
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Hollandia
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Pötyee »

ha a 3 közül kellene választani akkor még a Futár a legelviselhetőbb. Az esztergályoshoz csak gránátot dobnék le, nem hengert, kelemenék meg bunkók egyszerűen.

a nagymező utca 45ben van egy bicikli bolt, de van még neki rengeteg alkatrésze, többek között gyári mz megszakitója
Avatar
Alfa
Keljfeljancsi
Keljfeljancsi
Hozzászólások: 1664
Csatlakozott: 2008.11.30. 02:47
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyömrő
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Alfa »

Pötyee írta:Endre, és mindenki!

Zichy Jenő utcát és az ottani bandát nagyon messziről kerüljétek el!! lehúzós szemét banda, pontosan az alább leirt belexarik stilussal. Amit ott adnak dugattyúgyűrűt, kb olyan mintha én egy darab drótot tekernék a dugóra, a fúrás meg mintha hajóreszelővel meg 60-as csiszpapirral furtam volna, undoritó.

ha fúrás és dugattyú kel akkor Szikszai mester, Cserei utca. Néha vannak nyers öntései, amiből nagyon szép kis 2 gyűrűs dugókat tud formázni, jó dongával.
Futár vagy 4kelemen? Vagy a gépműhely ami ott van?
Avatar
Pötyee
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2011.08.15. 18:59
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Hollandia
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Pötyee »

Endre, és mindenki!

Zichy Jenő utcát és az ottani bandát nagyon messziről kerüljétek el!! lehúzós szemét banda, pontosan az alább leirt belexarik stilussal. Amit ott adnak dugattyúgyűrűt, kb olyan mintha én egy darab drótot tekernék a dugóra, a fúrás meg mintha hajóreszelővel meg 60-as csiszpapirral furtam volna, undoritó.

ha fúrás és dugattyú kel akkor Szikszai mester, Cserei utca. Néha vannak nyers öntései, amiből nagyon szép kis 2 gyűrűs dugókat tud formázni, jó dongával.
Endre
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.08.15. 20:14
MZ-d típusa: ETZ 250

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Endre »

A blokkom szétszerelését tegnap este az hiúsította meg, hogy a 14-ből természetesen az utolsó házfél összefogó csavar nem engedelmeskedett. Ma némi tanácsadás után (köszönet Bambinak) felkerekedek a hőségben gyalog, hogy elcipeljem a legközelebbi gépműhelybe, ahol esetleg lefúrják a fejét a csavarnak. Első helyszín: VI. ker. Dessewffy u. Itt azt mondták, menjek a Zichybe, a 4kelemennel szembe a Tuk-Tuk Bt-hez, mert ők nem foglalkoznak motorkerékpárral. Hát ez aztán tényleg nagyon speciális feladat lett volna, ehhez tényleg MZ szakműhely kellene :smt013 Elhurcolom hát oda, ahol viszont a fószer meg se nézi, le se szarja, és majdnem elküld a pics@'ba, miközben egyre emeli a hangját! Hogy neki nincs olyan nagy állványos fúrója, és ezt kézi fúróval próbáljam. Neki ilyen nincs, ugyan má' honnan lenne kézi fúrógépe! ](*,) Meg akartam kérni, hogy akkor próbálja meg ő egy bika csavarhúzóval, amire is azt válaszolta, hogy csak a kutya próbálkozik. Egy belesz@rós, trehány hányaveti fos!!! "Ő nem foglalkozik ilyen tőcsavarokkal." Minimális segítőkészség sem volt benne. Ááá, most szétvet a méreg. Úgy bedühödtem, hogy itthon szépen lefúrtam magamnak géppel, és csak egy fúrószárat törtem bele \:D/ Plusz minden izmomat átmozgattam a negyedórás blokkcipelésben, és kiizzadtam vagy egy liter vizet. Éljen a reggeli torna. Bátran ajánlom a fenti "szakműhelyt"!
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

