Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Kérdések és megoldások MZ javításokkal kapcsolatban
Matthej01
bajnok
bajnok
MZ-d típusa: Kétkerekű

Re: Nem indul a motorom, mi lehet a baj???

Hozzászólás Szerző: Matthej01 »

Rendben.
Töltésed az lesz, valóban de ha nincs mit tölteni akkor persze hogy világít a töltés jelző. Kikötötted az akkumulátort a körből. A folyamat működik tovább, mert önfenntartó. Az induláshoz kell az aksi a motor elindításához. De elviekben a gyújtáskapcsolón van egy olyan állás a parkolóvilágítás után, hogy indulna akksi nélkül. Elviekben a visszamaradó mágneses remanencia miatt indításkor tudna annyi áramot termelni a generátor, hogy elindul és önfenntartó lesz, de szerintem itt klubon belül még nem sok mindenkinek működött, köztük nekem sem.
Ferenczi Ákos
rolleres
rolleres
MZ-d típusa: Mz etz 125

Hozzászólás Szerző: Ferenczi Ákos »

Matthej01 írta: 2020.10.31. 15:32 Most őszintén miért csinálsz ilyeneket? Mi szeretnénk neked segíteni, elhárítani a problémákat, de te újakat találsz ki. Légyszíves ha valami nem romlott el, ne akard megjavítani! Annyit tudok javasolni, ha nem értesz hozzá, és tényleg komoly problémáid vannak a motorral, akkor keress fel egy szakembert.
Jó ,de még csak ezt az egyet szeretném megtudni.
Matthej01
bajnok
bajnok

Most őszintén miért csinálsz ilyeneket? Mi szeretnénk neked segíteni, elhárítani a problémákat, de te újakat találsz ki. Légyszíves ha valami nem romlott el, ne akard megjavítani! Annyit tudok javasolni, ha nem értesz hozzá, és tényleg komoly problémáid vannak a motorral, akkor keress fel egy szakembert.
Ferenczi Ákos
rolleres
rolleres

Most van egy ojan probléma hogy mennt a motor és lehuztam a szálakat az akumlátorol a motor mennt továb de az üres jelző elaludt és a piros kigyult.egész végig ég de van töltés is.
Matthej01
bajnok
bajnok

Mondjuk igen, lehet főtengely szimering is. Először nézd át az üzemanyag és levegő rendszert, és ha abban hiba nincs, akkor szerelősebb főtengelyszimeringet kell ellenőrizni.
Gexxx
bajnok
bajnok
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

Vagy falsot szív valahol. Főtengely szimmering is tud ilyet csinálni?
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
Ferenczi Ákos
rolleres
rolleres

Matthej01 írta: 2020.10.26. 12:01 Nézd meg, hogy a megfelelő karbi van e rajta, ha igen akkor vedd le szedd szét működik e benne az úszó az elzáró. A szivató dugattyúja aljában megvan e gumi dugesz. Megfelelő méretű fúvókák vannak e. Nincs e a főfúvóka kiesve. a tű nagyjából legyen középhelyzetben, a levegőcsavar teljesen be másfél fordulatot ki , nagyot így nem tévedhetsz.
Most egy ojan hiba jót fell hogy megy a motor és ahogy gázolgatom ugy felmegy a turája és ugy marad adig amig meg nem álitom.Ez az hogy nem kapja a benzint!De itt valami a karburátoral van.
Matthej01
bajnok
bajnok

Nézd meg, hogy a megfelelő karbi van e rajta, ha igen akkor vedd le szedd szét működik e benne az úszó az elzáró. A szivató dugattyúja aljában megvan e gumi dugesz. Megfelelő méretű fúvókák vannak e. Nincs e a főfúvóka kiesve. a tű nagyjából legyen középhelyzetben, a levegőcsavar teljesen be másfél fordulatot ki , nagyot így nem tévedhetsz.
Ferenczi Ákos
rolleres
rolleres

kiszsebi írta: 2020.10.21. 17:52
Ferenczi Ákos írta: 2020.10.21. 11:42 Jó napot kívánok.Van egy Mz Etz 125-ös motrom de eszi meg a gyertyát (Ngk b8hs).Eszi a benzint de hátul a kipufogonál nyom ki benzint sűrű csepegbe 2-3 métere is,nagyon nagy a füste is és a gáz félig tudom huzni mert utána elkezd hörögni.Kérem szépen a segítséget.A választ elöre is köszönöm
Szervusz Ákos!

