Barkácsolás

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Válasz küldése
Sass Pál
Bácsi
Bácsi
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2015.06.22. 22:54
MZ-d típusa: TS 250/1

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Sass Pál »

Miska írta: 2023.12.13. 16:18
Vaspali írta: 2023.12.12. 18:02 Én is neki küldtem el, múlt héten kaptam vissza.
Szép lett.
Akkor ha sikerült kiberhelnem, megkeresem.
Köszönöm.
Szia Miska! Sass Pali vagyok a klubból. Nálam van a klubos naptárad. Hívjál fel a 20-9209095-ös számon
lehelp
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2023.12.13. 21:15
MZ-d típusa: ES 250/2

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: lehelp »

Udvozletem, jo estet Urak, holgyek!

Vadonat Uj vagyok az oldalon, a forumon, es tanacsot szeretnek kerni.
Hozzajutottam egy MZ Trophy-hoz, 250-es, es eleg jo allapotban van, az elozo tulaj sokmindent rendbetett rajta.

Celom az OT.

Kerdesem a kovetkezo: #
tudna-e valaki nekem kepet csinalni, hogy az ules alatti resz hogy nez ki? Milyen talca, mi volt ott (gyari szerszamkeszlet??)

Egyaltalan az ules felhajthato?
Nekem zsaneral van felfogatva, felhajthato, de mi volt a gyari megoldas?
Van kulcskyuk (zarbetet elveszett) ez arra utal hogy felhajthato volt gyarilag, de van felfogato ful is a vazon, mint az ETZ-knek, ez meg arra utal hogy nem felhajthato.

Egyelore ez a kerdesem, meg az, hogy 12V-ra konvertalva atmenne-e az OT-n.

koszi elore is, es ha nem jo topicban vagyok, kerlek iranyitsatok a megfelelobe
Miska
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2023.03.10. 16:54
MZ-d típusa: 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Miska »

Vaspali írta: 2023.12.12. 18:02 Én is neki küldtem el, múlt héten kaptam vissza.
Szép lett.
Akkor ha sikerült kiberhelnem, megkeresem.
Köszönöm.
Miska
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2023.03.10. 16:54
MZ-d típusa: 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Miska »

Samu írta: 2023.12.12. 17:06 Szia!

Az órát szeretnéd kiszedni a gumiharangból? Elég nehezen jön ki, vagy az óra peremnél ki lehet húzni vagy a spirálnál fogva meg lehet tolni és akkor kijön. A gyújtáskapcsoló gumiharangot pedig alulról fogja két csavar, azok is nehezen elérhetőek.

Albertirsán van aki óra felújítással foglalkozik, Horváth Gyula, face-n megtalálod, MZ csoport tagja.
Ami alul van gumi el van szakadva és az óra frontján a króm is kapott.
Van új konzolom, tehát mindent ki kell bontanom. Csak nem akarok barbárkodni, eddig nem szedtem még ilyet szét.
Avatar
Vaspali
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2012.03.09. 17:50
MZ-d típusa: Mz ETZ 250
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Vaspali »

Én is neki küldtem el, múlt héten kaptam vissza.
Csatolmányok
20231208_151330.jpg
2 stroke force...
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Samu »

Szia!

Az órát szeretnéd kiszedni a gumiharangból? Elég nehezen jön ki, vagy az óra peremnél ki lehet húzni vagy a spirálnál fogva meg lehet tolni és akkor kijön. A gyújtáskapcsoló gumiharangot pedig alulról fogja két csavar, azok is nehezen elérhetőek.

Albertirsán van aki óra felújítással foglalkozik, Horváth Gyula, face-n megtalálod, MZ csoport tagja.
Miska írta: 2023.12.11. 18:00 Sziasztok!
Nem találtam erre külön topikot, ezért ide írom.
Hogyan lehet az óracsoportot szétszedni?
Megvan az új konzol, azt szeretném cserélni, és az órákat ki, mert fel kell újítani.
És kihez forduljak az óra felújítással?
Köszönöm. Miska
Miska
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2023.03.10. 16:54
MZ-d típusa: 250

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Miska »

Sziasztok!
Nem találtam erre külön topikot, ezért ide írom.
Hogyan lehet az óracsoportot szétszedni?
Megvan az új konzol, azt szeretném cserélni, és az órákat ki, mert fel kell újítani.
És kihez forduljak az óra felújítással?
Köszönöm. Miska
Szvazy
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.04.05. 07:40
MZ-d típusa: TS 125
Tartózkodási hely: Eger

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Szvazy »

Hello,

Először is szeretném megköszönni az előző hozzászólást, nagyon hasznos volt.