:D jaja
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

bela700 írta:A mozgékonysággal szerintem a manőverezhetőségre gondoltak nem a menetteljesítményre,az kb egyforma.
Én is! :) Most, hogy kezdek visszaszokni az öreghez, még mindig azt mondom, hogy mozgékony. Kegyetlenül :D
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Egyenlőre maradok a TS-nél.Jobban bejön az üléspoziciója is 8)
Avatar
Atilla
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2010.10.26. 14:37
MZ-d típusa: ETZ250 + TS250/1
Tartózkodási hely: Tokod

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Atilla »

Pötyee írta:nekem a tapasztalatom hogy a 250-es etz valóban szélesebb, de a váz nyeklik összevissza, ez nem mondható el a /1-esről.
Nekem van mindkettő. Én a /1-est jobban szeretem, mert klasszikusabb darab. Viszont az ETZ váza sokkal jobb. Lehet hogy egy sérült vázú ETZ-n ültél, sok van belőle.
Avatar
Pötyee
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2011.08.15. 18:59
MZ-d típusa: TS 250/1
Tartózkodási hely: Hollandia
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Pötyee »

nekem a tapasztalatom hogy a 250-es etz valóban szélesebb, de a váz nyeklik összevissza, ez nem mondható el a /1-esről.
Avatar
bela700
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.02.15. 22:38
MZ-d típusa: TS250/1

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: bela700 »

A mozgékonysággal szerintem a manőverezhetőségre gondoltak nem a menetteljesítményre,az kb egyforma.Én is azért döntöttem anno a /1 mellett mert a 250-es ETZ-n úgy éreztem magam mintha egy fűrészbakon ültem volna.Magas, a gyári kormánya keskeny.Nekem a /1 ami méreteiben megegyezik a 251-el sokkal stabilabbnak tűnt.Főleg aki nagyrészt városban használja biztosan jobban jár a 251-el.Valószínűleg azért is kezdték gyártani a 251-et mert igény volt az alacsonyabb,rövidebb 250 köbcentisre.Persze mindenkinek más az ízlése,úgyhogy ki kell próbálni mind a kettőt és utána dönteni.
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Szerintem se! :wink:
Seclusion
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2007.08.19. 16:43
MZ-d típusa: MZ ETZ 250, XJ600
Tartózkodási hely: Zalalövõ

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Seclusion »

250 vs 251 mozgékonyságra?
Én 350es Jawa után visszaültem az MZ 250-re, mintha Simsonra ültem volna. Nincs a mozgékonyságával semmi baj :D
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Jaja.Én 250-essel vizsgáztam.Nekem bejött.251-essel még nem volt szerencsém menni sajnos. :? 8)
beci58
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.05.29. 19:18
MZ-d típusa: ETZ125

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beci58 »

beleferi írta:Én is a 250-es felé hajlok inkább :)
Jó téma nem bírtam ki ,hogy ne írjak egy véleményt két személlyel csomagokkal a 250-es jobb Sub-ee a túrán mesélte neki a 251 váza eltört meg kellett erősíteni. Nekem ETZ 125 volt a városba jól ment könnyű volt vezetni , ma már megszoktam a 250-est nem is érezni a súlyát .A másik ami a 250 mellett szól olcsóbb is és legalább 150 db van eladó míg 251 ből néhány db jobbat szebbet lehet venni. =;
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Kösz a válaszokat.Látom sok a pozitívum a 251-es mellett.Én azért elég sokat járok városba,de azért szeretek kiruccanni messzebbre is.Ha a kettőt összeraknám az lenne a jó :mrgreen: \:D/
Avatar
etzzsolt
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2011.01.17. 21:58
MZ-d típusa: etz251
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: etzzsolt »

Ha jól tudom a 250-es kb 10 cm-el hosszabb!!A mozgékonyság nagyrészben a beállításoktól függ meg igénytől nekem 251-em van elől 20-as lánckerékkel s nekem így a legjobb szebb a járása igaz nem gyorsul olyan gyorsan de nekem a 100-as túrázó tempómhoz nagyon is megfelell!!! stb,stb
A rock örök és halhatatlan!!
Avatar
MZCs
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2009.10.04. 11:04
MZ-d típusa: ETZ-251
Tartózkodási hely: Budapest - Füzesgyarmat
Kapcsolat:

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: MZCs »

251 \:D/
Avatar
Máté
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:44
MZ-d típusa: Suzuki Gs 500
Tartózkodási hely: Budapest XXIII. ker.