Jó eséllyel trafó és/vagy szimmeringes és a karburátorral is lehet gond (pl. lyukas úszó, nem megfelelő beállítások)
Már cseréltem trafót de mégis megeszi.Nem lehet az hogy sok benzint kap és azért?
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

Ferenczi Ákos írta: 2020.10.21. 11:42 Jó napot kívánok.Van egy Mz Etz 125-ös motrom de eszi meg a gyertyát (Ngk b8hs).Eszi a benzint de hátul a kipufogonál nyom ki benzint sűrű csepegbe 2-3 métere is,nagyon nagy a füste is és a gáz félig tudom huzni mert utána elkezd hörögni.Kérem szépen a segítséget.A választ elöre is köszönöm
Szervusz Ákos!

Jó eséllyel trafó és/vagy szimmeringes és a karburátorral is lehet gond (pl. lyukas úszó, nem megfelelő beállítások)
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
Ferenczi Ákos
rolleres
rolleres

Jó napot kívánok.Van egy Mz Etz 125-ös motrom de eszi meg a gyertyát (Ngk b8hs).Eszi a benzint de hátul a kipufogonál nyom ki benzint sűrű csepegbe 2-3 métere is,nagyon nagy a füste is és a gáz félig tudom huzni mert utána elkezd hörögni.Kérem szépen a segítséget.A választ elöre is köszönöm
Vaspali
Simsonos
Simsonos
MZ-d típusa: Mz ETZ 250

Hozzászólás Szerző: Vaspali »

Az előző motorom megragadt, el is estem. Kértem, ha nem muszáj, ne legyen megfúrva.
2 stroke force...
sunbim
operatőr
operatőr
MZ-d típusa: ETZ250e Deluxe

Hozzászólás Szerző: sunbim »

Thomas_Hun írta: 2020.07.25. 08:21 ...A blokk fel lett ujitva, ...
Az milyen felújítás ahol nincs fúrva a henger??? Pfff... :evil: örülök hogy megoldódott. Csá.
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Vaspali
Simsonos
Simsonos

Hosszas kisérletezés után megoldódott a probléma. Kapott egy másik, fúrott hengert.
Köszönöm a segítséged!
2 stroke force...
sunbim
operatőr
operatőr

Thomas_Hun írta: 2020.07.25. 11:40
20200725_113732.jpg
Részterhelésen van problémád. A kép alapján a részterhelés tűvel lehet a gond! Szerintem a problémád a téren kell keresni. Vonulj át vele a karburátor topicba. Ott hamarabb megkapod a választ. Szerintem.
Jja, és pontosan milyen karbi van a motoron? Ahhoz kell gyári kúposságú tűt keresni.

Szívató dugattyú jól zár?
,,Az út a fontos, nem az út vége. Aki túl gyorsan utazik, az elszalaszthat mindent, amiért útra kelt."
Vaspali
Simsonos
Simsonos

A benzincsap es az ulepito tiszta, szemmel lathatolag rendesen folyik a benzin.
Levegoszurot kapott ujat a heten. A jaratok bemenetelei szabadok a vazon.
A blokkot Bambi csinalta.
Tubol a megjelolt van benne, ezzel vettem. A masikkal is probaltam, azzal 3000korul rangat, eleg kemenyen, de ugyanazt a fulladast produkalja.
A tobbit nem tudom kiprobalni most, még esik.
A karburatorban nem log semmi, es mocsok sincs benne. A tuket mar minden pozicioban probaltam, fofuvoka volt mar benne 135, 130, 125. Az uszoszint 27-34mm. A tuszelep zar.
Hideg vagy meleg a blokk, mind1 neki. A leirt fordulat tartomanyban inkabb fullad mint gyorsul, viszont 3300/3500 felett mar jol veszi a gazt es jol is huz.
20200725_113732.jpg
2 stroke force...
sunbim
operatőr
operatőr

Thomas_Hun írta: 2020.07.25. 08:21 250-ről van szó. Amikor vettem, nem tudtam kipróbálni, mert még gipszben volt a kezem. A blokk fel lett ujitva, es az elso proba soran mar jelen volt ez a problema. A leirtakbol megcsinalom amit tudok.
3300 fölött megy, mentem vele a héten 580km-t, a fogyasztasa 4.9, 80-85 tempo mellett, ugy, hogy kigyorsitasokkor 4300fole nem porgetem. Ez nagyon sok, az elozo jobban ment, es 4.2-tol nem evett tobbet a vezetesi szokasaimmal. Viszont annak a karburatora mar nincs meg.
Te ùjìtottad fel v az előző tulaj?

A karbit nèzd àt , lehet nem bele valò a sùbertű.
Fùvòkàk tisztàk? Meg vannak hùzva, nem lazàk? Gyertyakèp milyen? Teljes gàzon jòl megy? Jòl gyorsul?
Levegő szìvàs ùtja szabad? Lègszűrő tiszta? Tank alatt szìvò furatok szabadok?
Hùzd le a karbiròl a szìvògumit, menj ùgy egy kört.
Vaspali
Simsonos
Simsonos

250-ről van szó. Amikor vettem, nem tudtam kipróbálni, mert még gipszben volt a kezem. A blokk fel lett ujitva, es az elso proba soran mar jelen volt ez a problema. A leirtakbol megcsinalom amit tudok.
3300 fölött megy, mentem vele a héten 580km-t, a fogyasztasa 4.9, 80-85 tempo mellett, ugy, hogy kigyorsitasokkor 4300fole nem porgetem. Ez nagyon sok, az elozo jobban ment, es 4.2-tol nem evett tobbet a vezetesi szokasaimmal. Viszont annak a karburatora mar nincs meg.
2 stroke force...
sunbim
operatőr
operatőr

Thomas_Hun írta: 2020.07.24. 16:16 Tud valaki segiteni ebben ?

2500-3300-es fordulat kozott nem porog fel a motor.
Menet kozben ha visszaesik 3300ala a fordulat, mar valthatok vissza. Ilyenkor gazadasra fullad, minel nagyobb gazt huzok, annal jobban fullad.

Profilod alapjàn gondolom 250es etz-ről van szò???

Kipufogò eltömődött / szèthulott belül. Alacsony ùszòszint. Dugulàs az üzemanyag redszerben. Benzincsap ülepìtőben vìzzsàk. Benzincsap gumi nem ereszt àt. stb stb ...

Azt mèg leìrhatnàd hogyan keletkezett a hiba? Egyre roszabb lett vagy egyszercsak hirtelen ilyen lett!?

Illetve hidegen v melegen vagy mindig csinàlja?
Vaspali
Simsonos
Simsonos

Tud valaki segiteni ebben ?

2500-3300-es fordulat kozott nem porog fel a motor.
Menet kozben ha visszaesik 3300ala a fordulat, mar valthatok vissza. Ilyenkor gazadasra fullad, minel nagyobb gazt huzok, annal jobban fullad.
2 stroke force...
Birizga
babakocsis
babakocsis
MZ-d típusa: Etz250

Hozzászólás Szerző: Birizga »

Sziasztok!Segítségre lenne szüksegem!Van egy Etz250-em,menetközben alacsony fordulaton (kb.35001/p)-ig nem akar gyorsulni,de fölötte mint akit puskából lőttek ki!Alapjáraton pötyög és egy idő után egy pici durranás (mint ha gyújtás kimaradás lenne)és leáll!,utánna azonnal indul!Mégszakítós gyújtás!Válaszokat előre is köszönöm!
bigudemeter
rolleres
rolleres
MZ-d típusa: ,z etz 250e

Hozzászólás Szerző: bigudemeter »

Koszi. A problema az aksi kabel csuszosaruhüv nem erintekezett jol.
aronpfabian
bajnok
bajnok
MZ-d típusa: ETZ 250, TS 150

Hozzászólás Szerző: aronpfabian »

Biztosíték nem esett ki?
bigudemeter
rolleres
rolleres
MZ-d típusa: ,z etz 250e

Hozzászólás Szerző: bigudemeter »

Hello. Mz etz 250 e nem indul. Betolásra pedig indul. Akkumlátort feltöltöttem de semmi gyujtas(nem vilagit a a sárga es piros égő). Ha vki tudna segíteni örülnek.
kiszsebi
Zsebi San (kőműves)
Zsebi San (kőműves)
MZ-d típusa: ETZ150,250 4x,250/1

Hozzászólás Szerző: kiszsebi »

szketo írta:De vajon mennyi idő ,mennyi km volt hozzá szükséges, hogy így elduguljon. Magyarán szólva, totálisan zűrzavart okozzon? :-k
Mindenki,először gyújtásra gyanakodott. Még én sem jártam így soha,hogy a kipuff,,elduguljon. :roll:
:-k
főtengely szimmering, "Nyugger" tempó :D és sok-sok év... Na meg a 30-as (esetleg 20-as :?: ) ásványi olajból készült keverék. (ez a kipufogó előző előtti gazdájára vonatkozik)
:-"
Jawa pali na JEDEN gar.
MZ PALI na jeden gar.
szketo
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
MZ-d típusa: MZ TS 250/1

Hozzászólás Szerző: szketo »

De vajon mennyi idő ,mennyi km volt hozzá szükséges, hogy így elduguljon. Magyarán szólva, totálisan zűrzavart okozzon? :-k
Mindenki,először gyújtásra gyanakodott. Még én sem jártam így soha,hogy a kipuff,,elduguljon. :roll:
,,Tiszteld a múltat,hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn."
sunbim
operatőr
operatőr

Lehet nem én fogalmaztam meg így hogy koksz v. szétesett belül, de én vettem észre hogy alig füstöl Dénes motorja. 8) :smt019
zsakfos
A révész
A révész
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

Gexxx írta:
sunbim írta:Mi van ha csak kijönni nem tud az égéstermék? Kipufogó dugulás. Vagy koksztól, vagy belül széthullott.
Ez is csak a mostani hétvége után jut eszemdbe, mi? 8)
=D> :D :smt044
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
Gexxx
bajnok
bajnok
MZ-d típusa: ETZ 300 aus bambi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gexxx »

sunbim írta:Mi van ha csak kijönni nem tud az égéstermék? Kipufogó dugulás. Vagy koksztól, vagy belül széthullott.
Ez is csak a mostani hétvége után jut eszemdbe, mi? 8)
MZ - für männer die fahren können
RBiker profil
sunbim
operatőr
operatőr

Mi van ha csak kijönni nem tud az égéstermék? Kipufogó dugulás. Vagy koksztól, vagy belül széthullott.
pnlaci
bajnok
bajnok
MZ-d típusa: etz-250.predator.

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

Tuti hogy keveset kap.Vagy elvan dugulva az alapjáratid.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
Szőke Roland
Simsonos
Simsonos
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szőke Roland »

sell írta:Hali, ezt melegen is csinálja? Esetleg egy alacsonyabb hőértékű gyertya nem segítene rajta? Vagy próbára egy picit dúsítani az alapjárati keveréken.
Igen ezt csinálja melegen is. Próbáltam több gyertyával Isolatorral meg Brisk N14c-vel is ugyan ez a probléma fenn áll.
sell
versenyző
versenyző
MZ-d típusa: Etz 250

Hozzászólás Szerző: sell »

Hali, ezt melegen is csinálja? Esetleg egy alacsonyabb hőértékű gyertya nem segítene rajta? Vagy próbára egy picit dúsítani az alapjárati keveréken.
Szőke Roland
Simsonos
Simsonos
MZ-d típusa: MZ ETZ 150.2
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szőke Roland »

Hali!

Az a gondom a gépemmel, hogy nagyon nehezen akar járni az indítás után. Nagyon könnyen elindul szépen is jár egy kis ideig aztán lehörög. Akkor újra pörög ha jól oda húzom neki a gázt, de ez után is leáll előbb vagy utóbb. Járni jár később ha szórakozol vele egy ideig az érdekes benne, hogy egy karika után gyönyörű őz barna a gyertya, és szépen is jár. Csak ez az indítási gond zavar nagyon. Ezt csinálta nyáron is nem csak a hideg időben. Szerintetek mi lehet a baja?
aronpfabian
bajnok
bajnok

Atesim írta:Igen valószínűleg tényleg ez a baja ugyanis szinte a teljes kompresszióját elveszítette a gépsárkány. Van hozzá mégegy hengerem szerintem megcsináltatom többfelömlősre meg membránosra aztán felrakom rá tavaszra. Köszi a segítséget :) tudtok valakit aki foglalkozik ilyesmivel?
Kicsit éles váltás szerelő keresése helyett ennyire belenyúlni. Tuningolni inkább nagyobb tapasztalattal és óvatosan szokás. Amíg a szériamotor viselkedését sem tapasztaltad ki, csúnya vége lehet egy ilyen átalakítás után felmerülő bármilyen problémának.
Atesim
babakocsis
babakocsis
MZ-d típusa: Mz Ts 125

Hozzászólás Szerző: Atesim »

Igen valószínűleg tényleg ez a baja ugyanis szinte a teljes kompresszióját elveszítette a gépsárkány. Van hozzá mégegy hengerem szerintem megcsináltatom többfelömlősre meg membránosra aztán felrakom rá tavaszra. Köszi a segítséget :) tudtok valakit aki foglalkozik ilyesmivel?
aronpfabian
bajnok
bajnok

Atesim írta:Köszönöm hogy válaszoltál. :) erre sajos gyanakodtam bár reméltem gogy a blokkban nincsen semmi baj. Elég lenne újragyűrűzni vagy akkor ez szétbarmolhatott bent mindet
Én is szívesen levinném hozzáértőhöz viszont a szerelők nem fogadják az mz-ket, szervízbe meg anyagi okok miatt nem vihetem. Balatonlellei vagyok.
Ha megragadt, azon a gyűrűzés nem segít, mert a dugattyú és esetleg a hengerfal is sérült. Ide javítófúrás kell ha valóban ez a baja (ami egyátalán nem biztos).
A Balaton nekem messze van...
Atesim
babakocsis
babakocsis

Köszönöm hogy válaszoltál. :) erre sajos gyanakodtam bár reméltem gogy a blokkban nincsen semmi baj. Elég lenne újragyűrűzni vagy akkor ez szétbarmolhatott bent mindet
Én is szívesen levinném hozzáértőhöz viszont a szerelők nem fogadják az mz-ket, szervízbe meg anyagi okok miatt nem vihetem. Balatonlellei vagyok.
aronpfabian
bajnok
bajnok

Atesim írta:Kb 2 hete menet közben megadta magát a gázbowden és erre a motor hátsó kereke leblokkolt.
Ha a kettő összefügg, akkor jó eséllyel megragadt a dugattyú, ami okozhat kompresszióvesztést (gondolom teljes gáz körül történt az eset, a bowden elpattant és elengedte a súbert, ami azonnal lezárta alapjáratra a karburátort, ezzel az üzemanyag-ellátást és a kenést is megszüntetve). Ha csak tologatva érzel valami ellenállást, az nagyon kevés.

De mindenképpen valaki hozzáértővel kéne megnézetni (innen a klubból lehet valaki segít a környékedről, hol laksz?), mert távolról elég nehéz lesz a leírás alapján.
Atesim
babakocsis
babakocsis

Üdvözlök mindenkit!
Körülbelül fél éve megvettem életem első motorját természetesen egy mz ts 125-öt amivel a szezonben körülbelül 660 km-t tettem meg. Rögtön megvétel után elvittem egy szerelő ismerősömhöz rendberakatni aki jó munkát végzett rajta. Mostanában viszont kezdtek előjöni a problémák (megáll minden további nélkül) viszont ezt egy új aksi orvosolni látszotta a gondokat. Kb 2 hete menet közben megadta magát a gázbowden és erre a motor hátsó kereke leblokkolt. Gondolván hogy inkább kicseréltetem rajta az összes bowdent mivel a gázbowden cseréje nem okozott volna gondot viszont a kuplungbowdent nem akartam birizgálni elvittem egy másik szerelőhöz. Bár ne tettem volna. A szerelő hívott hogy nem idul a gép és nem akar vele többet foglalkozni. Visszakaptam szétbarmolva és természetesen se kép se hang szerinte gyújtáshiba. Ma szétszedtem megnéztem és a következőkre jutottam: Van benzin, van szép kék szikra és légszűrő/kipufogó nélkül sem akart elindulni és bár nem mértem be pár miliméterrel a holtpont előtt gyújt ahogy kell. Végső elkeseredésemben a leömlőn át nézegettem a dugattyút és meglepően kopottnak találtam a gyűrűt és a berúgókart megnyomva benzin bugyogott/sistergett át a dugattyú alá viszont megtolva a motort éreztem valamekkora kompressziót. hozzáteszem az eladója szerint 2 éve teljes motorgenerált kapott és ez látszik is rajta mivel szinte gyári állapotbam maradt fenn. Nem fogom mégegyszer szerelőhöz vinni sőt nem is örülnek az mz-knek a környéken. Tanácstalan vagyok segitsetek! ](*,)
ETZ 251 Dani
babakocsis
babakocsis
MZ-d típusa: MZ ETZ 251

Hozzászólás Szerző: ETZ 251 Dani »

Köszönöm,így van trafó baj volt,most már szépen ketyeg a gép! :D Minden jót Mz-s társak! :)
zsakfos
A révész
A révész
MZ-d típusa: Mz Ts 250/1

Hozzászólás Szerző: zsakfos »

ETZ 251 Dani írta:Üdvözlöm a kedves márkatársakat! Szeretném megkérdezni azt hogy mitől lehet,hogy a 251-es ETZ-m nem indul,ha be is indul akkor pöfög 4-et, 5-öt,majd leáll,és nem lehet újraindítani. Ha meg rugdosom akkor,egyszer csak pukkan egyet a kipufogó. Elektronikus gyújtású,gyárilag! előre is köszönöm hátha sikerál valami...

Nekem a kipuf durranás mindig trafócserét juttat eszembe :)
Szerintem trafó.
Ts 250/1 a fekete villám!Na jó a villám egy kicsit túlzás!De én igy is szeretem.
sell
versenyző
versenyző

Hali, esetleg írhatnál kicsit többet, mi volt az előzmény.
pnlaci
bajnok
bajnok
MZ-d típusa: etz-250.predator.

Hozzászólás Szerző: pnlaci »

ETZ 251 Dani írta:Üdvözlöm a kedves márkatársakat! Szeretném megkérdezni azt hogy mitől lehet,hogy a 251-es ETZ-m nem indul,ha be is indul akkor pöfög 4-et, 5-öt,majd leáll,és nem lehet újraindítani. Ha meg rugdosom akkor,egyszer csak pukkan egyet a kipufogó. Elektronikus gyújtású,gyárilag! előre is köszönöm hátha sikerál valami...
Szia Dani. Első lépésként egy gyertya cserét javasolok.
A motorra csak rászokni lehet,le soha. A legjobb kápszer.
ETZ 251 Dani
babakocsis
babakocsis
MZ-d típusa: MZ ETZ 251

Hozzászólás Szerző: ETZ 251 Dani »

Üdvözlöm a kedves márkatársakat! Szeretném megkérdezni azt hogy mitől lehet,hogy a 251-es ETZ-m nem indul,ha be is indul akkor pöfög 4-et, 5-öt,majd leáll,és nem lehet újraindítani. Ha meg rugdosom akkor,egyszer csak pukkan egyet a kipufogó. Elektronikus gyújtású,gyárilag! előre is köszönöm hátha sikerál valami...
zuzujka
rolleres
rolleres
MZ-d típusa: etz150

Hozzászólás Szerző: zuzujka »

köszi ezeket megnézem a hétvégén .az excenter nem is néztem idáig,, hátha ez segít,és csak valami ilyen apró baja van. köszönöm a segítségeket,és fúvóka méretezést is.

Ha minden jól van beállítva és rögzítve, javaslom nézd meg a megszakítót működtető excenter állapotát is. Ha nem fut rajt simán a megszakító, nagy fordulaton lehet, hogy több gyújtási pontod is van.[/quote]
Tri-Ton
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
MZ-d típusa: BMW

Hozzászólás Szerző: Tri-Ton »

zuzujka írta:Sziasztok!
segítségre lenne szükségem etz 150 találkozott már valaki olyannal hogy fordulaton szaggat nem pörög ki leáll durrog.mindezt csak 4500 fordulattól. új kondi megszakító gyertya megszakítóbütyök....
Ha minden jól van beállítva és rögzítve, javaslom nézd meg a megszakítót működtető excenter állapotát is. Ha nem fut rajt simán a megszakító, nagy fordulaton lehet, hogy több gyújtási pontod is van.
A szép szavak nem mindig igazak, az igaz szavak nem mindig szépek !
sell
versenyző
versenyző

Hali. Esetleg a megszakító hézag véletlen nem kicsi, vagy még érdemes lenne ellenőrzni az előgyujtást, ha kicsi az szintén okozhat beledurrogást, szaggatást nagy fordulaton.
zudori
nagy ETZ-s
nagy ETZ-s
MZ-d típusa: ETZ 150

Hozzászólás Szerző: zudori »

Fúvóka méretek: 45-ös,alapjárati, 70-ea a hidegindító, 120-as pedig a főfúvóka.

Jók a méreteid.
zuzujka
rolleres
rolleres
MZ-d típusa: etz150

Hozzászólás Szerző: zuzujka »

zudori írta:Az új megszakító mit jelent? Milyen gyártmány,mert sokszor használhatatlanok az új utángyártott megszakítók. ilyenkor jön minden szépen sorjában. Gyertya, pipa, vezetékek,kontaktok, lehet, valami fellazult, rázkódik és kihagy. Szóval rengeteg dolog lehet, de mind apróság, csak így nem könnyű dolog.
nemrég vettem a motort ,nem ismerem eléggé még.új szimmeringek, új aka megszakító,új kondi,új brisk n15yc gyertya,új kábel.karbi kitakarítva. bár nem hinném hogy össze függ a súber eléggé kopott teli van hosszanti bordával bemarással. nem tudom mekkora a 24 karbinak a gyári fúvóka méretezése valaki nem tudja pontosan? a főfúvókám 120-as szerintem kissé nagy....
Válasz küldése