Most abban lenne szükségem segítségre, hogy hogyan van felfogatva az ülés alá a puma?
Tudna valaki képeket küldeni erről?ű

penyaskoakos@gmail.com

Szerintem az enyémről le van törve valami és nem egyértelmű a dolog.
Avatar
robogo5000
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.01.29. 19:12
MZ-d típusa: es250/2
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: robogo5000 »

Szvazy írta: 2022.02.16. 09:23 Sziasztok,
Érdeklődnék, hogy nincs-e valakinek infója, listája vagy esetleg egy képe az MZ TS125-TS150 gyári szerzsámkészletéről?
Szia! Itt megtalálod:
https://mofaker.hu/mz_ts125-150_katalogus

14.oldal (Tafel 14), németül, remélem nem jelent problémát!
Szvazy
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018.04.05. 07:40
MZ-d típusa: TS 125
Tartózkodási hely: Eger

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Szvazy »

Sziasztok,
Érdeklődnék, hogy nincs-e valakinek infója, listája vagy esetleg egy képe az MZ TS125-TS150 gyári szerzsámkészletéről?
Sok típushoz találok infót, de sajnos ehhez, amihez én keresek nem.
Próbálom összeszedni a gyári szerszámkészletet hozzá, de lista hiányában kicsit nehézkes :x
Nagyon boldog lennék, ha valaki tudna segíteni :D :D :D
JNSZTs125
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.06.12. 16:19
MZ-d típusa: Ts125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: JNSZTs125 »

Gexxx írta: 2021.10.20. 16:29 Szia,

első köben:
mz-b.hu
futarmotorosbolt.hu
Ok, köszönöm
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Szia,

első köben:
mz-b.hu
futarmotorosbolt.hu
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
JNSZTs125
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.06.12. 16:19
MZ-d típusa: Ts125

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: JNSZTs125 »

Üdv sziasztok.
Első körben ide írok, új vagyok, még ismerkedem az oldallal.
TS 125 mocim van, jogsit is nem rég csináltam ezt a B re épülő alapot A1.
Igazából olyan érdekelne kinek melyik netes üzlet vállt be, honnan rendeljek ha valami gondom van? Ugyan is, az üzletek azzal fogadnak rendelni kell, de rendelni én is tudok :)
Pl hátsó fékk kulcs féklámpa kapcsolóval, vagy belső, vagy egyszerű kormányvég dugó, bowden. Majd töltök fel képet, a héten műszakis.
Avatar
Samu
Admin
Admin
Hozzászólások: 1930
Csatlakozott: 2007.07.13. 17:52
MZ-d típusa: MZ ETZ 251
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Samu »

Huzatot le kell szedni és a szivacsból ki lehet venni, vagy elvinni egy kárpitoshoz aki motorülésekkel is foglalkozik.
Hurpy írta: 2021.09.09. 14:18 Üdv mindenkinek!

Van egy tárcsafékes 150-es ETZ-m. Hogyan lehet az ülés magasságát csökkenteni.
A feleségem nem olyan magas, mint én és alig ér le a lába.
Van valami bevált eljárás :P
Hurpy
babakocsis
babakocsis
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.03.15. 20:21
MZ-d típusa: 150

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Hurpy »

Üdv mindenkinek!

Van egy tárcsafékes 150-es ETZ-m. Hogyan lehet az ülés magasságát csökkenteni.
A feleségem nem olyan magas, mint én és alig ér le a lába.
Van valami bevált eljárás :P
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kupi »

kiszsebi írta: 2021.07.09. 21:49
kupi írta: 2021.07.09. 20:50 Sziasztok.
Ismét egy kérdéssel fordulok hozzátok:Tanktáska beszerzés előtt állók az ETZ150 re,esetleg valakinek tapasztalata mire érdemes figyelni...Elvileg semmi extra elvárásom nincs nem is kell nagy (szerintem el se férne)pár apróságot tartanék benne (iratok telefon max 0,5dl víz..)sajnos nem nagyon tudok hosszabb több napos túrákra menni de egy napra jó lenne kényelmesen elpakolni.
Kupi!

Fél deci még pálinkából is kevés...
Igaz bocsánat 0,5liter akart lenni ,biztos a meleg elvonta a figyelmemet" :D
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2800
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

kupi írta: 2021.07.09. 20:50 Sziasztok.
Ismét egy kérdéssel fordulok hozzátok:Tanktáska beszerzés előtt állók az ETZ150 re,esetleg valakinek tapasztalata mire érdemes figyelni...Elvileg semmi extra elvárásom nincs nem is kell nagy (szerintem el se férne)pár apróságot tartanék benne (iratok telefon max 0,5dl víz..)sajnos nem nagyon tudok hosszabb több napos túrákra menni de egy napra jó lenne kényelmesen elpakolni.
Kupi!

Fél deci még pálinkából is kevés...
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kupi »

Sziasztok.
Ismét egy kérdéssel fordulok hozzátok:Tanktáska beszerzés előtt állók az ETZ150 re,esetleg valakinek tapasztalata mire érdemes figyelni...Elvileg semmi extra elvárásom nincs nem is kell nagy (szerintem el se férne)pár apróságot tartanék benne (iratok telefon max 0,5dl víz..)sajnos nem nagyon tudok hosszabb több napos túrákra menni de egy napra jó lenne kényelmesen elpakolni.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kupi »

sell írta: 2021.05.02. 06:03 :smt023 Jó lett!
Köszi.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

:smt023 Jó lett!
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kupi »

IMG_20210430_202220.jpg
IMG_20210430_184409.jpg
Sziasztok.
Pár hete agyaltam a kis"ETZ csomagtartó témában,nagyon sok tanácsod adtatok végül is én ilyennek álmodtam meg.
A lényeg:nekem nem kell oldal doboz de a gyári kapaszkodó(bal oldalt) igen,sikerült egyszerűen megoldanom a problémát két cső és egy darab szögvas"segítségével.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kupi »

sell írta: 2021.04.10. 19:39 Hali, a magyar tipusnak sajna megvan az a tulajdonsága, hogy ki kell élni a kreativitásod, hogy felszereld. Simsonosat én is láttam, de annak, mintha sokkal keskenyebb lenne a középső (felső) doboztartója. El fog férni közte az üléslap?
Szia.
Én a kettő vagyis az MZ+Simson házasságára gondoltam MZ hátsó simó oldal.A barkácsolás nem gond de ha nem muszáj kihagynám.Ezért is érdeklődöm.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali, a magyar tipusnak sajna megvan az a tulajdonsága, hogy ki kell élni a kreativitásod, hogy felszereld. Simsonosat én is láttam, de annak, mintha sokkal keskenyebb lenne a középső (felső) doboztartója. El fog férni közte az üléslap?
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kupi »

Köszi ezek szerint nem alaptalan a félelmem,az indexeket nem szeretném áttelepíteni lehet le fogok mondani erről a projektektől.
Sajnos régit"nem találtam pedig nagy börze man vagyok. Ha jól emlékszem ennek az anyaga alu amivel viszont tudnák kezdeni valamit pl hegeszteni kicsit faragni..
Találtam kifejezetten Simsonra valót lehet azt érdemlesseb lenne mivel kis seb. Még futok pár kört azért köszi.
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

kupi írta: 2021.04.08. 21:17 Tiszteletem.
Nemrégen birtokomba került 150 ETZ-re tervezek Krauzer csomagtartó"felszerelését,kérdésem az lenne kell e valamire figyelni a vásárlásnál (gondolok itt típusspecifikus)vagy nem jó rá a sima...A zűrös 90-es évekbe volt 250ETZ-m arra simán fel raktam a ma is kaphatót de ez a kis ETZ ez mintha rövidebb lenne,de lehet csak optikai csalódás.
Akinek van tapasztalata kérem ossza meg,egyébként 1989 kocka indexes aminek a szára szerintem eléggé útba lesz(a 250 az itt több szabadságot adott).
A kisipari utánzat öntőformáti valószínűleg a 90-es évek óta nem cserélték, rosszabbnál rosszabb darabok kerülnek ki. Gyakran a doboz sem fér be vagy feszíti mert annyira pontatlan. Anyagminőségről inkább ne is beszéljünk.
Eredetit érdemes keresni. A felfogatást magadnak kell megtervezni, az indexet is valószínűleg le kell szerelni és áttenni a keretre - az eredetin erre van is lehetőség.
Avatar
kupi
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 807
Csatlakozott: 2008.01.26. 19:45
MZ-d típusa: MZ TS 125-ETZ 150e
Tartózkodási hely: Kápolnásnyék

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kupi »

Tiszteletem.
Nemrégen birtokomba került 150 ETZ-re tervezek Krauzer csomagtartó"felszerelését,kérdésem az lenne kell e valamire figyelni a vásárlásnál (gondolok itt típusspecifikus)vagy nem jó rá a sima...A zűrös 90-es évekbe volt 250ETZ-m arra simán fel raktam a ma is kaphatót de ez a kis ETZ ez mintha rövidebb lenne,de lehet csak optikai csalódás.
Akinek van tapasztalata kérem ossza meg,egyébként 1989 kocka indexes aminek a szára szerintem eléggé útba lesz(a 250 az itt több szabadságot adott).
MZ él és élni fog"Ha esetleg erre visz az utad és szeretnél pihenni vagy beszélgetni egyet esetleg szükség javítás kel bátran hívj 06309167166 Kápolnásnyék (Pettend) 7 út.
http://www.youtube.com/watch?v=gy-7gzR99vg
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

A művelet pedig, a következő:
Az összeforrasztott diódákat a kilóméterórában található index visszajelző csúszósaruira kell kötni,
visszajelző
visszajelző
a közös végét pedig a zümmer piros szálára, a zümi fekete szálára pedig test kell, és már készen is van!! A test szintén megtalálható az óra hátulján, Így az aplikáláshoz mindössze a kilóméterórát kell kihúzni a gumiharangból.
Ha esetleg nem lett volna érthető a magyarázatom akkor itt is van segítség.
https://www.youtube.com/watch?v=TSvl091-67c&t=16s
sell
versenyző
versenyző
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2013.10.09. 11:56
MZ-d típusa: Etz 250
Tartózkodási hely: Kecel city

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sell »

Sziasztok. Volna egy kis barkács amit megosztanák veletek. Nemrégen kértek meg aplikáljak valami index visszajelzőt, ami hallható is , és nem csak a műszerfali lámpa jelezzen vissza. Ez a kis kapcsolás egyszerű, olcsó és még könnyen beépíthető még komoly szakértelem nélkül is. Valamint nem utolsó sorban az MZ-ken is és minden olyan (régebbi tipusú) járművön használható, ahol az index visszajelző un. "kétpozitívos" vezérléssel megy. Az alkatrész igény szerény:
Kettő darab félvezető dióda kell (pl. 1N tipusú), ezt akár bontásból is származhat, de újonnan is kb 30Ft/dbára van. ezeket a képen látható módon kell összeforrasztani:
diódák
diódák
Valamint egy 12Voltról üzemelő "zümmer" (sípoló) , ez szintén könnyen beszerezhető villamossági üzletekben, mezőgazdasági vagy autós alkatrészboltokban 600-800Ft körül kapható.
sípoló
sípoló
Ezek mérete olyan kicsi, hogy a kilóméteróra gumiharangjában is elfér :D
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Nagygabi írta: 2020.02.09. 15:58
Gexxx írta: 2020.02.09. 12:47 Az is lehet hogy nem gyári (=hosszabb) teleszkópok vannak hátul, ami jobban kiemeli a hátulját a motornak.

Hát igen, nem gyári a hátsó teló, ugye a "GYÁRI FORMA" lett választva, de tudjuk mindnyájan ez mit jelent. Az első teló az /1, de ez nem gondolom, hogy befolyásolná.
Viszont első lépésként követem sunbim javaslatát és megtoldom a sztender alját egy 4-5 milis "lemez" darabbal.

Köszönöm a javaslatokat, aztán majd ha valamelyik túrán összefutunk úgyis látjátok a hiányosságokat és úgyis szóltok. :)
Nagygabi
Hát ezt nem mondtad Gabi hogy nem gyári a hátsó telód! ... A megoldás ugyan az lesz amit már leírtam. ;)
Avatar
Nagygabi
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.12.24. 16:14
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Nagygabi »

kiszsebi írta: 2020.02.09. 16:46 Az is lehet, hogy az ütköző bakelit tört el és ettől tűnik rövidebbnek.
Ezt egy keményfa "kockával" érdemes pótolni.
Az ott nekem be van hegesztve és a felhegesztett lemezdarabon van egy furat amibe beletettem a 251 ütköző gumiját.
Hogy ez gyárilag van-e így, vagy az előző tulajok valamelyike találta ki, azt nem tudom. A motorom 85.6.havi tárcsafékes.
Mindamellett köszi a javaslatot.
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2800
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Az is lehet, hogy az ütköző bakelit tört el és ettől tűnik rövidebbnek.
Ezt egy keményfa "kockával" érdemes pótolni.
Avatar
Nagygabi
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.12.24. 16:14
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Nagygabi »

Gexxx írta: 2020.02.09. 12:47 Az is lehet hogy nem gyári (=hosszabb) teleszkópok vannak hátul, ami jobban kiemeli a hátulját a motornak.

Hát igen, nem gyári a hátsó teló, ugye a "GYÁRI FORMA" lett választva, de tudjuk mindnyájan ez mit jelent. Az első teló az /1, de ez nem gondolom, hogy befolyásolná.
Viszont első lépésként követem sunbim javaslatát és megtoldom a sztender alját egy 4-5 milis "lemez" darabbal.

Köszönöm a javaslatokat, aztán majd ha valamelyik túrán összefutunk úgyis látjátok a hiányosságokat és úgyis szóltok. :)
Nagygabi
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Az is lehet hogy nem gyári (=hosszabb) teleszkópok vannak hátul, ami jobban kiemeli a hátulját a motornak.
Avatar
sunbim
operatőr
operatőr
Hozzászólások: 3063
Csatlakozott: 2008.12.01. 23:25
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe
Tartózkodási hely: Dunavarsány

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Nagygabi írta: 2020.02.08. 18:39 Sziasztok, a segítségeteket kérem.
Adott egy MZ ETZ 250, a blokk kivételével én pakoltam össze a teljes felújítást követően. Nem patika, használós a motor, amit nagyon szeretek. Az elmúlt szezonban 3 000 km együtt örömködés volt minden gond nélkül.
Most viszont már eléggé zavar, hogy üresben alapjáraton nem hagyhatom felügyelet nélkül közép sztenderen, mert "elmegy, arrébb megy" nem tudom hogy írjam le a jelenséget, de félek, hogy feldől vagy valami......
Elől 18x300 hátul 18x350 gumi van szerelve és az első és hátsó gumi is lent van a földön közép sztenderen. Nem tudom, rövidebb a motorállványom?
Lehetséges, hogy esetleg más MZ motorkerékpáré van fent? Vagy a hengerfejnél lévő "gumis felfüggesztést" raktam össze rosszul?
Köszönöm, ha segítetek.
Baráti üdvözlettel:
Nagy Gábor

Szeva Gabi.

Valószínűleg a nagyobb első gumiméret miatt is lehet. De ebben a korban már kopnak a közép sztender talpai, ezáltal rövidül. Leg egyszerűbb megoldás a talpak ,,megpatkolása". Hegesz rá egy vastagabb , mondjuk egy 10mm-es ,,lemezt,, mind két talpra. Vagy ha ez kevés akkor bonyolultabb a megoldás, a sztender függőleges csöveibe kell betoldanod. A motor felfüggesztésnek nincs köze a jelenséghez. A sztendered a váz kereszt csövére van rádugva. És keményebb, köves, betonos felületen nekem is elbillegett régebben, ha nem volt teljesen vízszintes a talaj akkor még jobban.
Avatar
Nagygabi
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.12.24. 16:14
MZ-d típusa: ETZ 250
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Nagygabi »

Sziasztok, a segítségeteket kérem.
Adott egy MZ ETZ 250, a blokk kivételével én pakoltam össze a teljes felújítást követően. Nem patika, használós a motor, amit nagyon szeretek. Az elmúlt szezonban 3 000 km együtt örömködés volt minden gond nélkül.
Most viszont már eléggé zavar, hogy üresben alapjáraton nem hagyhatom felügyelet nélkül közép sztenderen, mert "elmegy, arrébb megy" nem tudom hogy írjam le a jelenséget, de félek, hogy feldől vagy valami......
Elől 18x300 hátul 18x350 gumi van szerelve és az első és hátsó gumi is lent van a földön közép sztenderen. Nem tudom, rövidebb a motorállványom?
Lehetséges, hogy esetleg más MZ motorkerékpáré van fent? Vagy a hengerfejnél lévő "gumis felfüggesztést" raktam össze rosszul?
Köszönöm, ha segítetek.
Baráti üdvözlettel:
Nagy Gábor
Avatar
zsakfos
A révész
A révész
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2007.09.01. 08:11
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

hell írta: 2020.01.17. 09:23 Elküldtem postán a Müller Sz. leméretezi 3D nyomtatásra... Hajós úr megkapja majd a példányát amiről szó volt ha még nem lenne neki... :)
A méretek végett hozzájárultam a projekthez. :) Kíváncsi leszek rá lesz-e belőle valami... :D
Köszönöm . Nem nincs még máshonnan.Szabolcs rajta van az ügyön. Közben kiderült az én kormányzár kulcsom nem Doblina(kerek fejű),hanem BAB kulcs(négyzet fejű). Elküldtem Szabolcsnak amiket kért méretet.Most kíváncsian várom a végeredményt
Megkaptam.Nagyon frankó . Köszi
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Elküldtem postán a Müller Sz. leméretezi 3D nyomtatásra... Hajós úr megkapja majd a példányát amiről szó volt ha még nem lenne neki... :)
A méretek végett hozzájárultam a projekthez. :) Kíváncsi leszek rá lesz-e belőle valami... :D
Zorka

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zorka »

Gexxx írta: 2020.01.13. 16:23 Az bizony. Nagy TS-nél van értelme, ahol eléggé nehezen hozzáférhető a kormányzár - asszem
Minden delux TS-nél. Ugyanis a felső villafejen van a zár az óratartók között. Ráadásul még egy kifordítható védőlemez is van fölötte. Ha ez nem lenne éppen elég macerás és az ember még nem is figyel, simán mellézárható. Aztán csodálkozik, hogy jobbra nem akar fordulni a gépezet.
Avatar
Gexxx
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 3136
Csatlakozott: 2007.07.12. 22:43
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Az bizony. Nagy TS-nél van értelme, ahol eléggé nehezen hozzáférhető a kormányzár - asszem
Avatar
hell
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2008.06.28. 19:24
MZ-d típusa: ETZ 250 De Luxe
Tartózkodási hely: Nagymágocs

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: hell »

Szerintem a facen erről van szó 3D témában. :) Bambi mintha erre mondta volna kulcs hosszító vagy mi. Fene se gondolta. Öreganyám kulcstartónak használta hosszú éveken át. :D
Fénykép-0959.jpg
Zorka

Re: Kulcsok

Hozzászólás Szerző: Zorka »

Alibiman írta: 2019.12.16. 12:14 Urak, kulcs ügyben kéne egy kis tanácsadás. Azt szeretném, hogy az oldaldekli, tanksapka és a kormányzár egy kulccsal működjön. Lehetséges ez?
Az oldaldekli és a tanksapka még csak-csak, de a kormányzár teljesen más méret.
Alibiman
rolleres
rolleres
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019.12.14. 18:00
MZ-d típusa: ETZ250

Kulcsok

Hozzászólás Szerző: Alibiman »

Urak, kulcs ügyben kéne egy kis tanácsadás. Azt szeretném, hogy az oldaldekli, tanksapka és a kormányzár egy kulccsal működjön. Lehetséges ez?
Avatar
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
Hozzászólások: 2800
Csatlakozott: 2009.10.07. 09:04
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

aronpfabian írta: 2019.10.13. 08:09
Felejtős, egyedi alkatrészeket kéne gyártani hozzá. Olcsóbb felújíttatni a gyárit (pedig az se túl olcsó)
Esetleg egy új számlap? :twisted:
Avatar
aronpfabian
bajnok
bajnok
Hozzászólások: 1049
Csatlakozott: 2014.04.25. 11:53
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

motrosmano írta: 2019.10.12. 17:19 Sziasztok!
Vettem egy csodálatos kínai kilométerórát, véletlenül jó is hozzá a gyári TS kilométer spirál, csak az óra és a spirál rögzítőanyája közé kellett egy menetes betétet/átalakítót/közösítőt ( kinek hogy tetszik) csináltatnom, ma felszereltem és azt tapasztaltam, hogy pontosan feleannyit mutat mint a gyári óra azonos fordulatszám mellett.
Van valami megoldás, hogy helyes értéket mutasson, vagy felejtős?
Felejtős, egyedi alkatrészeket kéne gyártani hozzá. Olcsóbb felújíttatni a gyárit (pedig az se túl olcsó)
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Sziasztok!
Vettem egy csodálatos kínai kilométerórát, véletlenül jó is hozzá a gyári TS kilométer spirál, csak az óra és a spirál rögzítőanyája közé kellett egy menetes betétet/átalakítót/közösítőt ( kinek hogy tetszik) csináltatnom, ma felszereltem és azt tapasztaltam, hogy pontosan feleannyit mutat mint a gyári óra azonos fordulatszám mellett.
Van valami megoldás, hogy helyes értéket mutasson, vagy felejtős?
torokb
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2008.05.03. 15:54
Tartózkodási hely: Péteri

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: torokb »

Zorka írta: 2019.08.08. 07:29 Szia!
Tehát van egy seeger gyűrűd. Az ellentétes oldalon felakasztod a ferdén levágott oldalt. Áthúzod a másik irányba és feltolod az "ép" részét koppanásig. Majd seeger vissza. Te fordítva csináltad. Csak azt nem tudom, hogyan sikerült.
:shock:
Köszönöm!
Talán a harminc éves sztender gyűrűi már ki voltak annyira kopva hogy a másik irányban is lebillent...
Zorka

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zorka »

torokb írta: 2019.08.07. 23:36 Sziasztok!

Nem találtam szerelés/váz topikot...

Szóval ETZ250-esen a középsztendert próbálom cserélni.

Elhúztam balra, kiakasztottam a bal felét, majd eltoltam jobbra, és lejött. Nem kellett ütni, kézzel sikerült. A zavarba ejtő az, hogy most nem megy fel az új, de a régi sem megy vissza. Beakasztom a jobb felét (ahol nincs rugó), eltolom koppanásig balra, de nem bírom beakasztani a bal felét (amin a kivágás van). Tippek?
Szia!
Tehát van egy seeger gyűrűd. Az ellentétes oldalon felakasztod a ferdén levágott oldalt. Áthúzod a másik irányba és feltolod az "ép" részét koppanásig. Majd seeger vissza. Te fordítva csináltad. Csak azt nem tudom, hogyan sikerült.
torokb
Simsonos
Simsonos
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2008.05.03. 15:54
Tartózkodási hely: Péteri

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: torokb »

Sziasztok!

Nem találtam szerelés/váz topikot...

Szóval ETZ250-esen a középsztendert próbálom cserélni.

Elhúztam balra, kiakasztottam a bal felét, majd eltoltam jobbra, és lejött. Nem kellett ütni, kézzel sikerült. A zavarba ejtő az, hogy most nem megy fel az új, de a régi sem megy vissza. Beakasztom a jobb felét (ahol nincs rugó), eltolom koppanásig balra, de nem bírom beakasztani a bal felét (amin a kivágás van). Tippek?
Zorka

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: Zorka »

motrosmano írta: 2019.07.04. 11:00 Hali!
Tudja-e valaki, hogy hogy a kis Trophira fel lehet-e tenni a kis TS vagy a Jawa csepp tankot?
Haver el fogja küldeni hamarosan a tüzelőanyag tartályát felújítatni, és kellene neki ideiglenesen addig valami pótlás, viszont elég messzire lakunk egymástól, ahhoz, hogy személyesen ki tudjuk próbálni, ezért kérdezem meg!
Köszi!
Szia!
Lehetni éppen lehet, de hogyan oldod meg az első lámpát? :-k
Avatar
motrosmano
kis ETZ-s
kis ETZ-s
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2009.05.20. 11:46
MZ-d típusa: MZ TS 125 és 250/1
Tartózkodási hely: Kunhegyes

Re: Barkácsolás

Hozzászólás Szerző: motrosmano »

Hali!
Tudja-e valaki, hogy hogy a kis Trophira fel lehet-e tenni a kis TS vagy a Jawa csepp tankot?
Haver el fogja küldeni hamarosan a tüzelőanyag tartályát felújítatni, és kellene neki ideiglenesen addig valami pótlás, viszont elég messzire lakunk egymástól, ahhoz, hogy személyesen ki tudjuk próbálni, ezért kérdezem meg!
Köszi!
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Majestic-12 [Bot] valamint 1 vendég