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Máté »

ambrusviktor írta: Tanulság: 251 szép, már akinek tetszik a 16os kerék... 250 jó motorozni :D :twisted:
Mentél már 251-el? Sokkal mozgékonyabb szerintem. Pont a rövidsége és a 16-os kerék miatt.
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

Máté írta: Ahogy mondod. Mindkét fajta géppel mentem mielőtt az enyémet vettem, és a 250-est kevésbe éreztem mozgékonynak. Másrészt nekem jobban tetszik a gömbölyű tank mint az elnyújtott valamint az oldaldekni formája is szebb.
Tanulság: 251 szép, már akinek tetszik a 16os kerék... 250 jó motorozni :D :twisted:
Avatar
Máté
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2008.11.18. 19:44
MZ-d típusa: Suzuki Gs 500
Tartózkodási hely: Budapest XXIII. ker.

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Máté »

ambrusviktor írta: Egyébként ha jól tudom - viccet félretéve - a 251es jobban mozgatható könnyebben lavírozni tudó gép, a 250es meg inkább túrásabb, hosszabb, jobban el lehet férni rajta stbstb.
Ahogy mondod. Mindkét fajta géppel mentem mielőtt az enyémet vettem, és a 250-est kevésbe éreztem mozgékonynak. Másrészt nekem jobban tetszik a gömbölyű tank mint az elnyújtott valamint az oldaldekni formája is szebb.
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Hát ja.szerintem 250-es lesz.szerintem az is jól kezelhető.igaz kicsit nagyobb mint a 251 de ez már csak részlet :D
Avatar
Seri19
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2009.10.21. 02:00
MZ-d típusa: MZ Etz 251
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: Seri19 »

Azt vedd amelyik kinézetre jobban tetszik.
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Ja látom neki 251-ese van.upsz :oops:
Hát ez az én véleményem.De ha erre jár akkor lehet hogy tud valami olyat mondani a motorról ami megtetszik :mrgreen:
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

beleferi írta:Ahha.értem.meg látszik is hogy a 251-es nyomottabb egy kicsit 8)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: NC :twisted: =D> =D> =D>
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Ahha.értem.meg látszik is hogy a 251-es nyomottabb egy kicsit 8)
Avatar
KILL3R etz
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3884
Csatlakozott: 2007.12.10. 21:07
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: KILL3R etz »

Remélem Samu erre is fog járni.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: =D>
"...köd előttünk köd utánunk amíg élünk meg sem állunk,
köd előttünk,köd utánunk két keréken az utakon járunk...
"
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

Én is a 250-es felé hajlok inkább :)
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

beleferi írta:A 251-essel nem lehet motorozni :D :lol: :wink:
Egyébként ha jól tudom - viccet félretéve - a 251es jobban mozgatható könnyebben lavírozni tudó gép, a 250es meg inkább túrásabb, hosszabb, jobban el lehet férni rajta stbstb.
Avatar
beleferi
biciklis
biciklis
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.07.15. 20:32
MZ-d típusa: MZ ETZ 250
Tartózkodási hely: Sármellék

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: beleferi »

A 251-essel nem lehet motorozni :D :lol: :wink:
Avatar
ambrusviktor
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2011.04.22. 17:04
MZ-d típusa: etz 250

Re: Meg ne vedd!!!

Hozzászólás Szerző: ambrusviktor »

beleferi írta:Amúgy melyiket érdemes megvenni a 250-est vagy a 251-est? ](*,) :roll: :D
:twisted: :twisted: :twisted: 250 ha motorozni akarsz :D :mrgreen: bár lehet hogy ezzel nem mindenki fog egyetérteni \:D/
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég